Skocz do zawartości

Wybór oferty linkbuilding'owej


Vedmyn

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Finan napisał:

Tu odpowiedź jest akurat prosta.Od 0 zł do 1000000000000 zł.I to nie żart bo nie znając Twojej strony, fraz na jakie konkurować chcesz itd, nie da się dać odpowiedzi.

1500 za mało ale tak od 0 do 1000000000000 będzie git. ?

A tak poważnie- chodzi mi o koszt "w przybliżeniu" skoro wiecie że 1500 to za mało, to jakiś sensowny koszt też podacie.. Celuje we frazy nie jakieś super konkurencyjne bo nie jest to w zasięgu mojego budżetu. Bardziej chodzi mi o takie wyszukiwane 0-10 lub 10-100x/msc a nie takie liczone w dziesiątkach tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vedmyn napisał:

sensowny koszt też podacie

Nie nie podamy - nie zajmujemy się wróżeniem i hazardem. Już kolejny raz kogoś informuję. Zlec komuś opracowanie od A do Z planu optymalizacji i pozycjonowania z kosztami rozpisanymi co do grosza na reklamy, artykuły sponsorowane itp. Jak będziesz miał taki plan to później ewentualnie ktoś ci może w wolnej chwil sprawdzić czy jest dobry czy nie. Jak będzie doby zlec wykonie planu specjaliście jak nie masz czasu. Ktoś ci może ewentualnie przeprowadzić kampanię dajmy na to w trzy miesiące jak będzie udana i efektywna działasz dalej. W sytuacji jak konkurencja działa intensywnie lub okopała się w top mocnymi linkami na konkretne efekty trzeba niestety poczekać.     

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak masz mały budżet to kolejność powinna być mniej więcej taka:

  • sensowny audyt seo zawierający również rozbudowany plan wydawniczy
  • wdrożenie audytu
  • napisanie treści na podstawie audytu
  • odpalenie adsów
  • gdzieś czasem zdobyć jakiś sensowniejszy link
  • sukcesywne podnoszenie budżetu na adsy
  • zarabiając z adsów pchać więcej w linki

Czemu najpierw adsy? Bo z SEO na samym początku możesz nie dać rady wyżyć, a z adsów jeśli ktoś je dobrze poprowadzi już tak.

 

  • Like 3

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MaxPan napisał:

Tematyczność ma znaczenie w przypadku naturalnego ruchu przez ten link.

A co za tym idzie taki link kopie najmocniej.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście nieocenieni. Dzięki wielkie za pomoc ?

 

21 godzin temu, Aleksiejs napisał:

Ja staram się linkować z prawdziwych serwisów, z prawdziwym ruchem oraz zbieżnych tematycznie z tym co pozycjonuję. Dlaczego? Bo często publikuję specjalistyczne teksty i poza samym efektem SEO chcę żeby trafiły do odpowiednich osób. Problem z tym jest taki, że musisz mieć na to odpowiedni budżet. Często płacę za jedną publikację dużo więcej niż Ty chcesz wydać miesięcznie na X linków.

Mam jednak jeszcze kilka pytań:

@Aleksiejs odnośnie artykułów specjalistycznych:

Napisałem również artykuł specjalistyczny na prawie 6 tys. zzs i umieściłem u Siebie na stronie z linkiem do kategorii produktów powiązanych z zabiegiem którego dotyczył artykuł. Wyniki robi marne niestety ale puściłem reklame tego artykułu na fb i każdy kto kliknął w link artykułu, przeczytał go w całości- zatem jest dla ludzi wartościową wiedzą.

 

1. Zapytać chciałem o to czy warto taki artykuł podlinkować już teraz czy dać Sobie spokój?

2. Jeśli tak, to ile wydać na linkowanie takiego artykułu żeby zaistnieć na te mniej konkurencyjne frazy z długim ogonem? (chodzi mi o takie +/- 200zł czy 5 000tys. zł) Jeśli tego również nie da się określić to proszę nie krzyczcie bardzo :(

3. Czy to prawda, że roboty google nie potrafią ocenić merytoryczności tekstów?

 

Dodatkowo mam jeszcze taką opcję:

Jestem w posiadaniu jednej domeny na którym stał taki sklep jak nasz, ale też nigdy nie linkowany i nie generujący ruchu.

 

Czy jeśli zacząłbym publikować tam różnego rodzaju artykuły i linkować do swojej strony, cokolwiek by to dało?

5. Czy tamtą domenę również musiałbym linkować aby cokolwiek była warta w oczach robota google?

6. No i przede wszystkim czy byłoby to sensowne i tańsze rozwiązanie do wdrożenia po adsach? Na zasadzie: odpalam adsy żeby wyżyć a potem pisze artykuły na tą przejętą domenę żeby zacząć linkować swój sklep (jako takie główne źródło linków) a później myśleć o innych źródłach.

 

Tak ogólnie:

Co byście zrobili na moim miejscu (Czyli z małym budżetem) żeby pójść wyżej w wynikach organicznych?

Pisali artykuły i publikowali na stronach?  Kupili linki z gotowymi artykułami? Nawiązali współpracę z blogerkami i fryzjerkami? Własne zaplecze? Może wszystko na raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vedmyn napisał:

Co byście zrobili na moim miejscu

Odpalili zoptymalizowaną kampanię AdWords aby zarobić na większy budżet SEO

 

  • Like 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze myślałem, że hurtownia ma przedstawiciela/li którzy jeżdżą po "prywaciarzach" i dają im ofertę, obiecują raj, bonusy itd. w zamian za składanie zamówień. Tak to przynajmniej działa w różnych branżach.

Chyba że bijecie w klienta końcowego który chce sam sobie ostrzyc głowę, ale tacy głównie na allegro siedzą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, okazwłoka napisał:

hurtownia ma przedstawiciela/li

Może ma ale nie tylu co potrzeba. Nikt się nie będzie bawił w jeżdżenie do każdego fryzjera w mieście szczególnie w dobie konspiracji pandemicznej a jak już to jedzie się do tego który wysłał zapytanie. Na jakieś podstawie musiał wysłać to zapytanie i tutaj pojawia się potrzeba bycia w top wyszukiwarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel to nie tani pracownik. Do tego dochodzi samochód - kupić/wynająć/lizing, paliwo, noclegi, kasa na delegacje. Chyba ten zawód już powoli odchodzi. Koszty tych przedstawicieli i tak musi ponosić klient wiec oferta staje co najmniej nie tania. Mój kolega prowadzi punk z gazetami, kartami SIM, książkami. czasami wpadam do niego i jak widzę przedstawiciela z firmy telekomunikacyjnej który przywozi mu 5 starterów po 5 zł, pare plakatów i ulotek to wiem doskonałe, że to abonent końcowy płaci za takie wizyty. Z drugiej strony człowiek ma prace i utrzymywać rodzinę... 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MaxPan napisał:

Mój kolega prowadzi punk z gazetami, kartami SIM, książkami. czasami wpadam do niego i jak widzę przedstawiciela z firmy telekomunikacyjnej który przywozi mu 5 starterów po 5 zł, pare plakatów i ulotek to wiem doskonałe, że to abonent końcowy płaci za takie wizyty

@MaxPan Niedawno coś takiego miałem.Na tym się nie zarabia już, zarabia dana sieć telekomunikacyjna.Bo jak ktoś kupi starter namówią go wcześniej czy później na abonament.I mają kasę.A Ty jako sprzedający starter masz śmieszną prowizję. Z naciskiem na śmieszną.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przedstawiciel dobry przy grubszych sprawach no i nie wtedy, gdy hurtownia idzie na niewielkich prowizjach. Zawsze też można uderzyć z telemarketingiem, choć akurat mi nic się nie da tak sprzedać :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie namówiliście mnie na te adsy. Dzięki wszystkim za porady.

Jeszcze zapytam o coś tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu:

O jakiej optymalizacji kampanii mówicie? Chodzi o sam dobór słów kluczowych i napisanie dobrych tekstów w nagłówku i opisie, czy coś bardziej skomplikowanego?

Po prostu: 1. Czy trzeba mieć bardzo dużą wiedzę żeby zoptymalizować kapanie na tyle aby była opłacalna?

i jeszcze jedno:

2. Czy jeśli bym wykupił taki pakiet np. 7u linków z dobrych stron, z artykułów sponsorowanych wykupił dla jednej kategorii produktów to czy sprzedaż tych konkretnych produktów prawdopodobnie by wzrosła?

Strona jest zoptymalizowana, kategoria ma opis, każdy z produktów, również. Mamy unikalne zdjęcia, które mają bardzo duże znaczenie dla klienta w tym przypadku, pojedyncze produkty z tej strony sprzedają się z ruchu organicznego zdecydowanie częściej niż inne produkty.(nadal są to małe ilości ale jednak większe niż inne produkty) Stworzyliśmy wygodny filtr do szukania i ułatwiliśmy maksymalnie wybór produktów. Klienci spędzają na tej stronie dużo czasu. Nieskromnie powiem, że jest to najlepsza strona w Polsce do zakupu tych produktów.

Nie wiem jednak czy takie coś się praktykuje.

Dajcie proszę znać co myślicie o tych dwóch kwestiach i już nie męczę wora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Vedmyn napisał:

Chodzi o sam dobór słów kluczowych i napisanie dobrych tekstów w nagłówku i opisie, czy coś bardziej skomplikowanego?

Taki ich dobór Byś się nie wystrzelał na puste przebiegi. Jak ja to widzę na przykładzie "dentysty".

Dentysta jest to działalność stacjonarna = geolokalizowana, wiec nie ma sensu ogłaszać się przykładowo na: chirurg stomatologiczny

Ale chirurg stomatologiczny + lokalizacja. W takim wypadku stawka za klik będzie mniejsza, a sama reklama powinna się pojawiać w wynikach regianalizowanych. 

inny przykład to

- Opony < NIE opony to cały zbiór zbyt szerokie pojęcie
- Opony do roweru 14 cali < TAK już zawężasz do konkretnego zapytani o produkt  = większa konwersja.

  • Like 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vedmyn napisał:

czy coś bardziej skomplikowanego?

Liczy się top w samach ads-ach bo sam nie prowadzisz kampanii. Musisz dobrze wykalkulować na jakie fraz warto uruchomić ads-y w taki sposób by mieć największy efekt za najmniejsza cenę.

Namawiamy cię na adsy ale osobiście sądzę ze w przypadku sklepu to bardziej chodzi o

https://www.google.com/retail/solutions/merchant-center/

Ads-y to prowadzą firmy usługowe i producenci - sklepy internetowe nie koniecznie i nie na takie frazy na jakie wyskakują ci produkty z Sklepu Google. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności