Jump to content

Kenaj

Forumowicze
 • Posts

  201
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Kenaj last won the day on August 7 2014

Kenaj had the most liked content!

Kenaj's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

20

Reputation

 1. W sumie to nie wiem po co właściciele pokazali system teraz, z błędami które widoczne są od razu. A wystarczyło poczekać 3-4 dni, posadzić kogoś do testów i dopracować funkcjonalność i błędy. A tak to "wyszło jak zawsze". ;-)
 2. Szkoda, że właściciele zamilkli, żadnych informacji. Panel pomocy również pusty.
 3. Domeną nie ma się co ekscytować, system mógł stać kilka lat na testowej domenie, zablokowany w htaccess i noindex. Równie dobrze mógł wczoraj zostać przeniesiony na blogero.pl i o niczym to nie świadczy. Na tym etapie nie widzę, żeby system był konkurencją dla kogokolwiek. Właściciele źle się zabrali do tego i raczej małe doświadczenie mają z systemami. Zamiast pokazać wąskiej grupie osób System i pod nim nawet jawnie 1-20 super serwisów, to kombinują z ukrycia i do tego jeszcze pokazują swoje zasoby naprawdę niskiej jakości. Na tych serwisach w systemie które sprawdziłem, link bardziej zaszkodzi niż pomoże. To takie zaplecze do dopalenia zaplecza i nic więcej. Nie wiem czy znajdzie się ktoś kto zachce swoje zasoby podpiąć pod ten system. Warto by sprawdzić serwisy w systemie pod względem "mocy", znalazłem domeny z 2014 roku więc może są dobrze "dopalone" i może warto dodać linka? tego nie miałem czasu sprawdzić. Ale pierwsze wrażenie fatalne, grafika i jakość tekstów kiepskawo. Ale jak ktoś pisał, dajmy szansę bo zawsze może coś wartościowego wyrosnąć.
 4. Podsumowując na dzień dzisiejszy: 1. System niezabezpieczony i narażony na ban/strony dodane do systemu. 2. Brak jakichkolwiek danych rozliczeniowych, ile punktów i za co, koszt punktu, wartość zasobów w systemie, punktacja w zależności od parametrów serwisu. Taka randka w ciemno. 3. Mam listę pond 500 stron w systemie, zobaczyłem kilkanaście i jakością nie powalają. teksty raczej z tych po 1,5 zł/1000 znaków. Część tekstów ma niewiele ponad 700 znaków, a znalazłem jeden 680 znaków. Bezpłatne szablony nawet nie przetłumaczone do końca, nazwy szablonów nie wszędzie zmienione. 4. Nie ma co i jak testować bo nie ma giełdy punktów i nie ma od kogo kupić punktów. Jest niby zapotrzebowanie na punkty/formularz ale mam zaproponować cenę, jakoś trudno to zrobić skoro nie ma żadnego porównania. 5. Site na całości systemu to 6080 podstron co przy 1040 serwisach raczej nie powala. Np. z 80 postron gugiel docenia 11.
 5. Trafiony, zatopiony. Znalazłem jedną stronę w systemie. TRAGEDIA. Może to tylko do testów bo widzę tam kilka osób z PiO i linki za darmo ;-) ale jak reszta taka sama to . . . . ;-( A na kolejnej stronie która znalazłem wpisy po 700 znaków. PS. Mam już 500 stron z tego Systemu, kiedy to sprawdzić ;-) A dodatkowo system nie jest zabezpieczony, wszystko widoczne. Jak dodam strone do systemu to za chwile każdy kto zechce się o tym dowie. Komuś bardzo spieszyło się, żeby to pokazać.
 6. Coraz więcej braków odkrywam. Pozycjonuj serwis >> i co dalej? Mam wybrać np. Domain Authority, ale skąd mam wiedzieć jakie są zasoby domen w systemie z DA? Brakuje wykazu domen, ilości site. I najważniejsze, podczas dodawania linka nie ma możliwości wyboru follow/nofollow (chyba że przeoczyłem).
 7. Ale przemawia jak polityk, w imieniu . . . . ;-)
 8. Zarejestrowałem się. Szału nie ma, w zasadzie nic nie sprawdzę bo żadnych danych, ani giełdy, ani przykładowych/średnich kosztów za link. Każdy system jest tak dobry jak jego zasoby, ich kontrola i zasady/algorytm przydziału linków na podstrony. Tutaj nic nie widać, ale może warto zaczekać. Zastanawiam mnie tylko to, że o systemie było cicho a tu nagle nowy system i ponad 1000 domen z unikalną treścią. Albo sporo ktoś zainwestował bo to minimum 20 tyś tekstów, albo zebrał cicho grupę, tylko jak udało się utrzymać to w tajemnicy. Stawiam na masowy wordpress stawiany przez właścicieli z tekstami 2 zł/1000 znaków. PS. Udziałowiec to właściciel/współwłaściciel. Niby jest giełda punktów ale żadnych informacji, ile punktów mam kupić, jaki jest przelicznik link/punkty itp... Moim zdaniem to trochę za wcześnie system został pokazany, wymaga sporej pracy nad formalnościami i jakiś poradnik/pomoc.
 9. Statlink trochę za mało informacji podaje. Jak dla mnie to ten włam tak był przygotowany jak niedawny zamach w Turcji gdzie nawet nie odcięto Prezydenta od internetu ;-) To chyba jakiś chłopaczek naczytał się o bitcoinach i pomyślał o 50 tysiącach PLN ;-) Szkód wielkich nie narobił, gdyby pomyślał i lepiej to zaplanował to faktycznie mógłby mocno zaszkodzić. 1. Linki zostały podmienione tylko na niewielkiej liczbie domen (moim zdaniem i w/g tego do czego miałem dostęp) więc nie wiadomo czy dostali całą bazę czy tylko jeden z serwerów. 2. Jakoś nie słychać o podmianie skryptów na stronach wydawców a teoretycznie można to zrobić i wtedy dopiero byłby problem bo każdy wydawca musiałby ręcznie podmieniać skrypty co w okresie wakacyjnym mogło stanowić problem. 3. Nie wiadomo czy mają hasła (albo przegapiłem info) ale znów nie słychać o problemach z logowaniem na konta. Ze swej strony sugeruję zmianę haseł, już 5 lat temu można było kupić "błękitne tablice" z hasłami do siły 8 znaków, więc dziś to chyba już przynajmniej 9 jest dostępne. 4. Statlink wrócił do "normy" praktycznie w 36 godzin więc biorąc pod uwagę, że linki były podmienione na niewielkiej ilości domen, a do tego google nie odwiedziło od razu wszystkich więc chyba większego problemu nie ma. PS. Ale znam kogoś komu piknęło serce w niedzielę wieczór ;-)
 10. Spory tłumek już. Jasne, a jak przyjdzie do czegoś to okaże się, że zaległe piwo czeka i akurat dziś nikt nie ma czasu ;-)
 11. Jest lepiej, System powoli wraca do normy. Na jednej mojej domenie jako wydawcy gdzie miałem linki podmienione są już prawidłowe. Również jeden link do mojej strony z innych domen jest już prawidłowy. Został jeszcze jeden. Statystycznie żadna informacja ;-) ale widać, że coś się dzieje i System powoli wraca.
 12. Statlink już działa, nie wiem tylko z jakiego dnia są linki w systemie. Nadal jednak na niektórych stronach wydawców są podmienione linki. Teraz dajmy im kilka godzin na ogarnięcie tematu i posprawdzanie. I czekamy na odpowiedź czy na tych stronach wydawców gdzie są podmienione linki trzeba podmienić skrypty?
 13. Sprawdziłem ręcznie teraz jedną moją stronę i linki do niej, 23 linki w/g GSC; - 2 linki podmienione; - 1 strona nie działa, jakaś bezsensowna, chiński spam; - na jednej stronie brak linka mojego, inne są; - na 4 stronach brak linków wychodzących, z tego jedna kilka minut wcześniej nie działał więc chyba wydawcy usuwają kody statlinka. Zobaczę co jutro, czy zostanie jak jest czy będą dalsze podmiany.
 14. Kluczowym jest odpowiedź na pytanie, czy podmiana linków na stronach wydawców nastąpiła poprzez serwer Statlinka, czy włamywacze postawili własny system i udaje im się podmienić zdalnie skrypty na stronach wydawców. Może być bowiem taka sytuacja, że strony wydawców przestaną przyjmować polecenia z serwera Statlinka bo ostatnie wersje skryptów umożliwiają zdalna aktualizację. Ale jakoś mam przeczucie, że większych problemów z tego nie będzie.
 15. Kolejnym krokiem jest powoli wprowadzana rezygnacja z wyświetlania domeny na Androidzie. Chcą doprowadzić do tego, że user nie zapamięta nazwy domeny tylko za każdym razem wejdzie na serpy. Nigdy, żadnego wejścia na strony bez pośrednictwa wyszukiwarki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy