Skocz do zawartości

My swoje, a Google swoje


Seo student

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie - jak w tytule wątku, mamy pewien problem. Chodzi o to, że staram się "pomóc" pewnej stronie rosnąć w SERPach. Ustawiłem title serwisu jako:
Fraza lokalna - Nazwa brandu
a Google swoje... :
Nazwa brandu

Co robić? Jak żyć? Dodam, że w kodzie wszystko jest ładnie i pięknie - mam tutaj na myśli <title> itd. Treść i h1 jest zgodny z tym, co "urywa" z title Google.
Po załadowaniu się strony w title pojawia się treść, która powinna się znaleźć też w SERP-ach.
Wiem, że Google potrafi sobie przebudować tytuł strony, bo doświadczyłem tego m.in. w taki sposób:
Tytuł podstrony - Nazwa brandu
A Google na to:
Nazwa brandu: Tytuł podstrony

Ale do tej pory nie doświadczyłem jeszcze tego, że urywało mi ważne frazy kluczowe.

Więc jeszcze raz: jak żyć?:unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Seo student napisał:

jak żyć?:unsure:

Jak to mawiał jeden gość - krótko.

 

3 minuty temu, Seo student napisał:

Fraza lokalna - Nazwa brandu
a Google swoje... :
Nazwa brandu

 

A co wpisujesz do wyszukiwarki jak takie coś się pokazuje?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seo student napisał:

a Google swoje... :
Nazwa brandu

Google wie lepiej. A na poważnie jak masz kluczową dwuwyrazową frazę semantycznie odpowiadającą tylko zapytaniom w serpach (czyli np fotograf opole) to Google uważa że tworzysz title tylko dla robota a nie dla ludzi - koryguje więc twój "błąd". Powiększ frazę do trzech czterech wyrazów bez przecinków i sprawdź czy się będzie wyświetlać. Umieść brand na początku title a frazę jako drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to tak - dzieje się tak głównie, gdy wpisuje w Googlach frazę brandową :good:

Dzięki panowie za sugestie.
@Grey Ronin Przetestuję to w praktyce. Dzięki.
Ciekawi mnie też to, co napisałeś odnośnie odwrotnej kolejności  - brand na początku, a frazę na końcu. Czy to nie jest tak, że to, na co chcemy się pozycjonować powinno się raczej znajdować na samym początku (title, h1 itd.)? Oczywiście tak, jak wspominasz  - w nieco bardziej "naturalnej" formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Seo student napisał:

Czy to nie jest tak, że to, na co chcemy się pozycjonować powinno się raczej znajdować na samym początku

A sam widzisz, że Google zrobi z tematem to co będzie chciało :) 

Popatrz jak to robią inne strony w TOPach :) może to będzie jakąś wskazówką.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Seo student napisał:

jak my "redagujemy" title

Jak widać tylko częściowo. Powracający klienci lub polecani "przez znajomych" jak firma ma już kilka lat wypisują głównie brand - pewnie dlatego dla Google ma to większe znaczenie bo generuje większą ilość wejść na "brandowe" frazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności