Jump to content

Pozycjonowanie dużego asortymentu / dużej ilości kategorii


Recommended Posts

Szanowni Państwo, 

 

jestem właścicielem sklepu internetowego, który od kilku lat jest pozycjonowany i optymalizowany przez zewnętrzną firmę. 

 

Sklep ma odwiedzalność (w zależności od miesiąca, gdyż charakteryzuje się umiarkowaną sezonowością) - od 40 do 90 tys UU + dość rozbudowana sprzedaż na allegro. Natomiast co jest dla niego charakterystyczne to rozbudowana ilość kategorii i podkategorii oraz szeroki asortyment - ok. 200 podkategorii, w których znajduje się aktualnie 8.500 produktów i 120 różnych producentów. Jeśli chodzi o opisy produktów - mamy zatrudnionego copywritera, natomiast nurtuje mnie pytanie co do optymalizacji i pozycjonowania kategorii i podkategorii a także pisania całego contentu "okołopozycjonującego". 

 

Czy lepiej do takiej ilości asortymentu / producentów:

 

- trzymać się firmy pozycjonującej z której korzystamy - oni fajnie linkują, dobrze współpracują, natomiast uważamy że piszą za mało tekstów jak na nasze potrzeby (3-5 w miesiącu)

- zatrudnić dodatkową osobę do współpracy która będzie się zajmowała TYLKO i wyłącznie contentem, a linkowanie zostawić firmie pozycjonującej

 

Jakie są Wasze opinie ? Mam nadzieję że wyraziłem się dość jasno, ale z chęcią poodpowiadam na wszystkie pytania :)

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Skoro współpracujesz już z jakąś firmą, to na pewno najlepiej zacząć od rozmowy z nią. Jeśli nie będzie chciała/mogła dostarczyć więcej tekstów, to może przygotować ogólne zalecenia lub tematy do zlecenia copywriterowi. Wtedy działania będą spójne. 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Dobrym tekstem seo nie zepsujesz, wiec również możecie pisać swoje teksty lub dogadać się z firmą seo. Zatrudnić  osobę od tekstów nie głupi pomyśl, tylko ktoś musi dawać wytyczne co pisać, jakie długie, jak zadeszczone słowami, inne. Na pewno w e-commerce kontent ma duże znacznie i nie trzeba to olewać, ale również duże znacznie ma optymalizacja tekstów na stronie.

re287am9.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś zadowolony z agencji SEO to nie bardzo rozumiem czemu piszesz na forum. Za mało piszą -> rozmowa -> dodatkowy budżet -> dodatkowe teksty. Tutaj koła nie ma co szukać na nowo ;) 

  • Like 2

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.09.2020 o 15:36, FilipFilip napisał:

optymalizacji i pozycjonowania kategorii i podkategorii a także pisania całego contentu "okołopozycjonującego".

Chodziło ci pewnie o coś takiego jak blog firmowy, social media, Google moja firma itp działania odnośnie treści. Nie wiem jak masz przyrost nowych produktów na miesiąc bo jak duży typu 100 - 200 to rozumiem że tej osoby która zajmuje się opisami produktów nie będziesz obciążał. 

Moim zdaniem nie ważne kto będzie pisał jakiekolwiek treści i tak musisz mieć SEO-wca który opracuje koncepcje tematów i treści żeby całość miała ręce i nogi a nie każdy sobie rzepkę skrobie.   

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy