Skocz do zawartości

Cloudflare


Korpo

Rekomendowane odpowiedzi

A co jeśli nasza strona jest na serwerach w PL, a docelowy klient też jest z Polski? Np usługi lokalne? Jest sens wtedy korzystać z CF? Przy drobnym onepage w testach optymalizacyjnych miałem gorsze wyniki ładowania strony i większy TTFB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, phillix napisał:

Przy drobnym onepage w testach optymalizacyjnych miałem gorsze wyniki ładowania strony i większy TTFB.

CF działa jak CDN,  ale również i proxy, więc najpierw dane idą od serwera zródłowego > do CF > i do klienta.

23 godziny temu, phillix napisał:

Jest sens wtedy korzystać z CF?

Sens jest jeśli robisz to świadomie i w konkretnym celu.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2022 o 11:19, phillix napisał:

Jest sens wtedy korzystać z CF?

A jest sens korzystania z rakiety międzykontynentalnej w celu dostarczenia przesyłki dwie ulice dalej?

Edytowane przez Beerbant
  • Like 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, phillix napisał:

Pytam tylko jaki sens, bo dużo osób tak naciska na instalację CF

 

99% małych witryn stosuje CF tylko pakiet darmowy i wykorzystuje darmowy uniwersalny certyfikat SSL. Mali maja tez złudzenie, że ich adres IP jest niewidoczny. Osobiście nie polecam certyfikatu SSL od CF do zabezpieczenia sklepów internetowych. ;) 

Średni  gracze, którzy mogą byc narażeni na atak DDoS wykorzystują CF w tym celu. Duzi stosują własne zabezpieczenia lub/i dedykowane.

Dlatego musisz sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie. Do czego tobie ma służyć CF?

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności