Skocz do zawartości

update serp


daniellito

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wg. mnie to 'wiercenie zgrubne' to niezbyt dobry przyklad. PiO jest znane z tego, ze jest bardzo mocnym forum i nowe posty blyskawicznei sie indeksuja. Juz nieraz byla taka sytuacja, ze ktos sie pytal o jakas latwa fraze na forum i po kilku godzinach PiO bylo pierwsze. Ten Wasz przyklad jest jeszcze o tyle slaby, ze nikt na cos takiego sie nie pozycjonuje i jest malo wynikow, totez mnie jakos to nie dziwi, ze PiO na pierwsze miejsce wskoczylo i nowy algo ma niewiele wspolnego, bo na starym tez by sie tak stalo.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, i nie.

Google chce zrobić coś, czego nie potrafi. Ok - gdyby ten temat miał title, pojawiałoby się na nim wiele slów i byłby linkowany na anchor, to nie byłoby o czym rozmawiać. Natomiast Google, zamiast pokazać prawdziwy tytuł zatytułowało go lepiej (czyli po swojemu) "wiercenie zgrubne - Forum Optymalizacja"

Google chce lepiej. Decyduje za adminów jaki tytuł ma mieć forum, decyduje czego ono dotyczy. Więc dostało kupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już na początku pisałem. To zamieszanie to woda na ich młyn - przepraszam na ich adwords. Chcesz mieć pewne miejsce w TOP-ie? Prosta sprawa. Zapłać nam a nie firmom pozycjonującym.

A może G zmienia branżę? Chcą zająć się pozycjonowaniem :D

Starannie moderowany Katalog stron - PR4

Teraz-Wiedza.pl - katalog edukacyjny PR1

----> aplikacje Facebook <----

Ogłoszenia Legnica i katalog firm z Legnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Google, zamiast pokazać prawdziwy tytuł zatytułowało go lepiej (czyli po swojemu) "wiercenie zgrubne - Forum Optymalizacja"

Google chce lepiej. Decyduje za adminów jaki tytuł ma mieć forum, decyduje czego ono dotyczy.

a w czym ci przeszkadzają te automatyczne tytuły?

ja mam kilka stron na starych skryptach np. php-nuke gdzie nie da się wstawić różnych tytułów na różnych podstronach, a skryptu nie opłaca się przerabiać

i google wstawia zawsze dobry z <h2> czy anchorów linków wewnętrznych zamiast <title> który jest taki sam w obrębie całej domeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się tylko mówię ogólnie.

Ty jako webmaster ustawiasz tytuł strony i problemy techniczne są po Twojej stronie. Natomiast jeśli google robi coś z automatu, to ten wątek właśnie pokazał, jakie bugi kryje takie rozwiązanie.

Nie lubię po prostu grzebania w tym co sam robię, nie chcę, żeby ktoś uszczęśliwiał mnie na siłę. Wolę, żeby określił jasne reguły i pozwolił mi dostosować moje strony do tych reguł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jeszcze ciekawostka - co wpisać w google.pl żeby trafić na podstronę tepsy o DSLu? DSL bez włączonej opcji wyszukiwania polskiego tekstu pokazuje np. na drugim miejscu domenę dsl.cz, wybieram język polski - to samo a w top 10 strony tp nie ma. Dopiero jak wpiszę "tp dsl" to chyba przypadkowo w końcu strona tepsy się pojawia, ale dopiero na drugim miejscu. Jakim cudem język czeski jest uznawany za polski - to jakiś kolejny funkcjonalny i przydatny "ficzer" google?

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale google wie, że Ty chcesz szukać informacji np co to jest dsl, chcesz o nim poczytać, dowiedzieć się jak działa. Ale na pewno nie szukasz komercyjnej strony oferującej dsl w wynikach wyszukiwania - te komercyjne masz w adwords. I właśnie w adwords masz stronę tp której szukasz. :D

Identyczna była wspomniana sytuacja z oponami mózgowymi. Przecież to naturalne, że wpisując opony szukasz informacji, a nie chcesz nic kupować. Takich przypadków jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale google wie, że Ty chcesz szukać informacji np co to jest dsl, chcesz o nim poczytać, dowiedzieć się jak działa. Ale na pewno nie szukasz komercyjnej strony oferującej dsl w wynikach wyszukiwania - te komercyjne masz w adwords. I właśnie w adwords masz stronę tp której szukasz. :)

Pozostaje więc jedynie czekać jak na frazę 'gry' w top1 znajdzie się https://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_komputerowa hah :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

google wie, że Ty chcesz szukać informacji np co to jest dsl, chcesz o nim poczytać, dowiedzieć się jak działa. Ale na pewno nie szukasz komercyjnej strony oferującej dsl w wynikach wyszukiwania - te komercyjne masz w adwords.
Właśnie, dokładnie w tym rzecz! To jest klucz do zagadki tych dziwnych spadków! Poleciały strony firmowe a nie informacyjne czy poradniki, bo firmy mają kupować adwordsy a nie pozycjonować. Poradniki i strony informacyjne z czegoś muszą żyć i dlatego są na nich rekamy... adsense! Tak! I tym sposobem goole też zarobi. Wszystko bardzo proste i logiczne :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Na gry powskakują recenzje i rozbudowane serwisy.

Wg mnie w najgorszej sytuacji są w tej chwili wizytówki firmowe. Weźmy murarza, on nie będzie prowadził murarskiego poradnika z 10 wpisami dziennie, wpisz sobie np murarz warszawa - masz oferty pracy.

Nie mam zdania na temat takiego rozwiązania - z jednej strony w necie szukamy info, więc jak masz stronę-wizytówkę to kup adsa, a naturalne zostaw dla poradników, informacji. Z drugiej strony to jakby krok do precyzowania zapytań - szukasz murarza w warszawie - wpisz usługi murarskie warszawa itd. Sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciały strony firmowe a nie informacyjne czy poradniki, bo firmy mają kupować adwordsy a nie pozycjonować.

wynika to z tego, że strony informacyjne mają pełno linków naturalnych, a firmowe prawie wcale

a po tym update linki nie w stopkach, nie do stron głównych, nie w blokach z dużą ilością linków... stały się bardzo mocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności