Grey Ronin

Forumowicze
 • Zawartość

  381
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Grey Ronin w dniu 13 Maj 2017

Użytkownicy przyznają Grey Ronin punkty reputacji!

Reputacja

64 Excellent

Ostatnie wizyty

2422 wyświetleń profilu
 1. Kilka słów o katalogach i sensie ich istnienia w SEO

  Ten serwis ma być przypisany do konkretnego regionu miasta wtedy to ma sens jak nie chcesz robić serwisu pod tematykę.
 2. Mnóstwo pytań laika

  Źle zrobiony sidebar czyli taki w pełni jednakowy na wszystkich podstronach nic nie daje. Są inne elementy nawigacyjne jak okruszki menu. Dobry jest jedynie dla kategorii czy tagów czy tak jak napisałem strony głównej. Na wpisach warto ograniczyć pasek boczny bo nic nowego nie wnosi a można sobie bez niego poradzić.
 3. Mnóstwo pytań laika

  Nie rozdrabniaj się i nie analizuj wszystkiego co widzi Google. Google ma zawsze rację. Jak nie ma racji to patrz poprzednie zdanie. Jedyne o czym musisz pamiętać to unikać powielania słowa kluczowego który masz w domenie jako kategorii czy tagów. Optymalizacja ma swoje granice po której witryna leci za zbytnie przeoptymaliowanie. Wywal sidebar albo zostaw go tylko na stronie głównej. Sidebary to ZŁO i zbyteczny gadżet. Stworzyłeś niedawno witrynę. Poczekaj, podlinkuj stronę i wpisy a potem poszukaj wg fragmentów wpisów np ostatniego akapitu. Wrzucać tylko fragmenty. Unikaj kopiowania treści 1:1 Mapę witryny z reguły tworzysz raz przy pomocy odpowiednich plaginów. Potem aktualizuje się sama. Pewnie korzystasz z domyślnej dodawarki plików graficznych. Jak chcesz być optymalny w wystarczającym stopniu pamiętaj jedynie o optymalizacji wielkości grafik i alt= (Alternatywny tekst) - nazwami plików nie musisz się aż tak przejmować.
 4. Jak obniżyć pozycje wyszukiwania w Google

  Pewne wyrażenie - to jest temat kluczowy. Pewnie sobie nagrabiłeś i teraz masz złe opinie, niezadowolonych klientów albo pośredników. W Google niewiele da się zrobić. Nawiasem mówiąc trochę się dziwię jak ktoś jest w top na frazy które nie ma w ofercie i jest niezadowolony. Nie jestem aż takim orłem biznesu ale wtedy to chyba trzeba poszukać podwykonawcy który robi/sprowadza akurat ten asortyment i dojść z nim do porozumienia.
 5. Strona stale spada w wynikach

  Nie ma tagów odnośnie filmów czyli w wyszukiwarce nie będziesz miał miniatur filmów w wynikach. https://developers.google.com/webmasters/videosearch/schema Wtyczka która podałem jest przykładowa - musiałbyś znaleźć i przetestować takie która obsługują tylko filmy .
 6. Strona stale spada w wynikach

  Po pierwsze jak nie miałeś powiadomienia o nienaturalnych linkach nie zdejmuje się żadnych linków nieważne czy śmieciowych czy nie. Link to link a jak ma z 2-3 lata to prawie każdy link staje się wartościowy. Jak ugryźć temat. Bez wgłębiania się w zawiłości zmień na dzień dzisiejszy wszystkie tytuły na stronie tak by były inne niż na YouTube. W sumie twoje tyły są trzy razy powielone w Google i wiadomo że twoja strona jest najdalej. Fraza "Tablet DGM T-819QI – Opinia i Test | Open YouWeb" - bez linków powinieneś byc w top1 jesteś w top3 Top 1 https://www.youtube.com/watch?v=gvwSbiybXhs Top 2 http://youtubersi.pl/film/288477/tablet-dgm-t-819qi-opinia-i-test Jak wysyłasz też posty na Google+ czy Pinterest to także każdorazowo najlepiej stosować inne tytuły. Unikalność samej treści to jest jedna sprawa ale najważniejsza jest unikalność meta title. Nie robi się tego samego meta title zwłaszcza jak masz kanał youtube czyli na o wiele silniejszej domenie niż twoja strona będzie kiedykolwiek. Dalszej optymalizacji i pozycjonowania nie będę ci planował - na pewno nie zaszkodzi dodanie plaginu https://pl.wordpress.org/plugins/schema/ lub innego odpowiedzialnego za wyświetlanie miniaturek filmów w wyszukiwarce. Nawiasem mówiąc sprawdź statystyki twojego kanału na youtube jak masz stale te same z tendencją wzrostowa a tylko strona bloga ci spadła to masz potwierdzenie tego co pisałem wyżej. Nie gwarantuję ci że od razu wskoczysz na poprzednie statystyki bo linkowanie pewnie także by się przydało.
 7. Strona 2,5 roku pracy i zainwestowane ćwierc miliona .

  Szczerze to nie wiem co miało tu działać - nie byłem zresztą w temacie. Działa za to http://www.centennialbulb.org/ I założę się że tyle nie kosztowała. Swoja drogą jak to ludzi potrafią dzisiaj marnować surowce, czas i pieniądze na głupoty i wiecznie napędzać konsumpcjonizm. Żyjemy w wieku marnotrawstwa i skończy się to katastrofą prędzej czy później.
 8. HTTP ERROR 500

  Teoretyczne nie powinno zaszkodzić. Artykuły masz w bazie danych - wcześniej lepiej zrobić backup z poziomu serwera. Nadpisanie plików Wordpress-a może pomóc częściowo ale jak atak poszedł przez dziurawy plagin/tempaltkę to czeka cię stopniowe szukanie "dziury" i najlepiej zabezpieczenie WP jakimś firewallem.
 9. HTTP ERROR 500

  Zmień templatkę na domyślną. Edytuj ten plik index.php i sprawdź co tam masz i czy jest to ci potrzebne na stronie. Domyślny plik index.php dla strony Wordpress-a to nie jest skomplikowany http://webmastershelp.net/troubleshooting/default-wordpress-index-php-file-code/
 10. link rel="canonical" - a strona kanoniczna

  To źle ustawiłeś. Ma być noindex, follow czyli łopatologicznie nie indeksujesz stron tagów w Google (noindex) ale robot podąża (follow) za linkami wewnętrznymi na tych stronach. Zaktualizuj mapy XML witryny w Search Console - trochę to może przyspieszyć aktualizację indeksu.
 11. Czy po h2 powinien pojawić się paragraf?

  Do testowania nagłówków służy min https://gsnedders.html5.org/outliner/ Jak struktura nagłówków wygląda "przejrzyście" to masz zoptymalizowaną stronę.
 12. link rel="canonical" - a strona kanoniczna

  Zależy w jakim CMS-e. Jak masz Wordpress po prostu wyłączasz indeksowanie tagów. Podstawowe narządzie dane dla robotów to są index/noindeks, follow/nofollow. rel="canonical" jest ważny ale jest tak o punkt dalej bo jest tylko sugestią dla robota.
 13. Przekierowania z 404?

  Przekierowania robisz w pliku .htaccess - najlepiej zrobić na aktualnosc/ albo na inne kategorie gdzie usunąłeś wpisy. Jak się robi przekierowania to poszukaj w Google bo całego poradnika ci nie napiszę. Znajdź linki do tej usuniętej strony na witrynie i je usuń. W Google Search Cosole masz podgląd gdzie takie linki są.
 14. Django vs WordPress

  Zawsze masz trzecie wyjście https://django-wordpress-api.readthedocs.io/en/latest/ Nie korzystałem nigdy z Django.
 15. Pozycjonowanie serwisu tematycznego

  Takie "babskie" tematy to da się pozycjonować pod warunkiem że wiesz gdzie kobity najczęściej w necie bywają i wiesz jak podejść moderatorki tych miejsc bo te potrafią być złośliwe. Katalogować wyłącznie dla robota Google na dłuższą metę nie ma zupełnie sensu. Co do dywersyfikacji zainteresuj się zszywką i stylowi. Co prawdą możesz mieć też linki z miejsc o mydle i powidle bo i takie pewnie coś dadzą. Nie zaszkodzi jednak jak w ogólnym rozrachunku profil linków jest w miarę ukierunkowywany na target strony.