Skocz do zawartości

Forum a pozycjonowanie


Rekomendowane odpowiedzi

no a ja po zastosowaniu się do kodu z pierwszej strony mam:

Fatal error: Call to undefined function: replace_for_mod_rewrite() in /home/forum/includes/page_tail.php on line 56

?!? czemu on nie widzi tej funkcji (która jest w page_header)?

[tak, serwer obsługuje mod_rewrite]

bedę wdzięczny za jakieś podpowiedzi bo zgłupiałem już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normanos

mozliwe, ze masz inne mody zainstalowane i musisz to umiescic w troszeczke innymmiejscu w page_header.php

Sprobuj gdziesz powyzej poczastku kodu odnoszacego sie do gzip.

Jak Ci sie nie uda to wklej tutaj swoj page_header i page_tail i moze sie cos wymysli.

Czy te metody na forum z tematami w oddzielnych plikach html mozna zastosowac gdzy forum juz istnieje i ma kilkaset postow

Kilkaset postow to nie jest tak duzo, ale w sumie to bym sprawdzil ile masz stron zaindeksowanych.

W sumieto to za bardzo nie ulatwia indeksacji, ale ladniej wyglada. Najwazniejszy jest session killer, bo jak sa sesje w url'ach to bedzie kipesko z indeksacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe forum bez modow 2.0.11 a nie dziala :/

bylo:


Fatal error: Call to undefined function: replace_for_mod_rewrite() in /home/forum/includes/page_tail.php on line 52

to wstawilem ta funkcje jako pierwsza w page_header i juz tego nie pokazuje ale forum dalejk dziala jak dzialalo :/

Forum Wardriving

.htaccess ktory znajduje sie w katalogu forum:


RewriteEngine On

Options +FollowSymlinks

RewriteRule ^/forums.* /index.php

RewriteRule ^/forum([0-9]*).* /viewforum.php?f=$1&mark=topic

RewriteRule ^/viewforum([0-9]*)-([0-9]*)-([0-9]*).* /viewforum.php?f=$1&topicdays=$2&start=$3

RewriteRule ^/forum([0-9]*).* /viewforum.php?f=$1

RewriteRule ^/ptopic([0-9]*).* /viewtopic.php?t=$1&view=previous

RewriteRule ^/ntopic([0-9]*).* /viewtopic.php?t=$1&view=next

RewriteRule ^/ftopic([0-9]*)-([0-9]*)-([a-zA-Z]*)-([0-9]*).* /viewtopic.php?t=$1&postdays=$2&postorder=$3&start=$4

RewriteRule ^/ftopic([0-9]*)-([0-9]*).* /viewtopic.php?t=$1&start=$2

RewriteRule ^/ftopic([0-9]*).* /viewtopic.php?t=$1

RewriteRule ^/ftopic([0-9]*).html /viewtopic.php?t=$1&start=$2&postdays=$3&postorder=$4&highlight=$5

RewriteRule ^/sutra([0-9]*).* /viewtopic.php?p=$1

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kopiuję plik .htaccess na serwer przez commandera to on po prostu znika, czy to jest normalne?

kopiuję ten plik do katalogu głównego, czy to dobre miejsce?

dzięki za odp i pozdr

Możesz do dowolnego katalogu. Jeśli wstawisz w głównym, zapisy będą odnosić się do całego serwisu z podkatalogam, jeśli do podkatalogu - tylko dla tego podkatalogu z podpodkatalogami.

A znikanie... Nie może zniknąć. Prawdopodobnie albo go w ogóle nie wysyłasz, albo nie widzisz wszystkich plików na serwerze.

Jeśli to jeden z popularnych hostingów, możesz w ogóle nie widzieć skutków, gdyż jako dość mocne narzędzie, .htaccess może być nieuaktywniony w konfiguracji.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dowiedzieć się po jakim czasie robot wejdzie na forum, aby zindeksować strony. Mam session killer, tak jak jest to opisane w tym temacie, mam też manage bots, ktoś mi polecił abym zainstalował.

Tylko, że żaden robot nie odiwedził jeszcze naszej strony. Co konkretnie mam zrobić? (sorry, może to dziwne pytania ; > )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w session killee to wystarczy tylko zamienic to co jest napisane w tym temacie na początku tak? i juz roboty powinny teoretycznie wejsc po jakis tam czasie? czy trzeba cos jeszcze zrobic? po prostu nie wiem czy tylko ta zmiana w kodzie wystarczy ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wpadlem na pomysl, zeby moze zamiast czegos takiego

Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny

Na dole tematu zreobic cos takiego

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14

Przyklad calkiem na dole po lewej stronie ;)

Tylko kto to zrobi #-o , bo ja zabardzo sie na tym nieznam :oops:

Dobrze mysle :?: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

zainstalowalem modul do parsowania podany w tem temacie(link do innego forum) ale mam pewien problem bo nie wiem jak zrobic go do portal.php, zrobilem do index.php ale portal.php nie umiem gdzyz taki sam link posiadam w obrazku i rozwala mi cały top.

Problem takze mam z profile.php?mode=viewprofile&u=2 Gdyz nie wiem jak to zrobic na dwie zmienne. Pomoze ktos?

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie komus uda zrobic dla 2.0.11 bez modow standardowe wg. przepisu ze strony 1 to wielki RESPECT

Mi juz szkoda nerwow :twisted:

Albo nic nie widac pod IE a pod opera 2 fora jedno pod drugim albo wysypuje bledy z lini 52 albo dziala ale nie otwiera dzialow.

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie komus uda zrobic dla 2.0.11 bez modow standardowe wg. przepisu ze strony 1 to wielki RESPECT

Bez respektu, ale w lasnie w tej chwili piszesz na forum 2.0.11 (nie patrz na stopke, bo to nieaktualne).

Jedyne co trzeba zrobic to dodajac kod do page_header.php nie zamieniaj

ob_start();

na to co jest ponizej, tylko znajdz

$template->set_filenames(array(

'overall_header' => ( empty($gen_simple_header) ) ? 'overall_header.tpl' : 'simple_header.tpl')

);

i ponizej wklej

ob_start();

function replace_for_mod_rewrite(&$s)

{

$urlin =

array(

"'(?<!/)viewforum.php?f=([0-9]*)&(?:amp;)topicdays=([0-9]*)&(?:amp;)start=([0-9]*)'",

"'(?<!/)viewforum.php?f=([0-9]*)&(?:amp;)mark=topics'",

"'(?<!/)viewforum.php?f=([0-9]*)'",

"'(?<!/)viewtopic.php?t=([0-9]*)&(?:amp;)view=previous'",

"'(?<!/)viewtopic.php?t=([0-9]*)&(?:amp;)view=next'",

"'(?<!/)viewtopic.php?t=([0-9]*)&(?:amp;)postdays=([0-9]*)&(?:amp;)postorder=([a-zA-Z]*)&(?:amp;)start=([0-9]*)'",

"'(?<!/)viewtopic.php?t=([0-9]*)&(?:amp;)start=([0-9]*)&(?:amp;)postdays=([0-9]*)&(?:amp;)postorder=([a-zA-Z]*)&(?:amp;)highlight=([a-zA-Z0-9]*)'",

"'(?<!/)viewtopic.php?t=([0-9]*)&(?:amp;)start=([0-9]*)'",

"'(?<!/)viewtopic.php?t=([0-9]*)'",

"'(?<!/)viewtopic.php&(?:amp;)p=([0-9]*)'",

"'(?<!/)viewtopic.php?p=([0-9]*)'",

);

$urlout = array(

"viewforum1-2-3.html",

"forum1.html",

"forum1.html",

"ptopic1.html",

"ntopic1.html",

"ftopic1-2-3-4.html",

"ftopic1.html",

"ftopic1-2.html",

"ftopic1.html",

"sutra1.html",

"sutra1.html",

);

$s = preg_replace($urlin, $urlout, $s);

return $s;

}

i bedzie dzialalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności