Skocz do zawartości

Regularny spadek w wynikach wyszukiwania w 2020


sosix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, od ok 05.01.2020 mam ogromne spadki na jednej ze stron. Czy jest jakaś mądra głowa, która pomogła by określić przyczynę takich spadków? Filtra raczej nie ma, linki z małym DA i dużym spamem usunąłem przez Disavow, aktualizacja algorytmu 13.01.2020 raczej też nie gdyż spadku zaczęły się wcześniej dlatego to też raczej odpada. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozycjonowanie Stron w Szczecinie i za granicą na terenie takich Państw jak Niemcy, Holandia, Szwajcaria, Szwecja i Norwegia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja algo była w styczniu.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sosix napisał:

linki z małym DA i dużym spamem usunąłem przez Disavow

To może być powód spadku.

- To, że linki miały niski DA to nie znaczy, że nie przekazywały mocy.

- To, że linki wydawały Ci się spamem, nie znaczy, że nie przekazywały mocy.

 

Odciąłeś linki, które trzymały Cię w top, to masz spadki bo brakuje mocy - link juice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ściągnął linki, które wydawały się spamowe lecz nie koniecznie takie były. Jak zatem trafnie ocenić czy link jest spamowy, czy szkodzi lub wręcz przeciwnie? Wiadomo - można sprawdzić TF czy DA, ale wysoki tf to nie oznacza że strona nie może być zaspamowana i dodawana przez disavov i odwrotnie - mały TF czy DA nie musi oznaczać że strona nie przekazuje żadnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak zatem trafnie ocenić czy link jest spamow

Sprawdzić skuteczność miejscówki można, linkując stronę testowa. Najłatwiejszy i najmniej obarczony możliwością błędu sposób.

Cytat

Wiadomo - można sprawdzić TF czy DA

Wiadomo, że to nie ma nic wspólnego z Google. Widziałem nie jeden raz, że z miejscówki z lepszymi wskaźnikami TF, DA które gorzej "kopią" od tych co mają gorsze "rankingi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MaxPan za odpowiedź :) Co do rankingów z Majestica to widziałem "magików" na seoclerku czy fiverze którzy nabijają te parametry, czy to ma przełożenie na faktyczną moc linku z takiej strony to nie jestem pewien, wiem za to że kolejny jeleń kupi link jak usłyszy TF 20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie URL?

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro1221 napisał:

Co do rankingów z Majestica to widziałem "magików" na seoclerku czy fiverze którzy nabijają te parametry

Żadna magia. Wpinasz domeny w rotacyjny SWL np. eweba albo puszczasz projekt w GSA na księgi gości i bardzo szybko masz wysoki TF ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Mazzur zrób testy:)

 

krótka odpowiedź dlaczego: księgi gości i rotacyjne swl - linki pojawiają się często na stronach głównych lub mocno podlinkowanych podstronach i TF jest wysoki ;)

stałe swl, linki z profili, postów itd. to są często świeże urle, niepodlinkowane z niskim TF

 

Co oczywiście nie decyduje o mocy linków pod względem SEO, wyjaśniam tylko co bardziej podbija ten magiczny TF ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim darmowym narzędziem mogę sprawdzić aktualne parametry TF, TR itp

majestic pozwala na 3 sprawdzenia dziennie.

Zainstalowałem wtyczkę. Przykładowa domena. Jak to czytać

majestic.thumb.png.895451d88f8b023bf5ad5aaf97d10b04.png

Jest TF dla:

adres URL

subdomena

domena główna

O co chodzi w tych podziałach? Co to znaczy że jest CF 23 dla adresu URL, tylko 11 dla subdomeny oraz 11 dla domeny głównej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności