Skocz do zawartości

Artykuły AI szybki boost


yeahgone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jakie są Wasze odczucia w sprawie generowanych treści przez AI? W swoim serwisie postanowiłem trochę poeksperymentować, podmieniając kilka artykułów pisanych ręcznie na treści AI, używając specjalnych promptów pod seo. Efekt? Poczatkowo szybko wzrost pozycji, po pewnym czasie znaczacy spadek. Najdziwniejsza sprawa zadziała się z najnowszym artykułem, ktory wygenerowałem i przeprowadzilem drobna korektę. Efekt następujący: artykuł osiagnął top 3, przyciągając bardzo sympatyczny ruch, po ok 2-3 tygodniach google całkowicie wyrzuciło go z wyników. Obecnie serpa tego praktycznie nie da się odnaleźć po frazach, na ktore rankował. Jest jednak zaindeksowany. Co sądzicie?

Edytowane przez yeahgone

Lubisz E-sport? EsportLife to miejsce dla Ciebie.

 

webdevil-sygnatura-2.png.9f607f84f0452dafaa3215a682bc491d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, yeahgone napisał:

Co sądzicie?

nie znamy środowiska testowego, domeny, jej "mocy", linkowania wewnętrznego i zewnetrznego, frazy, optymalizacji ...

 

wiec sądzę, ze nie mamy szklanej kuli aby zgadnąc co poszło źle.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2023 o 17:29, yeahgone napisał:

Jakie są Wasze odczucia w sprawie generowanych treści przez AI? [... ] Co sądzicie?

Są bardzo dobre.
AI jest tylko i wyłącznie narzędziem do wykorzystania, które zastępuje "ludzkiego" pracownika.
To z jakim rezultatem zostanie wykorzystane zależy od jego operatora.

  • Like 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, s_matysik napisał:

Większość po czasie obrywa.

Co Masz na myśli pisząc po czasie ? Podaj jakiś konkretny czas w dniach, tygodniach, miesiącach ?
Znam serwis w którym są artykuły z AI ChtaGPT z jego wczesnej wersji, czyli z  2023-02 i nadal są w indeksie. Taki to case  ?

--

Przepraszam błąd pierwsze artykuły z ChatGPT, które nadal są w insdeksie zostały opublikowane w 2022-12 ...

  • Like 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mion napisał:

Co Masz na myśli pisząc po czasie ? Podaj jakiś konkretny czas w dniach, tygodniach, miesiącach ?

Widziałem, różne case po dniach, tygodniach czy wielu miesiącach. Robiłem też testy i czasem domena szybko potrafiła oberwać. Zależy to oczywiście od wielu czynników. I z mojej strony, mowa tylko o przypadkach gdzie wszystkie treści są AI. Bo są oczywiście serwisy, które rankują od lat, miały pisane treści i teraz dołożone treści z AI trzymają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To ja mam inne doświadczenia zupełnie, artykuły czy to nowe czy stare przeredagowane prez AI rankują super i nic mi z indeksu nie wyleciało a domena raczej słabawa.

Napisanie porządnego artykułu na 20-30tys. znaków z AI mnie zajmuje ze 2 dni 😁 Generalnie uważam, że sprawny copywriter szybciej napisze taki tekst, ale nie taniej (chyba, że liczymy czas).

Im dłużej się pracuje z AI, tym więcej się zauważa pewnych schematów, którymi on się posługuje, nie wszystko da się w tekście poprawić promptami bo nie zawsze to ogarnia i trzeba ręcznie dłubać. Ma tendencje do potwórzeń, pisania jednozdaniowych podsumowań w akapitach, zbędnych wstępów i wiele innych rzeczy, które trzeba po nim poprawiać. Pracuj z nim dużo to sam to wszystko zauważysz, udoskonalisz prompty.

 

Tak jak żywy ludź może napisać dobry artykuł i słaby artykuł tak samo z AI. "Napisz mi artykuł na 5000 znaków na temat "xxx", uwzględnij nagłówki h2" -> nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marecki8789 napisał(a):

rankują super

pełna zgoda. srednio pare/naście miesięcy potem do piachu.

 

AI nie pisze wniosków, nie potrafi wnioskować logicznie, nie potrafi napisac argumentów do postawionej tezy samodzielnie tylko na podstawie tekstów ktore ma w bazie - a to jest problem bo np z psychiatrii dobrych tekstów w top100 nie ma. W związku z tym pisanie Ai to jedno a dopisywanie wniosków to drugie. AI nie ma doświadczenia w branży - bazuje na obecnych treściach. Jesli pojawi się coś nowego, zupełnie nowa treśc w branży - to Google jest w stanie w ciagu paru godzin pokazac to bardzo wysoko na pozycjach.

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale idąc tym tokiem rozumowania, człowiek jeżeli napisze artykuł opierając się na ogólnodostępnych źrodłach, również taki artykuł jak to ująłeś powinien z biegem czasu iść do piachu, niezależnie czy napisał go człowiek czy AI. Jak wobec tego napisać rzetelny, porzadny artykuł przedstawiający historię np. powstania warszawskiego nie bazując na ogólnodostępnych źrodłach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marecki8789 napisał(a):

napisać rzetelny, porzadny artykuł przedstawiający historię np. powstania warszawskiego nie bazując na ogólnodostępnych źrodłach?

Jak jest sprawnym erudytą, masz lekki pióro oraz szeroką wiedzę i otwarty umysł bardzo prosto. To jest tak pisanie eseju a pisanie rozprawki w szkole średniej. Dobry esej pisze się naprawdę lekko i przyjemnie ale musisz mieć do tego talent i wiedzę na temat i jeszcze więcej na bardzo dalekie tematy które opisujesz. AI pewnie w ogóle napisze ci kaszanę jak chodzi o esej bo tak jak wspominał zgred nie potrafi formułować treści na nowych tezach/antytezach, udowadniać je i pisać wniosków. 

Edytowane przez Grey Ronin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 15:16, marecki8789 napisał(a):

Jak wobec tego napisać rzetelny, porzadny artykuł przedstawiający historię np. powstania warszawskiego nie bazując na ogólnodostępnych źrodłach?

Dotykasz zbyt szerokiego zagadnienia. W tym wypadku Możesz co najwyżej  napisać swoją interpretacje tych wydarzeń. 

Co innego jeśli tworzysz treść np opis wynikający z własnego doświadczenia.

Ale AI działa trochę inaczej jest to znacznie bardziej skomplikowane. Na Youtube jest dużo materiałowa na ten temat między innymi
 

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznie było by pewnie na razie mieszać te treści z ludzkimi i maszynowymi. Dodatkowo zadbać o ich długość, a dodatkowo sprawdzać czy nie jest to dość mocno podobne do innych treści wyplutych przez maszynę. Bo przykładowo jak 100 osób chce napisać przepis na pączka - to ile ten AI wsypuje różnych tekstów - zaczną się silnie upodabniać do siebie. Więc musi być w nowej treści coś nowego czego nie było już wałowanego setki razy a tutaj na razie przydatny będzie edytor ręczny tego tekstu - w jakiś udziale. 

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności