Jump to content

Recommended Posts

• Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niestety to prawda, bardzo moc poszła w dół, paradoksalnie największa moc mi szła z linkowania na stronach Pr 0, niestety teraz nie przydziela linków na stronach pr 0. Duża część domen z pr >0 jest

Jestem trochę w systemie i akurat nie mam na koncie domeny, która ma mniej niż 200 RD linków profilowych (takich, które na rynku chodzą po około 1zł za link, linkowane na sam url) wg majestic. W prakt

http://www.forum.optymalizacja.com/topic/224792-toolbarowy-pagerank-to-ju%C5%BC-historia/?p=1471652 Tyle admini statlinka zwlekali z rezygnacji z PR, aż ich Google wyprzedziło i samo postanowiło usun

Posted Images

Przykładowo strona statrank=5 google site=1000 da sie na podstawie takiej informacji oszacować potencjalną ilość punktów do osiągnięcia?

Ale site: z googla czy site ze statlinka (czyli ilość zaakceptowanych podstron) masz 1000?

Ale site: z googla czy site ze statlinka (czyli ilość zaakceptowanych podstron) masz 1000?

Site google = 1000

Ilość podstron w Statlink zaakceptowane/wszystkie = 1/100

Czyli rozumiem, że system z całego site wybrał sobie 100 podstron i póki co emituje link tylko na jednej?

Na moich stronach, gdzie mam po 60 wpisów stosuje 3 lub 4 kategorie i linki na nich się wyświetlają. Gdybym miał 10 wpisów i tyle samo kategorii/tagów wtedy odnośniki nie byłyby przydzielane, polecam zapoznać się ze znaczeniem komunikatu: "Przesycenie Linków na podstronach tagopochodnych".

Osobiście uważam za duży błąd usuwanie linków ze strony kategorii, gdy na blogu jest dużo postów podzielonych właśnie na małą liczbę tematów. Na większości witryn link do kategorii jest sitewide przez co właśnie ta podstrona jest najsilniejsza. Jeśli ktoś usuwa taki link pozbawia się prawie najlepszej lokalizacji (prawie, bo najlepsza jest strona główna - właśnie przez linkowanie wewnętrzne).

• Like 1

A jakie są teraz wymagania dla stron GOLD? Nigdzie ani na stronie statlinka ani na forum statlinka nie znalazłem takich informacji.

Próbowałem dodać jedną stronę i system wyrzucił błąd że brak PR, strona o której mówie w czasie gdy Google jeszcze dawało informacje o PR miała ten współczynnik = 4 a w serp jest wysoko na dziesiątki fraz konkurencyjnych.

Na większości witryn link do kategorii jest sitewide przez co właśnie ta podstrona jest najsilniejsza. Jeśli ktoś usuwa taki link pozbawia się prawie najlepszej lokalizacji (prawie, bo najlepsza jest strona główna - właśnie przez linkowanie wewnętrzne).

Tak, racja. Ale nie każdy chce mieć tam linka z różnych względów. Poza tym, często i gęsto strony tagów (nie mówię o kategoriach) nie są zaindeksowane - co w tym systemie nie powinno mieć miejsca, a jednak ma - wiadomo, wszystkiego na bieżąco sprawdzić się nie da. Dlatego w zależności od potrzeb, unikam takich miejscówek jeśli rzuci mi się w oczy. 

Zdarzają się wam problem tego typu:

[STRONA-FLAGA-BŁĄD-1, PODSTRONA-OSTRZEŻENIE]
Nie odnaleziono wszystkich wymaganych Linków systemu Statlink

podstrona: www.domena.pl/

Ilosc przydzielonych Linków systemu Statlink: 3
www.domena.pl/podstrona/:fraza: OK
www.domena.pl/podstrona.html:fraza: BRAK
www.domena.pl/podstrona/:fraza: OK

nie mam zielonego pojęcia jak radzić sobie z tego typu sytuacjami

Jeśli ktoś ma podobne problemy, to może napisać jak je rozwiązuje ?

Kilka (co najwyżej kilkanaście) dni temu pisałem o tym, że moja nowa strona (świeża domena) dostała 12 punktów na start, dziś widzę że podskoczył jej statrank na 1 (podlinkowanie tylko z DonLinkage), dzięki czemu ma już ponad 200 punktów. Zobaczymy jak to będzie dalej.