Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.03.2020 o 19:00, jatosia napisał:

Klient dostaje tyle znaków, za ile płaci, 

 

Celna uwaga. Nawet dziś jeden z klientów ustawił zlecenie na 3500 zzs, a w opisie dodał niepozorny plusik. Dlaczego nie ustawił zlecenia na 4000 zzs w takim razie? To nie jest instytucja charytatywna..

 

Jak dotąd zmiany wyszły tak na dobre, że Klienci nadal mają problemy z określeniem, jakiego tekstu faktycznie potrzebują, a do tego dzięki nowemu cennikowi poobniżali sobie ceny (bo po co przepłacać). Oczywiście wszystko z myślą o nas ❤️ (przypomnę- średnio cena za 1000 zzs artykułu blogowego na platformie, czy tekstu średniej jakości to 2,90 zł za 1000 zzs)

No ale skoro Klienci twierdzą, że będą wystawiać dobrze płatne zlecenia, jak te nisko płatne będą im schodzić, to nic mnie już w tej branży nie zdziwi :D 

 

Dziwne jest tylko to, że nie tylko nam powinno przecież zależeć na tym, żeby Zleceniodawcy podnieśli ceny, bo im wyższa stawka, tym wyższe zyski z prowizji od zleceń dla platformy, więc to nie tylko nasz zarobek.

 

Wprowadźcie jeszcze giełdę, to zlecenia znikną zupełnie, bo Klienci, widząc, że ktoś wystawia teksty za gorsze (a jak wiemy, osób piszących za te głodowe stawki jest dużo), będą woleli kontaktować się z nimi w wiadomościach, bo będą wiedzieli, że ktoś poczuje się wyróżniony i za przysłowiową miskę ryżu zlecenie wykona.  

 

Drodzy Forumowicze, którzy piszecie także dla Klientów z zewnątrz- jak to jest, że podobno niektórzy nie podejmują w ogóle zleceń za mniej, niż 15 zł za 1000 zzs, a my mówimy tutaj o zleceniach, gdzie stawka to 3 zł? Bo skoro pisanie za mniej, niż 10 zł to psucie rynku, to w takim razie pisanie za 3 zł czym jest?  :D 

Edytowane przez Nochance
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nochance oznaczenie z plusem to znaczy nie mniej niż i tyle...

Zdarzają się takie przypadki gdzie tekst musi mieć dokładnie określoną wartość.

 

To co ludzie piszą o stawkach to jest trochę naciągane. Faktycznie są osoby, które mają wysokie stawki a nawet bardzo wysokie, ale oni piszą parę tekstów w miesiącu a nie kilka dziennie

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sytuacja - tekst na 3500 znaków o biurkach młodzieżowych zleceniodawca anulował mi w trakcie pisania. Za nawet fajną kasę.  Podjęłam się pisania od razu po rezerwacji i napisałam cały tekst. Dopiero przy zatwierdzeniu okazało się, że zlecenie jest już nieaktualne. Pytanie mam. Jak zapatruje się na to Goodcontet? Straciłam godzinę swojego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące podatków. Może ktoś zechce mi doradzić. Otrzymałam dwa PIT-11 od pana Bartłomieja i Whitepress. W automatycznie wygenerowanej deklaracji podatkowej w oparciu o te dokumenty mam napisane, że podatek wynosi 0 złotych. Podejrzewam, że wynika to z mojego wieku poniżej 26 lat. Jednak ta ulga podatkowa nie dotyczy umów o dzieło, a właśnie tak rozliczana jestem na Goodcontent.pl. W e-PITach przychód jest wpisany w polu dotyczącym umów zlecenie, w przeciwieństwie do dokumentu, który przyszedł pocztą tradycyjną. O co w tym chodzi i co powinnam zrobić, żeby nie mieć problemów? To moja pierwsza deklaracja i nie chciałabym popełnić błędu.

Edit: Pobrałam program e-pity i wpisałam wszystkie dane samodzielnie, tym razem umieszczając przychód w polu dotyczącym umów o dzieło. Nadal wychodzi mi 0 zł podatku i zwrot jego całości. Czy tak powinno być?

Edytowane przez Ainee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ainee napisał:

Mam pytanie dotyczące podatków.

 

A Twoje dochody przekroczyły kwotę wolną od podatku (to jest nieco ponad 3000 zł)? Jeżeli nie, to cały pobrany w zaliczkach podatek jest do zwrotu (wychodzi z tego nieco ponad 500 zł). Może stąd wynika, że wychodzi Ci należność 0 zł :)

 

Pod tym linkiem możesz przeczytać o aktualnej kwocie wolnej od podatku: https://dziennikpolski24.pl/kwota-wolna-od-podatku-2020-kwota-dochodu-wolnego-od-podatku-kiedy-nie-musisz-placic-podatku-dochodowego/ar/c10-14725798

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, joanna.212 napisał:

 

A Twoje dochody przekroczyły kwotę wolną od podatku (to jest nieco ponad 3000 zł)? Jeżeli nie, to cały pobrany w zaliczkach podatek jest do zwrotu (wychodzi z tego nieco ponad 500 zł). Może stąd wynika, że wychodzi Ci należność 0 zł :)

Sprawa rozwiązana. Znalazłam zapis, że jeśli podstawa opodatkowania wynosi mniej niż 8000 złotych, to kwota pomniejszająca podatek wynosi 1440 złotych. Czyli w praktyce cały podatek jest zwracany. Wydawało mi się, że była to niższa suma, dlatego coś mi się nie zgadzało. Miła niespodzianka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć czy zmieniło się coś jeśli chodzi o automatyczną akceptację tekstów? Mam kilka tekstów, którym tydzień minął wczoraj rano/wieczorem a do tej pory nie zostały aktywowane.

 

obraz.thumb.png.cd25b62ad89211968839bc2501b84fd8.png

Edytowane przez aragornik

swiatla.auto.pl - zapraszam

Skuteczne pozycjonowanie - rozwiń swój biznes dzięki promocji w Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aragornik napisał:

Chciałbym się dowiedzieć czy zmieniło się coś jeśli chodzi o automatyczną akceptację tekstów? Mam kilka tekstów, którym tydzień minął wczoraj rano/wieczorem a do tej pory nie zostały aktywowane.

 

obraz.thumb.png.cd25b62ad89211968839bc2501b84fd8.png

Pewnie zmieniali coś na stronie i pomieszało się. Trzeba pisać w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 21:00, pawelek napisał:

 

Nie widzę powodów dla których kategoryzacja miałaby obniżać ceny, ona wyraźnie narzuca dość przyzwoite ceny domyślnie i często podwyższa minimalne. I pomaga tworzyć jaśniejsze wytyczne.

 

Paweł Strykowski

 

Czekałem z niecierpliwością, aż pojawią się zlecenia od jednego z lepszych (dotychczas) kientów. Dzisiaj się pojawiły.

Dotychczas stawka wynosiła 11,5 zł netto za tekst 2000 zzs.

Dzisiaj stawka to 9,28 zł netto za tekst 2000 zzs.

Wymagania zostały identyczne.

Ale oczywiście - dzięki kategoryzacji copywriterom się znacznie poprawiło.

 

Tak trzymać!

Edytowane przez sindirus
  • Like 3

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności