Skocz do zawartości

Narzędzie do wykrywania treści wygenerowanych przez AI


mateuszcom

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie może jakieś narzędzie, które potrafi określić, czy podany tekst (koniecznie treści w języku polskim) był generowany przez sztuczną inteligencję czy przez człowieka? Spotkałem się z takimi narzędziami wyłącznie dla wersji angielskich i o dziwo radziły sobie bardzo dobrze, ale niestety nie potrafiły pracować na języku polskim. Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, okazwłoka napisał:

Jedziesz translatorem na język angielski i sprawdzasz. Pół nowej treści w sieci to GPT, więc nikt na siebie bata nie ukręci ;) 

 

Może nikt na siebie bata nie ukręci, ale podejrzewam, że Google chętnie zrobiłoby z tym porządek :) Nie jestem trochę przekonany do skuteczności rozwiązania z translatorem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateuszcom napisał:

Spotkałem się z takimi narzędziami wyłącznie dla wersji angielskich

 

Daj linki do kilku takich narzędzi

Oczywiście skutecznych

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie Open AI jest dostępny odpowiedni klasyfikator - testowałem na generowanych tekstach (Angielskich). Poprawnie rozróżniało, które treści były generowane a które pisane przez człowieka. Czym dłuższy teksty tym skuteczność była większa

 

https://openai.com/blog/new-ai-classifier-for-indicating-ai-written-text

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mateuszcom napisał:

Na oficjalnej stronie Open AI jest dostępny odpowiedni klasyfikator

 

- "Our classifier is not fully reliable" -

 

Napisałeś o narzędziach liczbie mnogiej, masz jeszcze jakiś?

 

Jeszcze raz napisze bo pewnie nie czytałeś tego. ChatGP i inne podobne udostępnione do ogólnego użytku to narzędzia poglądowe, które nie pokazują pełnych możliwości. Artykuły, które zapewne codziennie czytasz generowane są przez bardziej zaawansowane boty, które znają gramatykę i potrafią poprawnie pisać tekst. Bardzo trudno lub wręcz niemożliwe jest odgadnięcie kto wyprodukował tekst.

Z tymi ogólnodostępnymi chatami AI jest podobnie jak z algorytmami Google. Wystawione są na próby i testowanie przez ludzi i jednocześnie uczą się niedoskonałości ludzkiej. To jest uczenie maszynowe.  :) 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konstruktywną odpowiedź :) Odnośnie innych narzędzi, to testowałem jeszcze to https://gptzero.me/ 

 

Pozostałe, które testowałem były wyszukane w Google, ale nie wykazywały żadnej większej skuteczności. Nie jestem Ci ich w tym momencie nawet w stanie przytoczyć, ponieważ nie pamiętam, które to były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mateuszcom napisał:

podejrzewam, że Google chętnie zrobiłoby z tym porządek :)

 

Dlaczego? Poczytaj oficjalne ustosunkowanie się Google do treści AI:

https://developers.google.com/search/blog/2023/02/google-search-and-ai-content?hl=pl

 

Z grubsza - jeśli wykorzystujesz AI do generowania treści, które zawierają przydatne dla użytkownika informacje, to Google nie ma z tym problemu.

 

Cytat

Czy treści generowane przez AI są niezgodne z wytycznymi Google?

Prawidłowe wykorzystanie sztucznej inteligencji lub automatyzacji nie jest sprzeczne z naszymi wytycznymi. Oznacza to, że nie są one używane do generowania treści przede wszystkim w celu manipulowania rankingami wyszukiwania, co jest niezgodne z naszymi zasadami dotyczącymi spamu.

Dlaczego wyszukiwarka Google nie blokuje treści generowane przez AI?

Osoby publikujące materiały od dawna korzystają z automatyzacji do tworzenia przydatnych treści. AI może pomagać w tworzeniu przydatnych treści lub generować je na nowe, ciekawe sposoby.

Czy treści generowane przez AI będą zajmować wysoką pozycję w rankingu wyszukiwarki?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do generowania treści nie daje żadnych specjalnych korzyści. Są to treści jak każde inne. Jeśli są użyteczne, pomocne, oryginalne i spełniają wymogi E-E-A-T, mogą mieć dobre wyniki w wyszukiwarce. Jeśli nie – wyniki będą odpowiednio gorsze.

 

  • Like 1

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pomyslowy napisał:
5 godzin temu, mateuszcom napisał:

podejrzewam, że Google chętnie zrobiłoby z tym porządek :)

 

Dlaczego? Poczytaj oficjalne ustosunkowanie się Google do treści AI

 

Spotkałem się ze różnymi opiniami na temat AI i większość przemawiała za ryzykiem "zalania" Internetu przez treści generowane masowo przez sztuczną inteligencję.

 

25 minut temu, Pomyslowy napisał:

Z grubsza - jeśli wykorzystujesz AI do generowania treści, które zawierają przydatne dla użytkownika informacje, to Google nie ma z tym problemu.

 

Dzięki za artykuł i za wytłumaczenie. Rzuciło to nowe światło na nurtujący mnie problem i dużo wyjaśniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mateuszcom napisał:

Na oficjalnej stronie Open AI jest dostępny odpowiedni klasyfikator

 

Pewnie świetnie im idzie rozpoznawanie tekstu napisanego przez czat GPT.
Bo to ich system - i wystarczy sprawdzić własną bazę :)  

 

Co do reszty, puki jest jakaś schematyczność - to jeszcze jest jakaś szansa to wyłapać.
Z czasem to chyba będzie można się tylko domyślać, że to tekst napisany przez AI - po tym że nie ma żadnych błędów ortografach, gramatycznych, stylistycznych itp. - bo człowiekowi akurat zawsze jakiś błąd się trafi.       

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności