Skocz do zawartości

Forum a pozycjonowanie


Rekomendowane odpowiedzi

dobrze... czytam ten wątek dokładnie juz po raz drugi.

Wszystko obcykałem, na razie w teorii.

Nie mam własnego serwera jakotakiego, korzystam z wirtualek, glownie na 7net.pl i prx.pl

Z tego co podsumowalem sobie to kazda modyfikacja (?) rozbija sie o .htaccess czy zatem zeby z tego skorzystac musze miec swoj wlasny serwer w pelni tego slowa rozumieniu? Czy na takich wirtualkach moge tez czarowac z tym?

Czy do indeksowania forum wystarczy session killer (nie zalezy mi na pozycjonowaniu samego forum, więc mod'y do slow kluczowych w nazwach plikow topic'ów sa mi zbedne) i zamiana na html z php?

Moze ktos korzysta z uslug tych firm i potrafi mi odpowiedziec czy jest to tam wykonalne?

Pytanie kolejne, bo tu na forum sypie sie pare rzeczy, i obawiam sie, ze przez te kombinacje... czy nie dzieje sie tak, ze ona maja jakies skutki uboczne? Tu np. zwrocilem kiedys uwage na niedziałanie opcji po kliknieciu linku "Śledź ten wątek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się forum sypało przez spory czas właśnie... :D

więc... na 7net.pl moge sie dowiedzialem korzystac z .htaccess, ale jak to wszystko zrobilem krok po kroku, to jak byl plik ten, to wywalało mi błąd 'Forbidden'. Jak go usuwalem tylko to juz w porzadku (znaczy sie forum dzialalo, zamienial linki na statyczne i wogole, tyle ze w nie wejsc sie juz nie dało). Jakos czuje, ze to mnie przerasta ;)

Jedyne co mysle, ze jest bez zarzutu to ten SessionKiller dla botów, powinno byc ok', poczekam na indeksacje nową forum przez Googla i sprawdze. Jedynie sugeruje, ze zbedna jest tak wielka lista botow, ja ją skrocilem troszku, bo na co mi jakies 'lokalne' boty, jak np. jeden co mi sie z nich rzucil w oczy, po nazwie, ze z Isreala chyba :

Wybrałem te najwazniejsze, przynajmniej tak mi sie wydaje:

        $RobotsList = array ( 

// polskie roboty 

       "szukacz", 

       "netoskop", 

 //gooru 

       "gooru", 

       "webspider", 

 // onet        

       "onet", 

       "inktomi", 

 // netsprint 

       "netsprint", 

//koniec polskich robotow 

       "fast-webcrawler", 

       "googlebot", 

       "lycos", 

       "infoseek", 

       "infoseeksidewinder", 

       "msnbot", 

       "yahoo! slurp", 

       "ultraseek", 

       "crawl" 

       ); 

Kurde, a tak chcialem... no ale jak dobrze pamietam chyba Michal, czy ktos wspomnial, ze w sumie sessionKiller powinien wystarczyc do dobrej indeksacji... tiak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel

Session Killer w zupelnosci wystarczy, zeby forum sie dobrze zaindeksowalo w Google, a mod_rewrite to tylko zbedny bajer. :D

Jedynie sugeruje, ze zbedna jest tak wielka lista botow, ja ją skrocilem troszku, bo na co mi jakies 'lokalne' boty, jak np. jeden co mi sie z nich rzucil w oczy, po nazwie, ze z Isreala chyba :

Przynajmniej sie nie zapetla te do-niczego-potrzebne-boty, a ja i tak te ktorych nie lubie blokuje w .htaccess.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skoro juz tak przygotowujemy phpBB pod wyszukiwarki to na pewno dobrym rozwiązaniem będzie wyświetlanie tytułu posta w TITLE strony.

Chociaż patrząc po różnych forach phpBB (i tym także) tego jeszcze nie widziałem - czyżby phpBB był tak skonfigurowany, że takie rozwiązanie graniczyło z cudem ??

Czy ma ktos informacje na ten temat ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyyy, że tak powiem to chyba jednak nie to (chyba, że jestem ślepy) bo nigdzie sie widze informacji dotyczącej zamieszczania tytułu posta w TITLE strony, tu są tylko informacje na temat zamieszczania reklamy AdSense po pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee nie kapuje przecież to jest chyba w standardzie np. https://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?t=84936

W title jest nazwa tematu...

Aż wstyd się przyznać, fakt to jest standardowa opcja w forum phpBB ;) ja po prostu pisząc thema wrzuciłem statyczny TITLE ;) Robiłem przysłowiowe "widły" z igły ;)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zaraz mi się dostanie, wiem że było na forum tylko cholera nie moge tego znaleść

Gdzie się wkleja te pi..... linki w tym pi..... PHPBB tego pi... Linkora i tym podobnych tak jak tutaj na forum , chodzi mi oczywiscie o te na dole.

Pozdrwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności