Jump to content

Tomasz11

Forumowicze
 • Posts

  56
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Tomasz11's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. dzięki za odpowiedź, to mi wiele rozjaśniło. Widzę, że choć intencje są dobre (rozbudowanie artykułu o nowe pomocne treści) to paradoksalnie ryzyko, że treść (mimo że lepsza, bardziej wyczerpująca temat) to w wynikach spadnie;(
 2. Cześć, mam artykuł, który jest na pierwszej stronie wyników, choć jest dość krótki, więc zakładam że jeśli dopiszę więcej treści to może podskoczyć do top3. I tu dylemat. Kopiuję sobie treść do edytora tekstów, dopisuję dodatkowe akapity, zmieniam czasem ich kolejność, staram się nie zmieniać śródtytułów (oczywiście fraza kluczowa bez zmian), dopisuję kolejne akapity. Słowem z 3000 znaków robi się jakieś 8 000, przy czym niektóre akapity są w innych miejscach (poza pierwszym). Zmienia się też treść wielu zdań, bo je przy okazji poprawiam. I tutaj pytania: 1. czy jeśli po takiej edycji zrobię kopiuj i wklej na stronę, to jak "postąpi" google (czyli wklejam w miejsce starej treści całkiem nową, ale zawierającą stare elementy)? Będzie to indeksowane jako nowa treść (bo jest dużo zmian, choć na lepsze)? Czy przez takie działanie pozycja artykułu może na jakiś czas się nawet obniżyć? 2. czy to działa tak, że przy najbliższym indeksowaniu Google uzna "o, jest jeszcze lepsza treść niż poprzednio - dajmy ją od razu wyżej"? Czyli nie będzie chwilowego spadku pozycji? 3. Jak jest lepiej pod kątem Google rozbudowywać artykuł - czy w edytorze szablonu dopisując to, co chcę, czy mogę wkleić z edytora tekstów cały tekst, lepszy od starego, zawierający nowe elementy? mam nadzieję, że nie namieszałem:) wiecie o co chodzi? po prostu wygodnniej mi skopiować treść do edytora i później wkleić z powrotem poprawioną/rozbudowaną, ale boję się że Googe potraktuje to jako nową treść "do sprawdzenia" co spowoduje np. spadek pozycji (tymczasowy)?
 3. Trochę to trwało, ale dziś w końcu się zebrałem i udało się. Jest jak pisałeś Zgred. Wielkie dzięki, odzyskałem dostęp do danych:)
 4. Tylko jak to wykorzystać, jeśli juz z kodem txt nie zadziałało? W kółko pojawia mi się komunikat: Weryfikacja własności https:... Zalecana metoda weryfikacji Plik HTML ale jeśli dobrze rozumiem, to jeśli skorzystam z tej metody, to będę miał podgląd do danych, ale od teraz ?
 5. Zrobiłem jak napisałeś jednak nadal nie mam tej domy w search console. Wiecej sposóbów by mieć przywrócony dostęp do danych z kilki lat nie? to chyba zostaje mi dodać na nowo i zbierać od nowa:(
 6. dzięki Zgred, mam pytanie, bo nie korzystam z workspace - czy to samo zrobię przez "zweryfikuj własność domeny" i wariant txt ze zrzutu? To jest to samo co prze workspace?
 7. Mój pierwszy raz... To się robi w panelu SerachConsole tu gdzie jest pole "Skopiuj poniższy rekord TXT do konfiguracji DNS domeny"? Czyli kopiuję i wklejam w panelu dns domeny? Czy to moze spowodować że przez jakiś czas, np. parę godzin strona nie będzie działała?
 8. Cześć Zauważyłem że w panelu Search Console nie mam jednej domeny (którą de facto najczęściej sprawdzałem). Pojawiła się za to w zakładce domen o weryfikacji, choć wcześniej była weryfikowana i monitorowana. Co z tym dalej? 1. Czy możliwe że Google usuwa domeny z SC bez mojej wiedzy? 2. Czy możliwe, że ktoś inny uzyskał dostęp i usunął podgląd tej domeny 3. Czy jest sposób żeby odzyskać dostęp do zebranych przez kilka lat danych? 4. Czy jedyny sposób to ponona "weryfikacja domeny", ale wtedy jeśli dobrze rozumiem, będę miał dane tylko od chwili weryfokacji, czyli żadnych z kilku lat wstecz? Spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem?
 9. Czy to oznacza, że w każdym artykule oddzielnie trzeba to edytować? Nie ma jakiegoś sposobu zmiany ustawień żeby tytuł artykułu był też H1?
 10. cześć w seositecheckup wyszło mi dla jednej witryny, że "Your webpage does not contain any H1 headings. H1 headings help indicate the important topics of your page to search engines. While less important than good meta-titles and descriptions, H1 headings may still help define the topic of your page to search engines." Teraz już rozumiem, dlaczego od przez 3-4 miesiące od założenia strony prawie nie ma jej w wynikach Google a ruch z wyszukiwarki jest śladowy, choć podczas pisania z Yoast Seo wszystkie wpisy były "na zielono". Z tego co czytam to mój szablon nie oznacza tytułu jaki wpisuję jako H1 - mam więc teraz kilkadziesiąt artykułów bez H1... Czy jest jakiś szybki sposób żeby to naprawić i dodać jakoś H1? Poratujcie:)
 11. jednak wersja lite nie obejmuje kategorii, szkoda.
 12. Cześć Mam stronę z wpisami, które podzielić można na kilkanaście kategorii. Jak dodaję kategorię w panelu WP (czyli wpisy/kategorie/dodaj nową kategorię/ - to po jej dodaniu url ma konstrukcję nazwastrony.pl/category/nazwakategorii Pytanie 1. Jak usunąć z wszystkich kategorii z url słowo "category"? 2. Czy usunięcie w slug'u słowa "category (czy kategoria jeśli możliwa jest zmiana na pl) wpływa jakość na pozycję w Google? Może lepiej zostawić? 3. Jeśli "category" lepiej zostawić, to jak zmienić to na polskie "kategoria"? Może proste pytanie, ale na początku nic nie jest oczywiste:)
 13. nie są to dobre informacje. Stronę konfigurował mi programista kilka lat temu, nawet nie wiem gdzie mam do niego kontakt. Na pewno kilka rzeczy było zmienianych żeby dopasować do potrzeb, rozumiem że dlatego właśnie powinna się jak piszesz rozkraczyc?
 14. Szablon nazywał się Marine, obecnie nie ma go już na themeforest itp. Był dostosowywany do moich potrzeb. Motym można tak po prostu podmienić "na chwilę"? Jak później wrócić do starej wersji ? Tutaj tak może być. Tych wtyczek mam kilkanaście choć z wielu nie korzystam, tzn, są włączone ale nie używane - przykład one signal. Jest jakiś sposób żeby sprawdzić które z włączonych wtyczek można usunąć (bo wydaje mi się że są nieuzywane faktycznie) i nie odbije się to negatywnie na wyglądzie, działaniu strony? To dopiero niedawno zauważyłem, bo mam też kilka innych stron. Za każdym razem szukam lekkich, szybkich szablonów, instaluję a później i tak okazuje się że strona jest zmulona - choć w opisie szablonu było że jest "seo zoptymalizowany/szybki itd". Jest to w ogóle do zweryfikowanie w szybki prosty sposób przez pobraniem (zakupem)?
 15. Cześć Dowiedziałem się ostatnio, że na maj planowana jest aktualizacja algorytmu Core Web Vitals. W teście PageSpeed Insights moja strona na mobile osiąga wynik tylko 27:( jak rozumiem, ryzyko, że spadnę w wynikach jest ogromne a właściwie to pewne. Mam stronę na starym szablonie Wordpress i żadne poprawki nie pomagają - np. czas ładowania strony to kilka- kilkanaście sekund, a powinno być 2,5 sek. 1. Czy da się jakoś zmienić szablon na inny, ale taki żeby przeszedł tę zmianę algorytmu w maju dużo lepiej (czał ładowania do 2,5 sek)? 2. Jakiego szablonu szukać? Tzn. na jakie parametry zwracać uwagę przy kupowaniu szblonu np. na themeforest? 3. Czy da się szybko sprawdzić jak stara treść będzie wyglądała na nowym szablonie? 4. Czy da się przenieść starą stronę (treści, ustawienia) na nowy szablon w miarę sprawnie bez dłubania w każdym wpisie oddzielnie (jest ich kilkaset)? 5. Czy przy zmianie szablonu na nowy (szybki) jest ryzyko że strona zniknie z Google lub że jej pozycja się pogorszy? Jak tego uniknąć? Może jakieś inne rady jak poradzić sobie z tą zmianą algorytmu z maja?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy