Skocz do zawartości

Zmiana domeny bez ponoszenia strat w SEO ?


pozycjoner89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępnie pragnę poinformować, iż nie jestem do końca pewien czy zakładam temat w stosownym dziale. Jeżeli tak nie jest, to bardzo proszę o przeniesienie.

 

Przechodząc już do meritum chciałbym prosić o fachową poradę odnośnie problemu jaki mnie nurtuje. Otóż w sierpniu 2017 roku wziąłem sobie na nazwa.pl darmową domenę na okres 1 roku z zamiarem postawienia pewnej strony zarobkowej. W tamtym okresie nie miałem jeszcze zbyt dużej wiedzy nt. SEO, stąd też przy wyborze domeny nie przeprowadzałem zbyt gruntownych analiz, tylko wyselekcjonowałem z tych darmowych które były dostępne jedną, która najbardziej mi odpowiadała i wziąłem się za robotę. Wspomniana domena zawiera główne słowo kluczowe na które chciałem pozycjonować, natomiast na dzień dzisiejszy wiem na 100%, że można było wybrać coś zdecydowanie lepszego. Początkowo nie przywiązywałem do tego zbyt wielkiej uwagi, ponieważ nie wiedziałem czy w ogóle uda mi się jakkolwiek wybić stronkę w SERP-ach. Z czasem jednak udało się pogłębić wiedzę i osiągnąć przyzwoite rezultaty. Strona może nie jest nawet w TOP 3 na główny keyword, natomiast zajmuje różne pozycje w zakresie 4-20 na wiele ciekawych keywordów, które odkryłem z czasem i przynosi w miarę przyzwoity dochód. W 3-4 tygodniu sierpnia kończy się ważność domeny i będę mógł ją przedłużyć na kolejny rok za około 130zł.

 

Pytanie: czy jest opcja by przeskoczyć na nową,  atrakcyjniejszą domenę i nie stracić przy tym pozycji, które udało się dotychczas wypracować? Słyszałem, że można zastosować przekierowanie bodajże 301(???), lecz nie wiem do końca czy przeniesie to całą moc na nową domenę. Czy warto ryzykować czy lepiej zapłacić po prostu te 130zł i mieć święty spokój? Proszę o poradę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby 301 dzialalo trzeba mieć aktywne 2 domeny starą z której robisz 301 i nowa na którą robisz. Jeśli masz zamiar stara domenę nie przedluzać to jak zrobisz 301?

Jeśli Tobie rozchodzi się o 130 zł rocznie to chyba odpuść sobie ten biznes, bo to  nie poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić 301 i tak musisz przedłużyć domenę. Poza tym chyba nie zarabia kokosów skoro Ci szkoda tej kasy..

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MaxPan napisał:

Zeby 301 dzialalo trzeba mieć aktywne 2 domeny starą z której robisz 301 i nowa na którą robisz. Jeśli masz zamiar stara domenę nie przedluzać to jak zrobisz 301?

Jeśli Tobie rozchodzi się o 130 zł rocznie to chyba odpuść sobie ten biznes, bo to  nie poważnie.

 

Jestem tego świadomy i dlatego zapytałem o to w momencie, kiedy jeszcze mogę używać starej domeny niespełna przez miesiąc. Nie wiem natomiast czy taki okres wystarczyłby by przenieść moc na nową domenę...

 

2 minuty temu, Aleksiejs napisał:

Żeby zrobić 301 i tak musisz przedłużyć domenę. Poza tym chyba nie zarabia kokosów skoro Ci szkoda tej kasy..

 

Nie napisałem nigdzie,  że mam z tej strony kokosy. :) Przynosi ona po prostu mi dodatkowy zysk, który mnie obecnie zadowala.

Nie chodzi też tutaj o wspomniane 130zł, lecz o potencjalną możliwość przeskoczenia na bardziej atrakcyjną domenę. Ale z tego co widzę, to gra nie jest warta świeczki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bm nie kombinował ze zmianą domeny.

Co do 301 to zakładając, że zrobisz wszystko poprawnie i ładnie zadziała, to przez miesiąc będzie ok, a po miesiącu padnie

 

@MaxPan, już drugi post w tym temacie napisałem jako drugi.. ;p

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłać tą domenę na bieżący rok i wyprowadź ją np. do OVH żeby płacić 50zł rocznie. To najlepsze co możesz w tej sytuacji zrobić.

simpleideas.pl | tel. 327970707 biuro@simpleideas.pl | Serwery SEO, migracje, optymalizacje pagespeed/SEO oraz wydajnościowe, odwirusowywanie stron, konfiguracja i administracja serwerami, modyfikacje stron i sklepów i inne usługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta darmowej domeny przez pierwszy rok (albo za złotówkę) działa na polskich biznesminów bardzo dobrze.

 

Ogólnie nazwą domeny się nie przejmuj jeśli nie budujesz dużego brandu i nie jest zupełnie myląca (na przykład strona o szambach na domenie pieknoiuroda.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności