Skocz do zawartości

Optymalizacja i pozycjonowanie małej strony


kayus111

Rekomendowane odpowiedzi

witam witam, mam pytanie. Prowadzę mała stronę zakładu spawalniczego swojego taty. Strona jest na darmowej domenie.

O pozycjonowaniu wiem co nieco z wszelkich blogów, artykułów. Linki do strony prowadzą z około 150 katalogów stron i katalogów firmowych (typu panorama, firmy.net)

Strona weszła do top 10 na kilka fraz, na kilka fraz jest na 2-3 miejscu, na taką najważniejszą, strategiczną dla działalnosci taty udało mi się wejść na 2 miejsce.

Jednak ostatnio zdobyłem znowu trochę linków (około miesiąc temu) i strona jak stała tak stoi. Może być to wina złej optymalizacji?

Byłby ktoś w stanie szybko rzucić okiem na stronę i chociaż podstawowe rzeczy które są źle mi wytknąć?

Strona to

 https://uslugispawalnicze.jimdo.com/

 

Bardzo bardzo proszę o pomoc, jestem zmuszony pozycjonować sam, niestety przy tak małej działalności wydanie 200-300zł miesięcznie na agencję to zbyt dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kayus111 napisał:

Strona weszła do top 10 na kilka fraz, na kilka fraz jest na 2-3 miejscu, na taką najważniejszą, strategiczną dla działalnosci taty udało mi się wejść na 2 miejsce.

Jednak ostatnio zdobyłem znowu trochę linków (około miesiąc temu) i strona jak stała tak stoi. Może być to wina złej optymalizacji?

Może to być jak piszesz wina optymalizacji, niestety subdomena też ma no to wpływ. To że dodałeś ileś linków to chwilę odczekaj, może coś ruszy. Chyba że linki były słabe a ich wartość żadna to wtedy możesz czekać w nieskończoność. Świadczyć to może jeszcze o wysokiej konkurencyjności frazy. Prześwietl ją bo może wcale ruchu Ci nie generować a pracy, czasu i pieniędzy pójdzie masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kayus111 napisał:

Bardzo bardzo proszę o pomoc, jestem zmuszony pozycjonować sam, niestety przy tak małej działalności wydanie 200-300zł miesięcznie na agencję to zbyt dużo.

Coraz więcej żartów na PIO. Jeśli wydanie 200-300 zł to jest dużo dla takiego zakładu zamknijcie biznes i nie róbcie sobie żartów.

Ile kosztuje u Was montaż automatyki do bram? Od 200zł do paru tyś, w zależności co jest do zrobienia?, mam rację?

EDIT: Żeby nie było, tak na szybko to zainwestujcie w swoją domenę, przy obecnych cenach raczej nie są zaporowe dla firm komercyjnych.Dwa to strona nawet podstawowej optymalizacji nie ma, poczytaj jak to zrobić lub zleć komuś.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kayus111 napisał:

Bardzo bardzo proszę o pomoc, jestem zmuszony pozycjonować sam, niestety przy tak małej działalności wydanie 200-300zł miesięcznie na agencję to zbyt dużo.

A to już kwestia polityki reklamowej firmy lub jej braku ... Może czas najwyższy zmienić menedżera.

 

19 godzin temu, kayus111 napisał:

Strona jest na darmowej domenie

... na pewno czas na zmianę menagera :wacko:  Koszt domeny od 0 - 45 zł > serwer  w cenie hamburgera https://blutu.pl/basic-pakiet rok znajdziecie.

Szablony stron profesjonalne za free lub ok 15 do 45 $ w wypadku Wordpresowych.

 

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2018 o 12:54, kayus111 napisał:

Bardzo bardzo proszę o pomoc, jestem zmuszony pozycjonować sam, niestety przy tak małej działalności wydanie 200-300zł miesięcznie na agencję to zbyt dużo.

 

Kup sobie konto na serwerze, domenę zbuduj nowa stronę choćby na WP, dobrze zooptymalizuj, dodaj stronę do map google i będziesz miał wyniki. konkurencje masz w zasadzie żadną, można samą optymalizacją ogarnąć. Jeśli nie wiesz jak czytaj i ucz się.  200-300 zł miesięcznie to są wydasz na pozycjonowanie.

Niestety, bez inwestycji nie osiągniesz sukcesu.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko! 200 zł to w spawalnictwie są drobne..

Ile bierzecie za wyspawanie furtki? Obstawiam 150-200 zł a pracy przy tym niewiele - dla zaprawionego w boju spawacza max 2h.. wspawanie tłumika to jakieś 80 zł (robota na 30 min) odejmujemy koszt gazu i 1mb SPG1.. na czysto 60 zł.. 
 

P.S. Widzę, że pracujecie na kwasiance.. w/w  kwoty to mniej niż drobne..
 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2018 o 12:54, kayus111 napisał:

niestety przy tak małej działalności wydanie 200-300zł miesięcznie na agencję to zbyt dużo.

Swoją drogą, to nie wiem jaka "agencja" zaoferowała by swoje usługi przy takim "budżecie" nawet jak by było ich stać  :blink:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam branże dość dobrze. Koleżanki i koledzy, nie ma o czym gadać. Jeżeli 200-300 zł na reklamę w tej branży to dużo, to znaczy, że biznes umiera. Znam ludzi z ich okolicy, którzy na same aukcje allegro wydają miesięcznie kilka tysięcy.

 

Jeżeli ktoś myśli, że można coś zyskać bez inwestowania to jest w dużym błędzie. Konkurencja jest duża. Jeżeli nie masz 200 - 300 zł na reklamę miesięcznie to wsiadaj na rower i trzeba rozwozić ulotki. Za 300 zł wydrukujesz spory zapas na kilka miesięcy.

 

Na stronie jest jakaś treść, ale widać po prostu tragiczny bram pieniędzy. Zastanawiam się jak można "robić w stali nierdzewnej" i nie mieć pieniędzy na reklamę.

Ktoś kto zainwestuje w reklamę jakieś pieniądze nie robi tego po to, aby wzbogacić firmę od reklamy, ale po to, aby siebie wzbogacić. A może jest inaczej - nie potrzebujesz większej ilości zleceń, dlatego w Twojej firmie nie ma zrozumienia dla inwestowania w reklamę.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mówi że nie ma 300 stów to nie ma, nie ma co komu zaglądać do portfela albo w majtki.

To ze zdobyłeś kilka nowych linków nie oznacza ze strona przeskoczy adwordsy, bo linki mogą być słabej jakości, lub czym głębiej w las (bliżej topów) tym konkurencja ma mocniej podlinkowane strony, lepiej zoptymalizowane itd. Jak strona weszła na sporą ilość fraz to oznacza że G nie ma nic przeciwko subdomenom uznanych platform. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Arkaszka napisał:

jak mówi że nie ma 300 stów to nie ma, nie ma co komu zaglądać do portfela albo w majtki.

 

To jest taka nasza narodowa wada zaglądanie do czyjejś kieszeni.. Zaraz rodacy robią wyliczenia ile możesz zarobić na spawaniu. :D

 

 

 

 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spawaniu można wyciagnac na dzień dobry 4 patyki..na miejscu chłopaka zamiast zajmować się reklamą którą uważa już za nieskuteczna...poświęciłbym czas na spawanie przy ojcu..więcej się zarobi a 300 zł by się przydało owej inwestycji zwróciło 

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze ogrodzenia aluminiowe Tarnów

Najlepsze ogrodzenia CNC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SzlafRock napisał:

 

To jest taka nasza narodowa wada zaglądanie do czyjejś kieszeni.. Zaraz rodacy robią wyliczenia ile możesz zarobić na spawaniu.

 

10 godzin temu, Herkules napisał:

Na spawaniu można wyciagnac na dzień dobry 4 patyk

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem tu nie chodzi o zaglądanie do czyjejś kieszeni.Chodzi o to że jak dowolnej firmy nie stać aby wydać 300 zł na promocję to należy tą firmę zlikwidować i zająć się czymś innym.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Finan napisał:

Chodzi o to że jak dowolnej firmy nie stać aby wydać 300 zł na promocję to należy tą firmę zlikwidować i zająć się czymś innym.

 

Jasne,  ale wystarczy to napisać a nie wyliczać ile można zarobić na spawaniu.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2018 o 12:54, kayus111 napisał:

strategiczną dla działalnosci taty udało mi się wejść na 2 miejsce.

Pytanie zasadnicze: czego trzeba więcej skoro się jest tak wysoko na strategiczną frazę?

 

A może po prostu chodziło o to, aby wejść na forum, dodać linka :) 

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności