Jump to content

Recommended Posts

że jak wejdzie na teraz to z rynku zniknie szacunkowo 40-50% punktów

Czyli 40-50% punktów w systemie jest sztucznych, skoro domeny generujące te punkty nie reagują na najprostsze frazy, od strony kupujących punkty i linkujących to żadna strata, strata linku na domenie oznaczonej czy kompletnie nie widocznej to żadna strata.

Najlepiej obrazuje to przykład, domena 3 lata temu miała pr 5, a teraz nie ma nawet Statranka na poziomie 1, czyli za link płacę xx punktów, a powinienem płacić 3 punkty, bo tyle wart jest link na domenie z PR 0. To są straty przy 1 linku, a łatwo policzyć ile punktów na marne idzie przy 100, 1000 czy 10 000 linkach.  Czy to jest fair wobec kupujących?

Edited by janekszeryf
  • Like 1
  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niestety to prawda, bardzo moc poszła w dół, paradoksalnie największa moc mi szła z linkowania na stronach Pr 0, niestety teraz nie przydziela linków na stronach pr 0. Duża część domen z pr >0 jest

Jestem trochę w systemie i akurat nie mam na koncie domeny, która ma mniej niż 200 RD linków profilowych (takich, które na rynku chodzą po około 1zł za link, linkowane na sam url) wg majestic. W prakt

http://www.forum.optymalizacja.com/topic/224792-toolbarowy-pagerank-to-ju%C5%BC-historia/?p=1471652 Tyle admini statlinka zwlekali z rezygnacji z PR, aż ich Google wyprzedziło i samo postanowiło usun

Posted Images

Mam klientów którzy wykupują po 400k punktów, 300k, 200k i nie narzekają na obecne działanie systemu, więc jeżeli im wylecą linki, to będą nie zadowoleni. Wiadomo nie da się wszystkich zadowolić.

Po prostu trzeba znaleźć kompromis i na moje tutaj wydaje się najrozsądniejsze wyjście zrobić czas na dostosowanie się do statranku adekwatnie do ilości generowanych punktów, bo czemu osoba która generuje 10k punktów ma mieć taki sam czas jak osoba która generuje 1mln punktów ?

"

Czyli 40-50% domen w systemie jest guzik warte, skoro nie reagują na najprostsze frazy, od strony kupujących punkty i linkujących to żadna strata, strata linku na domenie oznaczonej czy kompletnie nie widocznej to żadna strata.

"

Ale to jest nie do końca prawda. Ja mam w systemie domeny na które było zapotrzebowanie (niszowe tematy) i nie patrzyłem na to jakieś dawałem title, nie robiłem linkowania wewnętrznego itp. Takie strony mam z małym albo 0 statrankiem. Druga sprawa strony ze statrankiem 0, które nie są zoptymalizowane, ale mają ruch tylko statlink tego nie widzi, bo jak wiadomo statrank opiera się tylko na frazach z koszyka.

Druga opcja, to zostawienie obecnych zasobów, a przełączenie tylko stron które mają statrank = PR lub większy + a stare zasoby, które nie mają statranku pozostawić bez zmian (do wymarcia jak kto woli).

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, http://seo-z.pl i Wzory i galeria tatuaży - dziarownia.pl (tatuaże)

Mi zależy na wyeliminowaniu takich kwiatków

a5c1b89ae8746.png

Których jest od groma, Trust Flow wg. majestica na szybko sprawdzony = 2,

Znalazłem za to rozwiązanie problemu jak pogodzić klientów i wydawców, klient czyli osoba linkująca powinna mieć wybór, gdzie jego linki mają się przydzielać, czyli np.

Przydzielanie wg. PR oraz przydzielanie według Statranka, pozwoli to na stopniowe, a nie gwałtowne ruchy punktowe. Ja będę zadowolony i wydawcy również, jeśli ktoś chce mieć linki na stronach z PR, a SR = 0 to niech ma.

Edited by janekszeryf

cena punktów pójdzie w górę o to 40-50%

Jak klienci przepłacali za punkty patrząc na stosunek ceny do jakości to było ok. Jak trzeba się wziąć do roboty to się zaczynają kombinacje.

• Like 2

1. Widoczność domeny w organikach jest dużym uproszczeniem - szczególnie, że Statlink ma swoją bazę i to fraz dość specyficznych, exact match. Czyli znów trzeba napier**ać wpisami typu "szybkie-pozyczki-warszawa.php", bo materiały quasi newsowe "rynek-pozyczek-topnieje-gus-podal-nowe-dane.php" nie są wyłapywane przez Statlinka, bo koszyk jest taki, a nie inny. Trzymam trochę zaplecza motoryzacyjnego, na którym są opinie na temat samochodów + materiały quasi-newsowe. Rzecz w tym, że tego typu domeny nie wyświetlają się na frazach "wynajem samochodu", bo treść ma np. tytuł "VW zaprezentował nowego Golfa. Znamy ceny". Przykładów jest wiele. I teraz to, że ta domena nie wyświetla się pod frazą "wynajem samochodu" nie znaczy, że jest słaba i że nie oddaje mocy. A że SR jest jedynym czynnikiem rankingowym obok treści, to czy tam jest duży BL, czy mały, jest w tym kontekście bez znaczenia.

2. Wycena zasobów też nie jest jednoznaczna. Mam pod ręką domenę X, która wyświetla się na frazy:

wycena firmy

wycena przedsiębiorstw

firma i biznes

biuro rachunkowe [małe miasto]

drukowanie 3d

Domena ma StatRank 1, bo Statlink w taki, a nie inny sposób określił, jakie frazy są trudne, a jakie nie. A z punktacją przy SR 1 szału nie ma.

Z drugiej strony inna domena, rankuje na 23 frazy, ma StatRank 3. Trochę słabo, jakby spojrzeć na profil BL i historię.

Budowa nowych zasobów jest mocno eksploatująca finansowo. Szczególnie, że zaraz wszyscy będziemy ścigali się na te same frazy. Pomijam już fakt, że jeśli domena na wejściu ma SR np. 2, to po rozłożeniu 500 BL, tego SR 2 nie utrzyma, więc jej punktacja topnieje. Czynników, które wpływają na to, co robić i jak robić jest mnóstwo. Nie wiem jak reszcie, ale nowe zasoby rankują mi max. SR 1-2. Pewnie to też kwestia expirek, ale nikt z wydawców nie wyda na katalogowanie 1 domeny, 4 pakietów z Pozycjonusza.

Też testuję różne scenariusze, ale na to trzeba czasu. W tej chwili na starcie jakąkolwiek sensowną punktację mają tylko domeny petardy.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Nie wiem jak reszcie, ale nowe zasoby rankują mi max. SR 1-2.

To jednak nie najgorzej działa ten algorytm, link na nowej domenie jest właśnie tyle wart, raczej dziwne by było jakby rankowały nowe domeny na SR =9 czy 10, a tak to wygląda całkiem normalnie.

Czyli 40-50% punktów w systemie jest sztucznych, skoro domeny generujące te punkty nie reagują na najprostsze frazy, od strony kupujących punkty i linkujących to żadna strata, strata linku na domenie oznaczonej czy kompletnie nie widocznej to żadna strata.

Jakie to są najprostsze frazy - bo dla mnie najprostsze frazy z koszyka fraz to np.:

"sprawdź wszystkie art szkolne dostępne w naszej ofercie"

"kabina prysznicowa kwadratowa 90x90 z głębokim brodzikiem"

"technologia fal radiowych w liftingu twarzy"

"węgiel kamienny sprzedaż na terenie całej polski"

itp

Jak strony mają rankować na takie frazy? Nikt nie pisał tekstu na stronę z takimi frazami. Domeny statlinkowe nie mają być widoczne, ale mają być mocne a to nie jest jednoznaczne. Sam mam domeny, które mają TF i CF 20+ podlinkowane z zennopostera i mocnych domen na sam url domeny i mają StatRank 0. Więc teraz ja nie będę ich już ich linkował, ale do tekstów dopisywał frazy na 5 i więcej słów - co to da do mocy domeny - jak dla mnie nic.

Jak klienci przepłacali za punkty patrząc na stosunek ceny do jakości to było ok. Jak trzeba się wziąć do roboty to się zaczynają kombinacje.

Cenę punktów reguluje rynek.

Wracając już konkretnie do tematu dyskusji i terminu wprowadzenia - osobiście nie mam nic przeciwko temu, aby to było wprowadzone już, ale niech StatRank działa prawidłowo, bo na razie najzwyczajniej w świecie nie działa jak powinien. Przykład - domena dodana w kwietniu - reaguje na 15 fraz mocnych - jest w TOP 100 - statlink do dzisiaj nie wykrył tych fraz i domena ma nadal SR0. A kwiatki w stylu:

domydrewnianebartek.pl - SR5
znajdzkupca.pl - SR2
wawam.pl - SR3
biohappy.pl - SR2

Te domeny nie są w indeksie od minimum 6 miesięcy, na jednej jest parking, 2 dostały w styczniu bana - stan StatRank aktualny na dzień dzisiejszy. Jak tak to ma działać to o czym my w ogóle mówimy?

A już chciałem kupić statlinka. Ale warto uważać. Szukam systemu SWL do indeksacji profili, i myslałem również o Statlinku , bo uważałem te strony za troche jakościowe, ale generowanie sztucznych linków. Pewnie dlatego ukryte linki dla małych userów

@up jak tylko statlink ? eweb cały czas żyje, ja jak widzę pierwszy wpis w tamtym temacie to idę robić popcorn bo wiadomo, że dzień śmiechu się szykuje :D

a co do samego systemu to jest jakieś miejsce gdzie dokładnie opisują ile pkt się dostaje za co, oprócz tego ogólnego stąd 

http://statlink.pl/344,faq

dodałem 1 stronę dla testu i tak patrzę, że punkty tak łatwo nie przychodzą :)

Co do jego popularności to wystarczy zobaczyć że

To się zgadza, statlink cały czas działa, ostatnia dyskusja nie dotyczy stricte samego systemu, ale nowego współczynnika, który ma zastąpić PR - współczynnik ten wymaga dopracowania, usunięcia bugów i wtedy będzie można go wprowadzić, jak na razie sam współczynnik  jest w fazie wersji beta, powinno być jeszcze kilka release candidate i wdrażanie.

@Dralik - nie ma poradnika - dużo treści, dobra optymalizacja, content ze słowami z koszyka fraz kluczowych, podlinkowanie, do tego trochę testów i doświadczenia jak w seo,a pkt powoli zaczną przybywać, z naciskiem na słowo powoli.

• Like 1