Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 10/11/2019 in all areas

 1. 5 points
  Zastanów się, czy Ty jako klient pasujesz do danej firmy/Agencji. Może jesteś za mały, masz za mały budżet, powinieneś poszukać freelancera? Ja odpalam klientów z za małym budżetem z miejsca, ale Agencja nie powie Ci, że nie, bo jest nastawiona na skalę. Freelancer nie zawsze potrzebuje skali, potrzebuje kilku(nastu) stałych klientów z normalnym budżetem, żeby spokojnie pracować. Agencji potrzebny jest stały wzrost, więc handlowiec zrobi wszystko, żeby Cię przekonać, żeby obniżyć oczekiwania/zwiększyć budżet, a później wpadasz do kotła z klientami, losuje Cię jakiś randomowy specjalista i Cię robi na udo. Albo mu się udo albo się nie udo.
 2. 4 points
  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Czym różni się zaglądanie do archiwum od zaglądania do zakładki "aktualnie realizowany"? Niczym, są obok siebie. Powiadomienie na maila jest jedną z opcji informowania copy o tym, że tekst został zwrócony do poprawy. Działa nienagannie, mi taka informacja zawsze przychodzi, a administracji nie interesuje to czy ktoś korzysta ze smartwatcha, czy ze smartfona z szybkimi powiadomieniami. To już sprawa copy jak do tego podchodzi. Nie warto robić problemów z niczego, bo to tylko hamuje wdrażanie ważniejszych rzeczy
 3. 3 points
  do jakich katalogów? Kto teraz pozycjonuje katalogami znasz takich? Jeśli to dobry blog z ruchem, to może starczyć na jakąś prostą frazę, nie myślałeś o tym? Jeśli agencja ma dobry ranakujący PBN, lub inna sieć zapłeczówek 2 godziny nawet za dużo na wstawienie linków. I będzie to rankowąc na jakieś proste i średnie frazy. Więc o co Tobie chodzi? To biznes. Jeśli klienta te frazy satysfakcjonują a oni ich robią, więc co kogo obchodzi jak, jakie maja koszty i ile czasu na to poświęcają. Jeśli klient zarabia na współpracy więcej jak ma na FV to po co Ty chcesz go uszczęśliwiać na silę?
 4. 2 points
  Przecież zawsze tak było. No bez jaj, mamy XXI wiek i każdy ma dostęp do maila. Przez tyle lat GC funkcjonowało i jakoś nikt się na to wszystko nie skarżył, a teraz jakiś wysyp. Są rzeczywiście sprawy pilne do załatwienia czy ważne dla wielu z nas np. Giełda Tekstów. A teraz będzie korygowanie jakiś "pierdół", bo komuś się nie chce maila otworzyć itd.
 5. 2 points
  portal działa prawidłowo, to Ty nie korzystasz z maila - ot, cała filozofia tego problemu
 6. 2 points
  Ten tekst będzie się wówczas znajdował w Archiwum... Teraz gdy jeden tekst jest do poprawy trafia do aktualnie realizowanych i nie widać go w Archiwum. Jednak, gdy raz miałam taką sytuację i trafiły mi się jednocześnie dwa teksty do poprawy, to jeden widniał w aktualnie realizowanych, a drugi czekał w kolejce w Archiwum z adnotacją "do poprawy". Poprawiłam pierwszy i trafił do Archiwum normalnie, a drugi trafił do aktualnie realizowanych. Nie wiem więc w czym problem. Są pilniejsze rzeczy do realizacji niż to, bo komuś się maila nie chce sprawdzać.
 7. 2 points
  Teraz to nie ma znaczenia, bo i tak nie można wziąć innego tekstu dopóki nie poprawi się tego zwróconego. Trudno jest zatem go pominąć. Ale jest wiele postulatów, aby umożliwić realizację innych tekstów w momencie kiedy jakiś tekst jest do poprawy. Na to ma się 24h i w sumie najpierw mogę napisać sobie kilka tekstów innych, a dopiero później usiąść do tego do poprawy. W takiej sytuacji warto, aby w Archiwum ten tekst się znajdował z adnotacją "do poprawy", bo istnieje ryzyko, że można go po prostu pominąć. Zatem naprawa tego błędu to coś co może się przydać w przyszłości.
 8. 2 points
  Już w ten piątek w Katowicach druga edycja SEO Barcampu. W porównaniu do poprzedniej będzie więcej miejsca, więcej atrakcji, open bar, świetna oprawa muzyczna i dużo więcej uczestników 🔥 👨‍🎓 Na scenie ponownie 4 świetnych prelegentów i 3 mięsne prezentacje: Grzegorz Strzelec – Ahh, gdybym był prezesem. Czyli z czym się mierzy szef SEO w firmie Szymon Słowik – Nieoczywiste taktyki link buildingu Damian Sałkowski i Robert Niechciał – Analiza semantyczna 🍾 W drugiej części Barcampu również nie zabraknie atrakcji - o dobre brzmienie zadbają Kasia Malenda, Sara Derejczyk i DJ Mike Basgrow. Będzie na Was czekać open bar, tort i SEObudka. Każdy bilet pozwala na zaproszenie osoby towarzyszącej na część "afterową" ➡️ Bilety w cenie 30 PLN, a zysk z nich przeznaczamy w całości na Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu Bilety i wszystkie przydatne informacje znajdziecie na stronie wydarzenia: seobarcamp.pl
 9. 2 points
  Ja użyłam swojego Gmaila i zawsze dostaję powiadomienie na telefonie, gdy przychodzi nowy mail. Nie zapisuję się na bzdurne newslettery, więc spamu nie mam, a zawsze wiem, co się dzieje na moim GC
 10. 2 points
  Bo linki to nie wszystko i czasami trzeba posiedzieć przy stronie, nie wszystko da się zautomatyzować. Jeśli pozycjonujesz stronę firmową z 5 zakładkami to czasem wystarczy Ci raz tam zrobić optymalizację i linkować, ale przy dużych ecommersach człowiek musi znać projekt i spędzać przy nim czas.
 11. 2 points
  Neutralne. Od dłuższego już czasu Google ignoruje tekst schowany wizualnie tekst za pomocą np. JS. Tzn. indeksuje tekst schowany, ale nie bierze po pod uwagę jako czynnik rankingowy. Testowałem wielokrotnie, dodanie schowanego tekstu (przy pomocy przycisku zobacz więcej) nie powoduje wzrostu pozycji, a odkrycie takiego schowanego tekstu powoduje zdecydowany wzrost pozycji (oczywiście jeśli był odpowiednio zoptymalizowany).
 12. 1 point
  Meet Chrome Engine ver. 76 New ZennoPoster version features the fresh 76th version of the Chrome browser engine. It supports most modern standards exploited by various websites. Work with more websites Improve the quality of browser profiles by introducing Chrome to your projects New HTTP Request Transfer Method By default, ZennoPoster uses Chillkat library to handle HTTP requests. As of now, it has a new alternative option, ZennoHttpClient, which helps resolve issues related to some websites. Choose the most preferable option on the program level (Settings → Execution) or template level (Project Settings). Options available Default (selected in program settings) Standard (Chillkat) Alternative (ZennoHttpClient) Customizing ProjectMaker Classic Menu Now you can personalize not only the quick-access menu but also its classic version. You can initiate the menu customization window in one of three ways: View (Window) → Menu Display → Customize Edit → Settings → Display → Menu Button Customization RMB-click any classic menu item and select Customize Menu Beside enabling/disabling items, you can change the way they are arranged using the Drag&Drop tool. Improved In-Project Navigation We keep on enhancing the project management experience in ProjectMaker. Now you can scroll through the workspace. To do so, just move the action arrow to the sheet edge. Setting Action Group Colors in Classic Theme Now you can modify action group colors in Classic or other themes (Modern1, Modern2, and Letter). What’s New in 7.0.5.0 Added: All changes of 5.34.0.0 included. Meet new fixes: + Hiding items of the classic menu + Scrolling through the workspace (by moving the arrow to the sheet edge) + Customizing action group colors in Classic theme + ProjectMaker now has a custom loading screen + Improved appearance of plugin actions in PM Fixed: All changes of 5.34.0.0 included. Meet new fixes: • Occasional PM freezing when editing an action • Extra page tabs sometimes appeared in the browser • Action builder sometimes didn’t change the value after changing an attribute name • Text display in the update window (dark theme) Read more about other changes: Overview
 13. 1 point
  Ale screen ... czego? Zlecenie pojawia się do poprawy we właściwym miejscu, tak jak powinno, bez żadnej adnotacji, czy notatki, która mogłaby sugerować jakiś błąd. Natomiast znika całkowicie z archiwum — w ogóle nie ma go na liście w archiwum. Więc screen ... czego? Ponieważ znika z archiwum (a powinno tam zostać z adnotacją "do poprawy"), można z łatwością je przegapić. Nie każdy co godzinę zagląda do zakładkami z poprawkami, czy coś aktualnie wpadło. Jeśli ktoś dużo pisze — może być to uciążliwe.
 14. 1 point
  @zgred A co za różnica czy strony klientów, własne serwisy czy afiliacja? Żadna. Na klientach testowałem schowany tekst i nie działa. A na klientach gdzie tekst odkryłem to były wzrosty.
 15. 1 point
  Powstaje pytanie: który z Was testował to na klientach?
 16. 1 point
  @Aleksiejs Kilkanaście LP i wiele bardziej rozbudowanych stron. Próbka była odpowiednia.
 17. 1 point
  @up istotny wpływ "rankingowy" potrafi być odłożony w czasie w stosunku do np. "przeindeksowania", więc tu by trzeba było dłużej poczekać.
 18. 1 point
  Parafrazując dla przyciągnięcia użytkownika - klienta, gdzie zamieszczamy reklamę na zewnątrz lokalu przed wejściem by była widoczna czy w środku ? Ale Google nie pozycjonuje strony SERP w Google, więc niezbyt trafny przykład To, że zakładki typu TAB , Akordeony i inne tego typu elementy współczesnych stron są normalną praktyką nie budzi wątpliwości, ale dla mnie tekst jaki jest istotny jest tekstem widocznym w np pierwszej zakładce, otwartym akordeonie itd... Silnik wyszukiwarki ma taką funkcję jak zaznacz wszystko i > kopiowanie tekstu np https://www.w3schools.com/bootstrap/bootstrap_tabs_pills.asp Jest tam TABS ... i jeśli zaznaczysz tekst i skopiujesz w schowku będzie tekst z widocznej zakładki, a nie wszystkich objętych zaznaczeniem owszem, Google ma również pozostał treści tekstowe ze strony, ale jak już zostało powiedziane przewagę ma tekst widoczny. Takie jest moje IMHO z którym oczywiscie nie Musisz się zgadzać. Jest tam TABS jeśli zaznaczysz tekst i skopiujesz w schowku będzie tekst z widocznej zakładki, a nie wszystkich objętych kurskorem
 19. 1 point
  Tekst ukryty NIE jest widoczny, więc w domyśle NIE jest istotny. Google bot już od dawana jest oparty o silnik przeglądarki i to najnowszy Chrome 74 Mechanizm chowania tekstu nie ma znaczenia, gdyż po finalnym wyrenderowaniu "zobaczy" dokładnie, to co user wchodzący na stronę, user schowanego tekstu nie widzi. Dlatego serwisy stosują tekst na dole strony np: https://www.komputronik.pl/category/5803/laptopy-tablety.html https://www.komputronik.pl/category/5022/laptopy.html Kiedyś był to tekst na górze, a wlasciwie pierwsze zdanie/nia i "zobacz więcej..." co rozwijało warstwę DIV'a z dalszym tekstem.
 20. 1 point
  Nie powinien. Tylko nie wszyscy klienci zdają sobie z tego sprawę kupując usługi SEO. Kolega co założył temat pyta o firmę. Chciałem zasugerować, że nawet jak wybierze w teorii "najlepszą" to może być kiepsko obsłużony bo ma za mały budżet. Może czasami lepiej wyjść wybierając troszkę "gorszą/mniejszą/mniej znaną" firmę w której będzie traktowany jako ważniejszy klient. Nie mówię, że zawsze tak jest ale jeśli już rozpatrujemy wybór usługi to nie jest to bez znaczenia.
 21. 1 point
  Wydaje mi się, że ktoś zarezerwował tekst. Nie napisał go, minęło 6h i szybko znów go zarezerwował. Potem znów nie napisał w 6h i znów zarezerwował ponownie. Wg mnie jeśli użytkownik zarezerwuje tekst i nie zrealizuje zlecenia w 6h to nie powinien mieć możliwości ponownej rezerwacji. Tylko wówczas ktoś mógłby mieć 2-3 konta i w ten sposób rezerwować po raz kolejny tekst. Taka sytuacja jest problemem. GC powinno pomyśleć co zrobić, aby takie sytuacje nie były możliwe. To oznaczałoby też wprowadzenie większego limitu czasu na napisanie tekstu. Bo w przypadku tekstów na ponad 10 tys znaków często nie jest możliwe wyrobienie się w 6h i konieczna jest ponowna rezerwacja tekstu i jego dokończenie.
 22. 1 point
  Tak, wiem lecz na chwile obecną nie będę tego potrzebował. W razie gdybym zaczął potrzebować API to nie chciałbym płacić drugi raz pełnej kwoty i wolałbym wiedzieć o tym teraz. Pozdrawiam.
 23. 1 point
  Podatek od wyprowadzki. Rząd chce zabrać jedną piątą majątku "emigrantom" https://businessinsider.com.pl/firmy/podatki/exit-tax-podatek-od-wyprowadzki-szczegoly/6x4png6 Jak tak dalej pójdzie, to wprowadzą podatek od ZGONU .Osoby samotne będą płacić przed zejściem z uwagi na małą ściągalność po
 24. 1 point
  Absurdem jest nazywanie podatku od czynności cywilnoprawnych podatkiem od wzbogacenia. Bo gdzie tu logika. Mleczne pianki potocznie nazywamy Ptasim Mleczkiem. Ptaka tam nie uświadczysz, ewentualnie przerobione mleko. Podobnie jest z "podatkiem od wzbogacenia". Podatek owszem jest ale gdzie szukać wzbogacenia. Nazwa podatek od wzbogacenie funkcjonował w PRLu gdyż nie było PCC a tylko opłata skarbowa. Nie wiem kto to nazwał podatkiem od wzbogacenia ale głupia nazwa pozostała i jest powielana przez ignorantów lub celowo w XXI wieku.
 25. 1 point
  a niby czemu ma być tak samo traktowany klient który płaci 6k i 600 zł?
 26. 1 point
  Nie ma więc nic trudnego, by odpowiedni przelicznik zastosować dla każdej z tych opcji. W ustawieniach jest przecież kto jak się rozlicza i każdy zobaczyłby własną stawkę na rękę za dany tekst. Sam pawelek przecież napisał 4 października: "Ma być tak, żeby już na liście twórca widział ile zarobi netto (szacowana kwota, bez zaokrągleń) oraz żeby ten widok był zależny od tego czy ma działalność gospodarczą czy też nie ma."
 27. 1 point
  3000 klientów i 50 pracowników to daje nam 60 klientów na pracownika. Co przy (efektywnej) pracy na poziomie 140h w miesiącu daje średnio 2 godziny na klienta. 10 lat temu to było możliwe. Teraz w mojej ocenie nie jest. Chyba, że jako seo rozumiemy: - dodanie 10 linków do katalogów - jeden wpis na bloga - wygenerowanie raportu
 28. 1 point
  Sprawdzałeś czy wersja PHP jest zgodna z tą jaką program wymaga i czy posiada niezbędne biblioteki wyszczególnione między innymi parę postów wyżej ? Sprawdzałeś czy serwer na którym jest system serpbooster (IP/HOST) nie jest blokowany przez serwer na którym wykonujesz instalacje serwisu zapleczowego ?
 29. 1 point
  No logicznie to nie następuje żadne wzbogacenie.Bo czy mając gotówkę, czy jej równowartość w postaci samochodu to jedno i to samo.
 30. 1 point
  @Finan Ale już istnieją takie absurdy jak potocznie nazywany "podatek od wzbogacenia" Więc pytam się do K*wy nędzy skoro płace za ciężko zarobione pieniądze, od których już odprowadzamy podatek - w jakim monecie się wzbogacam ? W kosmologi istnieją już czarne energie , czarne materie .... może i tu występuje jakiś rodzaj "czarnych oddziaływań", bo nie potrafię tego pojąć w jakim momencie następuje to przedmiotowe wzbogacenie
 31. 1 point
  Kolejne złote uzasadnienie oceny w dół ---> "b". Fanfary. Wydawać by się mogło, że na takiej platformie jednak spotka się człowiek z jakąś dojrzałością. Chciałabym, aby na platformie zaistniała możliwość jakiegoś bezpośredniego zgłaszania takich ocen do sprawdzenia, może wtedy byłoby ich mniej. Póki co niektórzy zleceniodawcy wychodzą z założenia, że piszącemu nie będzie się chciało pytać, a adminowi sprawdzać.
 32. 1 point
  Przydałoby się jeszcze wprowadzenie wypłat dwa razy w miesiącu
 33. 1 point
  Cześć! Mam dwie dość duże nowości w Surferze, także jest okazja żeby podbić temat 😎 1. Zbudowaliśmy moduł do KW researchu w oparciu o sporą bazkę z 20 krajów. Działa tak, że podpowiada słowa i frazy, które mają wspólne URLe w wynikach. Można powiedzieć, że to frazy, które Google powiązało ze sobą wspólnymi wynikami. Więcej o riserczu: https://surferseo.com/blog/release-note-keyword-research/ 2. Nie wiem czy była już mowa na forum o edytorze tekstu, także jeśli nie widzieliście - Surfer ma teraz wbudowany Content Editor, który na bieżąco sprawdza użycie i zagęszczenie słów oraz fraz, które automatycznie zostają wybrane na podstawie konkurentów. Ta druga nowość dotyczy zbudowania wtyczki integrującej nasz edytor z Google Docs. Więcej o wtyczce tutaj: https://surferseo.com/content-editor-extension-beta/ Całość pokazana na webinarze, który prowadziłem dzisiaj: https://www.youtube.com/watch?v=WfYDho9p2js Research jest petarda, ma schowek jak w starym planerze, można niezwykle szybko wybrać frazy dla konkretnej podstrony czy duży zestaw do budowy całej struktury domeny czy bloga. Pozdrówki! Michał Suski
 34. 1 point
  Jakby co mam odmienne zdanie. To potrafi różnie zadziałać - czasem tekst ukryty pod przyciskiem działa czasem nie. Nie ma na to reguły. Jak już masz zamiar testowac wrzuć tekst odkryty na dół. I jeszcze kwestia jak to ukryjesz JS czy CSS. Powodzenia w testach. edit: negatywnego nei stwiwerdziłem
 35. 1 point
  @jaguar Neutralny bo nie ma wpływu na ranking. Negatywne miało by gdyby szkodziło. Negatywny wpływ na np. zbyt duży % natężenia frazami kluczowymi w tekście. Ja nie znam, ale ten tekst pod SEO spróbuj umieścić na dole strony, podstron. Wtedy pod UX nie powinno przeszkadzać, a będzie realny wpływ na ranking.
 36. 1 point
  Blastem nie. Ręcznie tak - kilka dobrych profili zrobi różnicę. Ni emusi dac SEO pozycji ale da kopa w indeksowaniu i budownaiu profilu a to i tak przekłada się na SEO
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy