Skocz do zawartości

Forum a pozycjonowanie


Rekomendowane odpowiedzi

sheep, w pn z shorturlemi już jest session killer

hmmm... nie wiedzialem... looknij sobie do tego tematu:

link

i tam chyba Ty :) piszesz

1. po co Ci short urle skoro postnukesid jest nadal? google i tak tego nie łyknie.

moze Cie zle zrozumialem... :roll:

pneuma thx

...a zalezy mi na tym... zeby google "lyknelo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co od forum na post-nuku to mozna pozbyc sie numeru sesji poprzez dodanie w .htaccess linijke

php_flag session.use_trans_sid off

jednak nie na wszystkich serwerach to działa

no i oczywiscie trzeba miec zainstalowane short_url

jak to śmiga mozesz zobaczyc - https://www.sennik.biz/PNphpBB2.phtml

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ma problem ze spider frendly, wiem, ze powinien szukac rozwiazania na forum przema ;) ale tam nikt nie chce odpowiedziec co z tym zrobić.

Od momentu zideksowania forum, cos zaczeło wolniej sie ładować.

tak jakby cos mieliło, jakis skrypt i nagle ładuje wszystko. W explorerze pokazuje ze jest jakis bład, w firefoxie nie pokazuje tego

Moze ktos wie co z tym zrobic adres forum to www.forum.eversun.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zrobiłem wszystko tak jak napisaliście na 1 i 2 stronie.

Na forum https://mickula.nex.pnth.net/phpbb2 wszystkie linki się wyświetlają(fopic1.html) jednak po kliknięciu wyskakuje 404, tak jakby wogóle nie reagowało na .htaccess

Mój plik .htaccess


RewriteEngine On

Options +FollowSymlinks

RewriteBase / 

RewriteRule ^phpbb2/forums.* /phpbb2/index.php

RewriteRule ^phpbb2/forum([0-9]*).* /phpbb2/viewforum.php?f=$1&mark=topic

RewriteRule ^phpbb2/viewforum([0-9]*)-([0-9]*)-([0-9]*).* /phpbb2/viewforum.php?f=$1&topicdays=$2&start=$3

RewriteRule ^phpbb2/forum([0-9]*).* /phpbb2/viewforum.php?f=$1

RewriteRule ^phpbb2/ptopic([0-9]*).* /phpbb2/viewtopic.php?t=$1&view=previous

RewriteRule ^phpbb2/ntopic([0-9]*).* /phpbb2/viewtopic.php?t=$1&view=next

RewriteRule ^phpbb2/ftopic([0-9]*)-([0-9]*)-([a-zA-Z]*)-([0-9]*).* /phpbb2/viewtopic.php?t=$1&postdays=$2&postorder=$3&start=$4

RewriteRule ^phpbb2/ftopic([0-9]*)-([0-9]*).* /phpbb2/viewtopic.php?t=$1&start=$2

RewriteRule ^phpbb2/ftopic([0-9]*).* /phpbb2/viewtopic.php?t=$1

RewriteRule ^phpbb2/ftopic([0-9]*).html /phpbb2/viewtopic.php?t=$1&start=$2&postdays=$3&postorder=$4&highlight=$5

RewriteRule ^phpbb2/sutra([0-9]*).* /phpbb2/viewtopic.php?p=$1

Forum jest w katalogu phpbb2 a htaccess w public_html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę,

Czy ktoś z Was móglby sprawdzic poprawnosc Forum (sesje) ktora winna byc usuwana, aby forum bylo przystepniejsze dla robotów...O co chodzi ? Na podstawie tego topicu probowalem porobic to i tamto i w sumie nie wiem czy cokolwiek z tego wyszlo...

https://www. forum.turystyczne.kondi.pl

Dziekuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi ?

Przeczytaj uważnie. Zainstaluj session killera, była o nim mowa na samym początku wątku. W każdym razie dla usera sesje są widoczne.

pzdr.

omnia mea mecum porto

In general, it could be argued from the consumer point of view that the better the search engine is, the fewer advertisements will be needed for the consumer to find what they want.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi ?

Przeczytaj uważnie. Zainstaluj session killera, była o nim mowa na samym początku wątku. W każdym razie dla usera sesje są widoczne.

pzdr.

Kurcze, przeczytałem caly topic, ale z roznymi kombinacjami .hta i grr, coś nie parla to u mnie, a ogolnie .hta na innych katalogach lata :/

No nic, dziekuje za odpowiedź. Sprobuje na spokojnie w weekend ogarnac ponad 10 stron raz jeszcze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak sie podlacze do dyskucji na temat forum - jakis czas temu moje znajome forum musialo dac robocikom deny bo generowaly duzo.. DUZO ruchu (po kilkanascie i wiecej gb miesiecznie) - forum dosc duze - ok 2k userow, blisko 100k postow mimo czyszczenia niektorych kategorii, kilkanascie watkow nowych dziennie i blisko 200 nowych postow.. slowem sporo ruchu.

Gdyby ktos byl tak laskaw i w skrocie powiedzial jak doprowadzic do zindeksowania forum przy jednoczesnym zachowaniu zdrowego dla kieszeni oplacajacych transfer ruchu robotow. Albo chociaz pokazcie palcem gdzie czytac.

Z gory dzieki.

c2h5oh

"The day Microsoft makes something that does not suck is probably the day they start making vacuum cleaners"

Kolczyki | Biżuteria Swarovski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadzialalo za 1 razem, ale kod wpisalem inny (ten odrazu wydawal mi sie podejrzany). Wykorzystalem pierwszy parametr funkcji ob_start(). A jak to wyglada w praktyce:

otwórz plik /includes/page_header.php

znajdź kod:

define('HEADER_INC', TRUE);

po nim wpisz:

function replace_for_mod_rewrite($s) //usunalem &

{

$urlin =

array(

"'(?<!/)viewforum.php?f=([0-9]*)&(?:amp;)topicdays=([0-9]*)&(?:amp;)start=([0-9]*)'",

"'(?<!/)viewforum.php?f=([0-9]*)&(?:amp;)mark=topics'",

"'(?<!/)viewforum.php?f=([0-9]*)'",

"'(?<!/)viewtopic.php?t=([0-9]*)&(?:amp;)view=previous'",

"'(?<!/)viewtopic.php?t=([0-9]*)&(?:amp;)view=next'",

"'(?<!/)viewtopic.php?t=([0-9]*)&(?:amp;)postdays=([0-9]*)&(?:amp;)postorder=([a-zA-Z]*)&(?:amp;)start=([0-9]*)'",

"'(?<!/)viewtopic.php?t=([0-9]*)&(?:amp;)start=([0-9]*)&(?:amp;)postdays=([0-9]*)&(?:amp;)postorder=([a-zA-Z]*)&(?:amp;)highlight=([a-zA-Z0-9]*)'",

"'(?<!/)viewtopic.php?t=([0-9]*)&(?:amp;)start=([0-9]*)'",

"'(?<!/)viewtopic.php?t=([0-9]*)'",

"'(?<!/)viewtopic.php&(?:amp;)p=([0-9]*)'",

"'(?<!/)viewtopic.php?p=([0-9]*)'",

);

$urlout = array(

"viewforum1-2-3.html",

"forum1.html",

"forum1.html",

"ptopic1.html",

"ntopic1.html",

"ftopic1-2-3-4.html",

"ftopic1.html",

"ftopic1-2.html",

"ftopic1.html",

"sutra1.html",

"sutra1.html",

);

$s = preg_replace($urlin, $urlout, $s);

return $s;

}

znajdź kod:

    header('Content-Encoding: gzip');

 	}

 }

}

}

po nim wpisz:

ob_start('replace_for_mod_rewrite');

Po tym oczywiscie trzeba utworzyc plik .htaccess i wstawic w nim dane z postu michala. page_tail.php zostawic w spokoju! Po wykonaniu tych kroków mod jest zainstalowany i działa. Jeśli znajdziecie odpowiednie miejsce dla ob_start to i w phpBB by Przemo zadziala.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności