Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo - co pozycjoner to opinia.

 

Ale drugą sprawą jest to, że to zależy od skali. Piszesz o 30 katalogach ale to zależy ile stron skatalogujesz i czy chcesz robić wszędzie, wszystkie 30 linków? Czy te strony zapleczowe i strona główna mają inne linki czy będą mieć tylko te 30? Jak dużo innych linków? Jak dużo z nich się różni?

 

Przy czym nie pytam po to abyś tutaj na forum odpowiadał :) Chce raczej przekazać, że przy małej skali praktycznie wszystko przejdzie, a przy większej te same rzeczy mogą robić problemy.

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem trochę świeży w temacie SEO i gryzą mnie pewne pytania z tej dziedziny, ale jasnej odpowiedzi nie znalazłem.

Od razu wale hurtem :

 

1. Budując zaplecze chciałbym mieć podgląd w jego analizę ruchu, najlepiej oczywiście Google analystic. Ale budując zaplecze chodzi o to aby wujek google nie kapnął się że zaplecza należą do tego samego właściciela oraz do tego samego użytkownika co strona do której linkujemy. Jeśli podłącze zaplecza do tego samego konta analystic to na pewno się dowie... Jeśli stworze nowe konto google i podczepię analizę nowej strony zapleczowej ale  z tego samego komputera , to i tak się dowie (google koliguje adresy email z których następują logowanie po UA String maszyn i IP). Jak zatem mam to zrobić bezpiecznie ?  Chyba że za bardzo kombinuje ?

 

2. Czy linkowanie z zapleczówek z parametrami UTM w linku jest źle widziane przez Google ? Będzie wyglądało jak nienaturalne ?

 

3. Czy są narzędzia do badania wygasłych domen pod kontem ich mocy, potencjalnego użycia  i ewentualnych filtrów , ale tak aby zbadać czy np jest ban jeszcze przed zakupem takiej domeny ?

 

4. Czy jest sens przejmowania mocnych wygasłych domen ale niezwiązanych tematycznie (pod względem adresu domeny) z głównymi frazami linkowania stron. Czy postawić na niej zaplecze z zawartością podobną tematycznie do poprzedniej i tworzyć linki do strony głównej np w stopce . Spotkałem się z takim rozwiązaniem kilka razy. Przykład: stara domena z treścią o pisarzach polskich ale miała link w stopce do sklepu z odzieżą sportową. Czy to coś daje w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. Budując zaplecze chciałbym mieć podgląd w jego analizę ruchu, najlepiej oczywiście Google analystic.

Niby czemu GA najlepiej na zaplecze doskonale nadaje się Yandex Metrica

Cytat

. Czy linkowanie z zapleczówek z parametrami UTM w linku jest źle widziane przez Google ? Będzie wyglądało jak nienaturalne ?

Linkować zaplecze należy w najbardziej zróżnicowane sposoby, czym więcej sposobów, linków, źródeł tym badzie profil linków wygląda na "naturalny", co kol wiek to naturale w Twoim rozumieniu znaczy.

3. Są, wszytko zależy co w Twoim rozumieniu jest "wartością", jakiś % prawdopodobieństwa "bana" można sprawdzić komendą site: jeśli domena wygasła nie dawno i jeszcze index nie zniknął samoczynnie.

 

4. Jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

1. Jeśli chodzi o GA analystic to jestem po prostu przyzwyczajony , ale istotnie jest to pomysł. Czy są inne takie serwisy do analiz ruchu - bezpłatne :-P

Natomiast czy jest to prawdziwe co napisałem w poprzednim poście?

Słyszałem też, że do tłumaczenia artykułów do zaplecz z obcojęzycznych stron , nie powinno się używać google translate, bo może również wychwycić właśnie duplikat. Słowem BIG DATA :-(

 

2. Parametry utm dodaje zwykle aby śledzić ruch przez odnośniki , czyli formalnie mamy kontrole nad linkiem, jak link jest kontrolowany to nie jest naturalny... Jak rozumiem z odpowiedzi - można , ale lepiej nie :P

 

3. OK

4. OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, plaxton napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź.

1. Jeśli chodzi o GA analystic to jestem po prostu przyzwyczajony , ale istotnie jest to pomysł. Czy są inne takie serwisy do analiz ruchu - bezpłatne :-P

 

Sprawdz sobie Piwik (choc akurat chyba nazwe to zmienia, ale nie pamietam na jaka...).

Artscape - tworzenie stron www | Pomóż Szajce Szarego Wilka: https://pomagam.pl/szajkowepsiaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam swoja strone, którą chciałbym wspomóc za pomocą dwóch / trzech stron zapleczowych - czy to w ogole ma sens?
Jeżeli tak to w jaki sposób najlepiej to robić? Gdzie powinienem udostępniać takie strony zapleczowe bo domyślam ię że samo ich postawienie i dodanie treści oraz linkóœ nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paskalo napisał:

hej, mam swoja strone, którą chciałbym wspomóc za pomocą dwóch / trzech stron zapleczowych - czy to w ogole ma sens?
Jeżeli tak to w jaki sposób najlepiej to robić? Gdzie powinienem udostępniać takie strony zapleczowe bo domyślam ię że samo ich postawienie i dodanie treści oraz linkóœ nic nie da

 

Żeby stawiać zaplecze powinieneś poznać podstawy optymalizacji i pozycjonowania. Poczytaj forum, i śledź blogi o marketingu, a w międzyczasie ćwicz na próbnej stronie. 

Sprawdź szeroką ofertę lakierów hybrydowych klasy premium: www.NOX-Nails.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkować z zaplecza wyłącznie podstronę docelową na dane hasło, czy również czasem stronę główną?

Przykład, strona internetowa o poduszkach "www.poduszki.xyz"

Podstrona o poduszkach pierzowych zapachowych "www.poduszki.xyz/poduszki-pierzowe-zapachowe"

Pozycjonowane hasło to "poduszki pierzowe zapachowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat odwiecznie poruszany i chyba bez końca. Darmowe ok - dostajesz darmową domenę i trochę miejsca na serwerze do tego skrypt. Jednak największym minusem jest to że dziś tam masz zaplecze a jutro go nie ma. Jeśli piszemy tu nawet o 5 stronach zapleczowych to jeśli chcesz doładować stronę docelową to zdecydowanie tylko hosting i płatna domena. Czysta kalkulacja: hosting + 5 różnych IP  z różnymi klasami C to koszt około 150-200 zł rocznie. 5 domen masz zazwyczaj pierwszy rok za darmo. Wydaje mi się że nawet wydając rocznie na start zaplecza składającego się z 5 stron zapleczowych kwotę w wysokości około 200 zł to nie majątek jeśli myślisz poważnie o tej branży. To mniej niż 20 zł miesięcznie więc paczka fajek i piwko mniej miesięcznie. Po roku zobaczysz co z czym się je, co daje efekty a co nie. Poza tym na proste frazy to i zaplecze nie jest potrzebne.

Edytowane przez killerbees1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blazejs napisał:

Wordpress.com wcale nie indeksuje sie tak dobrze jak by sie moglo wydawac.

Potwierdzam to absolutnie. Ciężko zbudować na tym coś mocniejszego. Bardziej działały blogi onetu, ale to już tylko do jutra ... niestety darmowe i zamyka się bez możliwości zrobienia przekierowania. Blogi na wordpress.com rzeczywiście wymagały sporo linków, żeby były widoczne i cokolwiek działały. Moim zdaniem (teraz to już wiem) szkoda na to czasu.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z darmowymi zapleczami jest niestety tak że powoli się wykruszają platformy blogowe, cóż SM is king. Kiedyś była taka platforma blogowa wordpressy.pl -niestety leży, tam zaplecze naprawdę potrafiło całkiem nieźle w serpach się błysnąć. Choć najfajniejszy był bblog.pl  (też zniknął),  wystarczyło posiadając bloga, a pseudonim mógł być słowem kluczowym, skomentować kilkanaście popularnych blogów tej platformy (wszystko DF) i  zapleczówka kopała. itd

Po tym sentymentalnym wpisie o tym co było, czas na o tym co jest teraz.

Poważni panowie promujący pigułki na miękką faję, czy podobne wspomagacze w dalszym ciągu korzystają z darmowych platform blogowych i na tysiące robią na nich zapleczówki. Nawet jak linki nie kopią mocno, to i tak są statystycznie  stabilniejsze niż jakakolwiek miejscówka zdobyta automatem.

Osobiście uważam że do amatorskiego pozycjonowania swojej strony, czy kilku stronek, darmowe zaplecze na platformach blogowych jest OK, oczywiście trzeba podchodzić do tego z pełnym luzem, jak do każdej miejscówki na zdobycie linka, jest to super robi swoją robotę, znika trudno, trzeba znaleźć nowe miejsce.

 

 

www

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Arkaszka napisał:

Osobiście uważam że do amatorskiego pozycjonowania swojej strony, czy kilku stronek, darmowe zaplecze na platformach blogowych jest OK, oczywiście trzeba podchodzić do tego z pełnym luzem, jak do każdej miejscówki na zdobycie linka, jest to super robi swoją robotę, znika trudno, trzeba znaleźć nowe miejsce.

 

Dzialac dziala. Na lokalne nawet calkiem dobrze (po zbanowaniu albo usunieciu przez admina takiej darmowej zapleczowki od razu widac spadek pozycji wiec na pewno dziala). Rzecz w tym, ze trzeba miec tego bardzo duzo - tak jak w przyrodzie, duzo potomstwa w nadziei ze czesc przezyje. Klopot w tym, ze coraz wiecej znika i coraz trudniej znalezc nowe, a to co zostalo jest coraz bardziej zasyfione pigulkami. No i trzeba uwzglednic czynnik olewania frustracji po armagedonie takiego zaplecza. Ale i tak dalej takie stawiam...

Artscape - tworzenie stron www | Pomóż Szajce Szarego Wilka: https://pomagam.pl/szajkowepsiaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności