Grey Ronin

Forumowicze
 • Zawartość

  439
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

Grey Ronin wygrał w ostatnim dniu 31 Maj 2018

Grey Ronin ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

78 Excellent

Ostatnio na profilu byli

2845 wyświetleń profilu
 1. Grey Ronin

  Struktura URL

  Oba są mało optymalne. W URL chodzi o minimalizm i jak największą prostotę - nie tworzy nie wiadomo ilu katalogów. Najlepsze rozwiązanie to domena.pl/wina-bezalkoholowe - KATEGORIA domena/wina-bezalkoholowe/jakies-wino albo jak masz słowo kluczowe w domenie to domena.pl/jakieś-wino - PRODUKT
 2. Jak przedmiotowa fraza jest podana na stronie głównej w meta title w nagłówku H1 Być może gdzieś masz trochę przeoptymalizowane. Jaka to nie jest popularne miasto to nie należy kolokwialnie mówiąc walić prosto z mostu na stronie głównej. Do takiego czegoś służy podstrona typu jan-kowalski.pl/prawnik-miasto
 3. W adresie URL na końcu. System ma błąd w menu i trzeba się ręcznie się dodłubywać do całego ubiegłego roku.
 4. Grey Ronin

  Wybór domeny na sklep internetowy

  Słuchaj mam dwa identyczne karpie w wannie - jednemu dałem na imię Karol a drugi to Karolina. Nie wiem który według ciebie będzie ciekawszy w smaku i godny na stół wigilijny. Nie potrzebuję obu na raz i mam straszy dylemat który ma przeżyć do sylwestra. A na poważnie po co się pytasz bo nie widzę sensu. Domena ma być z reguły taka jak podstawowa nazwa firmy. Jak masz odpowiednią nazwę czyli nie prostacką typu Komputery Jan Kowalski to daj taka jaka zarejestrowałeś.
 5. Grey Ronin

  Forum URLe i tagi

  Jest też rozwiązanie "douczenia" robota przez Search Console - kiedyś z tego korzystałem bo CMS był oporny a robots.txt wycinał za dużo. https://support.google.com/webmasters/topic/6080547?hl=pl
 6. Grey Ronin

  Indeksowanie dokumentacji

  Jak dzięki temu masz czysty indeks bez zbędnych stron to nie ma "błędów". Rozwiązanie z robots.txt nie zawsze się sprawdza. Najlepiej mimo wszytko wpuszczać robota i ustawiać np rel=canonical. Zawsze zresztą pozostaje wybór co się da szybciej wprowadzić.
 7. Grey Ronin

  Indeksowanie dokumentacji

  Co rozumiesz przez błędy. Nie działa? Rozjechała się i jest nieczytelna? Została zaatakowana? Dla rankingu liczy się jedynie to co masz w indeksie i jaki jest profil linków tej subomeny oraz jak umiejętnie linkujesz pomiędzy sudomena a domeną.
 8. Grey Ronin

  Indeksowanie dokumentacji

  Robot sobie poradzi jak treść jest unikalna i ma jakiekolwiek nagłówki czyli tytuły np H1. Nie wiem jak wygląda kod html takiej strony. Warunek indeksacji to tekst z nagłówkami w html-u.
 9. Grey Ronin

  okruszki zamiast url w wynikach wyszukiwania

  Teraz zależy od fragmentów rozszerzonych w kodzie html. Mogłaś to śmiało znaleźć https://developers.google.com/search/docs/data-types/breadcrumb
 10. Grey Ronin

  no index czy redirect 301

  Przekonać klienta że sklep internetowy to nie stacjonarny i produkt powinien "wisieć" co najmniej 6 miesięcy. Nawiasem mówiąc żadne duże sklepy internetowe nie usuwają produktów wycofanych z sprzedaży - po prostu na tych stronach wisi informacja ze produkt jest niedostępny i zamiast niego polecamy. I jest normalnie index, follow choćby produkt został wycofany z 5 lat temu.
 11. Grey Ronin

  Zawiecha google?

  Powiem tak obrazowo. Co z tego że anchory zróżnicowane - powiedziałeś "prosto w twarz" robotowi Google o co ci chodzi, to się na ciebie obraził. Nie dość że jesteś bezpośredni i dosadny to jeszcze brak ci poczucia smaku co do miejsc gdzie się prezentowałeś. Co zrobić ? Szczerze nie wiem bo to na szczęście nie moja "randka z robotem Google". Powiem ci tylko że jak nic nie zrobisz to żeby to odkręcić musisz uzbroić się w cierpliwości i dwa albo trzy razy tyle kombinować z nowymi linkami. Google co jak co ale może być okropnie pamiętliwe i ewentualnie "zostaniesz trwale doceniony" po dłuższym czasie czyli być może wtedy kiedy ci się to już nie będzie opłacać. Fachowo to się nazywa spalić albo przynajmniej dobrze przypiec domenę - jakbyś nic albo niewiele zrobił w kwestii linków wyszedłbyś pewnie na tym lepiej.
 12. Grey Ronin

  Zawiecha google?

  Domena linkowana na frazę EM min z komentarzy więc Serio pytasz czy jeszcze się nie domyśliłeś. My tu wykładów co i jak w kwestii linkowania A.D 2018/2019 nie prowadzimy.
 13. To jaki jest problem ?? Jak domena nie miała linków. Firma która była nie określa się w inny sposób że posiada jakakolwiek stronę internetową - robisz 301 domeny na swoją i po temacie. Ewentualnie robisz jakieś zgrabne przekierowanie w meta lub przez JavaScript jak chcesz zostawić domenę w indeksie Google. Jakbyś chciał jakąś stronę stawiać to byłby ewentualnie problem. Nie wiesz też na kogo była zarejestrowana domena o której mowa jak też na osobę prywatną to o czym my tu w ogóle dyskutujemy.
 14. Grey Ronin

  Certyfikat ssl

  Jak wszystko dodałeś prawidłowo razem z mapą witryny w XML to CZEKAĆ. Robot Google to jeszcze nie taki Speedy Gonzales za jaki niektórzy go posądzają.
 15. Zła "jakość" wizytówki cokolwiek to znaczy - trzeba podłubać z jakością. Odblokować może tylko właściciel czyli najlepiej wysyłać z konta właściciela firmy a nie z administratora nawet z wysokimi uprawnieniami. Niestety temat u mnie nie został zamknięty. Co ciekawe wizytówka normalnie jest widoczna. Nie można jednak wprowadzić na niej żadnych zmian typu opis firmy czy okresowe oferty lub informacje.