Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 08/04/2018 in all areas

 1. 3 points
  Google się zmienia, pozycjonowanie się zmienia, branża się zmienia, narzędzia się zmieniają. Gdybym miał policzyć ile programów kupiłem i które leżą teraz odłogiem. Takie SEO.
 2. 2 points
  Od kilku dni bez problemu w S4S sprawdzam około 4000 fraz codziennie do godziny 18. Mam 13 proxy serwerowych i 25 z proxylive. Myślę, że sprawdziłoby jeszcze dużo więcej przy zwiększonej szybkości + jeszcze te dodatkowe 6 godzin do 00:00. S4S używam od wielu wielu lat, jest bardzo dobry i bardzo tani. Oprogramowanie na własnym serwerze, historia pozycji od 2012 roku (albo wcześniej, bo już nie pamiętam dokładnie). Ja tam wolę mieć wszystko co się da na swoim serwerze. Widocznie ten program nie jest dla Ciebie, jak sobie nie potrafisz poradzić ze sprawdzeniem 1000 fraz. Może nawet SEO nie jest dla Ciebie, jeżeli po dwóch latach używania oprogramowania za 200 zł, chcesz zwrotu kasy (czytaj odsprzedania licencji). Nawet by mi to do głowy nie przyszło, po prostu z szacunku do kogoś kto takie oprogramowanie stworzył. Nie wiem co Ty tam i dla kogo pozycjonujesz, że nie stać Cię na mówiąc ogólnie, koszty robienia SEO.
 3. 2 points
  @AdamBoganD bo nie chciałem robić opłat za update, wybrałem swój model - licencja końcowa, płatność jednorazowa. Ty kupiłeś program i wyraziłeś zgodę na warunki. Nie będę śledził teraz i grupował użytkowników kto jest "z cesji", a kto kupił program ode mnie bezpośrednio. Dziwny pomysł, żeby coś było płatne tylko dla użytkownik którzy mają program "z drugiej ręki". Doskonale rozumiem, jest pewnie dużo innych systemów które są tańsze czy też bardziej rozbudowane ale... co to ma do odsprzedaży? To, że program nie jest już Ci potrzebny, nic nie zmienia w kwestii jego licencji. Rozumiem ludzi - chcą to niech korzystają teraz z innych rozwiązań. Ale nie zmienia to faktu, że kupili Stat4Seo np kilka lat temu i zaakceptowali jego licencję i korzystali z tej aplikacji. Jestem pewny, że w większości przypadków i tak się im to opłaciło, bo proxy były duuużo tańsze. Jeżeli prawie 2 lata temu, gdy kupiłeś Stat4Seo, powiedziałbyś mi, że chcesz mieć możliwość jego odsprzedania w przyszłości - to dostałbyś odpowiednio droższą licencję. Kupiłeś jednak program za kwotę XX akceptując warunki określone w licencji.
 4. 2 points
  @AdamBoganD nie chodziło o Ciebie, u Ciebie jest kwestia odsprzedaży licencji, a nie "reklamacji i domagania się zwrotu pieniędzy". Kwestia odsprzedaży to inna sprawa i może zrozumiesz dlaczego licencja jej zabrania jak postawisz się w mojej sytuacji. Otóż od blisko 10 lat sprzedawałem Stat4Seo za 200zł + VAT (na początku mniej, teraz więcej - ale tyle było przez większość czasu). W większości przypadków nie pobierałem żadnych dodatkowych opłat, czy za aktualizację, za instalację, za naprawianie problemów gdy użytkownik coś źle skonfigurował, za rozwiązywanie problemów gdy np hosting zmienił IP itd. Przez całe te lata w większości przypadków odpisywałem na maile w ciągu kilkunastu minut. Traktowałem to jako "wliczone" w opłatę ze system. Z biegiem czasu okazało się, że to średnio opłacalne bo ilość użytkowników (a co za tym idzie różnego rodzaju zgłoszeń) rośnie, a miesięczne przychody ze sprzedaży licencji stoją w miejscu, ale to nie ważne, taki model biznesowy wybrałem. I teraz w momencie gdy ktoś odsprzedaje licencję, ja zostaje z nowym klientem, któremu mam dostarczyć aktualizację oraz support, który możliwe, że będzie się ze mną kontaktował w sprawach "co i jak działa" lub z jakimiś problemami, a nie mam z tego żadnych przychodów. Były już takie sytuacje i doskonale wiem jak to wygląda i ile to później zabiera mojego czasu. Podsumowując - od początku zasady były jasne. Stat4Seo było sprzedawane w formie licencji użytkownika końcowego programu komputerowego. W przypadku tej licencji, użytkownik nie uzyskuje on prawa do modyfikowania, poprawiania, rozpowszechniania programu czy dalszej jego odsprzedaży. Czy zdarzają takie przypadki? Owszem, bo nie raz kontaktuje się ze mną ktoś kto nie był klientem i zgłasza problemy z panelem. Czy walczę z tym? Nie, nie będę "kopał się" z klientami, nie mam zamiaru się sądzić o w zasadzie drobne pieniądze. Liczę po prostu na zdrowy rozsądek i uczciwość.
 5. 2 points
  Śmiem twierdzić, że ma znikome znaczenie. Algorytm google świetnie daje sobie radę z adresami mało przyjaznymi. Oczywiście o ile generowanie adresu nie jest skopane. Tzw. przyjazne linki to tylko zabieg estetyczny aby użytkownikowi łatwo było zapamiętać adres strony. Istnieją ważniejsze sprawy na stronie jeśli chodzi o seo np. linkowanie wewnętrzne, poprawny content itp. itd.
 6. 1 point
  Mi stat4seo obecnie bez problemu sprawdza kilka tysięcy fraz, kwestia dobrych proxy, tak więc soft dalej się sprawdza. Co do odsprzedaży to większość softów SEO nie pozwala na odsprzedaż. Pisanie tutaj o odprzedanie licencji stat4seo jest zupełnie nie na miejscu, soft nie jest drogi, płatność jest jednorazowa i bardzo dobry support. Ta dyskusja na temat odsprzedaży to tylko marnowanie czasu swojego i autora.
 7. 1 point
  A co ty chcesz z tym zrobic? 301 z niepodlinkowanej domeny nic ci nie da. Darmowka moze ci w kazdej chwili zniknac.
 8. 1 point
  Daruj sobie dywersyfikację i zastanawianie. Hosting ma być działający.
 9. 1 point
  Póki coś działa to się z tego korzysta, przestaje - program leci do śmieci, ale nie przyszłoby mi do głowy pisać wtedy do twórcy/sprzedawcy, że chcę oddać Co do licencji i odsprzedaży, to nie jest czasem tak, że zgodnie z prawem unijnym nie można tego zakazać?
 10. 1 point
  Ze swojej strony dodam, że Stat4Seo nadal działa - sam monitoruje kilkaset fraz - ale nie ulega wątpliwości, że jest trudniej niż było kiedyś. Teraz potrzebnych jest więcej, zdywersyfikowanych proxy, do tej samej ilości fraz co kiedyś. Mam też kontakt z wieloma użytkownikami i wiem, że monitorują frazy, jedni z problemami, inni bez. Nie widzę możliwości wprowadzenia wykorzystywania silników przeglądarek w Stat4Seo, bo wymagałoby to serwera dedykowanego, na co i tak większość użytkowników sobie nie pozwoli lub nie poradzi sobie z konfiguracją. Ostatnia kwestia - jeżeli ktoś chce "zwrócić" licencję i otrzymać zwrot środków to mogę zgodzić się w przypadku osób który zakupiły Stat4Seo w ciągu ostatnich 30 dni. Proszę jednak o odrobinę rozsądnego myślenia i nie pisanie mi "reklamacji i prośby o zwrot środków bo oprogramowanie staje się dla mnie bezużyteczne." jeżeli ktoś korzystał ze Stat4Seo przez np. kilka miesięcy albo lat. Dostałem już taką wiadomość od jednej osoby i mnie to trochę rozbawiło ale też zasmuciło.
 11. 1 point
  przy okazji wypadów za miasto
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy