Jump to content

[Inne] Biała lista podatników VAT


Mion

Recommended Posts

Cytat

Biała lista podatników VAT do nowa baza podatników, która zawrzeć ma w sobie wszystkie dotychczas funkcjonujące rejestry. Znajdą się w niej wszystkie podmioty - zarówno zarejestrowane i niezarejestrowane, jak i wykreślone i przywrócone do rejestru. Ministerstwo Finansów planuje jej uruchomienie właśnie od 1 września 2019 roku.

 

I po wpisaniu NIP jestem na "Zielono" a nie biało - to dobrze  ? ;)

 

biala_lista_VAT.jpg

 

 

 

 

Ale gorsza sprawa, bo po wpisaniu numeru konta które jest od początku działalności firmy i nie zalegam z VAT wychodzi coś na czerwono

 

biala_lista_VAT_konto.jpg

 

:crazy:

Do tego

Cytat

Wykaz nie jest aktualizowany na bieżąco – aktualizacja odbywa się wyłącznie w dni robocze i tylko raz na dobę.

:dupa:

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
[Pomoc] dla 5-letniej Ani Serkowskiej - ulżyj jej w cierpieniu!

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

A jaki widzisz numer konta po wpisaniu NIPu? Ten sam, który sprawdzałeś? Ja widzę ten sam co wpisałeś w wyszukiwanie (pomijając zamazane cyfry, w sumie niepotrzebnie skoro każdy sobie może sprawdzić po NIPie jaki jest ten numer :) ).

Może jakieś spacje/znaki specjalne się zabłąkały w zapytanie?

Marketing Internetowy - SEO/SEM - km-web.pl

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, KMlody84 napisał:

Może jakieś spacje/znaki specjalne się zabłąkały w zapytanie?

Ech dla mnie oczywiste było, że numer konta to ten, który został podany w US przy zakładaniu firmy i podatnik nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności.
Jednak numer ten nie był wyszczególniony w CEIDG , co pewnie tyczy wielu podatników. Dopiero po aktualizacji dnach w CEIDG , która notabene wymaga niezliczonych autoryzacji profilem zaufanym numer konta pojawił się na "Białej liście VAT."

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
[Pomoc] dla 5-letniej Ani Serkowskiej - ulżyj jej w cierpieniu!

 

Link to comment
Share on other sites

Chyba zależy, kiedy była aktualizacja wniosku. Coś kojarzę, że jakiś czas temu się zmieniały tabelki w formularzu i przy którejś aktualizacji mi wyszło przy okazji, że numeru konta nie mam, chociaż podawałem wcześniej. Niestety, postęp w cyfryzacji niby jest, ale często wiele rzeczy nie działa jeszcze jak trzeba.

Marketing Internetowy - SEO/SEM - km-web.pl

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Jeżeli kontrahent przeleje pieniądze na inny rachunek niż wskazany na białej liście, to kwoty ponad 15 tys. zł nie rozliczy w kosztach uzyskania przychodu. Stąd też, aby uniknąć przykrych konsekwencji, przy każdej wpłacie trzeba będzie sprawdzać, czy rachunek kontrahenta znajduje się na białej liście.

Istotne będzie przy tym, czy rachunek bankowy był zarejestrowany w wykazie w dniu przelewu. Decydującym jest zatem dzień zlecenia przelewu, a nie obciążenia rachunku nabywcy czy uznania rachunku sprzedawcy.

Od powyższej zasady jest jednak wyjątek. Kwotę ponad 15 tys. zł będzie można rozliczyć w kosztach, mimo że wpłata będzie na inny rachunek bankowy niż wskazany w wykazie, gdy wpłacający w ciągu trzech dni od dnia zlecenia przelewu zgłosi ten fakt w urzędzie skarbowym (wpłatę na inny rachunek niż ten na białej liście) właściwym dla sprzedawcy.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-biala-lista-podatnikow-vat

W zasadzie tak, ale w każdej chwili moga ten limit obniżyć, a wtedy warto już mieć wszystko jak trzeba w bazie.

Marketing Internetowy - SEO/SEM - km-web.pl

Link to comment
Share on other sites

W tej całej liście chodzi głównie aby nie przelewać kasy na konta o których US nie ma pojęcia i nie może ich zająć. Chcą położyć łapę na całej kasie firm, tak aby nie mogły unikać zajęć. Możesz nie mieć co jeść ale podatki musisz płacić.

pieniądze nie śmierdzą www

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Chyba jeszcze to nie weszło.

Ale to jest dopiero paranoja bo przecież do czasu skazania prawomocnym wyrokiem człowiek jest uważany za niewinnego, a tu pyk wystarczy podejrzenie i majątku nie ma. I nawet jak taki ktoś zostanie uniewinniony to pewnie firma nie będzie miała racji bytu na rynku bo zanim postępowanie się zakończy to dużo wody lub ścieków w Wiśle upłynie.

 • Like 1

Portal dla lekarzy i pacjentów  Polecam usługi detektywa: https://spy24.pl Helium, co to jest? nowa kryptowaluta, sprawdź: https://beatris.ihub.global/ihubregister

 

                          

Link to comment
Share on other sites

Dobre posunięcie w sprawie kombinacji finansowych. 

 

17 godzin temu, Arkaszka napisał:

W tej całej liście chodzi głównie aby nie przelewać kasy na konta o których US nie ma pojęcia

 

Nie do końca ale...to wraz z rozdzielenie płatności zmniejszy skalę nadużyć. 

 

2 godziny temu, Finan napisał:

bo przecież do czasu skazania prawomocnym wyrokiem człowiek jest uważany za niewinnego

 

Tu należy dodać wyjaśnienie, że powyższe nie dotyczy kontroli skarbowej. 

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 2 weeks later...

Dopisanie firmy (numeru konta) na tą listę nie jest wielkim problemem - można to zrobić elektronicznie bez wychodzenia z domu - nawet w przypadku sp. z o. o.

W sumie warto o to zadbać bo czasem klienci sprawdzą (nawet przy fv poniżej 15k).

Boże, widzisz a nie grzmisz a jak grzmisz to nie trafiasz;)
-----

polinfor.pl

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Similar Content

  • By Mion
   http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25082829,przedsiebiorcy-moga-miec-problem-z-placeniem-za-zakupy-i-rachunki.html
  • By Mion
   Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie - powiedzenie (maksyma) z okresu PRL, przypisywane prokuratorowi ery stalinowskiej w ZSRR, Andriejowi Wyszyńskiemu[1]. Powiedzenie to zostało nazwane jednym "z najbardziej społecznie popularnych, przygnębiających i oddających powszechną bezbronność wobec niesprawiedliwego sądu powiedzonek charakteryzujących wymiar sprawiedliwości we wszystkich krajach rządzonych przez komunistów."
  • By Jaro1221
   Witam, mam pytanie - bardziej powiedziałbym nieoficjalne, jak to wygląda:
   Jeśli nie jestem płatnikiem Vat - a zlecę kampanię google adwords firmie, powiedzmy że wpłacę na budżet 1000zł, firma weźmie 200zł netto za obsługę - wyjdzie mi do zapłąty 1246zł brutto - teoretycznie, bo co wtedy z podatkiem od google? Z tym 1000zł? Muszę się z tym rozliczyć ja? Czy firma która robi mi kampanie? Jeśli ja to płacę - czy mogę jakoś uniknąć płacenia tego podatku? Jakoś go odliczyć albo coś innego (nie do końca oficjalnego..?) Rozmawiałem z moją księgową, ale nie ogarnęła za bardzo tematu - wiem, powiecie mi pewnie zaraz zmień księgową, możliwe że wkrótce to zrobię.
    
   No i jeszcze sytuacja druga czyli gdy ja sam zajmuję się Gogle Adwordsem dla siebie - wtedy ja bezpośrednio dostaję fakturę od Google, ktora jest na pewno na ten 1000zł z informacją, ze ja powinienem się rozliczyć z US mojego kraju - powinienem...
   Proszę o sugestie jak to wszystko mogłoby wyglądać, ponieważ w opcji pierwszej - z firmą która się zajmie dla mnie kampanią, wychodzi że musiałbym zapłacić prawie 1500zł mając budżet tylko 1000zł... Przy konwersji 1% nawet nie ma mowy o zarobku, a konwersja może być słabsza.Czy ozostaje mi tylko stać się płatnikiem Vat, chociaż zabawa w tę papierologię związaną z rozliczeniami jakoś mnie nie przekonuje, chociaż pewnie nie taki diabeł straszny...
    
  • By fast1
   Witam, mam dylemat prz zakładanie DG. Chce założyć firmę SEO i zarabiać także na sieciach affilacyjnych. Problem polega na tym czy za granicą (celuje w USA) muszę mieć VAT i czy to lepiej dla firm wychodzi ?
   Tak czy siak wpierw zakładam  sklep z backlinkami i to będzie główne żródło, potem powoli zapukam do lokalnych firm w USA.
    
   Jaki podatek i jakie przeszkody będę musiał pokonać aby wyjść jak najlepiej ?
  • By FXweb
   Witam,

   Sprzedam punkty StatLink Standard
   Atrakcyjna cena, przy większych ilościach rabaty.

   Posiadam spore ilości punktów oraz zabezpieczenia, także Twój transfer na pewno nie zniknie.
   Mile widziana stała współpraca. Wystawiam fakturę VAT.
   Nasza firma otrzymała pochwalny list referencyjny od StatLink: kliknij, który potwierdza wiarygodność firmy.

   Kontakt:
   Dane firmy:


   Pozdrawiam,
   Nowakowski Tomasz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy