Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam odpowiedź i czuję się niesprawiedliwie potraktowana, ponieważ uważam że ostatnie zlecenie nie powinno zostać odrzucone tylko zwrócone do poprawy że względu, na zdjęcie jeśli cały tekst był ok. To nieuczciwe potraktowanie copyrigterów, że nie mam żadnych praw, szansy obrony przed zleceniodawca. Dodatkowo zostałam OKRADZIONA, ponieważ zrobiłam 70 zł, które nie zostaną mi wypłacone. To zwykle oszustkowo. Poświęciła kilka godzin pracy na waszym serwisie i nie dostane za to nic. To się nazywa bezpodstawne zbogacenie. Zaczęłam się zastanawiać, czy nie zgłosić tego do jakiego urzędu. W końcu zostało popełnione przestępstwo. Wszystkim Odradzam tą stronę, wystarczy że zleceniodawcy coś się będzie nie podobać i zostaniecie bez środków jeśli macie poniżej 100 zł. Mnie WYKORZYSTANO. Wyjaśniłam swoją stronę i nie zostało to uwzględnione. Ponadto nie ma w regulaminie o zablokowaniu strony jeśli ma się x% odrzuconych, więc zwracam się tutaj ile trzeba mieć odrzuconych tekstów by zostać zablokowanym? Jest to nieuczciwy serwis. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Przepis, na podstawie którego Pani konto zostało automatycznie zablokowane (bez naszej interwencji ręcznej), znajduje się w punkcie 22. części III naszego Regulaminu (goodcontent.pl/regulamin).

 

Jasno mówi on o tym, że w wypadku przekroczenia współczynnika odrzuconych tekstów względem wszystkich tekstów wynoszącego 15%, konto blokowane jest automatycznie.

 

Bardzo mi przykro, lecz pisane przez Panią teksty są bardzo niskiej jakości, popełnia Pani rażące błędy (np. "kąta" zamiast "konta"), w związku z czym niestety nie jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą z Panią.

 

Pozdrawiam,

Bartłomiej Tokarski

Założyciel GoodContent.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zmienia faktu, że przywłaszczyliście sobie moje pieniądze. To nieuczciwe. Wykorzystujecie w ten sposób ludzi. Jeden odrzucony tekst nie maialm nawet prawa się obronić. Ponadto użytkownikowi Kamil1996 konto zostało odblokowanie. Jeśli chodź o błąd to pisze z komórki i ona poprawiła. Czuję się zawiedziona. Jakby firma była uczciwa to by wypłaciła mi te pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Nie bez powodu ustaliliśmy minimalną kwotę do wypłaty środków na poziomie w wysokości 100 złotych - to jest kwota graniczna, od której prowizja zaczyna pokrywać koszty związane z obsługą wypłat (np. wypłata w kwocie 100 złotych dla copywritera sprawia, że nasz zysk z niej oscyluje w okolicach zera). Dlatego też właśnie w Regulaminie jest jasny zapis o tym, że minimalna kwota do wypłaty wynosi właśnie 100 złotych - w przeciwnym wypadku na każdej mniejszej wypłacie nie tylko byśmy nie otrzymywali prowizji (która jest potrzebna, aby portal mógł działać), ale i musielibyśmy dopłacić z własnej kieszeni.

 

Sytuacja użytkownika @Kamil1996 była zupełnie inna - spowodowana była m. in. błędnym działaniem zautomatyzowanego systemu weryfikacji unikalności, a teksty tego użytkownika były wysokiej jakości. Bardzo mi przykro to mówić, lecz wspomniany przeze mnie błąd w Pani tekście był tylko jednym z wielu, stąd taka moja decyzja.

 

Pozdrawiam,

Bartłomiej Tokarski

Założyciel GoodContent.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wypowiedzi Kitty9 w tym wątku i widząc rażącą ilość błędów to nie dziwie się decyzji GC.

Regulamin jest jasny i wszystko jest z nim zgodne.

Decyzja o odblokowaniu konta, aby użytkownik mógł "dobić" do 100zł, wypłacić je, a następnie znów zablokować konto budzi ryzyko, iż klienci dostaną teksty z mnóstwem błędów. Tak bym wnioskował czytając te posty. Jeśli inne teksty były akceptowane, ale pisane jak te posty, to myślę, że klienci je akceptowali z litości, a potem sami poprawiali "babole" :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kitty9 Po tych postach również stwierdzam że nie powinna Pani pisać na GoodContent, pomijając kwestie regulaminu popełnia Pani karygodne błędy. Pomysł z "chwilowym" odblokowaniem uważam za śmieszny, podobnie jak zarzucanie administratorowi kradzieży. Widać ten zawód nie jest dla Pani.

 

Ja za to serdecznie polecam pisanie na GoodContent bo jest to moim zdaniem najlepsza platforma dla copywriterów (nie, nikt mi za ten post nie zapłacił).

Edytowane przez Zidel94
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko przywłaszczenie sobie pieniędzy wypracowanych przez copywritera (nawet niskiego poziomu) też jest nie w porządku. Skoro GC twierdzi, że traci na wypłacie poniżej 100 zł, to niech wypłaci tej osobie taką niepełną część zebranych do tej pory środków, by wyjść na zero. Wtedy postąpią uczciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem polega na tym, że wtedy pojawiłyby się osoby, które zarobiłby sobie 40-50zł na pizze i piwo i też żądałyby wypłaty środków, bo jak nie to właśnie padłoby oskarżenie o przywłaszczenie. Każda platforma na na swój limit wypłat.

Tu jest jasna sprawa. Jest konkretny limit wypłat, ktoś kto decyduje się pisać podejmuje świadomą decyzję, a to, że pisze słabe teksty to już nie jest wina platformy i jeśli teksty są na tyle słabe, że są odrzucane i konto jest automatycznie blokowane to też nie jest wina platformy.

Ja na kilkaset tekstów ma tylko 3 odrzucone. Jeden, bo klientowi się nie podobał, a dwa bo zostały cofnięte do poprawy, a ja ich nie poprawiłem, bo to była majówka i nie miałem dostępu do kompa. Zatem Ci klienci nie są tacy źli i nie odrzucają tekstu za tekstem. Wystarczy dobrze pisać i nie ma problemu.

Edytowane przez pawig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chodzi o wypłatę 40-50 zł "na żądanie", tylko wypłatę pomniejszonej kwoty przy wyjątkowej sytuacji zablokowania konta na stałe.

Nie wątpię, że ta pani pisała słabe teksty, ale jednak część klientów te teksty zaakceptowała (choć miała pełne prawo odrzucić) i GC powinno to uszanować jako uczciwy zarobek, a nie zatrzymywać ten zarobek dla siebie.

Regulamin regulaminem, a przyzwoitość przyzwoitością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kitty9 napisał:

Dostałam odpowiedź i czuję się niesprawiedliwie potraktowana, ponieważ uważam że ostatnie zlecenie nie powinno zostać odrzucone tylko zwrócone do poprawy że względu, na zdjęcie jeśli cały tekst był ok. To nieuczciwe potraktowanie copyrigterów, że nie mam żadnych praw, szansy obrony przed zleceniodawca. Dodatkowo zostałam OKRADZIONA, ponieważ zrobiłam 70 zł, które nie zostaną mi wypłacone. To zwykle oszustkowo. Poświęciła kilka godzin pracy na waszym serwisie i nie dostane za to nic. To się nazywa bezpodstawne zbogacenie. Zaczęłam się zastanawiać, czy nie zgłosić tego do jakiego urzędu. W końcu zostało popełnione przestępstwo. Wszystkim Odradzam tą stronę, wystarczy że zleceniodawcy coś się będzie nie podobać i zostaniecie bez środków jeśli macie poniżej 100 zł. Mnie WYKORZYSTANO. Wyjaśniłam swoją stronę i nie zostało to uwzględnione. Ponadto nie ma w regulaminie o zablokowaniu strony jeśli ma się x% odrzuconych, więc zwracam się tutaj ile trzeba mieć odrzuconych tekstów by zostać zablokowanym? Jest to nieuczciwy serwis. 

jeśli teksty piszesz tak jak ten post, to radzę skończyć karierę jako COPYRIGHTER :glupek2:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pawig napisał:

Po poście wnioskuję, że jest to po prostu bardzo młoda dziewczyna. Mogę się mylić, ale tak myślę. No chciała spróbować, nie bardzo wyszło. Nie ma co jej cisną. Uważam po prostu, że tu GC ma rację.

młoda, czy nie młoda, bez różnicy. Skoro ktoś chce pracować jako copywriter, to chociaż powinien umieć to zapisać :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, monis190 napisał:

jeśli teksty piszesz tak jak ten post, to radzę skończyć karierę jako COPYRIGHTER :glupek2:

 Dokładnie! Kitty9, zajmij się dzieciaku czymś, do czego się nadajesz, o ile do czegokolwiek, bo nawet zwykłego regulaminu nie potrafisz zrozumieć. Copywriting jest dla umiejących pisać, a nie dla byle kogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności