Jump to content
okazwłoka

Propozycje rozwoju LinkTak.pl

Recommended Posts

Jak najbardziej za rok czyli x12, przynajmniej wydaje mi się taka opcja najbardziej logiczną i uczciwą. Ale to szef zadecyduje, my tylko proponujemy ;)

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Tak, x12.

Jeszcze się waham czy sponsorowane artykuły będą  uruchamiane na stronach, które są aktywne w SWL (czyli strona główna emituje linki + minimum 10 podstron), czy zrobić to zupełnie niezależnie. To jeszcze trzeba dobrze przemyśleć, ewentualnie pozwolić na takie i na takie. Sam jeszcze nie wiem.

LinkTak.pl - linkuj z SWL

Jeśli domeny pod artykuły sponsorowane miałyby być osobne to koszt takiego artykułu powinien być zdecydowanie wyższy niż dotychczasowy koszt 3 linków

Tak, na pewno art na domenie nie podpiętej do systemu powinien być droższy od artykułu na domenie podpiętej pod system (w przypadku takich samych parametrów).

Ale to na razie głośne myślenie, jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę śmiało tu albo na PW.

@okazwłoka Proponowałbym zrobić to niezależnie. Mam portal z fachowcami (TF = 21). Myślałem, aby postawić tam jakiegoś WordPress'a, żeby dodawać te teksty z linkami. System mógłby tylko okresowo sprawdzać, czy link jest na podstronie. Nie chcę dodawać tej strony do systemu jako zapleczówkę.

PS A co stanie się po upływie roku czasu? Będzie jakaś opcja odnowienia opłaty na kolejny rok? Jak się nie zapłaci, to pojawi się info, że np. można link usunąć...

EERIE

Dnia 21.01.2019 o 13:06, wedrowiec napisał:

Ja olewam tagi i kategorie ale lecę po frazach w treści. Do tego rank minimum 5. 

I dla wielu projektów nie byłem w stanie wygenerować nawet połowy przydzieleń które bym mógł i chciał mieć - brak zasobów.

Ja to samo ale od rank'a 1-10 w kategorii Marketing i reklama. W innym projekcie dodałem bez restrykcji i system przydzielił prawie same rank 10 i wyszedł ogromny koszt. Statlink ma to jakoś lepiej zbalansowane wg mnie, narazie testuję.

W temacie stagnacji zasobów jak i sytuacji punktowej by nie robić ot w temacie o widoczności cen - myślę, że @Hauron porusza dobry trop i kierunek rozwoju. Jeżeli mamy zdecydowany nadmiar wolnych punktów które się nie sprzedają to zamiast półśrodków najbardziej sensownym rozwiązaniem systemowym byłoby zapewnienie sposobu jak je przepalić i to w takim stopniu by zaczęło punktów wręcz brakować co naturalnie po dłuższym czasie wymusi wyższą cenę (a tym samym opłacalność dla produkujących strony i ślęczących nad złapaniem naprawdę mocnej domeny).

I tym rozwiązaniem moim zdaniem, z punktu widzenia linkującego sukcesywnie systemem byłoby dostarczenie nowych zasobów jak najmocniejszych (a więc drogich) slotów linków, czyli idealnie o jak najwyższym rank ponieważ obecnie super łatwo jest zapełnić wolne sloty na takich stronach zbierając same unikalne linki w grupie - co za tym idzie często chcę ale nie mogę kolejnych drogich linków dostać. Idąc tym tropem, dobrym pomysłem wydaje się zachęcenie wydawców np lepszą punktacją na zareagowanie na zapotrzebowanie o domenach rank9-10 (w wymyślanie punktacji ponad rank10 bym się nie bawił). @Aleksiejs wspominał że nie jest problemem wygenerowanie punktów, tyle że musi się to opłacać i to jest właśnie przykład że chętni na dostarczenie takich zasobów są tyle, że musi to być po prostu opłacalne. Idąc dalej - dostarczenie stron pod te najmocniejsze linki momentalnie uruchamia "wir w baku" przy linkowaniu bo takie linki przez swój koszt po prostu wymuszają wielu punktów na koncie co jest logiczne - powstaje popyt.

Jeszcze jedna ważna kwestia w tym rozumowaniu, może nawet kluczowa - promowane powinno być zareagowanie na potrzebę stron o wysokim rank, ale zarazem niegłupim pomysłem byłoby punktowanie ich tak by opłacało się bardziej dodać kilka, kilkanaście mniejszych stron niż dwóch czy trzech z których robi się kolosy pod względem podstron co jest teraz bardziej opłacalne (sęk w tym że przy wielu mniejszych dochodzą koszty domen dlatego tutaj potrzeba to nadgonić punktacją by się opłacało wydawcom jeszcze bardziej). W ten sposób zasoby systemu wzrosną nie o liczbę podstron a liczbę domen - a myślę że to jest kluczowe przy jakimkolwiek linkowaniu, rozsądniej jest mieć 5 linków z różnych stron które kopną mocniej niż 5 z tej samej domeny i pod tym względem bym zachęcał wydawców. To się zdecydowanie odbije jeszcze bardziej na mocy systemu a takowa jest najlepszą reklamą i rozwojem ku podaży punktów niż półśrodki.

tl;dr - postawić na przyjmowanie mniejszych stron ale w większej ilości niż większych pod względem liczby podstron -> więcej slotów na drogie linki na unikalnych domenach -> projekty które czekają na zbawienie w stagnacji przez zaznaczoną opcję unikalnych domen w grupie ruszają z kopyta -> wir w baku bo linkującym zaczyna ciągle brakować punktów.

Ps. @okazwłoka pośrednio może tutaj na moc systemu wpłynąć właśnie naprawienie tej sytuacji gdzie system wylosowuje linki do tej samej domeny docelowej na tej samej podstronie systemowej (różne urle ale do tej samej domeny). Gdyby system nie dopuszczał do tego i wymuszał wylosowanie takiego linku na innej podstronie (a w pierwszej kolejności w miarę możliwości w ogóle na innej stronie/domenie systemowej) eliminując "first link count" to też wpłynie długofalowo na moc. A przy okazji pomoże w równomiernym wypełnianiu slotów w całym systemie i szybszym punktowaniu wydawców tym samym wzrośnie im opłacalność.

• Like 1

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Masz rację, główny problem to brak zasobów w systemie. Robię test by pokazać jak sprawa wygląda i jak robić stronę, by wyciągnąć z niej dużo punktów i linków. Na razie  widać, że wystarczy zrobić stronę i linki przybywają, ale test dopiero się zaczął i nie wiadomo jak to będzie dalej, A problemem wydaje się być cena - 7 zł netto.

Ten błąd z przypisywaniem do tej samej strony jest marginalny w zakresie całego systemu.

Założenie testu oczywiście rozumiem, ale myślę że nie należy ceny rozumować teraz jako czynnik priorytetowy ale wypadkową sytuacji w systemie. Wolnych punktów jest nadmiar więc by cokolwiek sprzedać i złapać transakcję handlujący zaczęli konkurować ceną przez co mamy sytuację jaką mamy. Więc zamiast regulować w jakiś sposób bezpośrednio ceną minimalną co nigdy dobrze się nie kończy na wolnym rynku o czym ktoś wspomniał w innym temacie - to uderzyłbym w przyczynę którą, przynajmniej częściowo, wydaje mi się w dużym stopniu być właśnie wąskie gardło w postaci stojącej od dawna liczby unikalnych domen.

Wolne sloty jako takie się w systemie zawsze znajdą (bo skoro są wolne punkty to znaczy że są i sloty do obsadzenia) tyle że obstawiam na tych domenach linkujący link już dostali z danego projektu/grupy i linkowanie stoi. Oczywiście, równie dobrze każdy linkujący mógłby linkować jak popadnie - zrezygnować z przypisania tagów, kryterium min rank, kryterium punktowego czy właśnie wspomnianego kryterium unikalnych domen w grupie przez co momentalnie sloty zostaną obsadzone i ruszą transfery - ale przecież nie o to w seo chodzi by walić linkami skąd się da jak popadnie i każdy linkujący o tym wie.

10 godzin temu, okazwłoka napisał:

Ten błąd z przypisywaniem do tej samej strony jest marginalny w zakresie całego systemu.

Nie wiedziałem, że jest taki problem, dla wielu osób to ważny detal akurat w całej strategii pozycjonowania ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem, 2 różne linki do 1 domeny na 1 podstronie? To nie błąd. Błędem będzie 2 różne linki do 1 podstrony na 1 podstronie.

I lepiej pisać jak w SS: URL, czyli 2 różne linki do 1 domeny na 1 podstronie? To nie błąd. Błędem będzie 2 różne linki do 1 URLa na 1 podstronie.

Edited by Anmato

Cytat

2 różne linki do 1 domeny na 1 podstronie? To nie błąd.

Niektórzy już widzę pozapominali jaka była rzeźnia za precle - 2-3 linki w treści prowadzące do jednej domeny.

• Like 1
  • Thanks 1

dymna.jpg

Teb błąd mam cały czas na uwadze, sprawdzałem kod już niejeden raz, ale gdzieś musi być luka przez którą czasem przedostają się takie linki. W ostateczności ustawię cykliczne czyszczenie takich przypadków.

3 godziny temu, wedrowiec napisał:

Niektórzy już widzę pozapominali jaka była rzeźnia za precle - 2-3 linki w treści prowadzące do jednej domeny.

Rzeźnia, tzn.? Filtry?

Kiedyś precli było od trzęsienia. Takim DonLinkage (wcześniej DonPrecel) lub OmniAddem można było śmigać tysiące precli za darmochę. Wszystko poznikało, bo Googiel to wyciął. Kiedyś z mety szły bany, teraz idą filtry, bany rzadziej.

2 godziny temu, Anmato napisał:

Rzeźnia, tzn.? Filtry?

Była fala filtrów ręcznych, generalnie wszystko co było "3 linki w treści" z automatu leciało do usunięcia a jak się nie dało zdjąć to bezwarunkowo do disavow - bez wnikania i oceny co gdzie i jak. 

dymna.jpg

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By boloo
      Posiadam na wynajem punkty Linktak (wolne 60k).
      Cena 7 zł netto/1k na 30 dni.
      50k i powyżej 6,5 zł netto/1k
      100k i powyżej 6 zł netto/1k
      ----------------------------------------

Posiadam na wynajem punkty Statlink Standard (wolne 340k).

Atrakcyjne ceny!

Sprawdzony i doświadczony wydawca - w statlinku od samego początku czyli od 2008 roku.
      -----------------------------------------
      Kontakt:
      PW
      lub
      statlink (m.a.ł.p.k.a) aplikacje.net

Na punkty wystawiam faktury VAT.

• By Seo tekst
      Sprzedam punkty STATLINK standard i LINKTAK. Atrakcyjna cena.

Dane firmowe

Zapraszam do kontaktu:
      kontakt {} technernet.pl
      gg: 11083930
    • By Gamsiu
      Dzień dobry,

Sprzedam punkty w systemie wymiany linków Statlink standard w ilości 40k

Możliwe mniejsze lub większe ilości. Dowolny okres wynajmu punktów.

Wystawiam faktury VAT. Cena do uzgodnienia.

Kontakt:
      Piotr Kołodziejczyk
      GG:6157716
      lub PW na forum.
      Tel: 796058746

Gamster
      ul: Kochanowskiego 15
      32-540 Trzebinia
      Nip: 628-202-81-87
    • By boloo
      Posiadam na wynajem punkty Linktak (wolne 60k).
      Cena 7 zł netto/1k na 30 dni.
      50k i powyżej 6,5 zł netto/1k
      100k i powyżej 6 zł netto/1k
      ----------------------------------------

Posiadam na wynajem punkty Statlink Standard (wolne 360k).

Atrakcyjne ceny!

Sprawdzony i doświadczony wydawca - w statlinku od samego początku czyli od 2008 roku.
      -----------------------------------------
      Kontakt:
      PW
      lub
      statlink (m.a.ł.p.k.a) aplikacje.net

Na punkty wystawiam faktury VAT.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy