Jump to content

mcgregor333

Forumowicze
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Good

Recent Profile Visitors

160 profile views
 1. U mnie to samo. Widocznie błąd systemu. Napisałem już w tej sprawie do szefa portalu.
 2. Ja mam około 4 000 tekstów na koncie i średnią 5. Ale realizuje zlecenia wyłącznie dla kilku sprawdzonych klientów, którzy nie czepiają się o byle co i potrafią docenić jakość.
 3. Do lutego sytuacja była świetna, to znaczy na stronie wisiało mnóstwo tekstów zarówno w tygodniu, jak i w weekendy. Potem wyraźnie spadła zarówno liczba zleceniodawców i stawki za teksty. W tej chwili opłaca się pisać jedynie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16, bo jest najwięcej dobrze wycenionych zleceń. Jeśli ktoś pisze tyko w weekendy, to nie wróżę sukcesu. Być może ulegnie to zmianie - pożyjemy, zobaczymy... A lepiej płatne teksty pojawiają się w tym samym panelu. I niestety jest ich bardzo niewiele.
 4. Realizuję głównie zlecenia z tekstami na maksymalnie 2500 znaków, stąd aż 5000. Tak mi wygodniej.
 5. Ja mam na koncie ponad 5000 tekstów i zaledwie 5 odrzuconych (głównie w pierwszych kilku dniach działalności, kiedy byłem jeszcze niedoświadczony). Jeśli u kogoś ten procent jest większy, to ma problem.
 6. Prawda jest taka, że przy optymistycznym scenariuszu przez najbliższe dwa, trzy miesiące możemy zapomnieć o normalnych zarobkach na tym portalu. I raczej nie zmieni tego nawet najlepsza kampania reklamowa. Z trudem przychodzi mi ta smutna konstatacja, bo do niedawna było to jedno z moich dwóch głównych źródeł utrzymania.
 7. Problem polega na tym, że jak zleceniodawcy zaczną brać teksty z giełdy, to normalnych zleceń będzie jeszcze mniej i ceny znowu pójdą w dół. Tak było kiedyś na innym portalu. Nie rozumiem, jak można tego nie dostrzegać. Poza tym giełda jest z punktu widzenia copy nieopłacalna - przynajmniej ja mam takie doświadczenia.
 8. Zgadzam się, moim zdaniem giełda spowoduje jeszcze większą obniżkę cen. Moje liczne teksty leżały miesiącami w dwóch różnych miejscach tego typu i pies z kulawą nogą się nimi nie zainteresował.
 9. Dla mnie również giełda jest w obecnej sytuacji bezsensownym pomysłem. Zwłaszcza że przychody ze sprzedaży gotowych tekstów stanowią zazwyczaj kilka procent całego miesięcznego zarobku.
 10. Ja jestem stale online, bo pracuję zawodowo jako copy. Zleceń jest zdecydowanie mniej niż jeszcze miesiąc temu, a co najgorsze - wielu najlepszych zleceniodawców przestało je w ogóle wystawiać. Stawki też znacznie się zmniejszyły. To oczywiście nie jest wina właścicieli portalu, ale sytuacji wymaga drastycznych rozwiązań.
 11. Naprawdę liczba zleceń nie zmniejszyła się? W tej chwili na stronie jest kilkanaście zleceń od czterech autorów. Jako osoba pisząca na tym portalu regularnie od dwóch lat stwierdzam, że sytuacja jest tragiczna. Do tej pory zarabiałem średnio około 2500 zł, a w mijającym miesiącu udało mi się zarobić zaledwie 1200 zł - mimo że nieustannie odświeżam listę, aby wyłapać co lepsze oferty. Przewiduję, że jak tak dalej pójdzie, to nie będę miał wyjścia i ostatecznie zrezygnuję.
 12. Do mnie też nie doszedł PIT. Daliby sobie spokój z tym wysyłaniem pocztą, w zupełności wystarczy plik.
 13. Problem polega na tym, że obniżki cen nastąpiły przez pojawieniem się wirusa w Europie. To jest modelowe wciskanie kitu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy