Skocz do zawartości

Google Kosztuje Za Dużo ?


bluesem

Rekomendowane odpowiedzi


Ogólnie Polski handel kuleje

Bzdura, ma się bardzo dobrze.

Jeśli boisz się konkurencji to zmień zajęcie.




1.
2.
3.
4.
5.
6.

Tu bym dodał kolejny punkt.

7. Polskie cwaniactwo i kombinatorstwo. (w znacznym stopniu przysparza problemów w biznesie)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak byście wiedzieli że są polskie nie kupowalibyście!

kupiłem buty robocze PolStar za 140 zł - dziękuję nie będę więcej wspierał takiego przemysłu .Kupowanie "bo polskie" a nie "bo dobre " to idiotyzm . Podeszwa popękała po 3 tygodniach od chodzenia. W caterpilarach śmigam już 2 lata i żadnych większych uszkodzeń nie mają .

Kluczem do wszystkiego jest wolny rynek!

Ja mam na nogach buty nexx (https://www.neex-obuwie.pl/) produkowane w woj. Pomorskim. Mają 2 lata i są ok. MOje drugie letnie buty to Podhale (Wojas) produkowane w Nowym Targu. Mojej córce czy sobie nigdy nie kupię nike! Córka nosi buty Mrugała lub Mazurek.

Oczywiście że nie można kupować czegoś tylko dla tego że jest Polskie! Produkty polskie powinny być dobre i trwałe. Możliwie w dobrej cenie! Jestem w stanie zapłacić więcej za coś co jest polskie. Nie może to jednak być badziewie!

@unnamed jeśli szukałeś czajnika to powinneś kupić zelmer. Produkują w Radomiu a jakość jest na prawdę dobra!

Wku@wia mnie większość idiotów nie widząca powiązania między własnymi wyborami a rzeczywistością! Sami lansują się na iphony i nike a potrafią biadolić (i/lub) zmywać gary w Londynie!

Ja przykładowo ma telefon myphone (https://www.myphone.pl) od 2,5 roku i działa bez awarii. Owszem produkowany jest w Chinach ale zaprojektowany w Polsce i zarabia na nim polska firma!

Sytuacja jest taka że Polski przemysł został rozdany międzynarodowym korporacjom. Korporacja nie chce konkurencji. Zawsze dąży do monopolu. Szansa jest zawsze. Czym więcej świadomych ludzi tym więcej polskich firm i polaków pracujących na własne a nie cudze bogactwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch to jednak jest jakość

Niestety, ale popsuli się. Jednak błąd importowania z Chin zauważyli i odczuli. Teraz ponownie próbują naprawić reputację o marce, tzn. przekonanie wysokiej niemieckiej jakości. Ja do auta staram się szukać japońskich części (bo są dobre), ale polskim też niczego zarzucić nie można (oczywiście im taniej, tym gorzej).

Ja kupuję w biedzie, bo mam po drodze. Na pewno w biedzie nie kupię mielonej kawy, bo jest "chrzczona". Tchibo w biedzie to nie ta sama kawa co Tchibo w osiedlowym sklepiku, czy Tesco. W smaku jest duża różnica. Do kaw mielonych potrafią dodawać mielony groch, przez co kawa jest ciężka i nie na każdy żołądek. Tak więc kupuję na allegro ziarnistą, importowaną z Włoch (lepszej dla mnie nie ma).

Odnośnie marek zagranicznych produkowanych w PL i na Słowacji, to znacznie odbiegają one jakością od tych produkowanych np. w Niemczech (a cena praktycznie ta sama).

Polska to świetny rynek zbytu dla produktów, które już się słabo sprzedają w starej Unii (następni po Nas są Węgrzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety, ale popsuli się. Jednak błąd importowania z Chin zauważyli i odczuli.

Na akumulatory nie narzekam .Co do szlifierek to się przyzwyczaiłem do boscha bo są dla mnie najbardziej poręczne a sprawdziłem już chyba wszystkie firmy ;) . Niestety szlifierka nawet boscha wytrzymuje u mnie do roku przy czym pierwsza awaria to zawsze przewód zaraz przy szlifierce ( przeważnie po miesiącu - dwóch użytkowania ), następnie szczotki po około 2 - 3 miesiącach a później to już wirnik i zmiana narzędzia.


nigdy nie kupię nike

najbardziej trwałe buty jakie w życiu miałem - kupione w 97 roku służyły mi dzielnie do 2009 roku az mi je ukradli :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Amazonie - widziałem hale które budują pod Wrocławiem, dosłownie złapałem się za głowę jak to zobaczyłem, są ogromne i z przerażeniem patrzę na dalszy handel internetowy.

Jak Amazon zagościł już w Polsce to i wejdzie na polski rynek, ceną i pewnie darmową wysyłką zrujnuje handel internetowy - też tak sądzicie ?

Ogłoszenia motoryzacyjne - Biler til salgs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Amazonie - widziałem hale które budują pod Wrocławiem, dosłownie złapałem się za głowę jak to zobaczyłem, są ogromne i z przerażeniem patrzę na dalszy handel internetowy.

Jak Amazon zagościł już w Polsce to i wejdzie na polski rynek, ceną i pewnie darmową wysyłką zrujnuje handel internetowy - też tak sądzicie ?

Póki co nie wejdzie bo jesteśmy za małym rynkiem. Poza tym duża firma = duże koszty. Fakt, Amazon jest tani, ale nie najtańszy za to najlepszy jakościowo. Dalej - tam gdzie jest Amazon funkcjonują inne sklepy. No i ostatecznie, eBay przegrał na naszym rynku, a też się go dużo osób bało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie kupię nike

najbardziej trwałe buty jakie w życiu miałem - kupione w 97 roku służyły mi dzielnie do 2009 roku az mi je ukradli :/

Ja miałem jedne adidasy 8 lat (z czego 4 lata trenowałem w nich) i zgubiłem je. Jedna taka para się zdarzyła. Reszto po roku się rozlatuje. Nawet gdyby 12 lat każde wytrzymywały i tak kupię dobre polskie (nie dobre bo polskie) buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupione w 97 roku służyły mi dzielnie do 2009 roku

Ja pier.olę 12 w jednych butach. Szok.

Twoja reakcja, Szlaf, bezcenne. Nie, że buty się nie rozpieprzyły ale tyle lat w jednych :D

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplanowana przydatność - teraz już wszyscy w "to" wchodzą. Od samochodów których utrzymanie po 5 latach od kupienia jest nieopłacalne, po buty i stary klasyczny spisek żarówkowy.

W stanach w jednej miejscowości mają święto żarówki - jest sobie żarówka wyprodukowana jeszcze przed spiskiem, która świeci już sobie chyba ponad sto lat. Co rok ludzie się zbierają, grillują i świętują przy starej żarówce :D

Coś jest nie w porządku z tym światem, jeżeli bardziej opłaca się robić rzeczy nietrwałe niż trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego za 5 tys.? Wyprodukowanie żarówki która będzie świecić i 1000 lat, to są grosze.

PS. jakby co - studiowałem ekonomię, znam wszystkie uzasadnienia przemawiające za zaplanowaną przydatnością, ale te uzasadnienia tylko potwierdzają to, że system jest chory, chociaż jak na razie nie ma lepszego.

Są projekty lepszych systemów, ale na przeszkodzie stoi technologia a jeszcze bardziej - ludzka egoistyczna mentalność. Jeden z takich projektów gospodarki bez pieniądza to "Projekt Venus".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym z pierwszych produktów którym celowo zmniejszono żywotność to były rajstopy, nylon jest praktycznie niezniszczalny, jedna para starczyłaby na kilka lat, dlatego wprowadzono ścieg i rajstopy prują się przy byle okazji.

Ja osobiście do jazdy na co dzień, kupiłem sobie w zeszłym roku samochód wyprodukowany przed 2000r i jeździ praktycznie bez awarii, naprawy tanie, pali mało, nie ma filtra cząsteczek stałych, koła dwu masowego i innych debilnych wynalazków, w przeciwieństwie do nowego, gdzie byle naprawa kosztuje od 5000 wzwyż.

www

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności