Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Zidel94 napisał:

Nadal nie rozumiesz o czym pisałem. Co z tego, że ten nowy zachce sobie pisać na GC skoro przez dużą liczbę copy, a mała ilość zleceń nie zarobi? To nie jest zabranianie, po prostu dbamy o tych, którzy piszą regularnie i przynoszą platformie zyski. Tyle.

Dokładnie, otóż to. 

 

A oprócz tego chcemy, żeby stawki też były jakieś wyższe, ale jak nawpuszczamy nowicjuszy, którzy chętnie będą pisać za najniższe, to zleceniodawcy nie dadzą wyższych stawek widząc, że nawet za najniższą ktoś im napisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcink54 napisał:

 

 

Zabawne. 

No ja w tym nie widzę nic zabawnego. To kwestia co uznajemy za pisanie sporadyczne, a co za pisanie regularne. Myślę, że osoba, która piszę tylko prywatne zlecenia na GC też przynosi zyski, mam rację?

 

Jako, że zaraz pewnie otrzymam odpowiedź w stylu "osoba piszącą za 2zł/1000zzs też przynosi zyski" to odpowiem od razu - 20 zł i 200 zł to zysk, ale chyba każdy woli to drugie?

Edytowane przez Zidel94
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skoro ktoś stwierdził, że projekt może wykonać za 350 to znaczy, że mniej więcej tyle jest warty, a cena 700 jest wygórowana. To kompletnie inna sytuacja.

 

Sporo błędów logicznych i zaprzeczania sobie na każdym kroku... Weźmy pod uwagę sytuacje, w której ktoś zleca tekst za śmieszną stawkę, według was zrobił coś złego, trzeba go napiętnować, żeruje na biednych copy. Ale skoro ktoś zgodził się za taką stawkę napisać ten tekst, to według tego samego rozumowania co powyżej, może to zlecenie było właśnie tyle warte, a nie więcej? Brak logiki.

 

Problem w tym, że wcale nie oznacza, że projekt był tyle wart, na tyle wycenił go wykonawca, to wszystko. Każdy wycenia swoją pracę jak mu się podoba, jeśli kogoś najdzie ochota na pracę charytatywną to również może to zrobić. Zrozumcie, nie ma sztywnych cen, dla jednego 7zł/1000zss będzie nie do zaakceptowania, dla kogoś innego będzie to stawka jak najbardziej godna jego czasu i pracy, tyle. 

Edytowane przez Roktan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zidel94 napisał:

No ja w tym nie widzę nic zabawnego. To kwestia co uznajemy za pisanie sporadyczne, a co za pisanie regularne. Myślę, że osoba, która piszę tylko prywatne zlecenia na GC też przynosi zyski, mam rację?

W którym momencie wspominała, że owe prywatne zlecenia, realizuje za pośrednictwem platformy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sporo błędów logicznych i zaprzeczania sobie na każdym kroku... Weźmy pod uwagę sytuacje, w której ktoś zleca tekst za śmieszną stawkę, według was zrobił coś złego, trzeba go napiętnować, żeruje na biednych copy. Ale skoro ktoś zgodził się za taką stawkę napisać ten tekst, to według tego samego rozumowania co powyżej, może to zlecenie było właśnie tyle warte, a nie więcej? Brak logiki.

 

Nie, to nie jest brak logiki. Ktoś kto nie ma doświadczenia w tej dziedzinie raczej nie jest w stanie dokładnie określić wartości danego zlecenia. Myślę, że m.in. stąd przyjmowanie zleceń za śmieszne stawki. Ktoś kto siedzi w tej branży już parę lat raczej wie ile warty jest jego czas, jego wiedza, doświadczenie itp. i na tej podstawie jest w stanie określić czy dane zlecenie jest dobrze wycenione.

 

Cytat

W którym momencie wspominała, że owe prywatne zlecenia, realizuje za pośrednictwem platformy?

Nigdzie. Przyjąłem taką sytuację po prostu. Moja odpowiedź nie odnosi się tylko do KamiX.

 

Cytat

Zrozumcie, nie ma sztywnych cen, dla jednego 7zł/1000zss będzie nie do zaakceptowania, dla kogoś innego będzie to stawka jak najbardziej godna jego czasu i pracy, tyle.

 

To prawda, ale nie oszukujmy się, tyczy się to głównie nowicjuszy i co najważniejsze - wypływa to na ogólne ceny zleceń na platformie.

 

Cytat

Daj spokój, nie ma co z nimi dyskutować. Po prostu nic nie rozumieją, nie przetłumaczysz tłukom.

 

Ja tam lubię podyskutować, a obrażać się nawzajem też nie ma co.

Edytowane przez Zidel94
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KamiX napisał:

@Zidel94 Daj spokój, nie ma co z nimi dyskutować. Po prostu nic nie rozumieją, nie przetłumaczysz tłukom. 

Za to Cię szanuję. Poczucie wyższości, przekonanie o własnej nieomylności, duża doza emocji w postach, roszczeniowa postawa, hipokryzja, wyzwiska.

Jeszcze brakuje jakiejś małej martyrologii i może ktoś o tobie napisze książkę, lub sama ją napijesz, bo przecież jesteś najlepszą copywriterką.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślę, że tym optymistycznym akcentem można zakończyć te bezproduktywną dyskusję :)

 

Bezproduktywną jak dla kogo, myślę, że sensownie przedstawiłem swój punkt widzenia. Nie zamierzałem się tutaj z nikim kłócić tylko może uświadomić pewne kwestie.

 

Ja nikomu nie chcę niczego zabraniać, ani narzucać. Chcę po prostu by sytuacja dla nas copy była lepsza i byśmy mogli zarabiać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, KamiX napisał:

@Zidel94 Daj spokój, nie ma co z nimi dyskutować. Po prostu nic nie rozumieją, nie przetłumaczysz tłukom. 

Postawa dorosłej, wcześniej myślałem, że inteligentnej osoby. Nie ma jak to argument w dyskusji, aby po prostu wszystkich, którzy mają inne zdanie wyzwać od tłuków. Żal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zidel94 powyższe opinie raczej kierowanie były do @KamiX 

 

@KamiX Właściciele platformy, robią co mogą żeby były zlecenia. Zamykanie systemu dla nowych copy według mnie jest strzałem w stopę, z tych nowych zawsze może być parę bardzo wartościowych osób. Kasowanie kont nieaktywnych tym bardziej.

BTW mam obie wersje konta i to jeszcze od czasów testów.. wieki się na  nie nie logowałem

  • Like 1

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawig napisał:

Postawa dorosłej, wcześniej myślałem, że inteligentnej osoby. Nie ma jak to argument w dyskusji, aby po prostu wszystkich, którzy mają inne zdanie wyzwać od tłuków. Żal...

Co do mojej inteligencji nie myliłeś się, nie brakuje mi jej, a że jestem trochę zołzą, nic nie poradzę, a inteligencji to nie ujmuje. ;) Wyzwiskiem bym nazwała słowo debil, idiota, a nie tłuk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zamykanie systemu dla nowych copy według mnie jest strzałem w stopę, z tych nowych zawsze może być parę bardzo wartościowych osób.

 

Oczywiście, że może. Tylko tak jak pisałem wcześniej - jeśli copy jest sporo, a zleceń mało no to sytuacja się robi nieciekawa bo część z tych piszących, chcąc nie chcąc, zostaje na lodzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KamiX napisał:

Co do mojej inteligencji nie myliłeś się, nie brakuje mi jej, a że jestem trochę zołzą, nic nie poradzę, a inteligencji to nie ujmuje. ;) Wyzwiskiem bym nazwała słowo debil, idiota, a nie tłuk.

Oto niektóre synonimy słowa tłuk: bałwan, dureń, tłumok, pacan, osioł, muł, młot, matoł, tuman, kretyn, imbecyl...

Czy to nie wyzwiska?

 

A co do pierwszego zdania to bym się mogła kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności