Jump to content
okazwłoka

Propozycje rozwoju LinkTak.pl

Recommended Posts

3 godziny temu, wedrowiec napisał:

Była fala filtrów ręcznych, generalnie wszystko co było "3 linki w treści" z automatu leciało do usunięcia a jak się nie dało zdjąć to bezwarunkowo do disavow - bez wnikania i oceny co gdzie i jak. 

Nie, powody były inne. Ręczne leciały po 1. z automatu a nie "z palca", po 2. filtry szły za zły profil a nie konkretne domeny, dowodów na to mam wiele, np. po dołożeniu linków i nieusunięciu ani jednego, filtr był ściągany, rekord - 3 dni od zgłoszenia, wszyscy usuwali linki, kasowali katalogi i dawali nofollow :D a my pozycjonowaliśmy przez 2 lata prostym hakiem z URLami. Ale.. temat już nieaktualny. 

Edited by Anmato

Spoko, nie pisałem że ręczne były dawane ręcznie, tak się to po prostu nazywało - filtr ręczny. Gratuluję zmiany profilu linków w 3 dni przez samo ich dokładanie. 

dymna.jpg

2 godziny temu, wedrowiec napisał:

Spoko, nie pisałem że ręczne były dawane ręcznie, tak się to po prostu nazywało - filtr ręczny. Gratuluję zmiany profilu linków w 3 dni przez samo ich dokładanie. 

Nie ma za co.

Jak wiadomo od dłuższego czasu jest problem z przybywaniem nowych domen do systemu. Sytuacja jest cały czas analizowana, każdy komentarz brany jest pod uwagę. 

Jest temat punktacji stron głównych. Według wielu opinii które słyszę, takie linki ze  stron głównych są za tanie i w sumie zgadzam się z tym.

Jest pomysł, żeby wydawca otrzymywał więcej punktów już za samą stronę główną. Oczywiście wtedy i koszt linka wzrósłby proporcjonalnie. Jak zwykle zmiany nie działałyby wstecz - czyli koszt linków na stronach głównych istniejących już w systemie nie zmieniłby się.

Co o tym myślicie?

Jeśli jest to dobry pomysł, to jakiej wielkości powinna to być zmiana tak, by nie odstraszyć od stron głównych linkujących, a jednocześnie zachęcić wydawców do zgłaszania nowych domen do systemu?

LinkTak.pl - linkuj z SWL

@okazwłoka Jeśli podniesiesz cenę za link na stronie głównej to nie zmieni to wiele, coś może da, bo więcej pkt wydanych = więcej trzeba ich kupić/produkuje się ich z automatu więcej = więcej trzeba za nie zapłacić, czyli wydawca może zarobić odrobinę więcej, pytanie ile % więcej, czy to w ogóle gra warta świeczki. Powinieneś to przeliczyć na konkretnych liczbach z systemu i wtedy określić czy ma sens.

Ja mam inny pomysł, jakie jest wykorzystanie slotów na stronach rank poniżej 6? Z podziałem na strony główne i podstrony. Może likwidacja niskich ranków poprawi sytuację? Jeśli nikt lub prawie nikt nie linkuje na stronach z rank np. 0-5, które raczej nie są opłacalne również dla wydawców to może warto je po prostu zlikwidować? Z systemu zniknie duża pula pustych slotów, punktów też trochę poleci, ale chyba nie opłaca się nikomu przedłużać domen z najniższym rankiem?

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.

Podniesienie kosztu linków na stronie głównej ma na celu zwiększenie opłacalności podpinania pod system nowych domen. Ma po prostu ruszyć sprawę podpinania nowych serwisów. Przy okazji też będą podpinane do nich podstrony - a o to chodzi, żeby zasoby systemu zwiększyły się - zarówno domeny jak i podstrony. W tym przypadku nie ma to co przeliczać, bo koszt na istniejących stronach byłby nieruszony - dotyczyłoby to przyszłych zasobów.

Obłożenie procentowe stron o ranku 0-5  jest większe niż tych 6-10.

@Aleksiejs Twoja myśl na temat ciągu przyczynowo-skutkowego po podniesieniu ceny za link ze strony głównej ma sens, choć myślę że taki zabieg ma na celu głównie znacznie zwiększyć opłacalność dodawania nowych stron systemowych (a tym samym zwiększania puli unikalnych linków jakie możesz dostać) zamiast ciągłego dokładania podstron do już obecnych co jest standardem teraz, słowem tycia systemu w całościowy site: zamiast w oferowanie RD. Większa pula unikalnych domen spowoduje ruchy i przydzielenia w wielu projektach linkujących, czego nigdy nie zapewni dokładanie coraz to kolejnych podstron gdzie link z danej domeny linkujący już ma więc kolejnego nie chce i nie dostanie = stagnacja. Sęk w tym by odpowiednio wyważyć taką punktację stron głównych na tyle, by wydawcom ten wysiłek tworzenia nowych stron i łapania domen się opłacił/zwrócił z nawiązką. 

Natomiast pomysł likwidacji stron o niższym rank głupi nie jest jednak z punktu widzenia linkującego przyznaję, że i takie domeny się bardzo przydają gdy potrzeba tanich linków o neutralnych anchorach w dużej ilości. A dzięki temu że są ze stron o niskim rank to nie wchodzą mi w paradę z linkami ze stron o rank wyższym (na których mógłbym uzyskać też tani link a z innej podstrony droższy który by mi przepadł przez kryterium unikalności  domen w grupie). To dobra izolacja ale to tylko mój schemat linkowania i rzeczywiste zużycie takich tanich slotów w całym systemie może być całkiem inne.

W gruncie rzeczy myślę, że każdy pomysł w kierunku zwiększania liczby domen/stron w systemie należy rozważyć. Wydawcy czekają na przyjście wieloryba który wymiecie wszystkie punkty z rynku bez problemu (chociażby duża agencja) tylko po co takowy obecnie ma przychodzić jak nie ma na tyle zasobów (unikalnych domen) by mógł te setki tysięcy punktów przepalić.

Edited by Rainmaster
  • Like 1

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Pytanie jest do wydawców, ile by chcieli otrzymać więcej za domenę główną, by opłacało im się podpinać: x1,5, x2? x3? x5? 

zrób x5 nie będzie 7 zł a będzie 2-3 zł ;-) To nie rozwiąże bezpośrednio problemu. Idziesz cały czas w stronę rozdania pkt, a to właśnie generuje te patologię 7 zł netto. Zabierz tym co mają przelicznik podstawy 1/20 na 1/50 i zobaczysz jak szybko system odżyje. W złą stronę idziesz. Takie moje zdanie.

• Thanks 4

Dodawanie domen do systemu przestało być opłacalne w momencie jak wprowadziłeś limit 10 podstron dla nowej domeny. Szybka matematyka domena 10 netto, 10x artów po 2k znaków, licząc najtaniej po 3 zł netto - 70 zł netto + godziny pracy + hosting. Sprawa wygląda tak, że pierwszy rok odpracowujesz to co zainwestowałeś w drugim roku wchodzi przedłużenie ale w którymś miesiącu coś tam zarabiasz.

Moim zdaniem otwarcie systemu na nowe domeny z 1 statyczną stroną główną z treścią, spowodowałoby napływ nowych stron.

@Dralik to też jest dobra a nawet bardzo myśl. W gruncie rzeczy oznaczałoby to stałą proporcję punktacji głównej do podstron na 1:50 więc skutek podobny jak podnoszenie obecnie punktacji za główną. Tyle, że musiałoby to zadziałać wstecz (a raczej wrócić do takiej proporcji jaka była kiedyś) przez co chwilowo będzie niezły młyn z punktami na rynku. Ale finał mógłby być podobny jak nie lepszy - stałe zapewnienie większej opłacalności dla dodawania całych stron niż podstron + ustabilizowanie popytu i podaży przez jednolitą proporcję dla wszystkich (po uprzednio srogiej burzy z piorunami na rynku oraz forum ;) ).

@Kaaarolek1 ciekawe spojrzenie, sam byś wtedy chętniej dołożył domen do systemu bez takiego limitu 10 podstron? Może totalny brak podstron to znaczna skrajność (bo z takiej domeny linkujący dostaną tylko 3 sloty i to najdroższe = znowu stagnacja bo domen przybywa a miejsc nie ma) ale sam jestem ciekaw czy obniżenie takiego limitu podstron faktycznie by znacznie pomogło (bo pod względem opłacalności widać że jak najbardziej). Sam także wolałbym mieć link z takiej domeny z kilkoma podstronami (a zatem sumarycznie mała liczba linków wychodzących z całej domeny) niż na kobyle z setką podstron (i mój link do podziału mocą z setkami linków wychodzących z domeny). Kiedyś Oka miał pomysł (przyznam kontrowersyjny) przyjmowania samych stron udających firmowe - w rzeczywistości takie witryny także mają zwykle po zaledwie kilka podstron.

Edited by Rainmaster

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Wg mnie system ma 5 wad:

- zbyt często zmieniane są kluczowe zasady systemu

- system nie różnicuje zbytnio stron... średnio-średnia strona bez problemu dostaje rank 10, co powoduje, że nie opłaca się dodawać mocnych domen, tym bardziej, że mocne domeny bez problemu zarobią 20x więcej monetyzując ruch gdzie indziej,

- baaaaaaaaardzo dużo bezsensownych obostrzeń

- schematyczość systemu: a jak np. nie chcę dawać linków z głównej - jako wydawca? A ta schematyczność wcześniej czy później zostanie wychwycona przez gugla i uwalą całość jak kiedyś seoki

- zła konstrukcja systemu powodująca nadwyżkę podaży punktów nad popytem na punkty.

PKT 1 i 4 powodują, że dużych inwestorów bym się nie spodziewał.

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

19 minut temu, M0drzew napisał:

a jak np. nie chcę dawać linków z głównej - jako wydawca?

też pisałem już kiedyś o tym, że powinna być pełna dowolność w ilości linków wyświetlanych z podstron od 0 do 3. 0 to naturalnie podstrony nie zgłoszone. Sam mam domeny (około 200), w których mógłbym 1 link systemowy tylko na podstronach zostawić, ale system na to nie pozwala.

Możliwość uregulowania ile z 3 linków na danej podstronie może się wyświetlać (można by to ustawiać chociażby w pliku do zgłaszania podstron) faktycznie mogłaby otworzyć system na wiele stron które są stworzone nie typowo pod system. Podejrzewam, że znalazłyby się osoby które w ten sposób włączyłyby do linktaka część swojego zaplecza by je zmonetyzować kosztem linka czy dwóch udostępnionych dla systemu, sytuacja win-win.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By boloo
      Posiadam na wynajem punkty Linktak (wolne 60k).
      Cena 7 zł netto/1k na 30 dni.
      50k i powyżej 6,5 zł netto/1k
      100k i powyżej 6 zł netto/1k
      ----------------------------------------

Posiadam na wynajem punkty Statlink Standard (wolne 340k).

Atrakcyjne ceny!

Sprawdzony i doświadczony wydawca - w statlinku od samego początku czyli od 2008 roku.
      -----------------------------------------
      Kontakt:
      PW
      lub
      statlink (m.a.ł.p.k.a) aplikacje.net

Na punkty wystawiam faktury VAT.

• By Seo tekst
      Sprzedam punkty STATLINK standard i LINKTAK. Atrakcyjna cena.

Dane firmowe

Zapraszam do kontaktu:
      kontakt {} technernet.pl
      gg: 11083930
    • By Gamsiu
      Dzień dobry,

Sprzedam punkty w systemie wymiany linków Statlink standard w ilości 40k

Możliwe mniejsze lub większe ilości. Dowolny okres wynajmu punktów.

Wystawiam faktury VAT. Cena do uzgodnienia.

Kontakt:
      Piotr Kołodziejczyk
      GG:6157716
      lub PW na forum.
      Tel: 796058746

Gamster
      ul: Kochanowskiego 15
      32-540 Trzebinia
      Nip: 628-202-81-87
    • By boloo
      Posiadam na wynajem punkty Linktak (wolne 60k).
      Cena 7 zł netto/1k na 30 dni.
      50k i powyżej 6,5 zł netto/1k
      100k i powyżej 6 zł netto/1k
      ----------------------------------------

Posiadam na wynajem punkty Statlink Standard (wolne 360k).

Atrakcyjne ceny!

Sprawdzony i doświadczony wydawca - w statlinku od samego początku czyli od 2008 roku.
      -----------------------------------------
      Kontakt:
      PW
      lub
      statlink (m.a.ł.p.k.a) aplikacje.net

Na punkty wystawiam faktury VAT.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy