Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 03/21/2019 in all areas

 1. 6 points
  Na obecną chwilę sprawa załatwiona pozytywnie, textbookers przyjęo reklamację...tylko trwało to ponad miesiąc
 2. 6 points
  Mnie tylko zastanawia skąd Ty to wszystko wiesz? Wiesz, że nikt nie chciał nigdzie pisać precli po 6k. Wiesz, że połowa tekstów pozostawia wiele do życzenia. I skąd wiesz ile copy chcieli za te precle? Jacy copy? Nazwiska :D.
 3. 5 points
  Stare faje jak ja pamiętają te rytmy . Młode wilki pewnie nie, ale z okazji 1 dnia wiosny dedykuje nam wszystkim znany i lubiany utwór
 4. 4 points
  Paweł, tylko błagam nie pisz w kolejnej swojej wiadomości na forum nazwę firm którym chcesz to zlecać A teraz na serio jeśli znasz się na tym , wiesz, że nauczysz się, masz ograniczony budżet to warto oczywiście to zrobić samemu. Jeśli masz sensowny budżet na to to warto zlecać komuś kto na tym zna się.
 5. 4 points
  Moja propozycja jest taka -- uciąć dyskusję na tym poście (przynajmniej do momentu, gdy wszyscy nauczą się czytania ze zrozumieniem). Najlepiej by było, gdyby ten "śmietnik" ktoś skasował (wie ktoś jak?). To nie ma najmniejszego sensu, co pewnie zauważyła każda racjonalnie myśląca osoba. Już wolę, gdy ktoś ma zupełnie inne poglądy (no np. Maugosias), ale umie rozmawiać, czytać i formułować myśli. Ja się wypisuję
 6. 4 points
  Nie wiem co Ty bierzesz i nie chcę wiedzieć. Ja bym się wstydziła pisać takie głupoty.
 7. 4 points
  Dla mnie to takie dziwne było, o ile z TB nie korzystam to coś tam zarobiłem ale że GC spamuje aby wpaść do nich? Jaka róż nica gdzie piszesz, tam gdzie okazja to akceptujesz warunki lub nie A reszta niech się weźmie za pisanie a nie "Domysły i analizowanie" bo już waszych pierdół nie da sie czytać
 8. 3 points
  Za chwile nabije, tylko zaloguje się do panelu admina
 9. 3 points
  Ja mam wrażenie, że nie potrafisz czytać ze zrozumiem, bo trudno jest skumać do czego Ty się tu w ogóle odnosisz. Postu Iwony chyba kompletnie nie zrozumiałeś.
 10. 3 points
  @joanna.212 Bardzo mądrze napisane. A spróbuj wytłumaczyć przypadkowej znajomej czym się zajmujesz, jeśli ona słyszała tylko o Avonie i kamerkach internetowych. I to podsumowanie "a czyli nic nie robisz"
 11. 3 points
  mi się wydaje, że problem jest złożony i niższa jakość niektórych tekstów to może być co najwyżej tylko jedna składowa. Na tym forum, które czytają również zleceniodawcy, panuje kampania negatywnego pijaru, a ten ma olbrzymie znaczenie w tym kontekście. I nie zmienia faktu, że np. narzekanie na niskie stawki nie dotyczy zleceniodawców. Sprawa jest głębsza, jeśli zleceniodawcy cały czas widzą falę negatywu, lamentu i żalu, to w ich podświadomości (jako marketingowcy internetowi doskonale wiecie, jak na podświadome budowanie wizerunku działa regularnie powtarzana komunikat) TB jawi się jako tandeta, a z tandety nie chce się korzystać, to oczywiste. Tutaj jest kampania wręcz nienawiści do TB i robienia we własne gniazdo. Nie bez echa w świadomości zleceniodawcy pozostają także bardzo częste ataki na zleceniodawców: chamy, źle oceniają, zaniżają mi stawkę, nie będę dla nich pisać, bo mi się nie opłaca, codziennie dodają zlecenia, pojedyncze zlecenia, a nie paczki, za długość ilość znaków, za duże wymagania, celowo będę pisał plagiaty, itp. Czytając coś takiego, wielu zleceniodawców widzi negatywne nastawienie pracownika, czyli copy, a po pracowniku z negatywnym nastawieniem, który pracuje na TB jakby za karę, nikt się nie będzie spodziewał jakości, a tekstów bez jakości nikt nie chce. I myślę, że to jest problem największy.
 12. 3 points
  Dawno nie czytałem tak mocnego artykułu o SEO! Dzięki, że tak otwarcie dzielisz się wiedzą, tak trzymaj!
 13. 3 points
  Tak to z teoretykami już jest, ale szanuje samokrytykę @Beerbant : złośnik o poranku
 14. 3 points
  Jeszcze kilka lat temu wszystkie precle miały 1000 - 1500 znaków, max. 2000. Nie mówię tu tylko o TB tylko w ogóle. Ale rynek się zmienia i widać, że klienci potrzebują dłuższych precli. Ale to czy dany tekst jest preclem czy nie, nie ocenia się pod kątem ilości znaków, ale pod kątem jego jakości. Ja już gdzieś kiedyś pisałem, że w sumie na miejscu klienta raczej zleciłbym dwa zaplecza po 2000 znaków niż jeden precel na 6000. Wydatek taki sam, a jakość dużo lepsza. Ale jeśli klient zamiast dwóch krótszych zaplecz dobrej jakości woli jeden długi precel pisany na zasadzie bla bla bla jak to precel to już sprawa klienta. Ja nie widzę powodu, dla którego miałbym takiego zlecenie nie realizować. Jeśli klient tak woli to ma. Aaaa i nawet jak jest to zlecenie, gdzie frazą kluczową jest merytoryczne pytanie to w żadnym wypadku nie robię żadnego reserachu. Posiłkuje się jedynie posiadaną wiedzą ogólną. Gdyby było to zaplecze to byłby reaserch i tym samym tekst lepszej jakości.
 15. 3 points
 16. 3 points
  Jakie stare wszystko co fajne wciąz na czasie te piosenki są takie, radośniejsze optymistyczne
 17. 2 points
  Faktem jest, że spam nadal ma się świetnie, a roboty z Rodo w ciul. Ba, przychodzi nawet spam z propozycją wdrożenia Rodo
 18. 2 points
  W edycji minimalny rank wstawia się 20.
 19. 2 points
  w jednym zgadzam się z Herkulesem, też o tym wielokrotnie tu pisałem, próbując podjąć walkę z tą irytującą tendencją. To forum stało się morzem lamentów, hejtu i żalu w stosunku do TB. Wszystko przeszkadza, TB złe, a jednak malkontenci pozostają na TB i modlą się żeby wróciły zlecenia... Cała reszta kolego to jakiś stek bzdur, pomieszanie z poplątaniem. Akurat z zarzutami wobec Iwony, ze jej się robić nie chce i narzeka całkowicie nie trafiłeś, akurat ta Pani jest liderem na TB, wbrew temu co sugerujesz, że zarabia tam grosze, wyciąga całkiem fajne wyniki (polecam zajrzeć do rankingu), a wysokie wynagrodzenie może świadczyć tylko o tym, że pracować to jej się chce i robi to z dużym oddaniem. Druga sprawa, że co ciebie obchodzi kto ile zarabia? Jeden ma potrzebę dorobić 100 zł do pensji, inny z pisania żyje. Co ciebie obchodzi skala dochodu innych, co ciebie obchodzą czyjeś składki? Może ktoś ma gdzieś zus i celowo sobie nie opłaca, bo nie wierzy w system emerytalny, a może ktoś jest optymistą i twierdzi, że nic mu się nie stanie, więc nie opłaca sobie nfz i żyje bez ubezpieczenia? Twoja to sprawa? A może ktoś ma zatrudnienie na umowę zlecenie/pracę i wszystko ma opłacone? To, że ktoś pisze na TB, nie znaczy, że jest to jego jedyna opcja. I tak, z copywritingu da się wyżyć. Obecnie żyję tylko z tego, składki mam ogarnięte ja (tu powinienem użyć czasownika będącego wulgaryzmem, ale boję się bana). Ty jesteś nieśmiertelna z tą papką swoją...
 20. 2 points
  Potwierdzam, p. Iwona jest ostatnią do narzekania a lamenty wrócą, jak i zlecenia wrócą, teraz to płaczki doceniają pracę, jak jej nie ma i tęsknią za pisaniem, a jak się pojawią zlecenia, zacznie się od nowa
 21. 2 points
  Co jest z technicznego punktu widzenia niemożliwe ? Możesz rozwinąć myśl. Przykładowo domena: kominiarze.io > rekord A wskazuje np na IP: 111.200.3000 i na domenie głównej jest ogólnie o kominiarstwie warszawscy.kominiarze.io > rekord A wskazuje np na IP: 111.200.3000 > na tej subdomenie jest o kominiarzach z Warszawy poznanscy.kominiarze.io > rekord A wskazuje np na IP: 111.200.3000 > na tej subdomenie jest o kominiarzach z Poznania itd.... Rekord domeny głównej A i subdomen wskazuje na to samo IP, czyli stanowią w IMHO integralną całość.
 22. 2 points
  "Ale jak wytłumaczyć fakt, że profesjonalne firmy SEO zatrudniają po kilku czy kilkunastu copy, płacą 10 i więcej zł za 1000 zzs i dają tyle zleceń, że nie mogą nadążyć?" - no, ale to firmy, a nie platforma z pośrednikiem. Teraz mam współpracę z dobrze sobie radzącą firmą SEO (poza TB) i takich stawek (10 zł i więcej) to tam nikt nie widział i nie tylko tam. To są pieniądze, które można zaproponować profesjonalistom. Na takich portalach muszą być uśrednione stawki, bo poziom jest zróżnicowany. Ja uważam, że TB to nie jest miejsce dla specjalistów. Jak ktoś jest świetny i zdolny do takich zarobków, to niech idzie dalej w świat, a nie tkwi w czymś, co mu się nie podoba. Zawsze można założyć własny biznes, bo szkoda marnować talentu i potencjału. A nie czaić się na tematyczne na tym "marnym TB" Nie mówię, że w Twoim przypadku tak jest, ale ludzie lubią się mianować ekspertami troszkę na wyrost.
 23. 2 points
  Aby pisać bloga, który "coś" daje trzeba mieć chęć, zapał, pasję i wiedzę. Pisanie bzdur nic daje.
 24. 2 points
  Szczerze mówiąc też dokładam cegiełkę do bycia za estymacją ruchu czy widoczności w linktaku, nie tylko w artykułach ale i w swlu jako parametr po którym można by dobierać linki. Nie chodzi tu oczywiście o pomiar ruchu sam w sobie ale estymację na podstawie tego jakie domena ma pozycje na frazy pod jakimi ją widać i tym samym wyliczaną "widoczność" ciągniętą z senuto czy semstorm, tyle wystarczy by selekcjonować domeny idealnie. Faktycznie takie strony z widocznością kopią lepiej w porównaniu do domen które mają podstawioną treść i puste tf/rd a są martwe. I fajnie to też pozwala odsiać strony które teoretycznie mogą być zafiltrowane. Z tego powodu zacząłem też sprawdzać jak to się spisuje w statlinku ale tam jest bug na bugu co mnie skutecznie zniechęca, wolałbym wrócić do linktaka. Także może faktycznie warto posłuchać ludzi i taki parametr widoczności dla wszystkich domen wprowadzić - wszyscy na tym skorzystamy bo teraz każdy na to patrzy, zapewne również i kupujący/linkujący. Ryzyko żadne a zyskać można dużo.
 25. 2 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00