Jump to content

Grey Ronin

Forumowicze
 • Content Count

  510
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Grey Ronin last won the day on May 31 2018

Grey Ronin had the most liked content!

Community Reputation

88 Excellent

Recent Profile Visitors

3,385 profile views
 1. Rozumem że przekierowania masz dobrze zrobione z http, nową mapę witryny zgłosiłeś w Google. Jak strona nie padła ofiarą ataku to nie wiem co jeszcze możesz zrobić. Ostania miałem taki przypadek na WordPressie że po ataku na stronę wywaliło z indeksu główną stronę.
 2. Z praktycznego punku widzenia jak masz strukturę podstron/katalogów na domenie to linkujesz z ukośnikiem bo w domyśle / wskazuje że istnieje cały szereg adresów URL za tym ukośnikiem. Jak adres URL który linkujesz jest ostatni w sensie np jest to jakaś strona produktowa w sklepie i masz tak zabudowaną konstrukcję URL ze jest to na pewno "ostatni" adres URL struktury całej strony - wtedy linkujesz bez ukośnika. Nawiasem mówiąc Google pewnie radzi sobie bardzo dobrze z interpretacją ukośników w linkach jak na domenie linkowanej wszystko gra i np masz odpowiednio ustawiony adres kanoniczny i nie ma konfliktu pomiędzy wewnętrznym przekierowaniem 301 a adresem kanonicznym (sa strony że URL kanoniczny sobie czyli jest np z ukośnikiem ale sam URL z ukośnikiem przekierowywany jest na adres bez ukośnika - wychodzi w końcu że nie ma jednego URL i Google sobie musi w inny sposób określić który jest prawidłowy i kanoniczny.
 3. Dlaczego od razy SWL? Może to tylko czyjeś ręcznie dłubane zaplecze.
 4. Najlepiej i najprościej zlecić opracowanie takiego biznes planu w zakresie szeroko pojętego marketingu internetowego stricte dla twojego biznesu i na aktualny stan praktycznych i sprawdzonych metod. Zanim zdobędziesz i zrozumiesz "kilka informacji" to staną się one przestarzałe. Jak chcesz prowadzić e-marketing sam a nie wynajmować agencję to zleć komuś rozpisanie co i jak. Przynajmniej nie osiwiejesz z nadmiaru wiedzy i nie stracisz nerwów na testowanie i sprawdzanie po n razy rożnych tematów. Oczywiście mówimy o poważnym biznesie bo ostatnio jest sezon januszy biznesu przygotowujących się na koronapokalipsę🤧💀.
 5. Na koniec nie zapomnij zażądać haseł do wpisów. Jak się nie da uzyskać od firmy to pisz do właścicieli katalogów i innych miejsc. Jak to są takie mistrze co robią przedszkolne błędy to nie wiadomo jakie cuda powyprawiają w zakresie np anchorów.
 6. Nie wygląda to dobrze - tylko jedna strona powinna być przeznaczona na frazę exact match. Mówię zwłaszcza o początku URL i stricte tej samej frazie. Taka jak niższe sytuacja jest niedopuszczalna domena.pl/sznurek - Kategoria domena.pl/sznurek-do-sopowiazalek - Produkt domena.pl/blog/sznurek - Kategoria bloga domena.pl/blog/tag/sznurek - tag bloga domena.pl/blog/sznurek-do-sopowiazalek - temat na blogu
 7. Nie jest to regułą. Nawiasem mówiąc sprawdzaj swoją konkurencję a nie komputery. Generalnie postaw sobie pytanie kto prócz kota korzysta z kuwety. Wersje title masz też takie Dla kategorii - Kuwety dla kotów - sklep wsparciedlakota.pl - a dla produktu Kuweta kryta dla kota - sklep wsparciedlakota.pl
 8. Najlepsze rozwiązanie <meta name="robots" content="noindex" https://developers.google.com/search/reference/robots_meta_tag W robots.txt z zasady nie daje się nic odnośnie indeksowania bo robot i tak zindeksuje stronę tylko że z opisem "Opis tej strony został zablokowany przez plik robots.txt"
 9. Na moje rozeznanie to tak. Przeczytaj Regulamin jak masz wątpliwości. https://www.youtube.com/static?gl=PL&template=terms Jak właściciel videa nie chce odtwarzania na innych stronach to musi to jakoś ustawić w właściwościach video. Z faktycznego punku widzenia plik video jest nadal na YouTube ty tylko je udostępniasz na swojej stronie. Co innego jakbyś pobrał video z YouTube i zamieścił na swojej stronie - to już podpada pod odpowiedni paragraf.
 10. Jak efektów brak to dodaj z kilka - kilkanaście podstron w temacie tej frazy - w temacie czyli jak np fraza to fotograf to piszesz o zdjęciach a nie w kółko o fotografie. Jak fraza jest w jakiś sposób lokalna typu fotograf opole to "ukierunkować" robotów się nie da w ostentacyjny i prosty sposób - przynajmniej nie robota Google.
 11. Nie do końca. Temat o którym mówimy może być albo prosty jak przysłowiowa konstrukcja cepa i już dostałeś na niego odpowiedz. Może być też skomplikowany a forum nie jest od tego by przeprowadzać drobiazgowe szkolenia czy rozwiązywać wszystkie niuanse danego zagadnienia. Podałem ci najlepszą drogę jak chcesz i umiesz wprowadzić u siebie dobrze temat rel="canonical" na dynamicznych stronach kategorii - po prostu sprawdza się strony konkurencji lub strony dobrze wykonane pod kontem seo (czyli takie które mają coś interesującego wprowadzone w tym zakresie i to coś daje im czołowe pozycje na specyficzne zapytania czyli np kolor czy rozmiar) Tutaj masz oficjalnie przyjęte (w przeglądarkach) znaczniki w3schools.com/tags/att_link_rel.asp + do tego znaczniki które mają znaczenie w Google support.google.com/webmasters/answer/96569?hl=pl (rel="nofollow" to stare oznaczenie reszta to nowe wynalazki które lepiej nie sprawdzać amatorsko) - każde inne oznaczenia to najzwyczajniej nic nie znaczą.
 12. Możemy się podzielić wiedzą ale Twoich problemów nie będziemy rozwiązywać zwłaszcza jak nie wiemy jak to branża. W ramach dzielenia się wiedza - jak umiesz to przeanalizuj w jaki sposób generuje się rel="canonical" stron dynamicznie tworzonych topowych domen na dowolna bardziej złożoną branże np dla AGD euro.com.pl Jak wiesz jak szukać i jakie wyciągnąć wnioski to jest to do godzinki roboty. Jak nie wiesz jak się za to w ogóle zabrać a tym bardziej przełożyć to na twoja stronę to kolokwialnie mówiąc po się pytasz. Forum jakby nie patrzeć jest skierowane do fachowców w kwestii "wspólnych rozwiązywań problemów". Pytanie czy zaliczasz się do fachowców czy nawet amatorów chcących się poduczyć czy tez szukasz gotowego przepisu.
 13. To zależy co sprzedajesz. Jak jest to specyficzny asortyment gdzie flitowanie wg kluczowych parametrów (np. kolor, rozmiar) jest istotne to robi się "prace twórczą" czyli zleca indywidualne rozwiązania dla jakiego zakresu flitów ma być rel="canonical" na stronę przed filtrowaniem a na jaki na stronę z filtrami i przekształceniem dynamicznego URL-a na statyczny. Przy prostych tematach masz odpowiedz zgreda a każdy bardziej złożony to za free nie dostaniesz szczegółowej informacji.
 14. Jak nie masz podpiętego tego dietetyka (z Imienia Nazwiska i Adresu) pod co najmniej parę portali typu znany lekarz, dobry dietetyk, oferto to niewiele ruszysz z stroną bez "kombinowania". Zakładam ze mówimy o prawidło podpiętej stronie pod mapy Google.
 15. Trzeba tak jak wspomniano przeanalizować top 10 a do tego dochodzi co masz w top - jak top 8 to Allegro/ceneo/olx itp to masz że tak powiem TRUDNO Nie jest to jakaś regułą ale raczej nie pozycjonuje się jedno dwu wyrazowych fraz w liczbie pojedynczej - prawidłowo powinno być aparaty ekg, biurka. Zawsze tu przydaje się research ale np w przypadku biurek musisz odróżnić klientów którzy chcą kupić konkretne biurko a takich którzy tylko szukają sklepu z biurkami i nie mają sprecyzowanego wyboru. Żartujesz - gotowca nikt ci nie poda za free - szczególnie że takiego nie ma bo linkowanie to nie apteka. Poszukaj w necie - znajdziesz pewnie z kilka rożnych porad które mogą się nawet wzajemnie wykluczać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy