Jump to content

Recommended Posts

• Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niestety to prawda, bardzo moc poszła w dół, paradoksalnie największa moc mi szła z linkowania na stronach Pr 0, niestety teraz nie przydziela linków na stronach pr 0. Duża część domen z pr >0 jest

Jestem trochę w systemie i akurat nie mam na koncie domeny, która ma mniej niż 200 RD linków profilowych (takich, które na rynku chodzą po około 1zł za link, linkowane na sam url) wg majestic. W prakt

http://www.forum.optymalizacja.com/topic/224792-toolbarowy-pagerank-to-ju%C5%BC-historia/?p=1471652 Tyle admini statlinka zwlekali z rezygnacji z PR, aż ich Google wyprzedziło i samo postanowiło usun

Posted Images

Here is a list of your connected accounts:

****,****

Around 17 domains in total.

1 BTC + 1 BTC for removal of

- domains

- transfers

- links

from all the above accounts.

The prices are not negotiable. This is throw-away email so only option to

accept offer is to make a transfer (1 BTC now 0 BTC AFTER we publish

list and 1 BTC after a month).

Address:

1NvJLF9sYsUii2XHGdjFmbCxTC7WEyUBFW

Albo to joke, albo włamywacz podaje kwoty losowo lub zależnie od ilości stron i linków w systemie... who knows.

W każdym razie, fu*k you, żadnych bitcoinów ode mnie bałwanie malinowy nie dostaniesz.

Edited by Ivellios

Swoją ciekawość możesz zaspokoić, włączając radio z audycjami o tematyce paranormalnej. A jeśli Ci się nudzi, Honey Bunny, dziewczyna Królika Bugsa, zaprasza Cię do poczytania starych komiksów!

Kwota jest w zależności od ilości domen, przynajmniej jest sprawiedliwy w tym co robi;)

W zasadzie tu już nie ma żadnego joke jest realny wyciek, okup, a potem publikacja bazy - docelowo to google naprawdę będzie tu decydowało co się z tymi danymi stanie.

Nie idzie zliczyć ile już było "końców" statlinka, więc i to chyba trzeba potraktować jako kolejny etap na wyższy poziom:)

Edited by mrjozo

21 BTC za to, że usunie 730 domen? Poważnie? :D Kogo w sumie interesuje baza statlinka, że miałby ją kupić od włamywacza? Jakim cudem on ją na tyle wycenił? Środowisko SEO jest raczej hermetyczne. Ile osób będzie zainteresowaną tą bazą? Google? Na pewno Google kupi bazę stron statlinka za pewnie kilkadziesiąt BTC od włamywacza, już pędzi. Ryzyko jest tylko takie, że życzliwi dostaną bazę i będą naciskali na bany, ale to jest moim zdaniem bardzo mało prawdopodobne.

Kto jeszcze może być zainteresowany? Konkurencja? Będą dzwonić do klientów "przepraszam pana bardzo, konkurencja linkowała pana ze statlinka, zapraszamy do nas" - jakoś tego nie widzę.

Wyciek praktycznie bezwartościowy.

Oczywiście współczuję ludziom, którzy mają w statlinku setki domen podpiętych i handlują punktami, im na pewno do śmiechu nie jest.

Ryzyko jest tylko takie, że życzliwi dostaną bazę i będą naciskali na bany, ale to jest moim zdaniem bardzo mało prawdopodobne.

Znam przynajmniej dwóch "nawiedzonych" prowadzących krucjatę przeciwko miedzy innymi SWL. Oni chcenie będą publikować po jednej stronie z statlinka na forum wyszukiwarki zadając klasyczne swoje pytanie " Czemu wyszukiwarka nic z tym nie robi?". 

re287am9.jpg

Widziałem sporo takich wątków na tamtym forum, nie na wszystko jest reakcja wyszukiwarki. Niech sobie będą upierdliwcami. Tak czy siak - najgorsze co może się stać, to ban X % zasobów statlinka.

X - bo nie sądzę, aby Google zbanowało wszystko, szczególnie na hurra, ktoś to pewnie będzie musiał przejrzeć.

X - bo nie na każdej stronie są linki do githuba. Włamywacz specjalnie nie zmienił wszędzie linków czy nie wszędzie udało mu się zajrzeć? Pewnie się nie dowiemy, ale jest to dziwne.

Każdy SWL miał w swojej historii banhamera na zasoby - szczególnie rotacja i każdy działa do tej pory.

W zasadzie pozostaje pytanie czy ludzie w Google będą na tyle upierdliwi i wykorzystają dane pochodzące z przestępstwa. Nie jest to wyciek jaki miał miejsce 2-3 lata temu kiedy ktoś zebrał domeny w ogólnodostępnych źródeł tylko włam połączony z szantażem, więc wykorzystanie tego jest co by nie mówić mało etyczne. Oczywiście to korporacja i z etyką mogą być na bakier, ale mimo wszystko niezbyt dobrze by to o nich świadczyło.

• Like 1

Jakby wielkiemu G tak zależało na nazwach domen w statlinku to za ułamek tych 54 kawałków mogliby kupić duży pakiet punktów i miałoby jak na tacy pełną listę domen ;) Albo klika rozsądnych zapytań do swojej bazy danych - też zaplecza wyskoczą :)

Zgadza się jak by chcieli dawno by to zrobili, pytanie brzmiało  nie w tym kontekście a w tym co będzie jak wiadomo kto wyłoży na forum listę i będzie powtarzać tą samą mantrę "Czemu wyszukiwarka z tym nic nie robi". Czy zareagują czy nie. Bo obserwując poczynania "życzliwych", martwiących się o "czystość serpów" mogę stwierdzić, że czasami reagują kiedy dostają wszytko na tacy.

re287am9.jpg

w tym roku reagowali na chwilówki zasysające content, na inne zgłoszenia też. Dla tego piszę, że jeśli dostaną wszytko na tacy mogą zrobić pokazówkę.

re287am9.jpg

O czym wy piszecie :zeby: Jakby Google chciało to by każdy SWL ukróciło, sęk w tym, że nie chcą i nie mają takiej potrzeby.

No i wszystko w temacie.

Prawda jest taka, że zarówno takich złodziei i szantażystów trzeba szykanowac, jak i życzliwych debili, bo inaczej nie można ich nazwac. 

• Like 1

Statlink trochę za mało informacji podaje.

Jak dla mnie to ten włam tak był przygotowany jak niedawny zamach w Turcji gdzie nawet nie odcięto Prezydenta od internetu ;-)

To chyba jakiś chłopaczek naczytał się o bitcoinach i pomyślał o 50 tysiącach PLN ;-) Szkód wielkich nie narobił, gdyby pomyślał i lepiej to zaplanował to faktycznie mógłby mocno zaszkodzić. 

1. Linki zostały podmienione tylko na niewielkiej liczbie domen (moim zdaniem i w/g tego do czego miałem dostęp) więc nie wiadomo czy dostali całą bazę czy tylko jeden z serwerów.

2. Jakoś nie słychać o podmianie skryptów na stronach wydawców a teoretycznie można to zrobić i wtedy dopiero byłby problem bo każdy wydawca musiałby ręcznie podmieniać skrypty co w okresie wakacyjnym mogło stanowić problem.

3. Nie wiadomo czy mają hasła (albo przegapiłem info) ale znów nie słychać o problemach z logowaniem na konta.

Ze swej strony sugeruję zmianę haseł, już 5 lat temu można było kupić "błękitne tablice" z hasłami do siły 8 znaków, więc dziś to chyba już przynajmniej 9 jest dostępne.  

4. Statlink wrócił do "normy" praktycznie w 36 godzin więc biorąc pod uwagę, że linki były podmienione na niewielkiej ilości domen, a do tego google nie odwiedziło od razu wszystkich więc chyba większego problemu nie ma.

PS. Ale znam kogoś komu piknęło serce w niedzielę wieczór ;-) 

Bing.com jest szybszy, daje lepsze wyniki. Mniej szpieguje.

Google uczy, Google radzi, Google nigdy nas nie zdradzi.