SEO-Admin

Oficjalne
 • Content Count

  1,067
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

SEO-Admin last won the day on February 7

SEO-Admin had the most liked content!

Community Reputation

44 Excellent

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.cyfropolis.pl

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

12,194 profile views
 1. Czołem, Widać na horyzoncie na razie ułatwienie, tzn. autorejestrację na formularzach z recaptchą przy wykorzystaniu serwisu anti-captcha.com. Działa, ale jeszcze testuję jak najprościej dla użytkownika to zrobić. Na dodatek trochę innej roboty mi się nawarstwiło. Ze dwa tygodnie to potrwa. Mam zamiar także zmienić sposób zakupu. Opłata abonamentowa mi się nie sprawdza. :-) Lepsza jest chyba jednorazowa opłata i dożywotnia licencja. pozdrawiam Grzegorz
 2. SEO-Admin

  Wystawiacz ogłoszeń, rejestrator profilii, itp

  Witam, Ta wersja z poprawką certyfikatu jest tutaj: http://www.cyfropolis.pl/zasoby/wystawiacz/WystawiaczAktualizacja3.4.zip (trzeba wypakować wszystko co jest w paczce do głównego folderu programy). Co do drugiej sprawy, to chodzi o eksport samych danych projektów? pozdrawiam Grzegorz
 3. Mówmy o rzeczach jakby realnych. :-) Takich podwyżek nigdy nie będzie. Chyba, że program jednym kliknięciem robiłby top1 na dowolną frazę w ciągu jednej godziny. Wtedy taka podwyżka byłaby ok, prawda? Ale nie róbmy już offtopu.
 4. @Seo student Myślałem, że jest nas tylko dwóch, którzy znają prawdę, ale okazuje się, że tylko ja znam prawdę, chociaż, wait... :-)
 5. Wszystko zależy od tych funkcjonalności. Jeżeli byłyby one fajne, to przecież każdemu opłaciłoby się zrekompensować to autorowi (taka sytuacja win-win). ;-) A jeśli nie będą one użyteczne, to nie powinno być też rekompensaty. Aż takim szeptaczem nie jestem. Internet jaki jest każdy widzi. Myślę, że jeśli szeptanie nie jest prymitywne, zawiera jakąś użyteczność, to moderatorzy nie rozpoznają nawet, że to szeptanie. W zasadzie należy dążyć do tego, aby to szeptanie było normalnym, tematycznym zabieraniem głosu, a linki pojawiają się przy okazji. Skuteczność tego szeptu poprawia też napisanie jakiejś ilości postów przez użytkownika, zanim spróbuje się coś zalinkować czy polecić. Szeptricka traktuję jako program do budowania kapitału, którym są zarejestrowani i aktywni użytkownicy forów i innych stron. Takich uśpionych agentów można użyć po jakimś czasie do różnych celów. Np. gdyby być wyznawcą teorii spiskowych, to możnaby pomyśleć, że Ty jesteś moim sztucznym userem, który ma za zadanie od czasu do czasu podnieść mój wątek do góry, zadać pytanie, na które jest zaplanowana pozytywna odpowiedź, itp. incepcja. Ja wtedy wcale nie muszę wprost reklamować mojego programu, jestem czysty. Oczywiście tak nie jest, sam wiesz, ale teraz, gdy rozpocząłem incepcję i zasiałem ziarno niepewności, to każdy kto to czyta zacznie rozważać i kombinować czy to czasami nie może być prawdą. :-) Myślę, że takie incepcje da się robić wszędzie, tylko nie wolno myśleć, że w pozycjonowaniu da się zrobić dobre jakościowo wyniki w krótkim czasie, bo to już nie te czasy napierdzielania linkami adderem.
 6. Czołem! Ci, którzy znają mnie od lat na tym forum, wiedzą, że nie jestem "chciwy" i w zasadzie nigdy nie robiłem podwyżek, i w tym przypadku też nie przewiduję, a jeśli się zdarzy to pewnie jakieś minimalne i adekwatne do stopnia użyteczności. :-) Nadto, co do softu, to nie wrzucałem na razie nowych aktualizacji, bo rozwijam program mocno w kierunku automatu. Dopracowuję parę rzeczy, ale generalnie to będzie działać. Oczywiście, nie od razu na wszystkich stronach świata, bo niektóre są oporne, ale z pewnością dużo da się zrobić automatem. Musiałem rozwiązać problem adresów ip. Zakładamy bowiem, że używamy albo proxy, albo vpn. Z proxy jest nieciekawie, bo publiczne są prawie nie do użytku. Proxy prywatne też są lipne, bo zazwyczaj są to proxy z jednej klasy, różniące się np. tylko portami. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem okazuje się używanie VPN (używam nordVPN). Musiałem zrobić dodatkowy programik - managera połączeń VPN współpracującego z opensourcowym programem openVPN, aby zmiany adresu ip następowały automatycznie na rozkaz Szeptricka. Ogólny schemat pracy automatu będzie z zasadzie typowy: Na początku ustala się harmonogram wrzucania tekstów. 1. Wybierasz osobę w programie, która ma coś robić na danej stronie, następnie wchodzisz np. na wątek w forum i dodajesz do skryptu automatu. Tworzy się wtedy kilka linii z różnymi parametrami i w grupie tych parametrów wpisuje się też swój tekst. Kolejnymi kliknięciami dodaje się następne sekcje skryptu, podaje się tam następne teksty i odstępy pomiędzy dodaniami, 2. Włączasz automat kiedy chcesz, program czuwa i gdy pojawia się odpowiedni moment, wybiera osobę, przełącza serwer VPN jeśli adres ip osoby jest adresem tego typu i coś tam robi, rejestruje użytkownika (na niektórych forach), loguje się, dodaje wpis, itp. Z grubsza już wszystko mi działa, ale muszę jeszcze dopracować parę szczegółów. Pewnie mi zejdzie jeszcze z tydzień, dwa. Sądzę, że opcja automatu będzie dość znacznym postępem, więc osoby, które już kupiły program będą miały przedłużony czas abonamentu od momentu wprowadzenia opcji automatu, aby było sprawiedliwie. :-) pozdrawiam Grzegorz
 7. Witam, skąd mogę pobrać Szeptacza 1.4 ?

  Chyba nie chcący wywaliłem wiadomość i teraz nie mam linka.

 8. Może trzeba będzie coś tam zmienić. A w jakiej sytuacji to się dzieje? Gdy usuwasz kolejne adresy przyciskiem usuwania aż się wywala, czy opcją usuwania adresów z tagiem "usuń"?
 9. Z automatyczną rejestracją będę działał odrobinę później gdy wdrożę ogólnie proces automatyzacji. Ale generalnie, potrzebne będą dodatkowe konta na serwisach rozwiązujących recaptchę itp. gdyby chcieć mieć całkowity automat. Nie wszędzie się da. Zrobię dzisiaj aktualizację. To dobrze czy źle? :-)
 10. No wiadomo, że może i musi wklejać. :-) Ten przycisk "pokaż/wklej dane osoby" działa tak, że zaznaczasz (wybierasz) osobę, tak, aby w tabeli z danymi dotyczącymi osoby pokazały się te wpisane wartości. Potem wchodzisz na stronę z formularzem. Naciskasz ten przycisk, żeby pokazać panel, potem drugi raz, żeby go schować i wkleić dane do formularza. Albo od razu klawiszem F2. Tylko wcześniej trzeba wybrać osobę, aby pojawiły się jej dane. p.s. Niedługo będzie opcja całkowitego automatu, tak jak to chciał @qazy, czyli automatyczne działanie zarejestrowanej osoby na forum według zaplanowanego skryptu.
 11. Tutaj nagrałem krótki filmik obrazujący jak można filtrować i importować adresy. Po prostu w polu filtrów wpisujesz zapytanie do bazy według wpisanych już wzorów, np: zestaw LIKE '%budow%' i naciskasz przycisk filtrowania. Taki filtr pokaże wszystkie adresy, które w polu "zestaw" mają frazę "budow", itd. Tak, to jeszcze do poprawki, aby można było edytować pole "zestaw". To zaznaczenie jest do wyboru adresów email, które mają być brane pod uwagę przy automatycznym tworzeniu osób. Ale po co ją zamykać? Co za różnica czy jest otwarta czy nie? Jak jest otwarta, to można szybciej sprawdzić, czy email potwierdzający rejestrację na forum już doszedł. Pocztę jako taką otwiera z bieżącego IP komputera, natomiast kliki z poczty, jeśli jest zaznaczone otwieranie przez proxy otwiera przez ten adres proxy zaznaczonej aktualnie osoby. To by można jeszcze udoskonalić. Generalnie dobrze to działa, jeśli użyje się VPN i otwiera bez proxy. Wtedy np. w jeden dzień lecimy hurtowo z rejestracją użytkowników. Gdy oznacza się w programie użytkownika jako zarejestrowanego wtedy zapisany zostaje jego adres IP rejestracji. Tak, to jest problem. I znowu się powtórzę, że fajnym rozwiązaniem jest VPN, bo dobrze działa i jest takim globalnym proxy na cały system. Jeśli do tego jest jeszcze możliwość ustawiania sobie serwera, czyli zmiana IP, to czego chcieć więcej? To dziwne, bo program losuje pomiędzy osobami żeńskimi, męskimi i brakiem osoby. Przy dodawaniu ręcznym czy automatycznym? Zakładanie skrzynek pocztowych to jedna sprawa, a osoby w programie to całkiem inna. Osoby w programie nie powinny mieć takich samych danych jak przy rejestracji maila. Można mieć wiele osób na różnych forach, które używają tego samego maila (i tak ma zresztą być, bo po co zakładać osobne maile do każdej osoby? To byłaby męczarnia. Wystarczy mieć kilka skrzynek pocztowych.). A przy rejestracji na forach można sobie wpisywać jakieś inne imiona, nazwiska, itp.
 12. No bo patrząc na to od strony przykładowego forum. Na każdym forum nie można dodać użytkownika z mailem, który jest już zarejestrowany, czyli użytkownicy forum są traktowani przez program globalnie. Czy otwierasz ten projekt, czy inny, to jeśli jest w nim ten sam adres, to tak samo muszą być ci sami użytkownicy, bo tacy są zarejestrowani na tym forum bez względu na podział na projekty w naszym programie. Załóżmy, że w programie masz dwa projekty „zdrowie” oraz „samochody”. Zenek zarejestrowany na forum costamblabla.pl będzie w każdym z tych projektów tym samym Zenkiem. I możesz go „użyć” zarówno do aktywności jeśli chodzi o zdrowie, jak i samochody. I każdy następny użytkownik będzie też dostępny w obu projektach, bo jest zarejestrowany na tym forum, nieważne z jakiego projektu. Czym zatem różnią się projekty? Różnica jest dopiero w dodawanych i zapisywanych jako migawki (screenshoty) wątkach i odpowiedziach w programie. Te zapisy są przypisane do projektu. Czyli jeśli Zenek pisał w projekcie o zdrowiu na tematy zdrowia, to w projekcie o samochodach nie widać już migawek tych wątków. Co nie znaczy, że Zenek nie może dyskutować w tematach dotyczących samochodów – przecież Zenek nie musi być monotematyczny. W zasadzie, w innym projekcie może powinno się też wprowadzić jakieś oznaczanie, że Zenek na tym forum zabierał głos w innych tematach z innych projektów. Np. może zrobić tak, że w drzewku osób, pod Zenkiem będzie rozwijana lista wątków, w których brał głos? Żeby z projektu nr 2 widać było, że był aktywny także w projekcie nr 1? Na resztę punktów będę odpowiadał jutro. Nawiasem mówiąc, dziękuję Ci za zaangażowanie i tyle uwag. To pomoże mi w dopracowywaniu programu.
 13. Czy poza proxy rejestruje się dobrze, czy problem jest jeszcze związany z czymś innym? Adres można usunąć czerwonym przyciskiem usuwania adresu na wyskakującym panelu.
 14. Rozumiem, po prostu chcesz sobie skopiować osobę z jednego adresu do innego. Ok.
 15. To zależy jak sobie otagujesz lub zaimportujesz adresy. Np. interesuje cię medycyna. Jak klikniesz na nazwę projektu w drzewku po lewej stronie masz filtrowanie adresów. W pole zapisanych filtrów wpisujesz nowy, np taki: tagi LIKE '%medy%' i dajesz enter lub przycisk filtrowania. Jak ponownie rozwiniesz drzewko projektu to pokażą się tylko te adresy, które miały wpisane w polu tagów frazę "medy". I tak dalej. A jeśli masz swoją listę adresów, to importujesz plik z tymi adresami, ale wcześniej też odpowiednio je oznaczasz tagami, aby móc później łatwo filtrować. Dodatkowo, przy imporcie, program pyta się jaki to jest zestaw. Czyli jeśli masz adresy dotyczące medycyny, to określasz je jako np. jako "medyczne". Potem możesz je filtrować filtrem: zestaw LIKE '%medyczne%'. No właśnie chodzi o to automatyczne założenie tematu. Jeszcze z założeniem tematu to pół biedy, bo zaczyn się swój temat, czyli wiadomo gdzie temat jest i można dalej dopisywać odpowiedzi, ale gorzej byłoby z automatycznym wyborem wątku spośród istniejących tematów - to byłoby prawie niemożliwe, żeby dobrze trafiać w temat. To byłoby właśnie strzelanie na ślepo. Oczywiście da się to zrobić, ale efekt końcowy może być różny. Ale generalnie, widzę duże szanse na zrobienie w jakimś stopniu automatu. Przynajmniej widziałbym to tak, że sam start trzeba zainicjować, tzn. wybrać wątek z całego forum, lub wpis na blogu, żeby rozwinąć potem automatyczną, dalszą dyskusję. Możesz bardziej sprecyzować? Nie będzie to łatwe do rozpoznania takie powielanie użytkowników?