Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu pojawiają się oferty kupna / sprzedaży zaplecza.

Sam nawet dałem ofertę kupna. Szczególnie pozycjonerzy bez wielkiego zaplecza muszą kiedyś stanąć porządnie na nogach i pokazać, że są godni konkurować z firmami liczącymi na dzisiejszym rynku. Początki- budowanie zaplecza jest trudne. Wymaga wiele czasu albo nakładów finansowych.

Postanowiłem stworzyć ten temat, aby pokazać metody budowania zaplecza od początku (punktem startowym niech będzie 1 strona z zaindeksowanymi 100 podstronami, widniejąca w Google już od 3 miesięcy- katalogowana do 300 katalogów).

Jak najlepiej rozwinąć swoje zaplecze, nie tylko, aby wypozycjonować tę stronę, ale mieć całą sieć gotową do pozycjonowania innych stron? Załóżmy, że budujemy strony różno tematyczne.

Oczywiście katalogowanie (czasochłonny proces), który jednak zawsze może dać trochę siły. Dla poczatkujących jest on bardzo ważnym czynnikiem. Zwykle katalogi to pierwsze linki prowadzące do stron adeptów. Jak już pisałem katalogowanie wymaga niestety czasu, a katalogując 20-30 serwisów dziennie jest go coraz mniej. Zlecenie katalogowania dla poczatkujących może być zadużym wydatkiem finansowym. Nie mają oni dochodów od klientów, jedynie własną gotówkę

Przyjmijmy jednak, że ktoś nie ma pieniędzy.

Katalogowanie, wymiana wiele nie dadzą. Moim zdaniem na takim etapie warto sporządzić mądry projekt. Może jakieś skrypty z wymaganiem linka zwrotnego. Można stworzyć ciekawe strony, aby ludzie sami linkowali do nich (wydaje się to nam trudne, ale np. wikipedia moim zdaniem właśnie w ten sposób zdobyła "wartość").

Zwykle początkujący natrafiaja się na system wymiany linkowej. Czy jest to dobrym rozwiązaniem? Wątpię, ponieważ ich strony z mała ilością podstron i jadących tylko na katalogach dostaną małą sumę punktów. Coprawda może to dać jakieś efekty, ale moim zdaniem systemy wymiany linkowej NIGDY nie były i nie będą pewne (patrz np. l-v, który możliwe w niedlugim czasie straci olbrzymią ilość użytkowników- powód: wyindeksowanie ich z G).

Proszę stwarzajmy tutaj takie scenariusze. Może będzie wam miło wspomnieć jak Wy zaczynaliście tworzyć swoje małe strony, rozbudowując je do dzisiejszej postaci. Jestem trochę zmęczony, więc przepraszam Was jakbym wypisał zadużo głupot.

Case study jak pozyskać więcej leadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o założeniu bez kasy.

Ok- mamy rozwiązanie dla ludzi z kasą, a co z resztą? Jakiś czas temu postanowiłem zacząć skrobać ebooka o pozycjonowaniu, po mimo, że przerwałem prace z powodu braku czasu zamierzam go ukończyć i właśnie do takich ludzi chcę go kierować. Moim zdaniem ludzie z kasą nie bawiliby się w pozycjonowanie własnych stronek tylko podpisaliby umowę z firmą i robili to co chcą.

Case study jak pozyskać więcej leadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(punktem startowym niech będzie 1 strona z zaindeksowanymi 100 podstronami, widniejąca w Google już od 3 miesięcy- katalogowana do 300 katalogów).

Zastanawiam się czy w ciągu 3 miesięcy Google jest w stanie zaindeksowac 100 podstron nowej domeny:pytajnik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy w ciągu 3 miesięcy Google jest w stanie zaindeksowac 100 podstron nowej domeny:pytajnik:

w 3 miechy moze nie. ale w 2 tygodnie czmeu nie ;)

ps. offtopic: Basso i Urlich nie jadą?!?! jezus maria.. masakra... dawalem wszystko na basso, szczegolnie po giro. a teraz? teraz to nie ma nikogo sensownego. jakies pionki beda mialy historyczna szanse na sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ofttopic normanos: i wreszcie będzie zagadkowy tour ;) nie ma lanca, nie ma basso, nie ma ullricha to jakiś czarny koń wygra ;)

Kup sobie nieruchomości Kraków albo apartamenty Zakopane. Obejrzyj też fotoblog Grzegorza Ziemiańskiego Nowa Huta na deser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem rozwiązanie na budowanie zaplecza dla ludzi bez kasy.

Nie jest to męczące katalogowanie ani żebranie o wymianę linkiem.

Ja znalazłem, inne osoby na tym forum znalazły, ale nikt mądry tą wiedzą się nie podzieli. Ja też nie. Osoby w temacie wiedzą o co chodzi...;)

P.S. Moja stopka nie ma nic wspólnego z tą tajemnicą.

Edytowane przez 15175
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, że nie potrzeba na to kasy. potrzebny jest jedynie czas. duzo czasu. do tego pomysl na sensowne linkowanie. masa freehostow i pare miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was rozgryzłem. Mówicie, że potrzeba czasu, cierpliwości, etc, etc, ale nie zechcecie podać konkretnych scenariuszy. Ponoć jest to działa "dla początkujących", a wy tu uprawiacie tylko wolną dyskusję opartą na ogólnikach bez konkretów.

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt tu nikomu nie poda rozwiazania na tacy. z milionow powodow.

cala wiedza jest na tysiacach stroin tego forum. jezeli ktos niepotrafi sobie tego przyswoic, wyygoglac, zrozumiec, pokombinowac to niech nie liczy na sukces.

tu ktos ma w opisie: SEO nie jest dla wszystkich. ma racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności