Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 12/25/2021 in all areas

 1. Szczepienia działają, u mnie syn przyniósł covid z szkoły (kilku chorych w klasie). Przeszedł lekko, po 10 dniach zachorowała żona, szczepiona, u niej było to ok 6 miesięcy po 2 szczepieniu. Przeszła lekko, 1 dzień bardziej się męczyła, reszta bez większych problemów, ja zaszczepiłem się 3 dawką na tydzień przed chorobą syna. 3 x testy, nie zachorowałem. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć że jednak szczepienia podnoszą odporność, szczególnie parę tygodni po szczepieniu, gdy ma się dużo przeciwciał
  3 points
 2. Można, ale na warunkach gospodarza. Trudno tolerować kogoś, kto przy każdej wizycie zostawia kupę na środku pokoju. Kto to ma sprzątać?
  3 points
 3. Jako wegetarianin jestem temu przeciwny. Agresywna postawa @Xenobi przysparza przeciwników idei wegetarianizmu. Pewnie tracę czas odnosząc się do jego postów, bo ze zdrowym rozsądkiem niewiele mają wspólnego. Bo niby w czym trawożercy mają być "lepsi" od mięsożerców?
  3 points
 4. Zdrowych i spokojnych Świąt i pomyślności w Nowym Roku
  3 points
 5. dostać sensowną odpowiedz, a tym bardziej pożądaną reakcje od Google to dość duża sztuka
  2 points
 6. NIżej masz konfigurację na poziomie apache/nginx.
  2 points
 7. Indeksowanie tagów to wciąż świetny pomysł i może dać naprawdę dużooo ruchu z organika. Ba! Tagi w odpowiedni sposób skonstruowane pojawiają się we fragmentach z odpowiedzią, a to pozycja ponad top1 !
  2 points
 8. Znaczy co konkretnie się nie zgadza? Przecież Google trends to nie jest wykres ilości wyszukiwań tylko zainteresowania w danym momencie, dni z pikami to pewnie takie kiedy wyszukiwań było powyżej średniej. Dla jednej frazy średnia będzie inna niż dla drugiej.
  2 points
 9. Słuszny wniosek może być tylko jeden: słabiutkie środki dezynfekujące były w obiegu.
  2 points
 10. ja i mąż dżonson - jak w reklamie, bez łez pfizer w listopadzie jako przypominająca, mnie ręka nak***wiała a nie bolała, mąż nic dzieci 5 i 8 po pierwszej dawce. Półtoraroczny maluch nieszczepiony. Niestety, dopadł nas covid na początku grudnia. Moje testy negatywne, mąż pozytywny z objawami przeziębienia i ogromnym osłabieniem przez 3 dni. Dzieci starsze gorączkowały, ogólnie osłabione, więcej spały i leżały, bez powikłań. A najmłodszy niestety gorączka 40-41 stopni, kaszel, wybroczyny na ciele, czy są powikłania dopiero się dowiemy. Doszedł do siebie dopiero po miesiącu. Wszystko bym dała, żeby uniknąć powtórki.
  2 points
 11. Wiem, że nie odpowiadam na zadanie pytanie (zrobił to już Mion) ale mała wrzutka z mojej strony odnośnie wyglądu samej wiadomości. Sprawdź sobie https://mjml.io/. Dlaczego? Nawet nie wiesz ile nerwów potrafi sprawić dostosowywanie maili do różnych klientów pocztowych. Oczywiście jeśli to będzie "plain text" lub nieskomplikowany szablon to żaden problem, ale jeśli będziesz chciał dostarczyć e-mail w formie HTML to zaczynają się schody. Gmail wycina pewne rzeczy, Outlook to samo. Ten tool pomaga stworzyć fajne szablony, które będą wyświetlać się poprawnie we wspomnianych narzędziach
  2 points
 12. Ja jestem po trzeciej. W domu mam 2 osoby <16 lat nieszczepione ale w tym tygodniu wreszcie pojdą na Modernę. Córka zaszczepiona DżejDżejem. MOżliwe, że byłem chory w 2020 roku (listopad - nie pamiętam jednego dnia zupełnie) ale nie zrobiłem testów - uparte stare bydlę ze Mnie.
  2 points
 13. To jeszcze wrzucę swój 3 grosze... 1. Zacznij czytać forum, mniej więcej od początku jego istnienia (tak, stare teamty). 2. Czytaj blogi anglojęzyczne, tam chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem, testami, metodami działania itd. 3. Sam testuj co działa, a co nie działa. 4. Podglądaj innych, jak to robią (przynajmniej to co możesz to zobaczysz).
  2 points
 14. Nie będziemy sprzątać bałaganu który Ty zrobiłeś. Bliżej mi do zamknięcia tego tematu.
  2 points
 15. Xenobi: twój post z "Padlinożercy" ukryłem. Będziesz obrażał użytkowników, to przypomnę sobie jak moderować forum
  2 points
 16. @Nikonem nie wypominaj tak publicznie dobrze, że daty urodzin tu się nie podaje trzymajmy się wersji, że zarejestrowałem się zaraz po tym jak nauczyłem się jako tako pisać
  2 points
 17. Również życzę zdrowych i wesołych świąt
  2 points
 18. A zalinkuje a co: https://www.zgred.pl/blog/jak-zostac-specjalista-seo/ Dojście do odpowiedniej wiedzy zajęło mi ok 2,5-3 lat. Dziękuję. Pracując w agencji mniej więcej tyle samo to zajmuje.
  2 points
 19. gdyby G karało za kilkanaście linków, to w topach królowałoby hobbistyczne blogi o niczym.
  2 points
 20. Wolność to nie dowolność "Żółty Szalik" (Jerzy Pilch)
  2 points
 21. Konsekwencje przymusowego i dobrowolnego szczepienia są takie, że ograniczą nieszczepionym prawa obywatelskie i pozwolą pracodawcą sprawdzać certyfikaty. To nazywasz wolnością? Wcale nie kpina Poza szkołą i ogólnodostępnymi materiałami edukacyjnymi warto interesować się szerokimi tematami i samemu wyciągać wnioski. Część wiadomości będzie kłamstwem, część prawdą, część wyłącznie teorią spiskową. Dla mnie "dobrowolne przymuszanie" do szczepień metodami psychologicznymi określane jest przeze mnie mianem niewolnictwa. PS przepraszam. Po prostu mam swoje zdanie Oczywiście każdy ma inne i jak najbardziej, nie jestem ani za, ani przeciwny. Ja uważam to co uważam i metodyka działań w stosunku do ludzi nie jest dla mnie w porządku. Tyle. Pozdrawiam serdecznie
  2 points
 22. Z czasów II wojny światowej, pewien szef tamtejszych niemiec też dzielił ludzi na lepszych i gorszych. Uważasz, że dzielenie na szczepionych i nieszczepionych prowadzi do dobrych rzeczy? Jak prowadzili ludzi do takiego betonowego kloca, do które wpuszczali gaz, to też było w porządku? Nie widzę przeciwskazań do szczepień. Jeśli jest to takie ważne i skuteczne, powinno zostać objęte obowiązkiem z logicznego punktu widzenia. Zastraszanie nie jest w porządku, dobrowolne i przymusowe szczepienia również. Jak już pisałem. Temat szczepień powinien być indywidualny dla każdej jednostki, jeśli nie ma obowiązku, w innym przypadku powinno dać się ludziom spokój.
  2 points
 23. Plik .htaccess jest przetwarzany przy każdym zażądaniu HTTP i stanowi "sterownik" dla ruchu. Jeśli jest w nim reguła "mówiąca" o przekierowaniu, to serwer wysyła tylko nagłówek HTTP bez wejścia w przetwarzanie danych, co powinno być bardzo szybkie. Nie wiem jak Mierzysz ten TTFB, ale jeśli Twoja metoda bierze po uwagę całkowity czas czyli czas pobrania danych z drugiej lokalizacji wskazanej przez HTTP/1.1 301 Moved Permanently Location: http://www.example.org/index.asp To masz drugie żądanie HTTP. Jeśli serwer jest przeciążony te czasy będę znacznie dłuższe... https://httpstatus.io/
  1 point
 24. "Forum optymalizacja" , miałem jeszcze dodać "stron internetowych", ale nie musiałem :)
  1 point
 25. oczywiście ze tak - nigdy nie wiesz jak mocno inni zarzynają serwer. obciążenie serwera ma wpływ na parametry np odpowiedzi, handshakingu etc.
  1 point
 26. Mam taki fetysz, żeby na mobile zejść do +/-1sek Bez dedytków, VPS. Spróbuje Amazona, zrobię testy i dam znać na forum, może komuś się przyda ta wiedza.
  1 point
 27. No tak, zryczałtowany podatek jest odprowadzany na konto właściwego Urzędu Skarbowego. Z tego co się orientuję na sam koniec to GC będzie musiało przesłać do Urzędów deklaracje PIT 8-AR. Skoro nie otrzymujesz PIT-11 to nie masz obowiązku wykazywać tego w swojej deklaracji rocznej. Jeśli masz jakieś wątpliwości zawsze możesz zadzwonić do swojego Urzędu Skarbowego i dopytać o szczegóły. To dużo lepsze rozwiązanie, niż posty na forum Ja już jakiś czas temu dzwoniłem i wiem, że jeśli w 2022 roku nie będę miał z GC umowy o dzieło na kwotę powyżej 200 złotych brutto, to nie otrzymam PIT-11 i nie wykazuję tego w deklaracji PIT-37 (w roku 2023).
  1 point
 28. CND będzie tak szybki jak szybko serwer bazowy wygeneruje dokument HTML, który zawiera definicje elementów strony jak: grafiki, css, js jakie mogą zostać pobrane z serwera bazowego lub właśnie CDN'a. Ale to nie wszyto, gdyż CDN'y z prawdziwego zdarzenia przykładowo CloudFront i CloudFlare, który ma jeszcze opcje reverse proxy dostarczają więcej funkcjonalności niż tylko serwowanie grafiki, css, js takich jak WAF - Web Application Firewal.
  1 point
 29. Generalnie przede wszystkim jest problem ze sposobami indeksacji. Wspomaganie indeksacji przez GSC nie działa już jak kiedyś. Są sposoby, że w kilka, kilkanaście godzin wchodzi ładnie w indeks. Miałem podstrony serwisów, które w żaden sposób nie chciały wejść. Ani przez GSC, ani przez indeksery (jak jeszcze działały), ani podlinkowane. Lub podstrony, które wypadły z indeksu i w żaden sposób nie chciały wejść ponownie, a teraz ładnie znowu siedzą w indeksie. Czekanie kilku miesięcy aż google coś się odwidzi i zaindeksuje trochę mija się z celem. Chyba, że hobbystycznie prowadzi się bloga niekomercyjnego. Trzeba kombinować na różne sposoby, ale na to potrzeba czasu i trochę $ na testy. Dokładnie. Szczególnie dużo z zagranicznych for można się dowiedzieć. Dużo pomysłów wyłożonych jak na tacy jest.
  1 point
 30. Google NIGDY nie wyświetla wszystkich linków a jedynie reprezentatywną próbkę. Jesli liczba linków wynosi tysiace maksymalnie wyświetli 999 wierszy. Jednocześnie nie podaje linków adhoc na bieżąco - może z obsuwą kilkumiesięczną. Od zawsze tak działa GSC - nie wiem skąd zdziwienie.
  1 point
 31. Od 14 stycznia trwa jakiś duży update - dość nietypowa pora, nie kojarzę w poprzednich latach tak dużych aktualizacji w styczniu. Duże brandy dominują w topach, szczególnie na frazach afiliacyjnych. Codziennie obserwuję na różnych rynkach bardzo duże wahania pozycji. https://www.seroundtable.com/google-search-ranking-update-january-14-32762.html https://www.seroundtable.com/google-search-ranking-update-again-32790.html
  1 point
 32. Na razie ma urlop i cześć postów usuniętych zostawiono te względnie pasujące, jeśli nie zrozumie sugestie niestety pożegnamy się.
  1 point
 33. A ja się NIE zgadzam na żadne i co teraz skoro nie można tak zaznaczyć.... W tym wypadku ten monit wymusza " niezbędne pliki cookie umożliwiają działanie podstawowych funkcji takich jak nawigacja na stronie, dodawanie produktów do koszyka czy bezpieczne logowanie się. " 🤪 Poza tym jeszcze się nie zgodziłem, ale już mam i ta zapisane Ja wiem, że tak to działa i to są absurdy, ale jak już jesteśmy przy formalnym artykule to .....
  1 point
 34. SeoPortal.pl: Witaj, świecie! Witamy w WordPressie. To jest twój pierwszy wpis. Edytuj go lub usuń, a następnie zacznij pisać! Artykuł Witaj, świecie! pochodzi z serwisu seoportal.pl. ... Poleca: Polska Planeta SEO View the full article
  1 point
 35. https://www.php.net/manual/en/function.str-replace.php https://www.php.net/manual/en/function.preg-replace.php LUB jakiś system szablonów jak https://twig.symfony.com https://www.baszczewski.pl/2013/10/twig-dobry-system-szablonow/
  1 point
 36. Ad.1 Działają Ad.2 Tytuł jeśli zawiera słowa kluczowe - to działa, ale jest to niezgodne z wytycznymi Ad.3 Jak dla Mnie jest to czynnik wielce kluczowy - prowadzę nawet serwis z blisko 200 wizytówkami i mają się świetnie Ad.4 opinie, gwiazdki, długie opinie - mają znaczenie Ad.5 znaczenie ma "żyjąca" wizytówka czyli np publikacje na niej samej - mam kilka wizytówek lokalnych pod opieką i to działa Jesli Tobie nie działa to nie wiem jak Ci doradzić. Co do ukrywania opinii - możliwe, ze system uznał je za spam/fałszywe. Dużo się dzieje i widać, że opinie są mocno ukrywane i mocno kasowane przez algorytm. Jednocześnie średnia zostaje bez zmian. Dzieje się tez tak, że klient widzi swoją opinię ale inny już nie - to tez efekt działania algo, że taka opinia jest "przytrzymywana". Ostatnio zaczyna działac mechanizm raportowania fałszywych profili - powoli ale Google zaczyna soibe z tym radzić - wreszcie! Logo - ma znaczenie, trzeba wypełnić prawidłowo. Nie kupuje się opinii - w przypadku utraty wizytówki z powodu jej niskiej jakości moze się zdarzyć tak, że utracisz dostęp do wszystkich narzedzi podczepionych pod dany mejl - także gratuluję odwagi Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że coś takiego może miec miejsce. Co do Twojego procesu - dlatego taka opinia kosztuje 50 zł a nie 3,50
  1 point
 37. Dokładnie. Mam linki wewnetrzne z MENU i stopki zrobione przez cały serwis .... i potrafi zaskoczyć dopiero po paru tygodniach 😕
  1 point
 38. To nie jest manifest wegetarian tylko manifest nazi-wege jednej osoby. Pisałem kilkukrotnie, temat pokazałem kilku wegetarianom i jednemu weganinowi. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że masz nie po kolei w głowie. Mało tego! Przecież nawet w tym temacie wypowiedział się @Nikonem, że twoje wypowiedzi przysparzają przeciwników idei wegetarianizmu! Ogarnij się człowieku! To prawda, cenzura jest okropna lecz my nie o tym rozmawiajmy, bo idąc tym tropem zaraz dojdziemy do dyskryminacji transgatunkowych z podstawami ksenofobicznymi. Namawianie i wymuszanie swojej idei u innych nie ma nic wspólnego ze swobodnym wypowiadaniem swojego zdania. Zanim będziesz chciał nawracać ludzi na swoją drogę, to w kolejności zacznij od: Swojej rodziny Swoich znajomych Znajomych swoich znajomych Ludzi poznanych na ulicy Ludzi w internecie Co robisz poza spamem na forum? Jakieś ulotki roznosisz? Może założyłeś stowarzyszenie lub do jakiegoś dołączyłeś (chyba są takie)? Byłeś w radiu, TV? a może internet jest jedynym źródłem kontaktu z ludźmi, bo boisz się braku akceptacji, a tutaj jesteś taaaki anonimowy, odważny za monitorem i kablami. Przestań już bo z każdym postem coraz bardziej się ośmieszasz. Na publicznym forum z uporem maniaka starasz się przekonać do swojej racji jednocześnie nie dając żadnych konkretnych argumentów poza "bo tak". Zamknij się w swojej bańce informacyjnej jak do tej pory ale nie próbuj innym zapychać neuronów skoro dla twoich nie ma już ratunku. To nie kupa tylko samo życie i brutalna prawda o rzeczywistości. @Nikonem dobrze napisał, a ty nie potrafisz nawet jakoś konstruktywnie odpowiedzieć poza pustymi frazesami "samo życie" i "brutalna prawda o rzeczywistości". Brutalna prawda o rzeczywistości jest taka, że swoje ideały możesz wsadzić głęboko... Samo życie spowodowało, że wyewoluowaliśmy przez setki tysięcy lat. Nasze uzębienie (jak już pisałem na innym forum) jest przystosowane do posiłków roślinnych jak i mięsnych. Nie zmienisz tego, bo nie masz żadnej mocy malutki człowieczku. Jak pisałem wyżej, zacznij wprowadzać ideały w swoim otoczeniu, a nie zaczynasz od strony. Chcesz uzasadnienia dlaczego moderator nie odkryje twojego postu, w którym obrażasz innych, a sam do tej pory nie napisałeś uzasadnienia dla swojego manifestu - żałosny hipokryto. Serdecznie nie pozdrawiam
  1 point
 39. nie działa. od kilkui dni siedze przy "pralni" (serio) w jednym mieście i na 18 adresów zaindeksowanych od listopada są ... 2!
  1 point
 40. Natomiast ta osoba ma w tych 300zzs oczekiwania jak od pełnoprawnego tekstu tematycznego. Pisałem trochę tego, liczyłem że może zacznę dostawać coś indywidualnie od tego zleceniodawcy. No i dostałem, ale oceny w okolicach 3-4. Przestałem się wtedy dziwić czemu te zlecenia wiszą i mało kto je bierze.
  1 point
 41. Czy na TB nie będzie już normalnych zleceń? Ponad 200 tekstów na 300 zzs na FB. Masakra.
  1 point
 42. No raczej: Parę grubszych afer i gównoburz tutaj przeżyłeś, a było tego Obecne dzieciaki nie mają żadnego pojęcia ile kiedyś musiało się poświęcić czasu, by się czegoś dowiedzieć i to przetestować. Nastawienie jest na szybki efekt i bywa, że bez kosztowy, jak w tym temacie.
  1 point
 43. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 2021 Oraz w Nowym Roku wytrwałości do dalszej pracy w "nowym ładzie" Życzy Dariusz Janicki "MION"
  1 point
 44. Ja życzę przede wszystkim zdrowych i wesołych Świat Bożego Narodzenia. My rodzinnie ustaliliśmy że każdy idzie do apteki i kupuje test antygenowy (ok 55zł) i go robi, nawet Ci którzy nie wierzą w wirusa. Uważam że to fajny sposób na ograniczenie ryzyka rozniesienia wirusa wśród członków rodziny). Niedowiarków informuje ze testy działają, całkiem nieźle. Wszyscy znajomi którzy się nimi testowali i mieli wynik pozytywny, negatywny, taki sam mieli wynik na testach PCR.
  1 point
 45. Życzę wszystkim forumowiczom wesołych i rodzinnych świąt z dala od komputera. A w nowym roku sukcesów i wysokich pozycji w serpach
  1 point
 46. To nieustanna walka Szczególnie, że jakieś 60-70% czasu jestem w Hotelach. Zaczynałem w 89, gdzie naprawdę było ciężko o w miarę wegetariańskie posiłki i zróżnicowanie diety. Mięso ciężko zastąpić, ponieważ daje poczucie nasycenia i (moim zdaniem) uzależnia. Odzwyczajałem się od niego przez rok, przypominało to walkę z nałogiem. Teraz jem ryby, jajka więc jest łatwiej. Eksperymentuję ze słoikami na wyjazdy (zdjęcie), często wystarczy poprosić kelnerkę, żeby kucharka zrobiła np. jakiś makaron z dodatkami bez mięsa. Nie ma dużego problemu. Ogólnie ciężko z wyżywieniem na wschód od Wisły. Bywa, że nawet "ruskich" nie mają. W domu dietę urozmaicam przepisami/dietami "Biedronkowa" czy "Lidlowa". e: W jakimś sensie działam w tej branży od 20 lat. Właśnie czuję zbliżający się KONIEC To jest właśnie mega sprawa: jest trochę miejsc gdzie robią prawdziwy chleb... W zasadzie wystarczy odrobina masła i jest PYSZNIE!
  1 point
 47. Taka sugestia ... Dotychczas użytkownicy DL Premium starali się, żeby publikowane teksty wyglądały sensownie, tak że na pierwszy rzut oka, dla przypadkowej osoby to zwykły, może tylko trochę niedbały, pisany w pośpiechu tekst. Ostatnio zauważyłem jednak, że ktoś publikuje jakąś "sieczkę". Nawet najgłupszy algorytm zorientuje się, że to nie jest żaden artykuł. Niestety zaczynam obawiać się, że jeżeli takie "publikacje" będą się pojawiać to strony DL Premium – zaczną raczej szkodzić niż pomagać. Dotychczas moje artykuły (synonimy) w DL Premium (ku mojemu zaskoczeniu) pojawiały się nawet w Google Alerts na frazy (konkurencyjne), które mnie szczególnie interesują. Co świadczy, że Google widzi stromy DL Premium – jako dobre źródło. Wolał bym aby tak zostało Niestety obawiam się, że to się może zmienić. Dlatego proponował bym, aby wprowadzić jakieś minimalne wymogi jakościowe dla publikowanych na stornach DL Premium treściach.
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy