Zaloguj się, aby obserwować  
MKucinski

Zamknięte działy na forum

Czy jesteś za utworzeniem zamkniętych działów na PiO?  

76 użytkowników zagłosowało

 1. 1. Czy jesteś za utworzeniem zamkniętych działów na PiO?

  • Tak
   36
  • Nie
   24


Polecane posty

PiO od dłuższego czasu w otwartych tematach nie jest niczym innym, jak tubą propagandową, gdzie często 3/4 postów to nic innego, jak marketing szyty na miarę samych siebie. Ewentualnie wątki ciągną się przez kilkanaście stron, gdzie wartościowych postów faktycznie na temat jest kilka, reszta to pstryczki w nos bądź propaganda.

W związku z tym zastanawiam się, czy nie miałoby sensu utworzenie kilku zamkniętych, ostro moderowanych działów dla osób z minimum 500 postów lub 100-200 podziękowań za posty. Dałoby to może motywację do konkretniejszego pisania dla użytkowników nowych, a innym miejsce do wymiany opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym zastanawiam się, czy nie miałoby sensu utworzenie kilku zamkniętych, ostro moderowanych działów

zamknięte działy już istnieją na forum. ;)


SzlafRock.pl.   

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat przewijał się już. Chyba Max też był za tym. Ostatecznie jednak wiadomo kto podejmuje ostateczne decyzje ;)

Jakiś przykład tematów, które widziałbyś w tych zamkniętych?

Kiedyś na PiO to też była tuba. Było tu jednak więcej osób, które trzymały poziom. Było to w czasie, gdy o pozycjonowaniu mniej było wiadomo. Była lepsza, bardziej merytoryczna współpraca. Teraz każdy zajmuje się swoimi biznesami a tutaj są głównie Ci co mają coś do sprzedania/wciśnięcia i Ci co dużo aczkolwiek nie konkretnie gadają.


Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, gadałem Michałem chyba pzrez ok 1 h na temat właśnie również działów zamkniętych, płatnego działu ogłoszeń i innych zmian. Tak na prawdę to zostało tylko to zrealizować. Jest dobro od osób decyzyjnych. Zamknięte działy potrzebne, w jakiej postaci, z jakim poziomem dostępu, jak ten dostęp udzielać to do przedyskutowania. Na pewno takie działu muszą być płatne z "symboliczną" oplata aby odsiać użytkowników dla których 50 zł domena - 50 serwer na rok to inwestycja.

zamknięte działy już istnieją na forum.

tak ale to już "nie żyje" i był to dział raczej dla osób co znają się osobiście, taka przyjacielska kawiarenka.

 • Like 1

re287am9.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to super :) Przydał by się jakiś zamknięty dostęp, to fakt. Choćby na sweetaśne focie forowiczów ;)

 • Like 1

LinkTak.pl         - linkuj ze statycznego SWL ze stron o wysokim TrustFlow!

EdytorSeo.pl    - szybkie i łatwe tworzenie treści pod SEO!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy nie miałoby sensu utworzenie kilku zamkniętych, ostro moderowanych działów

Dałoby to może motywację do konkretniejszego pisania dla użytkowników nowych

którzy dostępu mieć przecież nie będą :)


dla osób z minimum 500 postów lub 100-200 podziękowań za posty

a jak wiadomo za pomoc na PIO mało kto daje podziękowanie , ale za dobrą ripostę można dostać wiele.

moim skromnym zdaniem - dostęp dla ludzi z doświadczeniem, i stażem ( lajki i posty nie powinny odgrywać tu żadnej roli ). Ale teraz pytanie co w takim dziale ma być ? I jaki jest powód zakładania takiego działu skoro ludzie mocno krytykowani za "lansowanie" i tak będą tam mięli dostęp :). Chcesz podzielić PIO na dwie częsci - jedną z reklamami i lansem i drugą bez reklam i lansu ?


płatnego działu ogłoszeń

Tutaj jestem "za" ( może poza pisarzami - i tak nie wiele zarabiaja)- dodatkowo ilośc postów i staż - wyeliminowało by to częsciowo oszustów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Motywacja pomocy świeżym użytkownikom do pisania na forum ogólnym.

Ludzie krytykowani za lans raczej nie mieliby powodów, by lansować się w zamkniętym gronie, bo nikt się na to nie nabierze. Spodziewałbym się raczej dyskusji bardziej merytorycznych. Nikt o zdrowym rozumie poza działem testy nie pokazuje ani swoich domen, ani konkretnych case study, bo zwyczajnie zbyt wiele osób ma do tego dostęp. Mało kto pomoże z bardziej zaawansowaną obsługą jakiegokolwiek softu seo z tego samego powodu. W seo jest dużo różnych dróg do sukcesu i specjalista w jednej dziedzinie, może być kompletnym laikiem w drugiej, pomagając drugiemu pomoże sam sobie. Ale otwartość forum zamyka jakiekolwiek bardziej sensowne dyskusje.

Sam często kasowałem swoje posty lub zwyczajnie zamykałem temat z jakimś pytaniem, na które znam odpowiedź i mógłbym pomóc, bo nie chcę pomagać 2000 no-name'ów, tylko grupie konkretnych osób.

Co do podziękowań, to ja rzadko udzielam się w tematach, a tym bardziej w jakichkolwiek flamewarach rzucając ciętymi ripostami na lewo i prawo, udało mi się jednak trochę tych polubień zebrać, myślę że przynajmniej 3/4 z nich to posty pomocne dla innych.

Ostateczną decyzję i tak mogą podjąć administratorzy i moderatorzy na podstawie postów użytkownika, aby uniknąć tych sypiących ripostami i dowcipami na lewo i prawo.

 • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Motywacja pomocy świeżym użytkownikom do pisania na forum ogólnym.

ja bym wolał zmotywować świeżych do tego żeby najpierw trochę poszukali a pożniej zadawali po raz 20 to samo pytanie. Nie wiem czy nie było by dobrym pomysłem zablokować do pisania wszystkie działy oprócz "dla początkujacych" - znacznie ograniczyło by to smiecenia na forum i forum stało by się dużo bardziej przejrzyste.


Ostateczną decyzję i tak mogą podjąć administratorzy i moderatorzy na podstawie postów użytkownika, aby uniknąć tych sypiących ripostami i dowcipami na lewo i prawo.

I ja tutaj jestem najlepszym przykładem :( . Staram się pomagać gdzie mogę ale wiedzy fachowej nie posiadam. Staż mam krótki ale znowu często przewyższam wiedzą ludzi z kontami z poprzedniej dekady więc to tez nie może być wyznacznikiem.

Ale nie ma się co oszukiwać - w takim dziale i tak nikt nic konkretnego nie napisze - może ktoś coś piśnie ale później będzie tego żałował bo będzie jednym z niewielu którzy ujawniają swoje doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczestniczysz w jakiejś zamkniętej grupie seo? Bo ja mam zupełnie inne wrażenia od Ciebie. Jest mnóstwo osób, które chętnie dzielą się wiedzą za wiedzę i na PiO też można takie osoby znaleźć i porozmawiać chociażby na PW, jakby je wszystkie zebrać w kupę, to byłaby to już jakaś siła. Jest poza tym mnóstwo ciekawych projektów, które można podjąć wspólnie, gdzie jednostka nie da sobie rady ze względu na ograniczenia np. sprzętowe, no chyba że ktoś chce zabulić 2 klocki na vpsy i przesiedzieć miesiąc przed komputerem, byle tylko z nikim się nie dzielić - to już jego prywatna sprawa.

Mam pytanie: czy bierzesz aktywnie udział w jakiejś większej lub mniejszej, ale zamkniętej grupie seo? Ja tak i wiem, że mnóstwo innych osób także rozbijając się na różne obozy, które są bardzo aktywne. Niektórzy bardziej inni mniej prywatnie, niektórzy tylko wśród grona znajomych inni szerzej. Tak czy siak seo jest taką branżą, gdzie bardzo często samemu nie można zrobić nawet pół procenta tego, co w większej grupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak seo jest taką branżą, gdzie bardzo często samemu nie można zrobić nawet pół procenta tego, co w większej grupie.

ktoś kiedyś powiedział że seo to sport indywidualny a nie grupowy i według mnie tak jest. Wiadomo co się dzieje jak upublicznisz jakieś "prywatne" miejscówki - po kilku dniach już nie są "tylko Twoje" ani "zamkniętej grupy" bo "ktoś" będzie się nimi popisywał w innych grupach. Tak samo z doświadczeniami - powiesz jednemu to inni będą tego samego próbować bo po co samemu próbować czegoś innego. I znowu się zacznie tworzenie mniejszych grup i tak w kółko aż zostaniesz sam bo stwierdzisz że nikomu nie mozna zaufać ;/


Mam pytanie: czy bierzesz aktywnie udział w jakiejś większej lub mniejszej, ale zamkniętej grupie seo?

Nie nie biorę czynnego udziału w żadnej grupie bo moja wiedza w tym temacie jest prawie żadna - ale jak mam jakieś pytania to mam kilka "zaufanych osób" na forum które mogę spytać przez PW i zawsze dostaję konkretne odpowiedzi . Może właśnie dlatego je dostaję bo nie uczestniczę w żadnych grupach i nie wyjawię "tajemnic" ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

unnamed: mylisz się, masz prawo mieć swoje zdanie, ale nie możesz tego poprzeć żadnym argumentem "z życia wziętym", rozmawiałem z różnymi ludźmi i stąd i zowąd, różnymi rzeczami się dzieliłem i różne rzeczy w zamian otrzymywałem i nigdy nic nie wyszło poza zaufane grono osób i mam tego 100% pewność.

SEO jest sportem drużynowym, ale w niektórych przypadkach samemu, a nawet w kilka osób jest bardzo trudno rozwiązać albo jakiś problem albo osiągnąć jakiś cel, np przemielenie kilkudziesięciu milionowej listy sharvestowanych adresów. Sam? Dasz radę, oczywiście, ale musisz się liczyć z: kosztem dodatkowych VPSów, bardzo często dodatkowych licencji na softy i kilku tygodni odłączenia od pracy swoich narzędzi. W grupie zawsze znajdzie się ktoś, kto jedną lickę na tydzień może dołożyć i przemielić swoje kilka mln. Taki przykład z życia chyba większości wzięty. Na zamkniętym forum można wrzucić trudny przypadek klienta, jezeli ktoś się tym zajmuje, bo w zamkniętej grupie nie ma karierowiczów biorących wszystko i wszedzie od każdego. Na PiO wrzucając domenę jakąkolwiek poza testową, to podpis pod np. zerwaniem umowy z klientem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ale czy jest sens tworzenia takiej odrębnej grupy na PIO gdzie będzie miało dostęp tylko kilka - kilkanaście osób ? Domena z hostingiem to groszowe sprawy - zapraszasz "znajomych" i ani w oczy nie kłuje , ani nie ma żadnych warunków które trzeba spełniać - po prostu musisz zostać zaproszony ewentualnie poprosić o wstęp.


w niektórych przypadkach samemu, a nawet w kilka osób jest bardzo trudno rozwiązać albo jakiś problem albo osiągnąć jakiś cel

Widocznie celujesz za wysoko.


Na zamkniętym forum można wrzucić trudny przypadek klienta, jezeli ktoś się tym zajmuje, bo w zamkniętej grupie nie ma karierowiczów biorących wszystko i wszedzie od każdego

Takich nie wyeliminujesz - w każdym razie na pewno nie z "czyjegoś" forum - ale z mojej strony życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam jednak jednego: nawet jak się zrobi taki zamknięty, płatny dział to i tak wiedza w nim zawarta będzie zasypywana pytaniami o podstawy - bo delikwent zapłaci te 10 czy 15 złotych i będzie żądał odpowiedzi, przecież zapłacił, co będzie czytał - a po roku będzie dokładnie takim samym "śmietnikiem" jak jest teraz :) na forum lejce są za długie a podkręca to jeszcze zbędny dział "polityczne", który o dziwo dostępny jest dopiero po zalogowaniu..

 • Like 1

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 czy 15 złotych
?

Nie no nie rozbijajmy sie o drobne; jeżeli będa ekskluzywne materiały, analizy, przykłady, rzeczowa dyskusja, to 300 PLN = 100$ miesięcznie to chyba standard


Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Kto przegląda   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.