Skocz do zawartości

Google stopniowo wyrzuca podstrony


yeahgone

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jakiś czas temu pisałem do Was w sprawie bostowania przez google podstron napisanych przez AI, a następnie ich wykluczaniu z możliwości znalezienia. W ostatnim czasie google zaczęło mi wywalać podstrony, ktore były pisane w 100% ręcznie i rankowały wysoko

 

Co chcę przez to powiedzieć: podstrona normalnie znajduje się w indeksie, w gsc jest czysto, żadnych błędów, mobilne i monitory na zielono, dla przykładu:

https://esportlife.pl/domy-w-minecraft-5-najlepszych-pomyslow-na-dom/

Od wielu miesięcy w top 1-3. Była pod frazą "domy w minecraft" i wieloma pokrewnymi, zawsze na górze. Co ważne, treść nie była zmieniana.

 

W tej chwili, nie można jej znaleźć dla ŻADNEJ frazy. Ewidentnie wygląda to na karę, tylko pytanie za co? Macie może jakieś doświadczenia w tej materii? Ta zabawa przestaje mnie bawić.

oobanner468_2.png

Lubisz E-sport? EsportLife to miejsce dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

odp 1

Tak, jest kilka artykułów z AI, lecz dostosowanych pod seo i po moderacji treści <= Te wylatują najszybciej z indeksu. Niestety, tak jak napisałem, ostatnio zaczynają lecieć te pisane z palca, nawet wysoko rankujące.

 

odp 2

Straciłem trochę linków, druga sprawa to przejście na nową wersję gry (gra cs go została zastąpiona cs2), stąd też mniejsze zainteresowanie tą pierwszą. Nie mniej jednak całkowite wycięcie podstron z wyszukiwania może wyglądć bardziej na jakieś filtry algorytmu?

Edytowane przez yeahgone

oobanner468_2.png

Lubisz E-sport? EsportLife to miejsce dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usun reklamę z Above The Fold i zobacz jak to wpłynie na ruch i widocznośc.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś bardzo podobny przypadek, tylko jeszcze przed erą AI. Strona rzetelnie prowadzona, zbierała dobre linki, aż nagle ni z gruchy ni z pietruchy podstrony wypadające z indexu i generalnie pikowanie w wynikach.

Długo zajęło mi szukanie przyczyny i okazało się, że był to atak black hat seo. Ktoś przez dłuższy czas hurtem napierniczał w stronę linkami z miejsc, z których mówiąc eufemistycznie, nie chcesz mieć linków. W dodatku z frazami kompletnie nie powiązanymi z serwisem.

Zacząłem więc wyłapywać te linki i zgłaszać przez Disavow Tool. Linków były setki i trwało to ładnych kilka tygodni, ale w końcu pomogło, a atak ustał.

Gdzieś tam czytałem, że dzisiaj Google już rozpoznaje takie ataki, ale jednocześnie Disavow Tool dalej działa, więc różnie może być. Myślę, że warto sprawdzić ten trop.

Fajnekonkursy.pl - aktualne konkursy, loterie i fajne promki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podstrony, które wyleciały z indexu dają się ponownie zaindeksować?

Próbowałeś modyfikować treść/optymalizację, żeby zobaczyć jak to wpłynie?

 

Ja na wielu stronach z branży afiliacyjnej tak mam, że co jakiś czas jakaś część podstron (brak treści AI) wylatuje z serpów lub z indexu, ale po zmianie treści i przeindeksowaniu wraca na dawne pozycję.

 

Polecam usługi ślubne we Wrocławiu: https://www.goodchoice.com.pl/

Profesjonalny kurs wizażu: https://lalabeautyacademy.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oxan_20 napisał:

A podstrony, które wyleciały z indexu dają się ponownie zaindeksować?

Próbowałeś modyfikować treść/optymalizację, żeby zobaczyć jak to wpłynie?

 

Ja na wielu stronach z branży afiliacyjnej tak mam, że co jakiś czas jakaś część podstron (brak treści AI) wylatuje z serpów lub z indexu, ale po zmianie treści i przeindeksowaniu wraca na dawne pozycję.

 

Podstrony nie wylatują z indeksu, pod site: są cały czas widoczne, tak samo w gsc. Za to nie da się ich znaleźć w żaden sposób. Przeredagowałem jeden artykuł, który był wyrzucony i po modyfikacji nic się nie zmieniło. Spróbuję jeszcze z mniej natarczywym seo i zobaczymy.

 

Btw. aktualnie podstrona o której była mowa, wróciła na swoje miejsce, a nic nie robiłem w tym kierunku.

 

oobanner468_2.png

Lubisz E-sport? EsportLife to miejsce dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo indeksacja to nie to samo co rankowanie :D

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, yeahgone napisał:

Btw. aktualnie podstrona o której była mowa, wróciła na swoje miejsce, a nic nie robiłem w tym kierunku.

 

Pisałem do nich żeby Ci przywrócili, szybko posłuchali. Jakby co to na dontbeevil@google.com - trzeba pisać po angielsku i koniecznie podać info że zna się @zgred'a ?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności