Grey Ronin

Forumowicze
 • Content Count

  461
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Grey Ronin last won the day on May 31 2018

Grey Ronin had the most liked content!

Community Reputation

81 Excellent

Recent Profile Visitors

3,054 profile views
 1. Grey Ronin

  SEO w UK - Janusz oferta, czy jest ok?

  Jak spamowa treść i linki zostały skorygowane w miarę możliwości to pisz powiadomienie najlepiej jako właściciel stron i językiem "amatorskim i laickim" pod kontem SEO. Zwal wszystko na nieuczciwe firmy. Napisz że zrobiłeś co mogłeś zgodnie z wskazówkami i poproś o zdjęcie filtra. Jak ci nie zdejmą bo ... to wtedy dopiero się ładuj w jakieś płatne usługi. Ps. Po takim czasie to pewnie z połowę tych linków wycięło a druga połowa nie działa tak jak powinna.
 2. Grey Ronin

  Którą stronę pozycjnować

  Wygląda jakby to była strona firmowa jakieś stacji wymiany opon a nie sklepu. Nie ma stronie głównej ani jednego linku do jakiejkolwiek opony Nie jestem akurat w temacie tej branży ale moim zdaniem przy konkurencyjnych frazach najpierw "robimy" długi ogon (jak mamy sklep lokalny to pod frazy lokalne i typy produktów a jak sklep jest wyłącznie wirtualny to pod nazwy produktów) a później stopniowo wspinamy się do głównych fraz.
 3. Nie jestem zaawansowanym specjalistą od .htaccess ale domyślam się że poniższy temat jest teoretycznie do wykonania. Jak ktoś wie jak się za takie coś zabrać to proszę o jakieś wskazówki. Jakby temat nie był skomplikowany dla specjalisty to byłbym bardzo wdzięczny za jakieś gotowe rozwiązanie. Oczywiście wiadomo specjalistyczna wiedza kosztuje. Jak będzie trzeba to wystawię zlecenie - proszę o ewentualne info na priv. Temat jest następujący Mam listę źródeł w miarę często aktualizowanych danych odnośnie spamerów czyli: github.com/matomo-org/referrer-spam-blacklist myip.ms/browse/blacklist jak ktoś zna inne listy w odpowiedniej formie to też można je uwzględnić Potrzebuje taka konfigurację pliku .htaccess który uwzględniałby stałą aktualizację z w/w list. Zasadniczy plik .htaccess były oparty na perishablepress.com/6g. Oczywiście byłaby przy tym możliwość normalnej ręcznej edycji .htaccess W skrócie potrzebuję uniwersalnego aktualizowanego pliku .htaccess który wrzucam na serwer i teoretycznie mam spokój z spamem + mogę ustawić inne parametry indywidualne odnośnie danej domeny. Mogą być oczywiście rożne rozwiązania przestawionego tematu - ogólnie szukam w miarę najprostszego.
 4. Jak chodzi o odzież to będzie trudno coś doradzić bo nie wiemy czy chodzi o odzież jakieś marki czy odzież bez konkretnej marki. Nie widmo też jak to branża bo w przypadku np turystyki inaczej to wygląda niż w przypadku odzieży "na co dzień i od święta" Najlepiej tak jak powiedział Mion sprawdź konkurencję.
 5. Grey Ronin

  przekierowanie 301

  Tak musi pozostać na stale. Jak linkowałeś podstrony to nie będziesz teraz wszędzie zmieniał.
 6. Grey Ronin

  Podobne narzędzie do Similar Web

  Google Similar Pages /dodatek do Chrome/ - pokazuje alternatywne strony do konkretnej podstrony a nie tylko do całej witryny. Jest to related: adresstrony.pl w wygodniejszej formie
 7. searx.me to jest tylko strona z zainstalowanym skryptem multiwyszukiwarki asciimoo.github.io. Jak sprawdzałem na początku to nie było tego problemu i wyniki z Google były normalnie wyświetlane. Teraz coś padło - searx.space . Każdy może sobie taki skrypt zainstalować searx.laquadrature.net search.privacytools.io
 8. Grey Ronin

  Pytanie- dylemat początkującego.

  Każda strona powinna mieć zupełnie inny opis. Strona główna jest przy tym najważniejsza wiec opada dawanie opisu do stopki który się będzie powielał. Co do "wciskania opisu" - nie wiem jaki to skrypt ale zawsze można podłubać z ukryciem większości tekstu w taki sposób. https://jsfiddle.net/9s8scbL7/ https://jsfiddle.net/hoq0djwc/1/ Są to jedne ze sposobów zgodne z wskazówkami Google
 9. Grey Ronin

  My swoje, a Google swoje

  Jak widać tylko częściowo. Powracający klienci lub polecani "przez znajomych" jak firma ma już kilka lat wypisują głównie brand - pewnie dlatego dla Google ma to większe znaczenie bo generuje większą ilość wejść na "brandowe" frazy.
 10. W temacie struktury nagłówków H polecam zapoznać się z Outline w HTML5 i np zobaczyć jak strona wygląda https://gsnedders.html5.org/outliner/ Jak już wprowadzamy nagłówki w większej ilości to róbmy to właściwie. Zawsze można ograniczyć się do tylko do nagłówka H1 na początku treści.
 11. Grey Ronin

  My swoje, a Google swoje

  Google wie lepiej. A na poważnie jak masz kluczową dwuwyrazową frazę semantycznie odpowiadającą tylko zapytaniom w serpach (czyli np fotograf opole) to Google uważa że tworzysz title tylko dla robota a nie dla ludzi - koryguje więc twój "błąd". Powiększ frazę do trzech czterech wyrazów bez przecinków i sprawdź czy się będzie wyświetlać. Umieść brand na początku title a frazę jako drugą.
 12. Grey Ronin

  Propozycja dot. nazewnictwa - strona, witryna

  W środę już o piątku Autor wątku nadal nie rozwinął tezy o co mu chodzi. Strona internetowa jest częścią witryny internetowej ale i tak nikt się nie bawi w semantykę i z kontekstu wynika o co chodzi.
 13. Grey Ronin

  Blog - zaplecze

  Święta racja - zawsze jak "sprzedajemy" produkt/usługę na zapleczu mówimy o praktycznych aspektach. Czyli np. mamy do przybicia gwóźdź do ściany bo chcemy powiesić obrazek to piszemy kwiecisty elaborat na temat "technik i metod" wbijania gwoździa po to by polecić sprzedawany przez nas młotek.
 14. Niszowe są multiwyszukiwarki ale korzystają min z silnika Google Wyniki lokalne nie są niszowe a robią masę bugów w jakichkolwiek systemach do monitoringu nawet przy dobrych proxy. Ciekawe byłoby czy dałoby się to jakoś wykorzystać np podpinając skrypt multiwukiwarki np ten w/w asciimoo.github.io/searx albo tylko niektóre jego rozwiązania pod skrypty monitoringu.
 15. Czy ktoś szerzej i przez jakiś czas sprawdzał multiwyszukiwarki pod kontem prawidłowo podawanych wyników wyszukiwania z wycięciem wyników lokalnych które zawsze robią chaos i nie da się np łatwo ręcznie sprawdzić anonimowych wyników pomijając lokalizację? Chodzi mi o takie multiwyszkiwarki jak searx.me i podobne tz tam gdzie da się w miarę skonfigurować wyszukiwarkę.