Jump to content

Rockstar

Forumowicze
 • Content Count

  148
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Rockstar

 1. Takie jest oficjalne stanowisko Google. W rzeczywistości to mocno wątpliwa kwestia. Nie ma sensu. Ale możesz jej pomóc, żeby znalazła się w indeksie. Ponownie - takie jest oficjalne stanowisko Google. Czasami link ze słabej miejscówki okazuje się być dobry. Osobiście dawno już nie widziałem kary za linki przychodzące. Faktem jest, że duży gracz może więcej, dlatego każdy przypadek trzeba analizować osobno. Częściowo. Każda kolejna podstrona otrzymuje "mniej mocy" z wartości takiego linka.
 2. Najczęściej wywalało strony główne, w kilku przypadkach pojedyncze podstrony, ale niekoniecznie te z największym ruchem. Problem występował zupełnie losowo.
 3. Jeśli masz na myśli tylko wyświetlanie wizytówek na mapkach Google to po podmianie wyłącznie adresu URL nie powinieneś zaliczyć spadku. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku wyników organicznych gdzie należałoby zrobić odpowiednie przekierowania. Nikt tutaj nie da 100% gwarancji, że pozycja (na mapkach) zupełnie się nie zmieni, ale z doświadczenia wiem, że zmiana samego adresu URL nie powinna spowodować żadnej szkody dla widoczności.
 4. Domena podpięta do wizytówki nie powinna mieć wpływu na pozycję firmy na mapkach - tutaj w grę wchodzą inne czynniki (nie liczę tu ekstremalnych sytuacji, gdzie podpiąłbyś jakąś spamerską stronę).
 5. Jest wiele narzędzi online (wystarczy poszukać). Sprawdzi też SEO Auditor czy chociażby przeglądarkowy SEOquake.
 6. Jeszcze nikomu na forum to się nie udało. Jest tylko kilku mitomanów, którzy twierdzą, że jest inaczej.
 7. Szkolenie jak szkolenie - wszystkie podstawy dostaniesz na tacy. Żeby osiągać sukcesy w trudniejszych branżach trzeba samemu przerobić różne tematy i zdobyć trochę doświadczenia praktyką. Wszystko można znaleźć w sieci, ale niekoniecznie na polskojęzycznych stronach.
 8. @blake właściwie wszystkie frazy, które nie są naturalnie wyszukiwane przez użytkowników. W takim sensie, że nikt nie robi anchorów EM "takie moje wakacje blox" i nikt nie optymalizuje strony pod taką frazę, a to powoduje, że zawirowania mogą być duże. Nawet kilka razy w ciągu dnia SERP może wyglądać inaczej.
 9. @blake a sprawdzałeś rotację na tą frazę we wcześniejszym okresie? Może naturalnie jest duża częstotliwość zmian w ciągu dnia. Tym bardziej, że raczej nikt nie pozycjonuje się na takie wyszukane słowa
 10. Zrobione. U mnie "hanikowo" było na 8 pozycji
 11. Algorytm analizuje ogromną ilość danych na różnych etapach istnienia domeny, także może ją uwalić w każdej chwili. Gdyby wszystkie czynniki było analizowane w jednej chwili to życie SEOwca byłoby nudne ;)
 12. To zależy. Jeśli nie zmieni się struktura strony, linkowanie wewnętrzne, URL'e to przeniesie całą moc. A sama zmiana może być z powodu czysto biznesowego np. bardziej chwytliwa nazwa domeny.
 13. Pewnie w najbliższym czasie będą.
 14. Wiadomo - strony o lepszej dostępności dla robotów są bardziej premiowane, więc warto to sprawdzić, chociażby w GSC. A wyniki z PageSpeed Insights masz ok?
 15. W ostatnim czasie to wypadają z indeksu strony przeciążone a nie EM - sprawdź czy nie tu tkwi problem.
 16. Bez sensu. Co przeszkadza canonical na podstronie, jeśli znajduje się na niej tekst źródłowy?
 17. Tych co się starali (na miarę możliwości) w ostatnich dwóch meczach, to można wymienić na palcach jednej dłoni pracownika tartaku. Pazdan, Rybus.. ktoś jeszcze?
 18. Pomysł umrze bo wykop będzie strajkował?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy