Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wrzucam zaplecz do katalogów stron, bo szkoda mi na to pieniędzy. Podlinkowuje je z forów, profili.

 

Co do drugiego pytania, to nie wrzucaj wszystkiego od razu tj. nie publikuj wszystkiego od razu. Dodaj wszystkie wpisy jakie będziesz miał, ale ich opublikowanie zaplanuj tak, żeby wyglądały wyglądało to naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W mojej skromnej opinii zaplecza powoli przestają się liczyć w grze o najwyższe pozycje.

 

Poświęcając czas i energię na pozycjonowanie zaplecza - nie przeznaczamy ich na naszą stronę główną.

 

Dziś bardziej niż kiedykolwiek liczą się linki z tzw. authority sites. Żeby nasze zaplecze faktycznie przyniosło jakąś wartość dla strony pozycjonowanej, trzeba włożyć masę wysiłku i kasy.

 

Nie lepiej przeznaczyć to na linkowanie strony docelowej?

Programowanie w języku PHP od podstaw.

Kurs SQL i baz danych.

Zapraszam na forum PHP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie trochę odpowiedziałeś i zaprzeczyłeś :-)

 

Zaplecze istnieje i będzie istnieć, zmieniają się algorytmy i technologia, należy zmieniać się wraz z nimi. 

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam średnie zaplecze, parę wejść z organica ma, kilkanaście unikalnych artykułów, wśród nich linki do głównej strony - takie było założenie tego zaplecza. I teraz mam pytanie, jak widzi to google, gdy w kolejnych artykułach będą pojawiać się kolejne linki do tej samej strony (podstrony konkretniej). Będzie każdy link traktować na równi z taką samą mocą jak za pierwszym razem zalinkowałem czy już to nie będzie to samo?  :) na logikę wychodzi mi ta druga opcja. I jeszcze co w wypadku linkowania innych podstron głównego serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry!

Mój pierwszy post i od razu będzie ściana tekstu :)

Trzecie pytanie: czy fraza niszowa to według was poniżej czy powyżej 1000 wyszukiwań wg plannera? Rozmawiałem ze znajomym i on twierdzi, że niszowa to nie jest: samochody francuskie , ale niebieskie samochody francuskie XX wiek. What do you think?

 

Dziękuję za porady!

 

IMHO: poniżej 1000 wyszukiwań.

Często frazy między 1000-3000 są najwygodniejsze do pozycjonowania i dają dobrą konwersję.

PS: na "niebieskie samochody francuskie XX wiek" będąc top1 będziesz miał 20 klików/ rok czyli prawie nic,

chociaż mam frazę < 300, duża konwersja i ok. 30 EUR klik w Adsense.

Pierwszy link daję największą śmoc, nie ma chyba sensu dawać więcej jak 3 linki z zaplecza do tej samej domeny.

 

Pierwszy ( zindeksowany) ma największa moc bo jest pierwszy czyli najbardziej atrakcyjny dla wyszukiwarek.

Większość stron w sieci ( bez SEO) ma dużo więcej linków wychodzących więc naturalnym ;) jest żeby strony zapleczowe też miały ich więcej. Zależy od domeny: jeżeli domena jest "stara" i ma "stare" linki

może mieć dużo linków ( zdywersyfikowanych) To tylko moja opinia (u mnie WMT takie domeny traktuje bardzo dobrze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na pewno najlepiej mieć jak najwięcej domen i różnych IP. Niestety wiążę się to z kosztami. Każdy musi znaleźć jakąś równowagę między kosztami a skutecznością.

A czy ma sens budowanie zaplecza na blogach (blogspot itp) robić jakiegokolwiek bloga i linkowac, czy to nie ma sensu i lepiej miec swoje domeny na swoim serwerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amell, aby zaplecze było skuteczne na średnie fazy potrzeba powiedzmy 100 zapleczówek, a to oznacza kilka serwerów, zakup, a póżniej  przedłuzenie 100 domen itd. Jeśli potrafisz zarabiać na zapleczu tak aby samo na siebie zarabiało ok , jak ma być dedykowane pod jedną stronkę to może wyjść za drogo.

www

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


aby zaplecze było skuteczne na średnie fazy potrzeba powiedzmy 100 zapleczówek

Myślę 100 stron, na osobnych domenach itd, dobrej jakości z oryginalna treścią i dobrze podlinkowanych udźwignie więcej niż średnie frazy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy opłacalne jest stawianie zaplecza, wystarczy policzyć przy 100 stronach:

  • domeny - 1200 PLN (pierwszy rok), kolejny najtaniej 5000 PLN
  • teksty, 50 PLN na domenę w sumie 5000 PLN
  • serwery - 500 PLN
  • robocizna 30 PLN od strony 1500 PLN
  • linkowanie 50 PLN x 100 = 5000 PLN

czyli mamy wydatek na wstępie około 15 000, co oczywiście i tak może być za mało, żeby zrobić średnie frazy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności