Grey Ronin

Forumowicze
 • Zawartość

  416
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

Grey Ronin wygrał w ostatnim dniu 31 Maj

Grey Ronin ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

71 Excellent

Ostatnio na profilu byli

2745 wyświetleń profilu
 1. Grey Ronin

  Masa pytań odnośnie Google

  Podejrzewam ze przekierowanie z otokrakow.nazwa.pl ustawiasz w panelu hostingu a nie w .htaccess. Zgłoś się z tym bezpośredni do hostingu albo poszukaj w ustawieniach.
 2. Grey Ronin

  Jak działa geo-pozycja?

  Zasadnicze pytanie PO CO ?? Jak już to z jakiej lokalizacji - twojej aktualnej czy z Rzeszowa ?? Zależy to min od kogo masz internet - czyli z jakim serwerem lokalnym się łączysz. Inaczej też to wygląda jak wyrazisz zgodę na to by wykryła gdzie dokładnie się znajdujesz. To są takie wybrane czynniki, jest ich pewnie znacznie więcej.
 3. Grey Ronin

  czy ktoś może mi to wyjaśnić ?

  Czas jest tu jednym z głównych czynników, którego na dodatek nie przeskoczysz. Konkurencja może mieć mało linków widocznych lub ukrytych które mają z kilka, kilkanaście lat. Nigdy wiec nie oszacujesz co masz zrobić i jak bo na jakiekolwiek efekty trzeba odczekać.
 4. Grey Ronin

  Forma adresu URL w katalogu stron.

  Obojętnie. To jaki jest jeden właściwy ustawiasz w .htaccess na stronie. Najlepiej jak nie wiesz to wejdź na swoja stronę zrób kopiuj wklej z miejsca gdzie masz adres URL w przeglądarce.
 5. Grey Ronin

  Skąd ruch organiczny ?

  Tu jest zawsze pułapka bo typowy klient "z ulicy" to potrafi zamówić z 10 toreb z których każda mam być inna i całość oczywiście ma być na wczoraj. Najpierw trzeba sobie odpowiedz kogo chcemy pozyskać. Klientów B2B pozyskujemy na branżowych stronach jeśli chodzi o internet (od typowych zrzeszających konkurencje po takie które zrzeszają potencjalnych odbiorców) a poza internetem to na targach (pod warunkiem że jesteśmy wytwórcą a nie pośrednikiem). Klientów "z ulicy" to pozyskasz organizując jakieś promocje czy inne akcje na typowe produkty sezonowe.
 6. Grey Ronin

  [Test] Czy Google widzi nieklikalne linki np. http://i4a.pl

  Temat jest na zasadzie czy piwo to ten sam alkohol co wódka. Jest jeszcze lepsze porównanie czy piwo w eleganckiej i popularnej restauracji jest tyle samo warte co wódka pod krzaczkiem. Liczy się przy tym styl picia - anhory i ilości. Jakie są preferencje w rankingu odnośnie mocy i "procentów" linków to nigdy do końca się nie dowiemy.
 7. Grey Ronin

  [Test] Czy Google widzi nieklikalne linki np. http://i4a.pl

  Test ciekawy ale pominąłeś linki z mapy obrazka czyli coś takiego <img src="http://domena.pl/zdjecia/zdjecie.jpg" usemap="#image-map"> <map name="image-map"> <area target="_blank" alt="zdjęcie" title="zdjęcie" href="http://domena.pl/strona" coords="135,435,273,320" shape="rect"> </map> Teoretycznie też nie były widoczne ale nie wiem jak jest teraz.
 8. Na pewno z Twetterem może ci nie wyjść. Coś trzeba zrobić by ci nie przyszła od razu weryfikacja konta przez SMS-a.
 9. Grey Ronin

  Home.pl - globalna awaria?

  Padło, leży i nawet nie kwiczy. Jak nie wstanie w krótkim czasie to będzie spora afera. Dla tak dużej firmy to "utrudnienia" to mogą być max godzina i to tak pomiędzy 1 a 2 w nocy a nie przed 9 rano.
 10. Zrób tak jak robi konkurencja. Z innej branży AGD i elektroniki użytkowej to wiem że robi się kategorie od tego czym jest dany produkt (amortyzator) a dopiero później jakiej jest marki, do czego pasuje i gdzie się używa. Czyli robisz kategorię: Amortyzatory którą filtrujesz na zasadzie że zawsze dwa trzy kryteria tworzą ci listę produktów z unikalnym title i URL (rel=canonical). Powyżej trzech kryteriów rel=canonical prowadzi do bardziej istotnej listy która będzie np podwójny wybór kryteriów (Amortyzatory + Audi) albo ostatecznie skierujesz taki dynamiczny URL na kategorię główną rel=canonical. Nie wiem na jakim CMS-e będziesz tworzył sklep ale takie coś jak przestawiłem to jest temat indywidualnych rozwiązań i pracy programisty .
 11. Grey Ronin

  No nie wytrzymałem z nerwów. :D

  Kwiecistego opisu wymaga prawie każdy produkt i tu trzeba coś wymyślić. Temat dotyczy kategorii a dla kategorii nie zawsze jest sens robić na siłę opis.
 12. Grey Ronin

  No nie wytrzymałem z nerwów. :D

  Dla klienta - dobrze ze klienci z reguły nie czytają tej treści na stronach kategorii szczególnie sklepów - jak interesuje mnie zakup "sznurka do snopowiązałek" to nie czytam historii sznurka i jakie to wyjątkowe i super są sznurki w ofercie sklepu tylko przechodzę na stronę z produktami, czytam opis i kupuję. Są kategorie że żaden opis nie wyczerpie tematu i wtedy pisze się zupełnie osobny "poradnik zakupowy", są tez kategorie gdzie nie ma sensu na siłę wciskać "kwiecistego" opisu bo wygląda to niepoważnie.
 13. Jak produkt unikalny to należy pamiętać by zarówno tytuł jak i opis był unikalny. Z reguły na początku tytułu wstawia się nazwę marki/sklepu.
 14. Autor musi się mi wytłumaczyć dlaczego jego proxy za które zapłaciłem nie działają. Ale moduły dodatkowe mają abonament i czekam już jakiś czas na uruchomienie. Waciki - wacikami ale jest coś takiego jak oficjalna informacja o zaprzestaniu wsparcia programu i np polecanie programów alternatywnych lub tez informacja iż odtąd wsparcie/aktualizacje jest płatne.
 15. Jaka konkretnie ? Firma autora nadal prowadzi działalność. Jest tylko brak z nim kontaktu. Nie ma żadnej informacji z jakiego powodu, przynajmniej ja takiej nie wyczytałem.