Skocz do zawartości

Jaki CMS pod proste zaplecze


tomcool

Rekomendowane odpowiedzi

1.) Jaki cms polecicie pod zaplecze ? a może wystarczy jakiś prosty skrypy ?

 

Pytam bo wiem że kiedyś był wordpress. A jak jest teraz ? Warto postawić na wordpresie czy już nie koniecznie ? Jakie są wasze uwagi w tym temacie.

Bo mnie się wydaje że najlepiej aby każda stronka bazowała na czymś innym , tak aby była różnorodność ? Dobrze myślę , czy jednak kompletnie nie w tą stronę ?

 

2) Czy przy stawianiu takiego zaplecze warto zastanowić się np nad ssl ? a może jakieś inne rozwiązania ? Co z indeksowaniem ? Zdać się tylko do robota czy jednak ręcznie dodawać do "przestarzałych" - zdaje się, katalogów itp

 

Pzdr

 Cytaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod proste zaplecze zależy jak proste - jak takie gdzie jest/będzie trzy strony na krzyż (choć możesz ich mieć i więcej) to możesz użyć ultra lekki WonderCMS lub coś podobnego w ten deseń choćby polski batflat. Wordpress jest też przydatny bo to popularny CMS i ukrywasz zaplecze w tłumie.

Gdzieś już się przewinęło że zaplecze to musi być max podlinkowane ale na nic szczególnego (tz nie pozycjonujesz zaplecza). Gdzie - tam gdzie nie linkują inni.

Wszystko obija się o kwestię że obecnie są zaplecza które tworzy się jak normalne strony i to jest detaliczna zwykle ilość na którą się mniej lub więcej "chucha i dmucha" i z czasem są dość wartościowe. Reszta to tworzy zaplecza hurtowo i "eksperymentuje" - tu w zamyśle robiona jest tak mała armia terminatorów które maja w założeniu wykończyć Google. W efekcie możesz oczywiście wykończyć pozycjonowany temat  jak zrobisz coś nie tak.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może żaden? Czysty HTML to brak bazy, w zasadzie zerowe obciążenie dla serwera, brak włamów nawet jak nie będziesz pilnował aktualizacji. Wiadomo, jak to uzupełniać w nowe treści, to idzie sobie wygryźć wargi, ale jak nie będziesz ładował się w pomysł na bloga, tylko na coś innego, co nie musi wyglądać na zaktualizowane (czyt. format bloga), to stawiasz to raz, potem linkujesz cały czas i tyle.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może żaden? Czysty HTML to brak bazy, w zasadzie zerowe obciążenie dla serwera, brak włamów nawet jak nie będziesz pilnował aktualizacji. Wiadomo, jak to uzupełniać w nowe treści, to idzie sobie wygryźć wargi, ale jak nie będziesz ładował się w pomysł na bloga, tylko na coś innego, co nie musi wyglądać na zaktualizowane (czyt. format bloga), to stawiasz to raz, potem linkujesz cały czas i tyle.

Długo z tym schodzi, ale działa fajnie. Też polecam. Nie ma żadnych obaw o bezpieczeństwo praktycznie. Dodatkowo co piękne, oszczędności na hostingu, wystarczy prosty hosting bez bazy, html'owe proste strony ważą po kilka MB więc można ich postawić dziesiątki, a nawet setki. Polecam dywersyfikacje czyli kilka wordpresów z aktualizowaną treścią i trochę statycznych html'ów.

Szkółka sadzonek winogron w Dolinie Prądnika, sprzedaż sadzonek winorośli.  |  Przewodnik po Ojcowie: Strona o Ojcowskim Parku Narodowym  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@tomcool masz setki szablonów boostrapowych, za free ;) Korzystaj z tego co jest.

To pojęcie za free jest względne, bo jeśli chce się być w zgodzie z większością licencji, too free = linkware.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To pojęcie za free jest względne, bo jeśli chce się być w zgodzie z większością licencji, too free = linkware.

Oczywiście. Szuka więc szablonów, których licencja umożliwia usunięcie informacji o autorze lub zostawia info/link do autora.

Potrzebujesz dedykowanej aplikacji internetowej? Napisz :) (PHP, MariaDB/MySQL, MongoDB, JavaScript)

Mój prywatny monitor backlinków

Najlepsze serwery Minecraft. A to kolejna lista zawierająca serwery Minecraft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 lub zostawia info/link do autora.

.... to są właśnie linkware. Wiec jeśli masz te " @tomcool masz setki szablonów boostrapowych, za free - których licencja umożliwia usunięcie informacji o autorze " to podaj linki do ich źródeł sam chętnie z nich skorzystam.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.... to są właśnie linkware. Wiec jeśli masz te " @tomcool masz setki szablonów boostrapowych, za free - których licencja umożliwia usunięcie informacji o autorze " to podaj linki do ich źródeł sam chętnie z nich skorzystam.

Doskonale wiem o czym mówisz - nie musisz powtarzać. Nie cytuj mnie dopisując swoje "których licencja umożliwia usunięcie informacji o autorze" bo to przekłamanie. Szablony z których można usunąć info o autorze? Poszukaj, znajdziesz.

Potrzebujesz dedykowanej aplikacji internetowej? Napisz :) (PHP, MariaDB/MySQL, MongoDB, JavaScript)

Mój prywatny monitor backlinków

Najlepsze serwery Minecraft. A to kolejna lista zawierająca serwery Minecraft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Poszukaj, znajdziesz.

Szukałem lecz nie znalazłem dlatego chętnie skorzystam z twoich źródeł tych licznych free szablonów. Możesz rzeczone podać ? Czy na zasadzie mam ale nie powiem ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mion

1. Nie musisz być złośliwy - wiem, że te forum lubi "klepanie się po dupkach" ale to nie ze mną :)

2. Kwestia licencji? Niech wybierze szablon, który mu pasuje i dostosuje się do licencji.

3. Szukanie szablonów? Powodzenia.

@tomcool cmsów masz mnóstwo np. BoltCMS, Windu, CMS Made Simple, GetSimple CMS, Pico a do tego szablony.

 

A tak jak radzi @Paq najlepiej szablony htmlowe. Nie martwisz się o bezpieczeństwo a jest ich mnóstwo w sieci. Aktualizacje treści też można zorganizować ;)

Potrzebujesz dedykowanej aplikacji internetowej? Napisz :) (PHP, MariaDB/MySQL, MongoDB, JavaScript)

Mój prywatny monitor backlinków

Najlepsze serwery Minecraft. A to kolejna lista zawierająca serwery Minecraft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może żaden? Czysty HTML to brak bazy, w zasadzie zerowe obciążenie dla serwera, brak włamów nawet jak nie będziesz pilnował aktualizacji. Wiadomo, jak to uzupełniać w nowe treści, to idzie sobie wygryźć wargi, ale jak nie będziesz ładował się w pomysł na bloga, tylko na coś innego, co nie musi wyglądać na zaktualizowane (czyt. format bloga), to stawiasz to raz, potem linkujesz cały czas i tyle.

A czy jest jakiś soft do bulk dodawania postów ?

Czy oprócz wordpressa, jest jakiś skrypt do do szybkiego dodawania wpisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności