Jump to content

przekierowanie 301 TYLKO PODstrony domeny A na podstrone domeny B - pytanie

PiotrSwed1

Recommended Posts

Czy ktoś z Was robil takie przekierowanie gdzie tylko jedną podstrone domeny A przekierowujemy na jedna podstrone domeny B czyli przekierowujemy ruch metodą 301 tak by ze starego adresu staradomena.pl/starapodstrona przeszedl ruch na nowadomena.pl/nowapodstrona  - ale by nie naruszyc w ten sposob pozycji innych podstron na staradomena.pl?

Cel jest taki że dla superfajnego slowa kluczowego obie te podstrony lokują się w okolicach 30tej pozycji, a wolalbym by byla tylko jedna z nich - za to lokowala sie w pierwszej dziesiatce. Z drugiej jednak strony, staradomena.pl pojawia sie w TOP5 dla innych fraz  (srednio waznych ale jednak) - i tego bym nie chciał utracić. 

Obie domeny maja po kilka lat i staly bogaty profil linkow, ale z tego samego zaplecza (byly linkowane ta samą metodą).  

Po przekierowaniu jednego url w drugi powinien ten drugi powinien zarankować jeśli ten pierwszy posiada jakieś linki, ale niekoniecznie będzie to skok do top10.

Na stronę główną nie powinno mieć to wpływu.

100% pewności nie ma bo rożnie to bywa z 301, ale ja bym pewnie zrobił tak jak napisałeś - przekierował jeden url w drugi

Edited by s_matysik

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Similar Content

• By JestemSzeryfem
      Hej, kolejne pytanie ode mnie. Na jednej ze stron struktura wyglądała w ten sposób, że był adres adresstrony.pl/artykuly, jednak kiedy wchodziło się na konkretny artykuł, jego adres wyglądał już w ten sposób: adresstrony.pl/artykul/tytul-artykulu. Więc ta podstrona /artykuly byla zupelnie bezużyteczna.

W związku z tym zrobiliśmy przekierowanie, żeby wszystkie adresy wyglądały tak strona zbiorcza artykułów została przekierowana z adresstrony.pl/artykuly na adresstrony.pl/blog, i analogicznie każdy z artykułów ma przekierowanie z adresstrony.pl/artykul/tytul-artykulu na adresstrony.pl/blog/tytul-artykulu. Nowe artykuły mają już oczywiście nową strukturę czyli adresstrony.pl/blog/nowy-artykul

Czy waszym zdaniem będzie okej? Coś zmienić, poprawić? Dzięki!
    • By Tomasz11
      Cześć. Mam na jednej z moich stron, artykuły sponsorowane publikowane na 2 lata. Czy jeśli dany artykuł nie może być już dłużej publikowany (klient nie opłacił przedłużenia publikacji) to czy mogę z tego artykułu przekierować za pomocą 301 do listy wszystkich artykułów w tej kategorii wpisów? Lub np. na stronę główną? Czy takie praktyki grożą sankcjami, banami? Czyli ktoś w Google szuka konkretnej treści, klika, ale ja kieruję go na inną podstronę to dla Google ok? Tak się robi?
    • By albercik81
      Witam,
      Strona jest przenoszona na Wordpress'a. 
      Potrzebuję wykonać / zmapować istniejący serwis / stronę (około 1400 wpisów) aby móc następnie wykonać przekierowania 301. 
      Zlecę wykonanie mapowania a potem jeżeli ktoś się na tym zna to wykonanie .htaccess dla 301. 

adres kontaktowy: lukasz.rembowski[at]yahoo.com
    • By FancyFactory
      Witam,

Wprowadzam sklep, w którym chcę koncentrować transakcje z kilku innych witryn. Czy waszym zdaniem lepszym nierozwianiem będzie zwykły link z takiej witryny na podstronę sklepu "ten produkt możesz kupić tutaj", czy może 301 z poszczególnych podstron opisujących dany produkt na odpowiadające im podstrony sklepu, na których i tak jest pełny opis tego produktu?  Generalnie witryny z których chcę sprowadzać ruch mają długą historię i ładne wyniki, nie chciał bym wiec im zaszkodzić. 
    • By Waflu
      Cześć,
      niedawno przenosiłem strony w obrębie jednej domeny, tj. domain.pl do domain.pl/blog/ i domain.pl/sklep/ do domain.pl.
      Zrobiłem przekierowania 301 i na początku wszystko wyglądało super, przekierowania działały. Niestety po paru minutach/godzinach część przekierowań tymczasowo przestaje działać. Czasem wystarczy że pare razy zastosuje Ctrl+F5 lub wyczyszcze pamięć przeglądarki, aby sprawić żeby przekierowanie działało lub nie działało.

Przekierowanie z domain.pl/sklep/ do domain.pl wygląda na proste, użyłem tylko 1 linii kodu, wszystko działa:
      Redirect 301 /sklep https://slowianskibestiariusz.pl/  

Problematyczne jest przekierowanie z domain.pl do domain.pl/blog/ gdzie musiałem zrobić przekierowanie wszystkich linków z sitemap.

Przykład:

Redirect 301 /bogowie https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/ Redirect 301 /bogowie/page/2 https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/page/2/ Redirect 301 /bogowie/page/3 https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/page/3/ Redirect 301 /bogowie/jarowit-pan-wojny-milosci https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/jarowit-jarylo/ Pierwsze przekierowanie z przykładu działa losowo, pozostałe nie mają żadnego problemu. Co najmniej jedna na parę prób wejścia na https://slowianskibestiariusz.pl/bogowie/ kończy się brakiem przekierowania. Wystarczy parę prób z Ctrl+F5 lub wyczyszczeniem pamięci przeglądarki, żeby przekierowanie zadziałało, lub na odwrót - jeśli działa, możemy w ten sposób je rozsypać. Pozostałe przekierowania związane z tą podstroną będą działać.

Na serwerze zainstalowany jest WodrPress i PrestaShop.
      Serwer Litespeed z PHP 7.2, WWW error log nie wyrzuca nic specjalnego. Do edycji używam Notepad ++ z kodowaniem UTF-8 (without BOM).

Chciałbym zrobić stabilne przekierowania z domain.pl do domain.pl/blog/.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy