Skocz do zawartości

Na ile forum jeszcze funkcjonuje.


Farlicki

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Nikonem napisał:

Znam całe mnóstwo młodych, którzy mi imponują.

Ale co imponowanie komukolwiek ma wspólnego z potwierdzonym naukowo spadkiem IQ z pokolenia na pokolenie? Pomijając ju z IQ chyba logicznym jest , że im większy dobrobyt, rozwój technologiczny tym większe lenistwo ;) . Średnia leci na pysk i nic tego nie zmieni.

 

4 godziny temu, Nikonem napisał:

"Młodzież się stoczyła na dno i bliski jest koniec świata”

No i to była jedna z przyczyn upadku wspaniałych cywilizacji Greckiej i Rzymskiej... Które zresztą dostały w doopę od barbarzyńców... ;)

  • Like 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdym pokoleniem ludzie mają coraz bardziej szpiczaste "zaostrzone" palce > do obsługi ekranu smartfona  ?

  • Thanks 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, okazwłoka napisał:

Czas na rozdzielenie PiO na sekcje Junior i Senior ;) 

 

Juniorzy chyba juz nawet nie wiedza, ze jest cos takiego jak forum :) A my stare dziady zaczynalismy jeszcze w Usenecie...

  • Haha 1

Artscape - tworzenie stron www | Pomóż Szajce Szarego Wilka: https://pomagam.pl/szajkowepsiaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jeśli chodzi o kondycję intelektualną ludzkości jest to raczej sinusoida, a nie krzywa skierowana w dół. W V w.n.e rozpoczęła się wyraźna obniżka lotów, która trwała ok tysiąca lat. No ale nastał renesans i krzywa ruszyła w górę, barok - znowu lekko w dół, ale potem oświecenie i mocna zwyżka.


Obecnie te skoki amplitudy zauważalne są raczej w skali dekad niż epok. Licealiści z lat 80/90 dyskutowali o Gombrowiczu, Bułhakowie, Modiglianim, Immanuelu Kancie itd. Aktualnie sfera “intelektualnych” podniet młodych umysłów jest znacznie węższa - YouTube’owi celebryci, memy, pranki, gierki ( na ch..j mam czytać jakąś tl;dr Czarodziejską Górę, albo Ulissesa, se lepiej obejrzę filmik Abstrachuje, wbiję na Kwejka albo odpalę Warzone’a)


Zamiast jednak kwękać, że kiedyś było lepiej, podtrzymuję w sobie przekonanie, że trend w jakiejś nie bardzo odległej przyszłości się odwróci, że znów młode umysły będą rozpalać debaty na temat literatury, sztuki, filozofii…
Ps. Pod pojęciem intelektualnej kondycji ludzkości nie tyle rozumiem statystyczne IQ, co raczej szerokie spektrum zainteresowań, erudycję, wrażliwość artystyczną, zdolność do analizy rzeczywistości w oparciu o racjonalne przesłanki, a nie ideologiczne filtry

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 21:02, norbas97 napisał:

że trend w jakiejś nie bardzo odległej przyszłości się odwróci

Prędzej ziści się mysia utopia... Jeszcze chyba nigdy w dziejach ludzkości ludziom nie było tak wygodnie i nie dostawali tyle bez większego wysiłku...

  • Like 2

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Beerbant napisał:

i nie dostawali tyle bez większego wysiłku...

Z tym się nie zgodzę. Za komuny dostawali w dosłownym tego znaczeniu znacznie więcej. Teraz na wszystko trzeba ciężko pracować.

Co mam na mysli: wczasy, wakacje, rożnego rodzaju programy dla dzieci, kółka zainteresowań, opieka zdrowotna uważam, że była lepsza.
Komunikacja miejsca i podmiejska... ITD.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mion napisał:

w dosłownym tego znaczeniu znacznie więcej.

Tylko jakość tego była hmmmm lekko lipna, poza tym wtedy aby naprawdę coś dostać trzeba było nieźle się nakombinować ;)

12 godzin temu, Mion napisał:

Teraz na wszystko trzeba ciężko pracować

I tak i nie, obecnie nie ma takich ograniczeń jakie były kiedyś ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mion napisał:

Teraz na wszystko trzeba ciężko pracować.

 

Prawdą jest, że kiedyś można było się więcej opierd*lać. Przecież znane było powiedzenie, czy się stoi, czy się leży... Jednak dziś jest zdecydowanie więcej możliwości szczególnie dla młodych ludzi. Chociaż starsi też to wykorzystują o ile potrafili się przystosować do nowej rzeczywistości. 

  • Like 2

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 23:54, Beerbant napisał:

Ale co imponowanie komukolwiek ma wspólnego z potwierdzonym naukowo spadkiem IQ z pokolenia na pokolenie? Pomijając ju z IQ chyba logicznym jest , że im większy dobrobyt, rozwój technologiczny tym większe lenistwo ;) . Średnia leci na pysk i nic tego nie zmieni.

 

No i to była jedna z przyczyn upadku wspaniałych cywilizacji Greckiej i Rzymskiej... Które zresztą dostały w doopę od barbarzyńców... ;)

Dobrobyt zawsze rozleniwia... Dlatego teraz jest ograniczany światu zachodniemu poprzez lokdałny. Młodzież ma porzucić kariery youtuberów influenserów itp. na rzecz starej dobrej łopaty :D

Apartamenty i hotel na godziny kraków jedyne takie miejsce w Krakowie - Hotel MARGOT apartments

Mapa dojazdu do pokoje na godziny Kraków profil MARGOT apartments

Podgórze apartamenty na godziny Kraków - margotkrakow.pl - noclegi w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dębica napisał:

na rzecz starej dobrej łopaty

Nie wyobrażam sobie Julek i Oskarków przy pracy fizycznej....

  • Like 2

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności