Skocz do zawartości

na ile wiek domeny ma znaczenie?


thorin_bw

Rekomendowane odpowiedzi

Na ile wg Was wiek do meny ma znaczenie w seo?

Hobbistycznie zacząłem pozycjonowac lokalnie interes mojego teścia.

Ogólnie lokalna konkurencja pod względem pozycjonowalnia i widoczności w internecie jest bardzo słaba.

Wykupiłem świeżą domenę, zoptymalizowałem stronę i treśc, dodałem kilkanaście backlinków z różnych źródeł (https://www.geodeta-skierniewice.com.pl/).

Udało się wskoczy na konkurencyjne frazy do top 10 typu "geodeta skierniewice" ale nie moge sie przebic do top3.

Przeanalizowałem konkurencje znajdującą sie w rankingu google powyzej strony mojego teścia i mają dość słabą optymalizację i profil backlinków.

Jedyne co je różni na plus to wiek domeny - oni mają domeny od kilku lat, strona mojego teścia jest od kilku miesięcy w internecie (od lutego 2018).

Czy to jest ten faktor? Jeśli tak czy świeższe strony są skazane z góry na przegraną ze starszymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, thorin_bw napisał:

Czy to jest ten faktor? Jeśli tak czy świeższe strony są skazane z góry na przegraną ze starszymi?

 

Jeden SEO rabin powie tak, a inny SEO rabin powie nie.

Faktem jednak jest, że historia domeny może mieć wpływ na pozycje, a brak owej historii z reguły nie pomaga.

 

Będąc hobbystą myślisz, że potrafisz rzetelnie ocenić optymalizację i profil linków innyc stron?

 

Ja bym Ci poradził robić swoje i zgłosić się z tym problemem za 3-4 miesiące jeśli nie uda Ci się wbić w top3

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, odys napisał:

 

Jeden SEO rabin powie tak, a inny SEO rabin powie nie.

Faktem jednak jest, że historia domeny może mieć wpływ na pozycje, a brak owej historii z reguły nie pomaga.

 

Będąc hobbystą myślisz, że potrafisz rzetelnie ocenić optymalizację i profil linków innyc stron?

 

Ja bym Ci poradził robić swoje i zgłosić się z tym problemem za 3-4 miesiące jeśli nie uda Ci się wbić w top3

 

SEO rabin - boskie... :lol:

Profil linkow ocenilem zamawiając raporty w ahrefs i majestic. Nie wiem czy da się lepiej. Ogolnie konkurencja ma moze jeden jako tako wartościowy link np. w panoramie firm a reszta ich linków wydaje się dość "śmieciowa" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, thorin_bw napisał:

Jedyne co je różni na plus to wiek domeny

Wiek domeny i wiek linków do niej prowadzących to kluczowe, czynniki.

Aby przebić się przez stare domeny ze starymi linkami musisz dołożyć dużo więcej mocnych linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, s_matysik napisał:

Wiek domeny i wiek linków do niej prowadzących to kluczowe, czynniki.

Aby przebić się przez stare domeny ze starymi linkami musisz dołożyć dużo więcej mocnych linków

 

Ok o wieku linków nie pomyślałem. Ma to sporo sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pozycjonujesz się na frazy lokalne to może również okazać się, że to co działa w Rawiczu nie działa tak samo w Skierniewicach.

Ale rzeczywiście domena jest na tyle młoda, że trudno jest coś sensownego wywnioskować.

Warto może szukać domen z wiekiem.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wiek witryny nie jest czynnikiem istotnym, o wiele ważniejsze jest jaka była treść/jakość serwisu, jakie było jego linkowanie w okresie "historycznym", przerwy w działaniu, zmiany tematyczne itp. 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Toto napisał:

Warto może szukać domen z wiekiem.

Przechwycilem ostatnio bardziej wiekową domenę branżową z dobrymi parametrami tf, cf itp. I teraz jak lepiej dla seo: zrobic przekierowanie 301 na te domenę młodszą (pozycjonowaną) czy stworzyc na tej przejętej jakas tresc i podlinkowac w niej te młodszą domenę pozycjonowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up jeśli profil linków tej domeny jej mocny i nie ma żadnej złej historii to lepiej zrobić przekierowanie, więcej mocy przekaże aniżeli link z tej domeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2018 o 20:19, thorin_bw napisał:

I teraz jak lepiej dla seo: zrobic przekierowanie 301 na te domenę młodszą (pozycjonowaną) czy stworzyc na tej przejętej jakas tresc i podlinkowac w niej te młodszą domenę pozycjonowaną?

Dla SEO to lepiej znaleźć jeszcze dwie podobne i zrobić i tak i tak  :) 

 

Ja zastanawiam się nad tym czy można przesadzić z przekierowaniami? Bo np. mam już takie sytuacje, w której do docelowej kieruje kilka domen.

 

 

Dnia 25.04.2018 o 14:27, Beerbant napisał:

Sam wiek witryny nie jest czynnikiem istotnym,

Wydaje się jednak, że domena, która nie jest świeża i nagle skierujemy na nią linki w tysiącach - może się to wszystko sypnąć. Starsza domena wydaje się być raczej mniej wrażliwa na takie działanie.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toto napisał:

Starsza domena wydaje się być raczej mniej wrażliwa na takie działanie.

To nie jest kwestia "wieku" tylko profilu linków.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2018 o 15:19, thorin_bw napisał:

Na ile wg Was wiek do meny ma znaczenie w seo?

 

Dnia 24.04.2018 o 15:38, odys napisał:

 

Jeden SEO rabin powie tak, a inny SEO rabin powie nie.

 

Algorytmy google składają się z wielu czynników dlatego trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie. Dobrym przykładem jest tu powiedzenie o seo rabinach. :)

Swego czasu John Mueller wypowiedział się ogólnikowo w temacie , że nie. Jak wiadomo wypowiedzi pracowników google trzeba czytać na odwrót. 

Google zbiera i przechowuje informacje o każdej domenie która zaistnieje w sieci. Głupotą byłoby stwierdzenie, że nie wykorzystuje tych informacji algorytm. Przykładem może być fakt, że starsze domeny szybciej się indeksują nawet gdy nie posiadają linków. 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu postawił na tej domenie nową stronę i zobaczył na jakie pozycje wskoczy, a później dopiero rozważył 301. Jak przeskoczy tę Twoją domenę to wtedy bym zamienił domeny i z tej pierwotnej robił 301.

 

[edit] Teraz widzę, że na tę frazę masz domenę na 4 miejscu, ale 1 i 2 miejsce to jakieś Oferteo, więc to Ci będzie trudniej przeskoczyć. Zobacz ten temat, co się dzieje w wynikach lokalnych: 

 

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności