Jump to content

tomierc

Forumowicze
 • Content Count

  2,630
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by tomierc

 1. Cześć, mam dylemat i ciekawi mnie Wasze zdanie oraz pogląd na problematykę. Macie stronę wielotematyczną. Chcieli byście też zdobywać do niej linki do podstron. I teraz robi się pytanie - czy linki z komentarzy na blogach itp (oczywiście tematycznych powiązanych z waszym wpisem bez znaczna czy DF czy NF) mają być z pola nazwa czyli wpisujecie coś i dajecie url do swojej podstrony czy lepiej z treści komentarza do podstrony. Potem kolejna sprawa czy link do podstrony ba być gołym URL (jak z treści to praktycznie musi) czy może brandem plus opisem z pola nazwa. Takie zagadnienie ostatnio zaprząta moje myśli.
 2. No ja raczej nie pytam się przecież o nofollow co jest chyba oczywiste
 3. Odys to raczej nie jest tak proste. Bo wiesz link do tego samego serwisu liczy się podobno pierwszy ale czy 3 różne ze stopek do tego samego serwisu różnych podstron nie będą nazbyt sztuczne. Na stronie zgreda pisze o ty aby dawać tylko na index branda bo tylko on jest naturalny. więc jak ktoś by mógł rozwinąć temat na bazie logicznych argumentów. Bo zróżnicowanie nie sądzę aby tutaj do końca miało znaczenie - choć nie odpowiedziałeś dokładnie - który z pkt ma tutaj według ciebie zastosowanie 1 2 czy 3.
 4. Cześć Panowie i Panie. Mam do Was pytanie na obecne czasy. Posiadam około 60 różnych profili na 60 forach. Mam do was pytanie co do wykorzystania sygnaturek. W sensie jak je zagospodarować : 1. Na każdym forum dać 1 link do swojej strony głównej na różne anchory czy 2. Na każdym forum dać linki do swojej strony w sygnaturce ale do różnych podstron na różne anchory czy 3. Na każdym forum dać po 3 linki w sygnaturce do różnych podstron mojej strony na różne nachory ale zawsze bez strony głównej Jak ogólnie mądrze to zagospodarować, mam 1 stronę z 2000 podstron (artykułami) jak zagospodarować sygnaturki na tych forach?
 5. Czy na pewno, bo jak miałem linki na kategorie jakie nie są indeksowane to nigdy ich nie widziałem w GTW ani jednego linku do tych nieindeksowanych miejsc. Robiłem nawet test taki i nie było widać dlatego moje pytanie. To jest więc pewniak czy przypuszczenie?
 6. Witam, mam pytanie czy linki jakie prowadzą do naszej strony i są widoczne w GTW są czasami tylko widocznymi tymi jakie prowadzą do stron indeksowanych. W sensie jak macie na swojej stronie stronę X - jakiej nie indeksujecie bo ma noindex to mimo że do tej podstrony było by dużo linków nie były by one widoczne w GTW?
 7. Witam, mam pytanie. Czy zdobywanie linków do strony (podstron) na goły url sam zawsze gorły url jaki jest niby przyjazny jest dobre czy jednak niebezpieczne. W sensie jak będzie takich linków na podstronę z 20 i tylko gołych typu www.mojadennastrona.pl/jakiś-gniot-tekstowy/ i tylko takie linki gołe to bezpieczne rozwiązanie czy jednak nawet i to trzeba zmieniać... w GWT - takie linki są trakowane jako link że każe słowo chyba jest osobnym anchorem ale nie jestem pewny czy dobrze rozumiem co tam widzę. Stąd moje przypuszczenie że to wcale może nie być za dobre.. Jak sądzicie?
 8. Czytając ostatnio wiele blogów seo - tam pisze że dobrze na adres strony dawać. Ale znowu to tak często się zmienia że nie wiem czy taka wiedza jest aktualna i nie dostanie się filtra na nazwę własnej strony przez coś takiego. przykład: Dobre bo polskie - ogórkowo.tv
 9. Ale nie ma czasami w tej mojej stronie tak że tag jest na miniaturze obrazku posta. Bo bardziej on by chyba się liczył bo filmy są osadzone z Youtube.
 10. Pokrycie artykułów do filmów jest nie większe niż 10% - strona bez artykułów z filmami i pokrycia tytułów miała 3000 na dzień a teraz 150. To ostatnie tematy tylko pokrywają się z tymi co też nagrywam. Rada jednak wydaje mi się bardzo mądra i sensowna i za nią bardzo dziękuję. Moja strona ma w kodzie tagi schema - tak mi się wydaje, czy się mylę?
 11. Witam, mam pytanie. Nie wiem jak to teraz jest brane pod uwagę. Czy posiadając linki z stopek stron bezpieczne jest dodawanie ich gołych, z jakimś naturalnym opisem (strona dogmat - to przykładowo podłogowe wariacje jolki dogmant.pl) czy na przykład strona o nazwie dogmat.pl to anchor linków Serwis domgmat.pl Mam nadzieję że w miarę zrozumiale napisałem o co mi chodzi. Czy używanie jako link nazwy strony jest bezpieczne czy można za do dostać filtra i nazwa strony będzie na przykład czy strona główna zafiltrowana.
 12. Mam kilka stron i ta jest najlepiej zadbana a jako jedyna ma najgorsze wyniki. Dlatego też każdą radę jak wydaje się sensowna wcielam w życie. Na razie tych rad było mało i detalika bo szukam pomocy w kilku miejscach ale nikt nie potrafi jak do tej pory ugryźć tematu. Mam podobne strony i tam rozwija się wszystko bardzo dobrze a ta spada tylko w wynikach z tego co widzę mimo że jest najbardziej zadbana spośród pozostałych. Nie mam absolutnie pojęcia co mogę jeszcze robić aby to ruszyło choć trochę ku górze. dlatego każda rada jest dobra od osób co się znają na temacie.
 13. Ale jakiej optymalizacji, zresztą nie sądzę aby to sprawiło spadek z 3000 na 150 osób na dzień bo to nie jest kodowy śmietnik. Jakieś detale na pewno są do poprawy ale to detale mało znaczne za co by strona tak nie oberwała. Dlatego mam prośbę dla osób co mają jakąś wiedzę i doświadczenie w tego typu sytuacjach lub dobre pomysły.
 14. Jak je miałem to strona przecież sięgnęła dna, zdjąłem linki dlatego że było to dno, i nadal jest takie samo dno choć zjadłem tylko te masowe i śmieciowe. Nie mam pojęcia co jest z tą stroną że i czym jej pomóc dlatego szukam u Was rady i pomocy oraz pomysłów na ruszenie tego tematu. Ja nie wiem na czym stoję, zmiany robiłem jak było już z nią źle i jest tak samo źle mimo wielu zmian nic się nie rusza i ciągle jest źle staram się coś zmieniać już od długiego czasu ale nic się nie zmienia - nie mam pojęcia za co oberwała, co ją trzyma tak na dnie i jak to ruszyć.
 15. Nie zauważyłem aby strona miała jakieś brak dostępu - ostatnio usunąłem ponad 400 wpisów ale to już po tym jak strona przestała być tak odwiedzana takich jakie miały małą krótką treść. Nie wiem czy to może mieć znaczenie co do tego o czym piszesz. Strona niby cały czas świeci chyba że nocą coś się dzieje ale nie mam o tym sygnału aby były problemy z dostępnością witryny. Czy chodzi o coś innego? Linki boję się od siebie coś zdobywać były było źle, teraz są ręcznie skasowane czy dodane do wykluczeń jest tak samo źle jak było ani gorzej ani lepiej. Po prostu to samo. Strona z dużej oglądalności osiągnęła prawie zerową o czym nawet nie wiedziałem pisząc nowe na niej wpisy gdyż ma stałych czytelników sporo to mi się nie rzucało bez patrzenia w inne statystki - z 3000 ma 150 to wejścia z google.
 16. Witam, mam do Państwa pytanie. Mam jedną stronę na jakiej dodaje systematycznie nowe artykuły ale wcześniej nigdy nie śledziłem jej oglądalności bo była to strona powiązana z tworzonymi filmami. Artykuły pisałem zawsze samemu i są stosunkowo długie i chyba nie takie ostatnie. Niedawno zobaczyłem wyniki tej strony i okazuje się że od ponad roku bardzo mocno spada w wynikach i stale spada. W miarę moich małych możliwości sprawdziłem linki do strony i wiele jest z jakiś komentarzy blogowych i dziwnych stron, ale też jak na moje oko nie są takie tragiczne. Dawniej samemu miałem linki w sygnaturkach for, które w miarę możliwości usunąłem jakiś czas temu. Nie mniej jednak mam pytanie - czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego strona w ciągu roku z około 3000 wyświetleń spadła do około 150 wyświetleń dziennie. Widzę to w statystykach jakie zobaczyłem dopiero na awastas i gogoel webmaster tols. Nie wiem co robić, nie mam powiadomień czy wykluczać jakieś linki czy inne działania. Podobno strony nie mogą być karane za linki, ale już nie wiem za co ona może być innego i skąd ktoś podczepił kiedyś na jakiś stronach śmieciowych do niej wiele linków oraz dlaczego - dodałem wszystkie co widziałem w GWT do wykluczeń mimo braku powiadomień o nienaturalnych linkach, to jednak nic nie pomogło a strona ciągle spada w wynikach/ Absolutnie nie wiem co z tym zrobić i jakie mogą być tego powody oraz działania aby ją ratować. Strona www.open-youweb.com Czy jest ktoś w stanie mi coś doradzić, z góry dziękuję za wszystkie pomoce wypowiedzi?
 17. Lepsza niby strona główna ale podstrony też są przydatne. Więc jeśli jest wybór warto ocenić co bardziej się opłaci finansowo.
 18. Cześć, mam do Was pytanie. Jak jest z indeksowaniem tekstu w tagach <code> czy jest on tak samo brany pod uwagę jak zwykły tekst strony czy opiera się na innych zasadach. Chcę w ramki code wstawić tekst aby go akcentować bez dodatkowej klasy. Jak t będzie miało się do pozycji i indeksowania ktoś może wie ?
 19. Widocznie ten PR miał tak marginalne znaczenie że nie ma go wcale albo aby ludzie nie mieli boi kierunkowej do nawigowania na zdobywanie tam linków. Jak wiele osób pisało na forum - PR - a po co ci PR.
 20. Fora są specyficznymi stronami jakie nie pozycjonuje się trudniej niż inne strony - tylko inaczej. Linkuj na kategorie, treści, index. Dodawaj do popularnych stron jakieś ciekawe rzeczy jakie masz u siebie na stronie i pisz tam ciekawe rzeczy to będzie wysoko.
 21. Fb już mi się wydaje że upada - coraz więcej pracy w social a coraz mniejsze wyniki. Kupno reklamy tam jest jeszcze mniej efektywne - to chyba powoli się ludziom przejada. Dlatego nie zastąpi to dobrze działającej strony.
 22. Własny sklep nie koniecznie będzie wiele kosztował a allegro to worek bez dana gdzie trzeba pompować kasę aby być.
 23. Witam wszystkich. Mam dylemat i ciekawią mnie Wasze opinie w sprawie następującej: Macie stronę X w języku fińskim. Na stronie tej macie treści przykładowego z przymrużeniem oka typu: "jak robić aby się nie narobić", "dlaczego Google jest złe", "Nasza nadzieja to Bing" I teraz pytanie - czy ustalić lokalizacje docelową w Google Webmaster na Finlandię czy też nie - skoro treści są tylko w języku fińskim ale generalnie dla wszystkich osób posługujących się tym językiem bez względu na kraj. Co jest optymalna więc opcją ? Ps. bez cytowania info z google samouczka - znamy to chyba wszyscy już na pamięć.
 24. Panowie, od dawna z utęsknieniem patrzycie na Binga ale prawda jest taka że jak by miał nawet 50% rynku to zmieni algorytm. Pamiętajcie "udoskonalenia" zawsze następują jak jest ruch w biznesie. Google się stara dać naturalne wyniki ale przecież coś musi być określeniem rankingu - a nie da się tego zrobić naturalnie bo zawsze będzie takie czy inne pozycjonowanie. To jest dziedzina jaka nigdy nie zostanie pewnie rozwiązana. A może G chodzi o to aby treść budować na jego stronach, jego blogach, jego socialach a nie gdzieś indziej.
 25. Google jak każdy inny twór globalny ma swój początek środek i upadek. Będzie tego za wiele syfu to ludzie przejdą na binga lub coś innego nowego co powstanie. Obecnie adwords za bardzo skupia się w wynikach wyszukiwania - a gdzie polityka najlepsze i najtrafniejsze wyniki - skoro te od góry to najbardziej opłacone kasą do google a nie najbardziej trafne na zapytanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy