Skocz do zawartości

Jak działa geo-pozycja?


fuldrew

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie to żeby po wpisaniu frazy "schody" być nawet w top 50 stroną - fuldrew.pl

Otrzymuję za to strony które są pozycjonowane na frazy "schody podkarpackie", "schody Rzeszów".
Moja strona jest w top 10 wyników na te hasła, jednak zastanawia mnie to że najbliższy zakład zajmujący się robieniem schodów jest oddalony od mojej aktualnej pozycji aż o 60 km..
 

Czy trzeba mieć jakiś specjalny "meta" żeby uzyskać wyniki?

Jak uzyskać jakie kolwiek wyniki w takim przypadku?
Skąd google bierze moją pozycję, gdzie myśli że jestem?

Zapraszam do zakładu stolarskiego oferującego między innymi schody drewniane podkarpackie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wpisujesz frazy w jakimś małym miasteczku to Google często daje wyniki z najbliższego większego miasta. Nie ma w tym nic specjalnego. A już na pewno nie specjalny "meta".

 

Jak jesteś wypozycjonowany na frazy z tego miasta to powinieneś również w wynikach z okolicy pokazywać się w miarę wysoko. Skoro sam stwierdziłeś, że Google pokazuje wyniki z tych fraz to znaczy, że musisz się tam dobrze wypozycjonować.

 

Google bierze wiele sygnałów aby ustalić lokalizację. Nikt poza Google nie poda Ci dokładnej listy.

 

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2018 o 11:46, fuldrew napisał:

o wpisaniu frazy "schody" być nawet w top 50

Zasadnicze pytanie PO CO ?? Jak już to z jakiej lokalizacji - twojej aktualnej czy z Rzeszowa ??

Dnia 11.11.2018 o 11:46, fuldrew napisał:

Skąd google bierze moją pozycję, gdzie myśli że jestem?

Zależy to min od kogo masz internet - czyli z jakim serwerem lokalnym się łączysz. Inaczej też to wygląda jak wyrazisz zgodę na to by wykryła gdzie dokładnie się znajdujesz. To są takie wybrane czynniki, jest ich pewnie znacznie więcej.  

 

Google.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Geolokalizacja" zależna jest również od historii Twoich zapytań. Przykładowo, jeżeli spędzisz trochę czasu szukając informacji o jakimś miejscu to później dostaniesz geo z tego miejsca pomimo, że podłączony jesteś z innego.

 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Grey Ronin said:

Zasadnicze pytanie PO CO ?? Jak już to z jakiej lokalizacji - twojej aktualnej czy z Rzeszowa ??

Dlatego że to ma sens, osobiście wolę wpisać "mechanik" niż "mechanik + lokalizacja".
Co do lokalizacji próbowałem w trzech miejscach w których na hasło "schody + lokalizacja" mam top 10  wpisać 'schody' i jak gdyby google nie słyszało o mojej witrynie.
Próbowałem też przez Niemcy VPN'em i dostaje teraz wyniki z Warszawy..

 

4 hours ago, Beerbant said:

"Geolokalizacja" zależna jest również od historii Twoich zapytań. Przykładowo, jeżeli spędzisz trochę czasu szukając informacji o jakimś miejscu to później dostaniesz geo z tego miejsca pomimo, że podłączony jesteś z innego.

 

To jest sprawdzona informacja? Próbuję i jeszcze będę ale do tej pory się nie udało zmienić w ten sposób wyników.

Zapraszam do zakładu stolarskiego oferującego między innymi schody drewniane podkarpackie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, fuldrew napisał:

To jest sprawdzona informacja?

Sprawdzona.

1 minutę temu, fuldrew napisał:

nie udało zmienić w ten sposób wyników.

Wyniki nie ulegną zmianie w radykalny sposób aczkolwiek mogą pojawić się w nich serwisy wcześniej nie uwzględniane

 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłącze się po temat. Mając sklep internetowy w jaki sposób wymusić geolokalizację na dane miasto?  Czy Google zbiera tą informacje z richsnippet? Z mapy google gdzie dodaliśmy firmę i łączy je za pomocą URLa? Z pozycjonowania na hasła: FRAZA + MIASTO? Chodzi poprostu o to jak zmusić google do tego, że mój sklep miał geolokalizację np na warszawa mimo, że moja firma jest zarejestrowana na np poznań.

Programista Prestashop/Wordpress -> www.skyseo.pl oraz kosiarki spalinowe łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miroo zrbic strony przejsciowe typu /fraza-miasto/ :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miroo napisał:

Czy Google zbiera tą informacje z richsnippet?

Tak częściowo - wymagany fizyczny adres przy danej ulicy w konkretnym mieście. Dajesz wtedy siedzibę główna (LocalBusiness) i odział (department)

 

1 godzinę temu, miroo napisał:

Z mapy google gdzie dodaliśmy firmę i łączy je za pomocą URLa?

Tak - "twoja firma świadczy usługi pod lokalizacją lub ma zasięg"

 

1 godzinę temu, miroo napisał:

FRAZA + MIASTO?

Podstrony "zlokalizowane" z URL , treścią i linkami wewnętrznymi zoptymalizowaną pod frazy i z meta title bez fraz kluczowych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miroo napisał:

trzeba spełnić

Minimum to mapy Google. Oczywiście jak w ogóle nie zamieścisz frazy miasta na stronie to nie licz że będziesz na jakiś widocznych miejscach na danej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności