Jump to content

Recommended Posts

Cześć. Mam na jednej z moich stron, artykuły sponsorowane publikowane na 2 lata. Czy jeśli dany artykuł nie może być już dłużej publikowany (klient nie opłacił przedłużenia publikacji) to czy mogę z tego artykułu przekierować za pomocą 301 do listy wszystkich artykułów w tej kategorii wpisów? Lub np. na stronę główną? Czy takie praktyki grożą sankcjami, banami? Czyli ktoś w Google szuka konkretnej treści, klika, ale ja kieruję go na inną podstronę to dla Google ok? Tak się robi?

A może lepszym pomysłem jest zmiana treści na tej stronie na zasadzie "podana treść jest nieaktualna, ale zobacz wpisy dotyczące innych ofert" - i tutaj byłyby 4-5 streszczeń artykułów o innych podobnych produktach oraz w każdym akapicie link do konkretnego artykułu. 

22 hours ago, Tomasz11 said:

Cześć. Mam na jednej z moich stron, artykuły sponsorowane publikowane na 2 lata. Czy jeśli dany artykuł nie może być już dłużej publikowany (klient nie opłacił przedłużenia publikacji) to czy mogę z tego artykułu przekierować za pomocą 301 do listy wszystkich artykułów w tej kategorii wpisów? Lub np. na stronę główną? Czy takie praktyki grożą sankcjami, banami? Czyli ktoś w Google szuka konkretnej treści, klika, ale ja kieruję go na inną podstronę to dla Google ok? Tak się robi?

W dniu 24.10.2020 o 22:29, Tomasz11 napisał:

to czy mogę z tego artykułu przekierować za pomocą 301 do listy wszystkich artykułów w tej kategorii wpisów? Lub np. na stronę główną? Czy takie praktyki grożą sankcjami, banami?

Jak najbardziej lub do innego wpisu o podobnej tematyce.

Nie ma sankcji i banów za takie działania.

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By violeta
      Pisanie to moja codzienność, a zarazem pasja.✏️ Chętnie stworzę dla Ciebie wyjątkowej jakości teksty w wystrzałowych cenach!🧨 Kreatywna i systematyczna - taka jestem. A Ty❓ Ty - dzięki mnie - możesz zyskać znakomitej jakości teksty, które spodobają się czytelnikom i zachęcą ich do zakupu Twoich produktów🙂 
      Mój e-mail: viola678900@gmail.com
      Zapraszam!☺️
    • By eeeeeeeeeeee
      Zlecę wykonanie artykułów na stronę zapleczową tematyka: szkoła pływania, nauka pływania.
      1 artykuł na stronę główna - około 3000 znaków
      4 artykuły na podstrony  - około 2000 znaków

Artykuły unikalne, merytoryczne.
      Proszę o oferty zawierające termin wykonania i cene za całość.
      emillio[wiadomo]op.pl

• By albercik81
      Witam,
      Strona jest przenoszona na Wordpress'a. 
      Potrzebuję wykonać / zmapować istniejący serwis / stronę (około 1400 wpisów) aby móc następnie wykonać przekierowania 301. 
      Zlecę wykonanie mapowania a potem jeżeli ktoś się na tym zna to wykonanie .htaccess dla 301. 

adres kontaktowy: lukasz.rembowski[at]yahoo.com
    • By FancyFactory
      Witam,

Wprowadzam sklep, w którym chcę koncentrować transakcje z kilku innych witryn. Czy waszym zdaniem lepszym nierozwianiem będzie zwykły link z takiej witryny na podstronę sklepu "ten produkt możesz kupić tutaj", czy może 301 z poszczególnych podstron opisujących dany produkt na odpowiadające im podstrony sklepu, na których i tak jest pełny opis tego produktu?  Generalnie witryny z których chcę sprowadzać ruch mają długą historię i ładne wyniki, nie chciał bym wiec im zaszkodzić. 
    • By Waflu
      Cześć,
      niedawno przenosiłem strony w obrębie jednej domeny, tj. domain.pl do domain.pl/blog/ i domain.pl/sklep/ do domain.pl.
      Zrobiłem przekierowania 301 i na początku wszystko wyglądało super, przekierowania działały. Niestety po paru minutach/godzinach część przekierowań tymczasowo przestaje działać. Czasem wystarczy że pare razy zastosuje Ctrl+F5 lub wyczyszcze pamięć przeglądarki, aby sprawić żeby przekierowanie działało lub nie działało.

Przekierowanie z domain.pl/sklep/ do domain.pl wygląda na proste, użyłem tylko 1 linii kodu, wszystko działa:
      Redirect 301 /sklep https://slowianskibestiariusz.pl/  

Problematyczne jest przekierowanie z domain.pl do domain.pl/blog/ gdzie musiałem zrobić przekierowanie wszystkich linków z sitemap.

Przykład:

Redirect 301 /bogowie https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/ Redirect 301 /bogowie/page/2 https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/page/2/ Redirect 301 /bogowie/page/3 https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/page/3/ Redirect 301 /bogowie/jarowit-pan-wojny-milosci https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/jarowit-jarylo/ Pierwsze przekierowanie z przykładu działa losowo, pozostałe nie mają żadnego problemu. Co najmniej jedna na parę prób wejścia na https://slowianskibestiariusz.pl/bogowie/ kończy się brakiem przekierowania. Wystarczy parę prób z Ctrl+F5 lub wyczyszczeniem pamięci przeglądarki, żeby przekierowanie zadziałało, lub na odwrót - jeśli działa, możemy w ten sposób je rozsypać. Pozostałe przekierowania związane z tą podstroną będą działać.

Na serwerze zainstalowany jest WodrPress i PrestaShop.
      Serwer Litespeed z PHP 7.2, WWW error log nie wyrzuca nic specjalnego. Do edycji używam Notepad ++ z kodowaniem UTF-8 (without BOM).

Chciałbym zrobić stabilne przekierowania z domain.pl do domain.pl/blog/.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy