Skocz do zawartości

Śledzenie ruchu na stronie


warhol

Rekomendowane odpowiedzi

I od razu moje pytanie numer 2, które chciałem zadać: czy jest możliwe śledzenie ruchu na stronie internetowej bez używania czegoś typu google analitics czy extreme tracking. Bez wbijania czegokolwiek do źródła samej strony. Tylko tak z zewnątrz. No bo np alexa to bardzo niedokładne, tylko odzwierciedla czy rośnie czy maleje ruch na stronie. Nie poda liczby wejść na stronę każdego dnia.

Różne inne narzędzia seo podają średnią liczbę wejść dziennie a to też nawet nie wiadomo średnia z ilu to dni jest brana i nie wywnioskuje się czy w danym tygodniu odpowiednie zabiegi na prawdę wzmocniły znacząco ruch na stronie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od razu moje pytanie numer 2, które chciałem zadać: czy jest możliwe śledzenie ruchu na stronie internetowej

Ja używam wewnętrznego, czyli instalowanego na serwerze starego darmowego programu statystyk php stats. Doinstalowałem bazę danych ip-to-country i takie coś mi służy od lat. Proste szybkie narzędzie z mnóstwem statystyk, porównań, itp.

Praktycznie non stop mam to coś otwarte online i widzę każdą pojedynczą wizytę, Widzę autoamaty, boty, itp. więc mogę reagować w razie czego na bieżąco.

Oczywiście mogę odfiltrować ip, czy też zakresy ip, żeby nie były logowane. No bo po jaki dzwon mi logi binga czy google.

Opcji jest mnóstwo, porównania dzienne, miesięczne, tygodniowe a nawet godzinne, statystyki referali, fraz, wyszukiwań, wyszukiwarek, krajów, os-ów, systemów,rozdzielczości, kolorów. Bieżące śledzenie ścieżek, odwdzających.

Całość leciutka, śmiga aż miło. Na strony wklejam kod php albo js pod koniec kodu przed tagiem </body>

Program włoski, ale mam 100% polskie tłumaczenie.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz dobrze zrobiona stronke sprzedazowa to widzisz ile osob do ciebie pisze i dzwoni...

Nie widzisz za to kto wszedł, skąd, czego szukał, dlaczego opuścił stronę bez żadnej reakcji.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kogo to obchodzi?

Kogoś obchodzi :) inaczej temat by się nie pojawił.

No tak, bo na liczbę wejść składają się również nasze własne wejścia na stronę i wszystkie wejścia może zrobić jedna osoba. Ile telefonów - to też nie daje za dużo ale ilość telefonów w stosunku do liczby wizyt w sklepie - to już daje do myślenia - jaki odsetek odwiedzających jest zainteresowanych taką ofertą i myśli o zakupie. Kto ile był czasu i czy powracał na stronę bo się zastanawiał nad kupnem - powtarza się adres IP. No i też ilu ludzi wpada tylko na moment na skutek trafienia na linki pozycjonujące i reklamujące ale od razu uciekają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się warhol

najbardziej da Ci do my\slenia stosunek ze wydajesz 256zl/mc za seo a ten typ promocji daje Ci klientów za obrót ok 2k zl/mc

a reszta typu patrzenie na jaki link userzy najbardziej klika, jakiego dostawce internetu używa, itd to taki jest smaczek w pracy osoby opiekującej się strona www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wbijania czegokolwiek do źródła samej strony. Tylko tak z zewnątrz.

Nie są to dane wiarygodne.

a kogo to obchodzi?

Wszystkich właścicieli, którzy posiadają strony sprzedażowe i nie tylko. Analityka jest bardzo ważnym elementem biznesu internetowego, ale nie wiem po co to piszę skoro Ciebie to nie obchodzi. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej da Ci do my\slenia stosunek ze wydajesz 256zl/mc za seo a ten typ promocji daje Ci klientów za obrót ok 2k zl/mc

marketing ze szczęki na bazarze..

w analityce ruchu chodzi właśnie o to, żeby tych 256zł/mc za seo nie wydać a zrobić obrót ok 2k zł/mc

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsza taka filozofia niż bazarowy marketing.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak statystki są be, jak twierdzi Pan Odkurzacz, to później mamy takich gimbusów, którzy są zachwyceni że mają aż 500 wizyt dziennie, z czego 100 to oni sami, 350 to boty i automaty, 30 to przypadkowe kliknięcia a 20 to prawdziwi userzy..

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o jaranie się i w ogóle nie o te wszystkie tematy pokrewne ;) analiza jest przydatna z wielu powodów, na obecną chwilę do edukacji i wyciągania wniosków, do zrobienia sobie własnej bazy stron, które mogą przynieść dużo ruchu na stronie. Dużo ruchu przydaje się z kolei z wielu innych powodów. Np lepiej by google widziało przyrost linków wraz ze wzrostem popularności strony a nie duży przyrost linków bez wzrostu odwiedzin. No i potencjalni klienci czy też czytelnicy, którym się strona spodoba lub zechcą kupić towar/usługi.

W każdym bądź razie bez dodania kodu do templatki w cms-ie, nie ma narzędzi, które by dość dokładne dane statystyczne podawały. Liczba wejść na stronę najlepiej odnotowywana jest przez samą stronę. Więc kolejne opcje: w cms-ie typu joomla / wordpress w panelu administratora też takich rzeczy się nie znajdzie a przynajmniej ja nie znalazłem. No i jeszcze na niektórych hostingach w administracji wyświetlają się też różne statystyki jak liczba wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności