Jump to content

Brad

Forumowicze
 • Posts

  2,143
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Brad last won the day on June 7 2020

Brad had the most liked content!

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.netbro.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Szczecin

Recent Profile Visitors

5,827 profile views

Brad's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

51

Reputation

 1. Cześć, Mam powiedzmy listę 5tyś haseł. Pod część z nich pozycjonuje się aaa.pl, bbb.pl i ccc.pl. Chciałbym z tych 5tyś haseł otrzymać listę tylko tych, pod które w TOP10 organicznych wyników Google nie ma domen: aaa.pl, bbb.pl i ccc.pl Coś? Ktoś?
 2. Jeśli taki pomysł realizuje ktoś inny nie oznacza, że to również nie może być i mój pomysł Nie przyklejam przecież do siebie łatki pioniera. Jak mam pomysł na wakacje w Afryce to nie oznacza, że wpadłem na niego jako pierwszy. Tylko ja pisałem o koszcie zatrudnienia, nie o koszcie szkolenia, oczywiste jest to, że ten koszt ponosiłby kontrahent. Wiadomo też, że są różne koszty stałe, ale tego nie mogę uwzględniać bo one będą rozkładane na ilość pracowników. Przy powiedzmy 2 - to koszt zatrudnienia każdego z nich będzie bardzo wysoki, ale przy kilkudziesięciu koszty stałe nie będą już czymś istotnym. Spokojnie, takie podstawowe rzeczy potrafię sobie wyliczyć. Problem jest tylko taki, że "młody wykształcony Ukrainiec" z dobrym językiem angielskim dlaczego miałby pracować dla Polaka za niską stawkę jak może pracować dla np. Anglika lub Niemca? Oni mogą fizycznie się przeprowadzić i pracować za wysokie stawki. Tam w Afryce jest inna rzeczywistość, o ile uda nam się ich wyszkolić tak jak byśmy tego chcieli to myślę, że ten pomysł wypali. Pomyśl sobie, że masz w miarę ogarniętego kodera xhtml+css (czy co tam potrzebujesz) z dobrym językiem angielskim za powiedzmy 300-400 euro mc. Trudno by mi było nie sprzedać tych usług w tej czy innej formie. Nawet jeśli nie będzie chętnych na zatrudnienie to zawsze ktoś odemnie może szukać zleceń a oni mogą je realizować. Oczywiście największym problemem jest wyszkolenie, ale zobaczymy jak to pójdzie w praktyce. Nawet myślałem, aby podejść do werbowania pracowników inaczej - nie patrzeć w ogóle na wykształcenie tylko robić test. Częścią tego testu byłby też normalny test IQ. Myślę, że osobę młodą i inteligentną nawet taką, bez szkoły będzie można nauczyć robienia wielu rzeczy przy komputerze. Dzięki za słowa krytyki, jak pomysł nie wypali to dla mnie to nie będzie nic nowego natomiast mam chęci, satysfakcję i środki aby próbować różnych rzeczy
 3. To inne agencje pracy są tam w afryce i ich szkolą pod dyktando pracodawcy? Czy tylko pośredniczą? Dlaczego uważasz, że w tym wszystkim musi być mój pomysł? Dlaczego wyliczenia kosztów pracownika od czapy? Jeszcze odnośnie Ukraińców ... nastawiamy się głównie na klientów posługujących się językiem angielskim, więc i nasz pracownik musi się dobrze w tym języku posługiwać.
 4. Nie, projekt zakłada udostępnienie pracownika a pracownik może robić wszystko. Będzie możliwość również przeszkolenia pracownika z zagadnień, na których zależy pracodawcy. Każdy ma swoje doświadczenia Tak przy okazji sklep ze stopki robisz automatami? Akurat jesteśmy na forum SEO i podałem przykład czym taki pracownik po przeszkoleniu mógłby się zajmować. Mam już kilka swoich typów, ale czym więcej pomysłów tym lepiej. Jest tu sporo doświadczonych osób, więc może ktoś będzie miał jakiś dobry pomysł
 5. Nie uważam się za jakiegoś guru SEO, na pewno nim nie jestem - Ty pewnie jesteś lepszy, choć zdarzyło się, że jakiś tam konkurs SEO organizowany na łamach tego forum fartem wygrałem. Z moich testów wynikło, że są linki, które działają na + a są takie, które działają na -. Oczywiście wiele też zależy od tempa przyrostu i mnóstwa innych czynników. Jeśli "To uniemożliwia mi dalsza dyskusje z Toba na temat linków" - to nie rozmawiajmy, nic na siłę @MaxPan
 6. MaxPan: nie wiem czy zrozumiałeś to co ja napisałem. "Czasami aby dodać link w dobry miejscu trzeba np. skontaktować się z człowiekiem, porozmawiać z nim, coś zaproponować w zamian." Jeśli Zennoposter ma taką funkcję to musisz mnie oświecić bo jej nie znalazłem. A jeśli mnie nie zrozumiałeś to "ale po co ja produkuje się.Twoje małpy Twój cyrk. " - dzięki za Twoje wpisy, pa.
 7. MaxPan: moim zdaniem miejscówki, do których dodasz link automatem są słabe, uważam też, że są linki, które bardziej szkodzą niż pomagają. Ale to są kwestię techniczne i bez sensu się spierać - Ty masz swoje doświadczenia a ja swoje. Czasami aby dodać link w dobry miejscu trzeba np. skontaktować się z człowiekiem, porozmawiać z nim, coś zaproponować w zamian. Innym razem trzeba dostarczyć wartościowy content... no różne są sposoby, ale do tych bardziej zaawansowanych jest potrzebny człowiek. Ja przerabiałem różne automaty (mam też legalną hehe licencje na xneolinks), natomiast uważam, że najwartościowsze linki może zdobyć wyszkolony człowiek. Oczywiście nie widzę zastosowania tych pracowników tylko w kwestii zdobywania linków - mogą wykonać każdą pracę, którą można wykonać przy komputerze.
 8. Ale kto mówi o małej skali? Jeśli będzie na to klient to i możemy 10tyś pracowników zatrudnić. Natomiast od czegoś trzeba zacząć. Jak każdy projekt początki są trudne, ale dziękuję za komentarz. Powiedz mi co w tym jest złego, że jeśli w Afryce pracownik powiedzmy zarabia 150zł a my zapłacimy mu 300zł? Nie mamy zamiaru przymuszać kogoś do pracy siłą. Jeśli będzie chciał pracować u nas - fajnie, jeśli nie - może zająć się czymś innym. Tak działa gospodarka. Wiele osób to rozumie, że każda firma, która zatrudnia ludzi przynajmniej w minimalny sposób działa na podwyżkę płac. Nam zależy aby dać tym ludziom dobrą pracę, za dobre warunki płacowe. Dziękuję za Twój komentarz, natomiast uważam, że jeśli pomysł się powiedzie to zmienimy życie naszych pracowników na lepsze a nie na gorsze Otóż to, myślę dokładnie tak samo. Dlatego liczę na Waszą pomoc Pomysł jest w fazie koncepcyjnej. Mamy możliwość szkolenia pracowników. W kraju, w którym założymy pierwsze biuro język Angielski jest również językiem, w którym oni się doskonale porozumiewają (choć oczywiście z lokalnymi naleciałościami). Odnośnie "Zennoposter robi to taniej i szybciej." - wówczas jaki sens byłby w ogóle w zatrudnianiu ludzi? Różne są strategie link buildingu. Myślę, że jednak wyszkolony pracownik jest w stanie zdobyć bardziej wartościowe linki niż program komputerowy. Dziękuję za Twój wpis. Nie wiem dlaczego Ciebie to śmieszy? Tam też żyją normalni ludzie jak my. Wielu skończyło szkołę, mają chęci i ambicję. Niestety ich kraj im nie pozwala się rozwijać. Proszę nie piszcie więcej w tym tonie.
 9. Witajcie, Różnicę w zarobkach pomiędzy różnymi krajami są kolosalne. Polak, który wyjeżdża "za chlebem" na zachód bez większych problemów może zarobić 3-4 razy więcej niż na analogicznym stanowisku zarobiłby w naszym kraju. Rynki krajów rozwiniętych potrzebują coraz to więcej pracowników, którzy będą wykonywać swoją pracę na komputerze. Technologia trochę namieszała w naszym życiu, świat się szybko zmienia, to co kiedyś nie było możliwe dziś jest. Mój pomysł, z którym chciałbym się z Wami podzielić dotyczy transferu taniej siły roboczej z Afryki do krajów rozwiniętych - pracowników zdalnych. Kiedyś to nie było możliwe, dziś dzięki technologii otwierają się nowe możliwości. Sytuacja na chwilę obecną jest taka, że mam w Afryce 2 ludzi - Polaków, szukamy biura i pracowników. Wszystkie koszty zatrudnienia na miesiąc osoby uczącej się to 80zł. Pracownik wyszkolony pobiera pensję w wysokości 240zł miesięcznie. My mamy w planach świadczyć usługę wynajęcia pracownika z podstawowymi umiejętnościami na cały etat za 1200zł netto mc / 269 euro netto na miesiąc. 1200zł netto to realny koszt około 1000zł (po odliczeniu podatku dochodowego od faktury). To jedyny koszt dla pracodawcy - biuro, komputer itd. zapewniamy my. Co o tym myślicie? Pracownika możemy również wyszkolić według wytycznych pracodawcy. Oczywiście bardzo byśmy chcieli aby pomysł wszedł w fazę realizacji i aby się powiódł. Moglibyśmy wówczas oferować naszym pracownikom dobre warunki pracy oraz duże, motywujące zarobki (jak na tamte warunki) i sprawić, że będzie im się lepiej żyło. Jednak wszystko wymaga czasu i mądrych decyzji... no właśnie i jeśli chodzi o mądre decyzję to będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, uwagi i komentarze. Ponieważ pomysł jeszcze jest w fazie koncepcyjnej to nie jesteśmy zamknięci na współpracę, chętnie byśmy nasze grono rozszerzyli o 1-2 osoby. Natomiast zależałoby nam na osobach, które mają wiedzę, doświadczenie, środki i możliwości aby realnie wesprzeć ten projekt. Koronawirus, kryzys gospodarczy - być może właśnie teraz jest odpowiedni moment aby wystartować z takim pomysłem. Co o tym myślicie? Z góry dziękuję za wszystkie wpisy (nawet te typu: na 100% to się nie uda :)).
 10. Ostatnio chciałem pójść do lekarza na NFZ po 13 latach płacenia składek bo zawsze chodziłem prywatnie i pomyślałem, że w sumie czemu tego nie wykorzystać. Okazało się, że przez te wszystkie lata gdzieś kiedyś coś źle opłaciłem i powstała jakaś zaległość, nie jestem ubezpieczony, świece się na czerwono w systemie. Dokonałem wpłaty i okazało się, że muszę miesiąc czekać aż się odświeżę w systemie lub podpisać jakieś oświadczenie, że jestem ubezpieczony (nie chciałem tego zrobić bo znając życie potem mógłbym na tym stracić więcej czasu niż to wszystko warte). No więc odczekałem miesiąc, sprawdzam i dalej na czerwono. No to do ZUS -> u nas wszystko ok, proszę poczekać. Czekam kolejny miesiąc, świece się na czerwono, znowu do ZUS -> u nas wszystko ok, proszę kontaktować się z NFZ... ehhh Ja to jestem ciekaw jak to jest, że ktoś bierze grube miliony (no dobra, nie miliony, 3 miliardy PLN) za te systemy informatyczne dla państwa a działa to tak jak opisałem. Tak jak ktoś już napisał w tym wątku, ZUS to kolejny podatek a człowiek jest zmuszany do leczenia się prywatnie, podobnie będzie z emeryturą, dostaniemy (może) jakieś grosze typu 10-20% średniej pensji.
 11. Jest możliwe wypozycjonowanie tego samego klienta na te same hasła pod 2 różnymi domenami, jednak z moich doświadczeń jest to trudniejsze a czasami wyszukiwarka wybiera sobie tylko jedną stronę i linki z drugiej wpływają na pozycje tej pierwszej. Dlatego ja radzę klientom rejestracje domen na różne dane, różne serwery i podawanie innych danych kontaktowych, lub ewentualnie dane kontaktowe w obrazku. Czym mniej powiązań jeśli chodzi o własność strony tym lepiej.
 12. Wiem, ale nie wiedziałem gdzie to zamieścić, możecie przenieść
 13. Nie wiem czy z takiego zachowania powinno się śmiać czy płakać, ale mój klient otrzymał takiego oto maila: Dzień dobry, Nasz system zarejestrował, że Państwa witryna jest pozycjonowana w sposób niezgodny z wytycznymi google dla webmasterów. Między innymi nielegalne jest pozycjonowanie witryny z użyciem: systemów wymiany linków treści generowanych automatycznie Więcej mogą Państwo przeczytać na oficjalnej stronie google, w dziale wskazówki dla webmasterów: https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl Sprawa jest poważna, a dalsze pozycjonowanie w ten sposób jak dotychczas, naraża Państwa na karę ze strony Google w postaci wyeliminowania Państwa witryny z wyników wyszukiwania Google, przez nałożenie na nią filtru algorytmicznego. Innymi słowy, Państwa strona przestanie być widoczna dla internautów na zawsze. Należy jak najszybciej pozbyć się tych nielegalnych linków oraz rozpocząć pozycjonowanie zgodne z wytycznymi google dla webmasterów. W sprawie pytań, zapraszam do kontaktu. Paweł Mi***jlidis Agencja Interaktywna Starszy specjalista ds. obsługi klienta biznesowego +48 537 576 498 Mail wyszedł z adresu: wspolpraca@progre***teractive.pl - strona "firmowa" zablokowana. Po wygooglaniu informacji o tej "firmie" zauważyłem, że ludzie mieli z nimi problemy. Imię i nazwisko w mailu może być fikcyjne ponieważ osoba, która w 2014 roku podawała ten sam numer telefonu nazywała się 'Patryk Kra***wski'. Nie wiem czy aż tak trudno zdobyć klienta na SEO, że trzeba się do takich metod zniżać? :/ Po wpisaniu nazwy firmy w Google sporo negatywnych opinii.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy