Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją od 20.01.2019 we wszystkich miejscach

 1. 9 punktów
  Linki z Allegro.pl dadzą wiele - nawet jeśli będzie nofollow, to ruch będzie ogromny. Może być z kategorii, a najlepiej z głównej
 2. 4 punkty
  Właśnie zapadła decyzja, że w lutym do Premium dojdzie +1000 miejscówek.
 3. 3 punkty
  Nie, test tego nie pokazuje. Nie jest dużym problemem postawienie 100 domen i wygenerowanie 650k pkt (wg screena powyżej) czy ich większej ilości np. 200 lub 500 domen. Problem to sprzedaż tych 650k pkt za tyle żeby było nas stać na utrzymanie infrastruktury, podlinkowanie, przedłużenie po roku domen, a wreszcie na końcu żeby cokolwiek na tym zarobić. Nakład pracy jest na tyle duży, że zarobienie może kilku złotych w skali roku na domenie zwyczajnie się nie opłaca.
 4. 3 punkty
  Po znaku zapytania nie stawia się przecinka. Znak zapytania kończy zdanie pytające, więc kolejne trzeba zacząć od wielkiej litery. Dziewczyna nie musi się tłumaczyć.
 5. 3 punkty
  @Herkules, nie rozumiem, jaki masz problem? Stwierdziłam fakt, że jeszcze nie widziałam takich zleceń, a Ty od razu na mnie naskakujesz. Nigdzie nie pisałam, że pozjadałam wszystkie rozumy świata i jestem specjalistą w każdej dziedzinie. Dla Twojej wiadomości, nie rzucam się na wszystkie zlecenia, jeśli na dany temat nic nie wiem. Albo to, że też potrafię napisać artykuł nieoparty na Google, ale na badaniach naukowych. I że kształcę się w jakimś konkretnym kierunku, bo wyobraź sobie, że nie jesteś tutaj jedyną osobą z jakąś wiedzą. A to, że uważam siebie za początkującą chyba dobitnie pokazuje, że mam jeszcze sporo do nauczenia się i nie przypisuję sobie wiedzy i umiejętności, których jeszcze nie mam. Także z łaski swojej zachowaj sobie swoje cenne komentarze dla siebie i nie oceniaj, jeśli nie masz o kimś zielonego pojęcia.
 6. 3 punkty
  Kwotę za jaką by chciał copy sprzedać powinien on sam ustalać. I mogłaby być ona większa ale równie dobrze mniejsza niż ze zlecenia.
 7. 3 punkty
  Wg mnie dobrze by było, jakby takie odrzucone teksty trafiały na coś w rodzaju giełdy, gdzie inni klienci mogą je kupić za nieco obniżoną stawkę.
 8. 3 punkty
  Planeta to już dawno katalog zaplecza a nie coś co czyta się...
 9. 3 punkty
  specjalnie dla różnych speców od teorii spiskowych itp @Beerbant, @salab gdzie ta kwiaciarnia jest?
 10. 2 punkty
  Nie ma znaczenia czy link jest zakupiony poprzez Allegro czy Sklep Seo czy ogłoszenie na forum czy przez "Jarmark". Każdą ofertę trzeba analizować, dopytać i wtedy podjąć decyzję.
 11. 2 punkty
  To może testowo dodaj 10 stron będzie większy sens. Bo jedną to łatwo "dopieszczać" czy też poświęcać na nią czas. A później może się okazać że już nie jest tak różowo jak stron trzeba mieć co najmniej 200-500 żeby coś zarobić.
 12. 2 punkty
  To nie przedszkole, ze konkurs z nagrodami. W tym przypadku prosty rozrachunek wydawców ma przyciągać wyłącznie opłacalność, tych co dodają linki "moc systemu". Konkurs z nagrodami Poprawiłeś mi humor z rana. To jak z 500+ nikt zdrowo myślący nie decyduje się na dziecko dla tego ze dostanie 500 zł tak samo nikt nie doda do sytemu jakąś sensowną ilość stron bo otrzyma jakaś nagrodę, bądźmy poważni.
 13. 2 punkty
  Oka ja głównie obserwuje system nawet nie wtrącam się, ale nie ukrywam miałem pomysł dorzucić do systemu z 500 domen. Przeliczyłem domeny serwery, teksty, strony, linkowanie i nie widzę jakiegoś zysku w rozrachunku do pracy i pln jaka trzeba włożyć. Dodatkowo za często zmieniasz warunki gry, za dużo niezrozumiałych (dla mnie) zakazów i restrykcji. To jest biznes, do póki nie zrobisz tak, żeby osobie dodającej strony do systemu to się opłacało bardziej jak w innych systemach czy w innych prostych sposobach przekształcenia strony www w kasę, do tego czasu sytuacja nie poprawi się. To wyłącznie moje prywatne zdanie i nie upieram się, że mam monopol na "rację".
 14. 2 punkty
  Może budżet masz tylko na cwaniaczków, generalnie cały UX z projektem graficznym i potem zrobieniem gotowca nie jest taki tani. Także na tą chwilę z tym się wstrzymaj przetestuj callpage i fajnie jak na blogu dodasz jakieś call to action coś w stylu jeżeli chcesz sobie zainstalować w samochodzie to dzwoń.
 15. 2 punkty
  Skoro pisał Pan, że problemem są nowi copywriterzy, który mają tylko kilka zaakceptowanych tekstów, to zmiany powinny dotyczyć tylko ich. Taki okres próbny, żeby udowodnili, że są solidni. Odpowiedzialność zbiorowa i karanie wszystkich ograniczeniami jest nieuczciwe. Sytuacja wygląda obecnie tak, że stawki za teksty i tak są niskie (co jest poniekąd zrozumiałe, bo portal służy głównie do zlecania dość prostych tekstów), a kolejne zmiany jeszcze pogarszają pozycje piszących: podwyższenie prowizji, wprowadzenie ocen, a teraz zmuszanie do szybszego pisania. Nie sądzę, żeby przesadzanie z ograniczeniami bez podwyższenia stawek miało zachęcić copywriterów piszących lepszej jakości teksty i chcących się rozwijać do większej aktywności na portalu. Bardziej prawdopodobna jest sytuacja jak na stanowiskach za płacę minimalną, czyli duża rotacja. Przychodzą nowi, popracują kilka miesięcy i odchodzą. Co nie sprzyja poprawie poziomu pisanych tekstów (a od tego zaczęła się cała dyskusja - wprowadzenie ocenie miało być lekiem na niski poziom).
 16. 2 punkty
  Ostatnie precle to bezczelna próba wyzysku copy, każąc im pisać precla na 4 tys. na temat tygodniowego czasu pracy kierowcy. Przecież w zależności od kategorii obowiązują karty, przerwy krótkie, długie, co określoną ilość godzin. To wymaga znajomości obowiązujących przepisów, akurat znam je teoretycznie i praktycznie, ale za 1,5 nie będę dzieliła się konkretną wiedzą. Podobnie z wszystkimi dzisiejszymi preclami, podatki i składki od różnego rodzaju umów, wielkość emerytur, umiejętność ich obliczania (zadanie dla programu ZUS, nikt normalny tego nie potrafi). Prośba do zlecającego: Chcesz żeby Ciebie szanowali, to szanuj innych. Chytry dwa razy traci.
 17. 2 punkty
  @TextBookers.com nie odpowiadacie na maile, od ponad miesiąca reklamuje teksty preclowe które zostały w części skopiowane z innych stron albo napisane przez podmianę synonimów Czy wy macie tam jakąkolwiek weryfikację pod kątem duplikatów ??
 18. 2 punkty
  Niektórzy już widzę pozapominali jaka była rzeźnia za precle - 2-3 linki w treści prowadzące do jednej domeny.
 19. 2 punkty
  Jak to zawsze na wolnym rynku bywa pojawiają się dążenia do jego regulowania, narzucania zakazów, nakazów itp. A to usunąć cenę, a to wprowadzić jakąś minimalną cenę, komuś zabrać, komuś dodać. Zostawcie te ogłoszenia w takiej formie jakiej są. Klient widzi jakie kto ma ilości punktów w ofercie, widzi przybliżoną cenę i może sobie sam napisać do kilku osób jak mu będzie zależało. Jak wybierze najniższą cenę i będzie niezadowolony z obsługi to następnym razem wybierze inną ofertę. Jak przyjdzie jeden, nawet średni gracz i będzie chciał kupić większy pakiet punktów to wymiecie wszystkie wolne punkty których wcale nie jest tak dużo w tych ogłoszeniach i wtedy wydawcy naturalnie będą mogli podnieś swoje ceny.
 20. 2 punkty
  Sytuacja wymusza jakieś konkretne rozwiązania ale coś mi się wydaje, że co byśmy nie wymyślili to będą półśrodki. Polacy kombinować potrafią by mieć jak najtaniej więc później może się okazać, że większa część użytkowników po prostu przestanie korzystać z sekcji ogłoszeń w systemie tak jak zamiast kupować w lokalnym sklepie wybiorą allegro bo nawet z wysyłką to samo dostaną taniej
 21. 2 punkty
  Zapowiada się nieźle. Chyba wpadnę.
 22. 2 punkty
 23. 2 punkty
  Nowe trendy w SEO są zawsze takie same jak co roku: Wymyślanie nowych nazw na stare sprawdzone działania ;)...
 24. 2 punkty
  Aktywne instalacje: Yoast 5+ milionów SEO Framework 80 000+ Chyba nie trzeba komentować? :-) Co komu pasuje, ale IMO Yoast jest mocno rozwijany i jest bardzo popularny. Jak ktoś się zna zoptymalizuje stronę i bez wtyczek. A jak ktoś się nie zna, wtyczki mu nie pomogą ;-)
 25. 2 punkty
  To jest wg mnie najpoważniejszy problem do rozwiązania. Brakuje nowych stron systemowych, bo nie jest zbyt opłacalne dodawanie nowych, mocnych domen (a i znalezienie takich solidnych pod rank10 to nie jest prosta sprawa więc wydawcy wolą rozwijać to co już dodali bo mniej zachodu a zysk punktowy podobny) - dlatego teraz od strony linkujących z włączoną opcją linkowania tylko z unikalnych domen w grupie bardzo szybko można zapełnić wolne sloty od np rank 7 w górę, a później machina staje w oczekiwaniu na puste sloty. Gdyby w tym roku system uzyskał znów tak lawinowe tempo dodawania nowych stron jak wcześniej to i linkujących a więc kupujących punkty by przybyło, koło się napędza.
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+01:00