Skocz do zawartości

[startup] SEOKatalog


Rekomendowane odpowiedzi

Katalog wypas, ale chyba jedna rzecz nie jest do konca przemyslana tj wpisy promowane. Wchodzac w kategorie gdzie np jest dodana jedna tylko strona, pierwsze nascie pozycji to wpisy promowane. Nietematyczne, irytujace i nawet wizualnie nie rozniace sie od tej jednej tematycznej strony ktora ciezko wylowic.

Przyklad: klik i kategoria elektronika

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietematyczne, irytujace i nawet wizualnie nie rozniace sie od tej jednej tematycznej strony ktora ciezko wylowic.

Masz rację...

...ale to nie jest narzucone z góry - każdy właściciel katalogu może sobie tę opcję w PA -> Konfiguracja -> Adresy URL włączyć/wyłączyć.

Osobiście tego nie używam w swoich katach ale jakbym miał kata z dużym ruchem to taka opcja wydaje się ciekawa pod warunkiem że tę preferencję połączymy z wyświetlaniem czasowym czyli powiedzmy na 14 dni najwyższa pozycja we wszystkich podkategoriach a później wpis spada do grupy z preferencją najwyżej tylko w swojej podkategorii. W ten sposób nie ma "tasiemców" bo po pewnym czasie te wpisy zwalniają miejsce.

Zresztą opcji jest tak dużo że można stworzyć milion innych ciekawych ustawień - problem w tym że użytkownicy z tego nie bardzo chcą korzystać czego przykładem może być nawet to jak niewiele osób zmienia w ogóle strukturę URLi i META tagów że o stopce nie wspomnę... :)

Edytowane przez General_Depet

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...ale to nie jest narzucone z góry - każdy właściciel katalogu może sobie tę opcję w PA -> Konfiguracja -> Adresy URL włączyć/wyłączyć.

Nie wiem jak jest w PA, katalogu nie posiadam (jeszcze), ale moze by nieco zmodyfikowac skrypt, aby wpisy promowane byly jedynie w przypisanej im kategorii?

To tylko propozycja :P

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj https://www.seokatalogi.pl/regulamin/ nic nie znalazlem

chodzi mi o to czy wymagane jest pozostawienie jakichs linkow odnosnie autorow itp

było już wałkowane, nie jest wymagane - do autora katalogu. no chyba że sobie zorganizujesz jakaś skórkę i twórca skórki będzie chciał linka

Wiekowy moderowany katalog firm: BiuroFirm.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...ale to nie jest narzucone z góry - każdy właściciel katalogu może sobie tę opcję w PA -> Konfiguracja -> Adresy URL włączyć/wyłączyć.

Nie wiem jak jest w PA, katalogu nie posiadam (jeszcze), ale moze by nieco zmodyfikowac skrypt, aby wpisy promowane byly jedynie w przypisanej im kategorii?

To tylko propozycja :)

Zakres ustawień jest naprawdę bardzo duży. Zamiast pytać o takie sprawy wejdź sobie w demko i przeglądnij wszystkie opcje.

Tutaj masz grupy wpisów, edytuj sobie któryś a zobaczysz ile jest możliwości.

Wpis może być równie dobrze promowany jedynie w swoich podkategoriach.

katalog sklepów - darmowy katalog PR4 porady, artykuły, produkty.

Atrakcje turystyczne - wyjade.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz, ze mozna sobie skonfigurowac tak czy inaczej, ale o calkowite uniemozliwienie w skrypcie masowego promowania wpisow. Ta opcja jest uzywana zbyt nierozwaznie.

Za link do pa dzieki.

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj https://www.seokatalogi.pl/regulamin/ nic nie znalazlem

chodzi mi o to czy wymagane jest pozostawienie jakichs linkow odnosnie autorow itp

Jeśli czegoś nie ma w regulaminie ani w licencji którą akceptujesz podczas instalacji to znaczy że dozwolone !!!

Nie w tym rzecz, ze mozna sobie skonfigurowac tak czy inaczej, ale o calkowite uniemozliwienie w skrypcie masowego promowania wpisow. Ta opcja jest uzywana zbyt nierozwaznie.

Za link do pa dzieki.

Pewnie masz rację ale teraz nie można się już "cofnąć" - opcja została wprowadzona i mogę jedynie zaapelować żeby korzystać z niej rozsądnie.

W 1.4 będą kolejne preferencje ala wpisy sponsored i premium w linksor.com więc ilość kombinacji zwiększy się kolosalnie.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w adminie jest możliwość ustawienia jak w podkategoriach np: " Podkategoria: Hobby i rozrywka" mają być wyświetlane wpisy, bo obecnie są od najstarszych co uważam, że jest źle i powinno być od najnowszych.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ale to dobry pomysł więc dopisze do 1.4

Tymczasem prześlij mi pliczek includes/template.php na kontakt@seokatalogi.pl to zmienię ręcznie.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w formularzu dodawania strony usunąć:

-Typ wpisu:

-Nieobowiązkowy link zwrotny:

Czy można to usunąć z PA()jeśli tak to gdzie?) czy trzeba ręcznie? nie mogę też doszukać się opcji w PA, która ustala do ilu kategorii możemy dodać wpis. :)

edit: czy jest możliwość tworzenia stron statycznych z PA? też nie mogę się doszukać tej opcji

brakuje mi też możliwości ustalenia min. długości tytułu przy dodawaniu strony

Edytowane przez patro

Sklep z elementami do balustrad ze stali nierdzewnej - https://homeno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w formularzu dodawania strony usunąć:

-Typ wpisu:

Tego nie możesz usunąć bo to rdzeń całego skryptu. Wszystko opiera się na grupach wpisów i ich preferencjach. Możesz po prostu w PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów zostawić tylko jedną zwykłą grupę wtedy wszystko będzie trafiało właśnie tam.

-Nieobowiązkowy link zwrotny:

A to jak najbardziej - właśnie w PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów -> edycja grupy.

nie mogę też doszukać się opcji w PA, która ustala do ilu kategorii możemy dodać wpis. ;)

Jak wyżej - to wszystko ustalasz właśnie indywidualnie dla każdej z grup wpisów.

-edit: czy jest możliwość tworzenia stron statycznych z PA? też nie mogę się doszukać tej opcji

Z poziomu PA nie ale ręcznie wyczarujesz to w 5 minut - instrukcja z manuala > https://www.seokatalogi.pl/pytania-i-odpowiedzi/

Jak dodać nową podstronę informacyjną np. z ofertą reklamową ?

Przede wszystkim nalezy stworzyć plik nowej podstrony w katalogu templates/nazwa-templatki/ najlepiej na bazie tego co jest w pliku rules.php lub info.php. Gotowy plik z treścią zapisujemy pod swoją nazwą np. reklama.php.

Następnie tworzymy SEO-URL dla naszej podstrony w pliku .htaccess dodając linię:

RewriteRule ^twoja-seo-nazwa/ index.php?action=nazwa-pliku [L]

Na koniec pozostaje dodać link do nowej podstrony gdzieś w naszej templatce - wystarczy dodać:

<a href="https://<?=url('nazwa-pliku', 'twoja-seo-nazwa', '');?>">nazwa-podstrony<a>

brakuje mi też możliwości ustalenia min. długości tytułu przy dodawaniu strony

A to nie jest już przerost formy nad treścią ? :P

Mogę dodać w 1.4 to tylko jedna zmienna więcej....

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie Generał ;)

odnośnie "-Typ wpisu:" chodziło mi bardziej o ukrycie tego w formularzu, i wtedy skrypt by domyślnie dodawał do standardowej grupy, ale to też są szczegóły.

"CYTAT(patro @ 6.11.09 - 22:19) *

brakuje mi też możliwości ustalenia min. długości tytułu przy dodawaniu strony

A to nie jest już przerost formy nad treścią ? smile.gif

Mogę dodać w 1.4 to tylko jedna zmienna więcej....

"

racja racja, jedną rzecz niedokładnie sprawdziłem i od razu napisałem, teraz się mi wszystko zgadza :P

Edytowane przez patro

Sklep z elementami do balustrad ze stali nierdzewnej - https://homeno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności