Skocz do zawartości

Weryfikowanie Linków Złej Jakości


enimen

Rekomendowane odpowiedzi


Dlaczego więc link z tego samego katalogu nie szkodzi innej stronie znajdującej się w nim?

To czy szkodzi i nie szkodzi nikt nie jest w stanie stwierdzić nawet w 40% , można jedynie ocenić z 99% pewnością jeżeli został podany jako przykład złego linku .

Co do Twojego pytania już napisałem,że w grę wchodzą dwa parametry jakość strony i parametr linku. Jeden pieprznie ładny rozwinięty wpis w katalogu z neutralnym anchorem/tytułem a drugi pieprznie CTR+V i anchor EM i nawet Ty będziesz w stanie określić który z tych dwóch linków ma większe szanse w wiadomościach GWT stanąć na podium przykładów "znależliśmy linki bla bla bla" ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

99% pewnością jeżeli został podany jako przykład złego linku

Ok, to już wszystko wiem.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mówienie o Tym iż za każdy link można dostać naganę jest całkowicie bez sensu. Jeżeli tak by było to google zamiast udoskonalać algorytm powinno zastosować algorytm koła fortuny np. dzisiaj wylosujemy 100tys domen które dostana filtr. Przecież takie rozwiązanie prowadziło by do samozagłady google. Moim zdaniem google posiada historię na temat każdej domeny którą analizuje i na której się uczy. Wystarczy że robot rozpoznaje że katalog jest katalogiem a precel jest preclem i sprawdza procentowo ilość zawartych linków w tym calym syfie. Jeżeli strona przekroczy magiczny procent syfiastych linków wtedy, zostaje pod obserwacją, i np. jeżeli w przeciągu jakiegoś czasu strona dalej linkuje do syfu to dostaje filtr. Jeżeli za każdy link można dostać po du**e, to serpy zmieniały by się co tydzień, a przecież tak nie jest. Wyniki w serpach mogą poruszać się w niewielkim stopniu, ale nigdy nie będą zmieniać się np. co tydzień czy tam co miesiąc.

W sumie dochodząc do wniosku po Tym co napisałem, iż sama rozmowa o linkach jest bez sensu, gdyż to zapewne jeden z wielu parametrów pozycji w google. Przecież są strony które mają multum syfiastych linków a jednak bronią się czymś inny i pozostają w topach. Ostatnio mowa jest o współczynniku odrzucenia, który może wchodzić w grę o pozycje w serpach. Pewnie każdy z nas by się ostro zdziwił, jeżeli poznał by algorytm G, i to co taki algorytm bierze pod uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli za każdy link można dostać po du**e

Jest zasadnicza różnica pomiędzy można dostać a dostać ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mówienie o Tym iż za każdy link można dostać naganę jest całkowicie bez sensu.

Większość opiera swoją wiedzę o "nienaturalnych linkach" na powiadomieniach w GWT - jak mają w "przykładach" linki z wikipedia.org - krzyczą że przez wiki dostali filtr. Tak samo DMOZ. Dziwi mnie bardzo że na PIO nie została przeprowadzona akcja "uświadamiania" . Skoro jeden spamer usunął 100 losowych linków i mu odpuścili a inny usunął wszystkie i dalej odmawiają to najwidoczniej mają u siebie "ten jeden jedyny" którym chcą Cie uwalić. Jak trafisz - masz farta , jak nie to odmowa.

google zamiast udoskonalać algorytm powinno zastosować algorytm koła fortuny np. dzisiaj wylosujemy 100tys domen które dostana filtr. Przecież takie rozwiązanie prowadziło by do samozagłady google.

Nie okłamujmy się - wiele stron nie powinno pojawiac się w wynikach ale winne temu jest też google i niedopracowanie algo tudzież pogoń za kasą z AdWords. Zarejestrowanych jest obecnie ponad 1/4 miliarda domen a z subdomenami to dużo, dużo więcej. Wycinanie 100 tys dziennie spowodowało by wzrost sprzedaży domen i ... chyba nic wiecej

W sumie dochodząc do wniosku po Tym co napisałem, iż sama rozmowa o linkach jest bez sensu, gdyż to zapewne jeden z wielu parametrów pozycji w google

To Twój wniosek - ja mam całkiem inny - linki są bardzo ważne a może najważniejsze. Anchory chyba tracą na znaczeniu ( w gwt wypływają konkurencyjne frazy na które nie linkowałem )

Przecież są strony które mają multum syfiastych linków a jednak bronią się czymś inny i pozostają w topach

bo mają linki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta cała dyskusja metafizyczna jest :) Pewnie link musi być na stronie wartościowej i odpowiedni, ale to nic w sumie nie znaczy, bo raz taki jest a innym razem może nie być, bo Gugiel coś zmienił albo algorytm ma buga. Pewnie są jakieś reguły, ale nie wydaje by były one logiczne zawsze tak jak to normalnym ludziom się wydaje. Gugiel ma swoje cele, a ich wskazówki i dobre słowo Cuttsa są bez treści właściwie, bo np. gadanie jak sprawdzają czy link płatny jest po prostu śmieszne. Dotyczy to pewnego przypadku, gdzie nigdy płatny link nie został kupiony, a przyszło ostrzeżenie o tym właśnie. A już przykłady nienaturalnych linków to mistrzostwo świata. Dostałem kiedyś takie przykłady i właściwe wszystkie adresy były martwe :).

Ja już do tego wszystkiego podchodzę ze spokojem połączonym z pewnego rodzaju rezygnacją, tzn. bez przesadnej napinki, ale za to z cierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sitecondition jest bez sensu?

Zależy dla kogo?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Waszym zdaniem projekt Radka Kubery sitecondition jest bez sensu? Tak wynika z Waszych wypowiedzi.

równie dobrze można napisać że linkdetox jest do dup... oraz seokdurzacz też.

Wszystko padło i jedno główne zdanie tez: to czy loink jesto dobry czy zły to czysto subiektywnie mniemanie analizującego.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności