Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zaplecze na siebie zarabia to wychodzisz na zero lub na plusie, jeżeli firma pozycjonuje za Ciebie to zasadniczo jesteś w takiej sytuacji w plecy. Czyli według Ciebie w takim układzie własne zaplecze nie jest optymalne ?

Edytowane przez suszela

IQOS - Po co śmierdzieć papierosami i jeszcze się nimi truć? Polecam podgrzewany tytoń jako alternatywę https://api.iqosfriends.pl/polecam?a=BNII8U :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SzlafRock napisał:

 

 Jeśli domena zarobi na siebie i na zaplecze to nie widzę problemu aby robić zaplecze dla jednej domeny

Założenie było takie, że domena ma na siebie zarobić, skoro na siebie zarabia i są tego efekty to nie ma sensu wydawać na pozycjonera.

Edytowane przez suszela

IQOS - Po co śmierdzieć papierosami i jeszcze się nimi truć? Polecam podgrzewany tytoń jako alternatywę https://api.iqosfriends.pl/polecam?a=BNII8U :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obecnych i wcześniejszych zmianach algorytmu googole jest normalnym posiadanie zaplecza (do czego namawiałem już co najmniej rok wcześniej :) ). 

Zaplecze, owszem ale tyko dla siebie lub dla znanych/wyjątkowych firm lub osób.

10 minut temu, suszela napisał:

skoro na siebie zarabia i są tego efekty to nie ma sensu wydawać na pozycjonera

 

jeśli nie robisz nic w kwestii pozycjonowania to się cofasz.

34 minuty temu, suszela napisał:

Jeżeli zaplecze na siebie zarabia to wychodzisz na zero lub na plusie,

 

 

Jeszcze jedna uwaga.

W naszym kraju jest jakiś dziwny model biznesowy dotyczący zaplecza.

Zaplecze nie ma zarabiać ale jest inwestycją. Tu jest największy błąd polskiego pozycjonowania.  :)

  • Like 1

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jakiś czas temu nabyłem kilka wygasłych domen, które mają ok 5 RD. Głównie są to linki z głównych stron (np autor CMSu), lub np z linkami ze stron rządowych. Nie robiłem testów pod kątem ich faktycznej jakości wpływu na pozycje, ale zastanawiam się czy wygasłe domeny, które mają taką małą liczbę linków warto dawać jako T1, czy może lepiej jak już je mam to wspomóc jako T2 podnosząc wartość zaplecza na T1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2017 o 11:19, SzlafRock napisał:

Zaplecze nie ma zarabiać ale jest inwestycją. Tu jest największy błąd polskiego pozycjonowania.  :)

 

Cicho, bo się wyda. :)

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zmęczyłęm wątek oraz kilka innych, ciekawa lektura, ciekawe charaktery osobowe

teraz czas na pytanko

mam 3 strony o tym samym temacie

planuję jedną zrobić główna a pozostałe dwie potraktować jako zapleczowe, dodatkowo zamówić kolejne zapleczowe

tu nasuwa się pytanie jak to podlinkować czy zrobić  kilka zapleczowych linkujących do tych dwóch czy tylko do głównwej

ile będę ich potrzebował wiedząc ze hasło kluczowe 3 wyrazowe to ilość wyszukań około 500k a 2 wyrazowe 10milionow(wiem ze to nie jedyny parametr trudności haseł), wiem ze każdy przypadek jest inny zależy od konkurencji, linkowania, zaplecza, wieku domen zaplecza i miliona innych czynników, które nie są mi znane, ale interesuje mnie przedział aby oszacować koszt

biorąc pod uwagę wasze doświadczenie zapewne wiecie co zadziała 10,50,100

z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie pozycjonuję stronę do której tworzę zaplecze i mam pytanie tworzę parę blogów na wodpresie czy koniecznie muszę je umieszczać na różnych serwerach czy wystarczy na jednym w którym pozmieniam IP na różne ? czy to wystarczy czy jednak proponujecie zakupić parę serwerów i na nich poumieszczać blogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam małe pytanie dotyczące zaplecza. Tak więc podzieliłem swoje strony na 3 rodzaje :

 

Słabe (darmowe blogi) 

Średnie (strony na darmowych hostingach) 

Dobre (normalne zadbane i dopieszczone strony)

 

I teraz moje pytanie, czy warto z niższego zaplecza linkować wyższe? Czy w tym wypadku skupiać się jedynie na linkowaniu strony głównej? 

ModnePazurki.pl - pomysły i inspiracje na paznokcie! Sprawdź również nasz portal dla kobiet, i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z branży urody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lacki napisał:

tworzę parę blogów na wodpresie czy koniecznie muszę je umieszczać na różnych serwerach czy wystarczy na jednym w którym pozmieniam IP na różne ? czy to wystarczy czy jednak proponujecie zakupić parę serwerów i na nich poumieszczać blogi ?

 

Dla paru blogów jest to bez znaczenia.

Jeśli robisz parę ale setek to już warto postawić każdy na innym ip i rozdzielić to na różne serwery. Geolokalizacja też ma znaczenie.

  • Like 1

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze. Mam pytanie dotyczące witryny opartej na Wordpressie. Tak więc, mam kilka fraz na których chciałbym się skupić podczas pozycjonowania, i teraz pytanie jest takie, czy warto np. utworzyć podstrony z tymi frazami kluczowymi przykładowo www.mojastrona.pl/fraza-kluczowa/ na której zrobię przekierowanie 301 na stronę główną? Czy takie podstrony z takim przekierowaniem będą normalnie indeksowane przez wyszukiwarkę, jeżeli będą podparte dobrym linkowaniem oraz treścią na stronie?

 

Pozdrawiam, i miłej soboty życzę. :)

Sprawdź szeroką ofertę lakierów hybrydowych klasy premium: www.NOX-Nails.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby to miało jakikolwiek sens to musiałbyś mieć coś sensownego na tych stronach, dobrze je podlinkować i dopiero po pewnym czasie, jak google to zaindeksuje, zrobić 301. Ale to też nie na pałę, bo jak nie masz zbieżnej treści to raczej nie da ci takiego kopa jak myślisz.

 

Przerabiałem podobny temat. Strony które były w top10 przekierowałem na index, w którym nie miałem odpowiedniej treści. Wpływ na pozycję w przeciągu 2 miesięcy zerowy.

Edytowane przez 5k18a

wycieczki po górskich szlakach grcsystem.pl

imitacja kamienia i skał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, 5k18a napisał:

żeby to miało jakikolwiek sens to musiałbyś mieć coś sensownego na tych stronach, dobrze je podlinkować i dopiero po pewnym czasie, jak google to zaindeksuje, zrobić 301. Ale to też nie na pałę, bo jak nie masz zbieżnej treści to raczej nie da ci takiego kopa jak myślisz.

 

Przerabiałem podobny temat. Strony które były w top10 przekierowałem na index, w którym nie miałem odpowiedniej treści. Wpływ na pozycję w przeciągu 2 miesięcy zerowy.

 

A jeżeli na stronie głównej, lub podstronie na którą docelowo przekieruję będzie odpowiednia treść? Prowadzę portal ogłoszeniowy, tak więc większość z podstron mam bardzo ładnie opisanych przez ogłoszeniodawców (głównie oryginalne teksty). 

Sprawdź szeroką ofertę lakierów hybrydowych klasy premium: www.NOX-Nails.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności