Jump to content

Grey Ronin

Forumowicze
 • Content Count

  481
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Grey Ronin last won the day on May 31 2018

Grey Ronin had the most liked content!

Community Reputation

83 Excellent

Recent Profile Visitors

3,157 profile views
 1. Nie chyba tylko na pewno. Firma przestała działać, skrypty i klientów porzucono i olano. Widocznie auror jak to się mówi spalił mosty i wyemigrował.
 2. Nie nie jest. Aktualnie w przypadku kategorii najlepiej nie wprowadzać rel=canonical zwłaszcza tylko na pierwsza stronę. https://webmasters.googleblog.com/2013/04/5-common-mistakes-with-relcanonical.html Najpierw należy czytać poradniki Google https://webmasters.googleblog.com/2011/09/pagination-with-relnext-and-relprev.html rel=”prev” i rel=”next - przestał być wspierany
 3. Domyślam się że w tym przypadku nie tyle chodzi o branżę co o charakter działalności. Jak pozycjonujemy firmy gdzie "marką" jest imię i nazwisko to profile mają pewnie większą skuteczność niż w innych przypadkach np jakiejś korporacji. Ogólnie inaczej to wygląda jak pozycjonuje się człowieka a dopiero potem to co oferuje a inaczej jak pozycjonujemy od razu ofertę i nie da się tej oferty powiązać z konkretną osobą.
 4. kilka wzorcowych fraz + Google suggest
 5. Luzik Gdyby to jeszcze był test wszystkich serwerów na polskich IP. Tutaj wiadomo całość można potraktować z lekkim przymrużeniem.
 6. Nie - czasy katalogowania się skończyły To zależy od wielu czynników - głównie od czasu jaki przeznaczysz na działania i czasy jaki te działania przyniosą oczekiwany efekty oraz tradycyjnie od kasy. Nikt tu nie będzie ci wykładał od a do z o co biega w pozycjonowaniu AD 2019 bo nie ma obecnie sprawdzonej i zweryfikowanej metody na każdą stronę.
 7. Możesz używać odmian ale najlepiej w treści. Są tez frazy bliskoznaczne np alufelgi (felga aluminiowa). Znaczenie ma to by używać wszystkich możliwych fraz które są typowe dla całego tematu "felgi samochodowe"
 8. Tagi nie świadczą o temacie witryny. Tagi to dodatek całkowicie zbędny jak powiedzieliby niektórzy. Najistotniejsze są tytuły i treść artykułów i odpowiedni kontekst. Możesz nawet napisać o ulubionej szarlotce, dobrej restauracji czy pielęgnacji ogródka byleby w odpowiednim kontekście. Kategorie są dobre pod warunkiem że ich będzie niewiele. Ogólnie uszeregowanie artykułów wg jakiekolwiek metody (kategorii czy tagów) powinno być w miarę naturalne i w 80% należy zapomnieć że mamy jakąś frazę kluczową zwłaszcza taką na jakiej ci szczególnie zależny. Kiedyś to działo ale obecnie nie za bardzo jest "zwracać uwagę Google" na takie "naturalne inaczej" frazy jak "psychoterapia Wrocław". Gdziekolwiek by to ująć w takiej formie obie te frazy razem będą wyglądać nienaturalnie. Nie masz też na tyle doświadczenia i zasobów (stron i domen) by bawić się z algorytmem i sprawdzać czy użycie wprost tej frazy przyniesie zamierzony efekt. Nic nie musisz zostawiać tylko dobrze zabezpiecz Joomlę - sprawdzaj zwłaszcza parametr site:twoja-domena.pl pod kontem chińskich krzaczków i innego spamu. Na Wordpress-a jest relatywnie więcej włamań i jedyna jego zaleta to ta że można go lepiej zabezpieczyć i jest lepszy do prowadzenia bloga.
 9. Tagi są opcją dość ryzykowną jak stwierdził kolega Paq ale ostrożnie można stosować byleby nie były to tagi zbyt proste czyli unikamy tagów "psychoterapeuta" i odmiany np "psychoterapia" zamiast tego piszemy szczegółowo "psychoterapia młodzieży" oczywiście nie tagujemy masowo posta wszystkimi tagami - najlepiej dać jeden, dwa to samo dotyczy frazy "Wrocław" zamiast tego można ale raczej na siłę nie trzeba tagów w stylu "konferencja we Wrocławiu" + "organizator konferencji" a w tytule posta np jaki będzie temat konferencji - to jest tylko przykład, można znaleźć pewnie inne wydarzenia tematyczne w Wrocławiu np spotkania autorskie. nigdy nie tagujemy frazą kluczową czyli "psychoterapeuta wrocław" jak już istnieje kategoria podobna do tagu nie dajemy tagu w ogóle Pisać gościnnie unikalne teksty na cudzych blogach czy portalach tematycznych lub regionalnych poniżej masz kilka przykładowych + linkować własną stronę raczej bez anchorów kluczowych http://bezdepresji.pl/wspolpraca http://www.psychozytywnie.pl/zostan-autorem-i-zdobywaj-doswiadczenie/ http://www.psychologia-spoleczna.pl/wspolpraca.html Resztę trzeba samemu znaleźć. Katalogi odpadają zupełnie.
 10. Padła prawdopodobnie współpraca z proxy. Skrypt podpinany do domen na pewno przestał działać. Nie wiem jak inne proxy ale jak tu coś padło to w tym przypadku "to już jest koniec".
 11. Niestety w przypadku celebrytek nie wystarczy zwykła relacja co i jak w danej chwili robią - od razu trzeba stworzyć wpadkę, wygenerować pomyłkę i inne organoleptyczne sensacje dla gawiedzi. Sensacje które urastają do wagi co najmniej średnio ciężkiej - nie to co papier toaletowy przylepiony do Trampa.
 12. A niby co. Jak się uczysz to wyszukaj to sam - Google nie gryzie. Sprawdź sobie najpierw to co napisałeś bo pewnie o połowie nie masz pojęcia i nie wiesz czy warto czy nie warto szukać takich stron. Rozumem że chcesz sprawdzić czy dodawanie linków na takich stronach jak księgi gości czy WebMini coś pomoże i masz z kilkadziesiąt stron zaplecza by działać na zasadzie a nuż widelec. Poczytaj najpierw o tych wszystkich CMS i typach stron bo miniacza czyli WebMini to się używało przy SWL-u (weblink) i jak jeszcze jakieś żyją to na pewno tam dodasz linka - tylko nie ciesz się że za bardzo bo może się okazać że bardziej zaszkodzisz niż pomożesz.
 13. Kto szuka nie błądzi. Za chwilę dostaniesz tytuł młodszego kopacza . Poważnie - nie ma czegoś takiego jak footprint z tematyki (jest to za szerokie pojęcie) są wyłącznie footprint-y z określonych CMS-ów czy typów stron które maja wspólne cechy + dotyczą określonej tematyki. Czyli wyszukujesz np fora które mają tematy dotyczące okien. Nie wiem co chcesz znaleźć i do czego wykorzystać.
 14. Typowe obrazkowe "wspomaganie" to wysłanie sitemapy grafik https://support.google.com/webmasters/answer/178636?hl=pl Resztę masz tu https://support.google.com/webmasters/answer/114016?hl=pl Najważniejszy element to skalowalność do urządzeń mobilnych Pomóc mogą też też wszelkie portale typu Instagram, Pinterest i inne Zszywki - oczywiście z słowami kluczowymi ostrożnie i nie ma sensu spamować a najlepiej w ogóle pominąć bo będziesz miał zamiast własnej strony w top obrazki na Pinterest. Oczywiście nie dodaje się na Instagram-a wszystkich obrazków z strony. Jak chcesz testować temat to możesz sprawdzić formaty obrazków - Google poleca WebP
 15. Rady i materiały to niestety solidna PIGUŁA albo kilkadziesiąt pigułek - nie będziesz nawet adeptem po jakiejkolwiek "pigułce". Ogólne rady już ci podano.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy