Sign in to follow this  
gav3l

SEO w UK - Janusz oferta, czy jest ok?

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć wam, dawno tu nie zaglądałem ale przyszedłem prosić o opinię, czy nie podpisuję niekorzystnej umowy:

strona: image.thumb.png.d9adc4cf464809be4845e57b7ed3b583.png

...z filtrem od 2016 roku za słabe linki lub spamową treść na stronie (ok. 2015 pojawiały się spamowe podstrony typu cheapshoesonline.php, nikeairmax1sale.php i jakiś automat generował do nich ze spamowych stron setki - lub tysiące? - spamowych linków, większość już znikła. Ktoś pozycjonował stronę do 2017-18 ale nie przesadzał z jakością linków)

Poniżej wynegocjowane stawki za efekt (ostateczna lista fraz, niestety mocno uszczuplona):

builders glasgow (traffic: 100):
30 GBP (7-10) / 50 GBP (4-6)    
builders in glasgow (traffic: 90):
20 GBP (7-10) / 30 GBP (4-6)    
plasterers glasgow (traffic: 150):
20 GBP (7-10) / 50 GBP (4-6)    
tilers glasgow (150):
20 GBP (7-10) / 40 GBP (4-6)    
tiler glasgow (90):
10 GBP (7-10) / 20 GBP (4-6)    
joiners glasgow    (350):
20 GBP (7-10) / 60 GBP (4-6)    
bathroom fitters glasgow (450):
10 GBP (7-10) / 50 GBP (4-6) / 70 GBP (1-3)
loft conversions glasgow (80):
5 GBP (7-10) / 30 GBP (4-6) / 50 GBP (1-3)
house extensions glasgow 100):
25 GBP (7-10) / 50 GBP (4-6)

sposób liczenia pozycji: średnia pozycja w zakresie oraz minimum 20 dni na pozycji w zakresie

plus 100 GBP za 15 NAP-ów, rozbudowanie i zoptymalizowanie wizytówki, oraz 2-miesięczny ryczałt za wyciąganie z filtra - ile byście policzyli za to ostatnie?

nie mam pojęcia jakie są stawki w UK ale wydaje mi się że te są mocno zaniżone. Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o stawki - robię seo przez 10 lat dla 2 firm w rodzinie, jedna lokalna, druga ogólnopolska z budżetem na samo linkowanie większym niż powyższy. Ale konkurencja w UK jest mocna, przynajmniej dla tych fraz. Co myślicie?

pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc ;) z góry dzięki!

Edited by gav3l

Coś skrobie w UK ale nie robię dla klientów a dla siebie. Ja za takie stawki bym nie pozycjonował :D Nie wiem jak inni. SEO w UK nie jest takie proste jak  może się wydawać konkurencja duża, publicznych miejscówek mało, jest wiele podmiotów co polują na lepsze domeny...temat rzeka.

• Thanks 1

re287am9.jpg

Posted (edited)

Rzeczywiście konkurencja jest mocna jak na lokalne SEO. Ile wziąłbyś ryczałtu za usuwanie filtra dla tej strony? 200-300 GBP na 3 miesiące?

Jestem ciekaw waszych opinii. Może ktoś z was ma doświadczenia z podobnej branży w UK? Z tego co kojarzę odpowiedniki whitepressa na uk nie są tanie, a po filtrze muszę uważać z jakością linków, zastanawiam się więc czy koszty nie będą tu zjadały dużej części budżetu

Edited by gav3l

Cytat

za usuwanie filtra dla tej strony? 200-300 GBP na 3 miesiące?

Skąd ja mogę wiedzieć jak Ty sobie radzisz w temacie wyprowadzenia strony z filtrów. Dla tego nie wiem. Ja wziąłem by 1000 funta jednorazowo.

Cytat

Może ktoś z was ma doświadczenia z podobnej branży w UK?

Branża tu nie ma nic do rzeczy. Link to link.

• Thanks 1

re287am9.jpg

Dnia 14.05.2019 o 12:38, gav3l napisał:

Poniżej wynegocjowane stawki za efekt (ostateczna lista fraz, niestety mocno uszczuplona):

efekciarze?? To jacyś chyba polscy emigranci :D

• Like 1
  • Haha 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

7 godzin temu, MaxPan napisał:

jest wiele podmiotów co polują na lepsze domeny

Co masz na myśli?

Ciężko o dobre domeny "z odzysku" w komercyjnych branżach. Jest wiele komu takie domeny są potrzebne.

re287am9.jpg

15 godzin temu, Beerbant napisał:

efekciarze?? To jacyś chyba polscy emigranci :D

dokładnie tak ;) 15minut rozmowy i już jestem pewien, że na inny układ się nie zgodzą

Panowie, więc jak uważacie? Policzylibyście dużo więcej za wymienione frazy i za wyciągnięcie z filtra? ;) Zanim podpiszę umowę, liczę na wsparcie doświadczonych kolegów, bo jak dotąd nie pozycjonowałem w takim układzie, a potrafię jedynie pi razy drzwi oszacować koszty seo w UK - czy rzeczywiście są 3x większe? Obawiam się że zjedzą mi połowę budżetu przy tych stawkach.

Umowę nie podpisuj, zrób zapleczówkę swoją. Frazy znasz. Wypozycjonuj swoją zapleczówkę na te frazy. Wstaw email. Odezwą się sami i to Ty będziesz dyktować warunki. Nie masz doświadczenia, za te stawki co proponują prawdopodbnie TOPy nie zrobisz, więc nic nie zarobisz.

• Thanks 1

re287am9.jpg

Dnia 14.05.2019 o 12:38, gav3l napisał:

z filtrem od 2016 roku za słabe linki lub spamową treść na stronie

Jak spamowa treść i linki zostały skorygowane w miarę możliwości to pisz powiadomienie najlepiej jako właściciel stron i językiem "amatorskim i laickim" pod kontem SEO. Zwal wszystko na nieuczciwe firmy. Napisz że zrobiłeś co mogłeś zgodnie z wskazówkami  i poproś o zdjęcie filtra. Jak ci nie zdejmą bo ... to wtedy dopiero się ładuj w jakieś płatne usługi.

Ps. Po takim czasie to pewnie z połowę tych linków wycięło a druga połowa nie działa tak jak powinna.

• Like 1

5 godzin temu, Grey Ronin napisał:

i poproś o zdjęcie filtra

Kogo? "Filtr" to wymysł sełowców, w GSC masz możliwość "odwołać " się od działań ręcznych ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me ....